Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By pszibu

Téma: FT Bubble 88

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás FT Bubble 88

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $14,000(BB) Replayer
    SB ($2257,652)
    BB ($397,598)
    CO ($580,665)
    Hero ($335,064)

    Dealt to Hero 8:heart: 8:diamond:

    fold, Hero raises to $32,199, fold, BB raises to $395,848 (AI), Hero????

    2000 fős 3,3 dolláros 6max verseny FT bubbleja, 7-en vagyunk. Én vagyok a 7. az ellenfél a 6. Már viszonylag régóta tart ez a fázis és majdnem minden hand hasonlóan nézett ki, hogy valaki emelt, arra rátolta valaki, és az eredeti emelő dobott. Nekem volt a legkisebb 3betem 12-vel.... Ellenfelemről nincs sok adat, 38 hand alatt 15/10et játszott 19es 3bettel. Én eddig kimaradtam az adok-kapokból, talán ez a 2-3. emelésem.

    Kérdésem: megadjuk? Ha nem, mivel adjuk meg?

    Általában nem lenne kérdés, de még annyit kell tudni, hogy innentől nőnek a kifizetések nagyon. A 7. hely ér 88 dollárt, a 6. már 150et, 5. 225....

    Végülis ha dobunk, marad még 22 vakunk
    Utoljára módosítva: Szecska által: 2013. 02. 23. 09:55

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    az ilyesmit szerintem jobb egyben betolni, ha le akarod játszani, még ha otromba is 24bb-t betolni. így egy csomó resteal lap ellen flipen vagy, ami nem callolna allint, viszont annál meg többet ér ez a lap, hogy raise-foldold. (arra jó a 72o)
    ha már így alakult, én dobom a 88-at.
    egyébként - ezért tuti, hogy megköveznek - én az ilyen szituációkkal úgy vagyok, hogy inkább openfoldolom buttonról is a 88-at, mint hogy raise-foldoljam, és raise-elek olyan lapokkal, amit nyugodt szívvel tudok snapfoldolni (lásd 72o), magyarul nem akarok nagy varianciájú marginális döntést hozni. 24bb-nél még bőven lehet várni jobb lapokra/spotokra.
    Riddler1988 and fiestero like this.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 06.
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Mondasz valamit.... Mondjuk kicsit elefánt a porcelánboltban esete...

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Riddler1988 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    830

    Alapbeállítás

    ICM szerint 66+ ATo+ a call ranged, de itt bőven lehet ezen szorítani. Én sem adnám meg. Egyszerűen túl sokat kockáztatsz. ((szerintem oké a réz/fold)) persze ha ilyen a dinamika, h szinte minden körben 3bet all in van akkor már gondolkozósabb, de még belefér. Ha úgy is utolsó vagy kikerülheted egy olléval a light 3bet rangeüket, de 24 bb-t kockáztatni elég meredek, így réz foldnál maradok támogatna a szóráscsökkentést.

  5. #5
    Újonc fiestero avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 02.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Szerintem buttonról push, és akkor nincs ez a kellemetlen helyzet. Így talán inkább fold.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Isildur1 betolta 88-cal a PCA-n, meg is nyerte értelmezd, ahogy akarod

  7. #7
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Több mindent vennék figyelembe.
    Ez egy turbo/normál verseny?
    Mennyi az eleje? A pénz motivál vagy a verseny megnyerése?
    Azt írtad, hogy túlnyomórészt preflop háború van, ami engem azért lep meg, mert van bőven tér játszani, de a bubble szakasz miatt persze nagy a nyomás, meg egyszerűbb egyszer dönteni a stackről, mint apránként.

    Ez egy klasszikus flip, ha egy átlagos szituációról van szó:
    pl.:55+,ATs+,A5s-A2s,KTs+,QTs+,JTs,AJo+,KJo+,QJo.
    ((De akár szélesíthetjük is: 22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T9s,98s,A9o+,K9o+,Q9o+,J9o +,T9o,98o))

    De azért feltételezem, hogy ebből sokat játszana meg postflop az ellenfél, így egy polarizáltabb és szűkebb push skálára nézve már csak éppen a flip kategória (40-45% vs 55-60%).
    pl.:TT+,AQs+,AQo+,KQo,KTo,QTo

    Ha ez egy normál verseny, akkor ezt én eldobnám és kb. TT+,AJs+,AQo+ lapokkal adnék meg. Az a baj ezzel a 88-cal, hogy hiába van jó mutatásod, tele van az ellenfél mondjuk K9o,QTs féle overcardokkal.

    Nem rossz ez a raise/fold, de szerintem ugyanolyan jó lehet a raise/call is. A megadás mellett szólhat még esetleg az is, hogy a prémium lapjaival csak megpróbálna bent tartani.

    Bakker, ez végre egy érdekes feladvány

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •