Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (27) összesen
Like Tree11Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 08. 02

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2013. 08. 02

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: BTN
    Kis vak: $0.10
    Nagy vak: $0.20

    Online pókerezel a kedvenc akadémiás termedben, egy 6max asztalon, amikor az UTG pozícióban ülő regular játékos 3bb-t emel amit az MP-ben ülő fish megad. Te a gombon QQ lapjaiddal $2,40-ig squeeze-elsz, mire a kisvakban ülő, szintén regular játékos egy óriásit 4-betel $8,60-ig. Ezt az eredeti emelő megadja, a fish pedig dob. Az UTG játékosról 30k handed van, ezalatt 22/17/6-ot játszik, 13%-ban emel korai pozícióból és 41%-ban dob 4-betre. A 4-betelő játékos 21/18/8-as statisztikával rendelkezik és 15%-ban 4-betel. Téged egy TAG regular-nak látnak, 19/16/5-os mutatókkal, 5%-os squeeze-el. Mi a helyes lépés a lapoddal?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    azt nem mondom hogy könnyű dobás, de nem látok jobb megoldást

  3. #3
    Újonc fiestero avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 02.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Valaki segítene nekem? Az mit jelent, hogy 19/16/5-os mutatókkal rendelkezik?

  4. #4
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az a bajom, hogy türelmetlen vagyok. Tisztán emlékszem, hogy amikor én nem értettem ezeket a számokat, akkor fogtam magam és utána néztem. Most meg naponta olvasom ugyan azokat kérdéseket.

    Fejlesztenem kell a szociális érzékemet.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet fiestero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki segítene nekem? Az mit jelent, hogy 19/16/5-os mutatókkal rendelkezik?
    vpip/pfr/3bet

    http://www.pokerakademia.com/szotar/

    ...majd ő is utána néz.
    Nem vagy túl segítőkész.

  6. #6
    Lelkes újonc Odyssey8 avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 17.
    Hely
    Dabas
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Ha UTG-nél AA vagy KK van, akkor az SB cold 4betét csak megadni fogja úgy, hogy mögötte van egy fish, akiniél benne van h callozza szintén a 4betet + a Squeeze-elő játékost sem próbálná kizárni??? Tehát UTG kockáztatna egy 4way potot KK+ hand-jével? Flatel egy regular ebben a szituban AA, KK-val?! Inkább fogom ezt a "reg"-et JJ, AKo, AKs-re tenni, de hardcore esetben a maradék két dáma is játszhat így! Az SB-nek meg 15%-os az ÖSSZ 4bete? Tehát az emelés utáni 4bete és a cold 4bete összesen 15%? Ha igen, akkor finoman szólva elég sokszor nem KK+ lesz, mert ez a 15-ös mutató így elég magas... Ha SB nagy mintán viselkedik így, ez push...
    Utoljára módosítva: Odyssey8 által: 2013. 08. 02. 20:13
    gabika72, termin and EKO like this.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Azért azt lássuk be, hogy az abszolút dilettáns kérdések nem tesznek jót az oldal színvonalának.
    Utoljára módosítva: mikki86 által: 2013. 08. 02. 20:16

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet Odyssey8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha UTG-nél AA vagy KK van, akkor az SB cold 4betét csak megadni fogja úgy, hogy mögötte van egy fish, akiniél benne van h callozza szintén a 4betet + a Squeeze-elő játékost sem próbálná kizárni??? Tehát UTG kockáztatna egy 4way potot KK+ hand-jével? Flatel egy regular ebben a szituban AA, KK-val?! Inkább fogom ezt a "reg"-et JJ, AKo, AKs-re tenni, de hardcore esetben a maradék két dáma is játszhat így! Az SB-nek meg 15%-os az ÖSSZ 4bete? Tehát az emelés utáni 4bete és a cold 4bete összesen 15%? Ha igen, akkor finoman szólva elég sokszor nem KK+ lesz, mert ez a 15-ös mutató így elég magas... Ha SB nagy mintán viselkedik így, ez push...
    Nem hiszem, hogy nagy mintán NL20-on bárkinek is 15% lenne a 4bet range. Egyrészt a 15% gyanúsan kerek (pl. 20-ból 3), másrészt a 4bet range és a cold 4bet range között óriási különbség van. Ráadásul a cold4betelő egy TAG regular, talán azt is látja, hogy HERO-nak nincs igazán jó szituációja a light sqz-re (az eredeti elemő UTG és viszonylag feszes), így a cold4bet range nem sok light lapokat fog tartalmazni.
    Én UTG helyében szinte csak AA-val flattelném a cold4betet ebben a szituban KK-val inkább 5betelnék, AQ-t simán el tudom engedni itt, az AK is véleményes (5b>>fold>>flat).
    Egy regular nem fogja JJ-vel betenni a fél stackjét preflop cold 4betelő ellen. Nekem a flat itt erősebb ranget jelent, mint az 5b
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  9. #9
    Lelkes újonc Odyssey8 avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 17.
    Hely
    Dabas
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Akkor flateljetek csak AA, KK-val ebben a szituban UTG helyében és kívánom, h 4 way board-ot nézzetek!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet Odyssey8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor flateljetek csak AA, KK-val ebben a szituban UTG helyében és kívánom, h 4 way board-ot nézzetek!
    Nem azt mondtam, hogy a flat legjobb megoldás, hanem megpróbálom UTG range-ét meghatározni.
    AQ-val, JJ-vel falttelni 40BB-t majd 0,5-0,7 SPR-nél dobni egy rossz boardon az volna csak az igazán nagy baromság. Ilyen move-ot utoljára 2009-ben láttam a bwinen. Ilyesmit egy regular nem csinál, ergo marad az AA, KK
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •