Oldal: 13 / 15 ElsőElső ... 31112131415 UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (148) összesen
Like Tree73Likes

Téma: Spirited NL1000 videó

  1. #121
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    "Tegyük fel 15$-osat játszunk. Én befizetek 0,31$ fee-t (2,066%), 14,69$-t a prize poolba és az ellenfél is. Összesen 30$ volt a nevezés, ebből 0,62$ a fee, ami 4%. Lenne, ha rosszul számolnánk. Mert ez ugyanúgy 2,066%. És kicsit több mint 2%-kal kell nagyobbnak lenni a winrate-ünknek, mint amekkora az ellenfélé ellenünk, ez lesz Breakeven. Az EV breakeven winrate: 15/29,38=0,5105 => 51,05%.
    jav.: bocs, nem százalék, hanem százalékpont, rég volt már a statisztika szigó "

    Pont most igazoltad Holdit szép levezetés.Ha neked kb 51% az itm-ed akkor villainnak mennyi?49% ami csodák csodája -4% roi.Tehát akkor hány százalék villain roitól leszünk nyereségesek?Ha villain roi < -4%.Szép dolog ez a matek, az viszont kevésbé ha nem számolunk utána valaminek és letorkoljuk a másikat.
    Utoljára módosítva: gabika72 által: 2013. 08. 01. 22:14

  2. #122
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    "most ebbe a hyperturbo husng-be is van taktika, praktika mint a CG-ben?
    Nem elég betolni minden magas lappal ha már zabál a vak?
    Ezzel lehet pénzt csinálni? Jövök én is várjatok! "

    Dehogy van ,írták elébb hogy elég egy indulótáblázat.Bátran próbáld ki!

  3. #123
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Ha 51%-ban nyersz, 0 lesz a ROI, ha 50%-ban, akkor -2%, ha 49%-ban, akkor -4%.

    Azaz egy ellenfélnél akkor vagy jobb, ha legalább -2% ROI-t hozol ellene hosszútávon. Aki -4% ROIval rendelkezik, az csak 49%-ban nyeri a meccseit, ergo nem a rake miatt veszít, hanem azért mert rosszabb az ellenfelénél.

    Holdennek nem volt igaza, ez van.

  4. #124
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Láttam valakinek a kommentjét, amiben kiemelte, hogy a "4%-kal kell verni a másikat" dolgot átgondolná a helyében még egyszer, és megértem, hogy miért értette félre, én is a winrate-et számoltam, nem a roi-t. Hiába, nem csak a matek, a magyar nyelv is szép dolog. Valójában persze ez is 4 százalékpont lenne, mert ha a -4%-ot 4%-kal vered, azzal nem mennél messzire, ha már pontosak akarunk lenni. Egyébként nem tudom, hol torkoltam le bárkit is, senkit nem sértegettem, és még csak annyit sem kérdeztem, hogy coachingra jött-e.

  5. #125
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet gabika72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Nem tudom, hogy nez ki a PT4-ed, az sc-n latszik az amit irtam, de ott tisztan. de nem is ez a lenyeg,"

    De,csak ez a lényeg az sc nem mutat ev-t....
    a mondanivalomnak nem ez volt a lenyege, nem a grafnak...... figyelj oda! nekem is jobb az ev-m, mint a winem.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  6. #126
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Nincs mit tenni, itt az idő egy "Holdi vs Spiri HU for rollsnak". Eredetileg ugye ezt NL4 cg-n kéne nyélbe ütni. De HUSNG-ről lévén szó sztem megteszi 1.5 dolcsis téten is.

  7. #127
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha 51%-ban nyersz, 0 lesz a ROI, ha 50%-ban, akkor -2%, ha 49%-ban, akkor -4%.

    Azaz egy ellenfélnél akkor vagy jobb, ha legalább -2% ROI-t hozol ellene hosszútávon. Aki -4% ROIval rendelkezik, az csak 49%-ban nyeri a meccseit, ergo nem a rake miatt veszít, hanem azért mert rosszabb az ellenfelénél.

    Holdennek nem volt igaza, ez van.
    Olyan szépen levezettem pedig az elébb...pedig jól írod és mégis elbeszélünk egymás mellett.Jól írod hogy ha 51% itm-ed van akkor 0 lesz a roid tehát nem nyersz és nem veszítesz egy petákot sem.Ellenfelednek ebben az esetben 49% lesz az itm-je ami bizony -4% roi.Tehát ahhoz hogy ellenfeledtől pénzt vegyél el min 4% roikülönbségnek kell lenni a te javadra (erre célzott Holdenper hogy ha a pt -4% roit mutat villainnál akkor mi még csak BE-ek vagyunk),Az hogy 2% roival vered az erkölcsi győzelmen (meg a tudattól hogy ellenfeled pénzt bukott) kívül arra sem elég hogy a sarki közértben vegyél egy westerngyufát egy százasért.

  8. #128
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a mondanivalomnak nem ez volt a lenyege, nem a grafnak...... figyelj oda! nekem is jobb az ev-m, mint a winem.
    A mondanivalódnak az volt a lényege hogy pár tucat játék és egy sc graf alapján mondtál véleményt,hogy odapirítottak de keményen.Holott símán megtörténhetett volna hogy ellenkező irányba indul el a winnings.Sajnos ez a hyper ilyen műfaj, hiába akarunk odapirítani ha akár 180-200 buyinnal is futhatunk ev alatt pár ezer meccs alatt.És ezt nem mutatja az sc, csak azt hogy mekkora fish xy ilyen eredményekkel.

  9. #129
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet gabika72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A mondanivalódnak az volt a lényege hogy pár tucat játék és egy sc graf alapján mondtál véleményt,hogy odapirítottak de keményen.Holott símán megtörténhetett volna hogy ellenkező irányba indul el a winnings.Sajnos ez a hyper ilyen műfaj, hiába akarunk odapirítani ha akár 180-200 buyinnal is futhatunk ev alatt pár ezer meccs alatt.És ezt nem mutatja az sc, csak azt hogy mekkora fish xy ilyen eredményekkel.

    heeeeee??????? neked orvos kell?!?!?! vagy szemuveg????? az egesz mondanivalomnak a lenyege, hogy nem kene beszologatni balanak meg spirinek.

    LOL

    amikrol meg Te irsz, nem is ertem, pont nem irtam a meccsukrol semmit, amivel odaboktem az a 60as win, de mindegy en lezartam.

    Jotanacs ingyer: lassal is, ne csak nezzel

    nem kell bemutatni a mufajt, paezer meccs azert benn van az egeremben....
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  10. #130
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Na, foglaljuk össze a dolgokat, mert mindenki mond mindent.

    1. Mennyi a ROI-ja egy olyan játékosnak, aki azt tudja mint a mezőny? Válasz: -2%
    2. Hány százalékban kell nyernem a meccseket a BE-hez? Válasz: 51%-ban
    3. Ha nekem x% a ROIm, akkor milyen ellenfelekre érdemes ráülnöm? Válasz: olyanokra, akiknek x-4% alatt van.
    peraspera likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •