Oldal: 32 / 77 ElsőElső ... 22303132333442 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 311 - 320 (766) összesen
Like Tree140Likes

Téma: Egy kezdő kérdései

  1. #311
    Fáradhatatlan grinder petozso avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 16.
    Hely
    Fót
    Hozzászólások
    538

    Alapbeállítás

    Szerintem semmi baj azzal, ha valaki kezdő és rendszeresen postol, legalább megvan az alázat a játék iránt és a fejlődni akarás.

    Egyébként én is volt, hogy fennakadtam ilyen okkal, hogy "nutssan nincs értelme ezt csinálni". De ettől függetlenül simán megcsinálják nutssal Lesz ennél egyértelműbb szitu is valószínűleg lestackelni az ellent.
    Exec likes this.

  2. #312
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem kicsit büdös (blöff szagú) volt az all-in-je ha nuts-a van miért csinál ilyet?
    Egy napja írtad:

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így utólag nézve elég hibás a gondolatmenetem, arra gondoltam nem akarom hogy lejavuljanak inkább elvinném a potot most.
    Utoljára módosítva: bubucmester által: 2013. 08. 07. 03:16
    Exec likes this.

  3. #313
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    hmm jó észrevétel, lehet ő is így gondolta

  4. #314
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Egyébként nem akarom, hogy feszélyezve érezd magad bármilyen leosztás miatt, ezért van ez a fórum. Nyugodtan rakjál be bármilyen hand-et, nyilván kapsz segítséget.
    Exec likes this.

  5. #315
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem kicsit büdös (blöff szagú) volt az all-in-je ha nuts-a van miért csinál ilyet?
    Nagyon gyakori lesz drawheavy boardokon az overshove, meg hatalmas raise fishektől erős lappal. Félnek, ahogy már előttem is leírták, félnek attól, hogy ha leesik pl. még egy szín, akkor mit csináljanak, és lejavulták őket, és úristen most mi lesz. Ezért inkább rátolják, és az a nagyon rossz indok is el szokott ilyenkor hangozni tőlül, hogy dobja el az ellenfél a FD-t, ami ugye nem lehet ilyenkor cél, inkább megadást kéne kapni, de hát így gondolkoznak a fishek
    Exec likes this.

  6. #316
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    "dobja el az ellenfél a FD-t, ami ugye nem lehet ilyenkor cél, inkább megadást kéne kapni,"

    ezt a gondolkodás módot nehéz elsajátítani. Alapjában a legtöbb ember konfliktus kerülő ezért szereti jobban a kezdő ha inkább eldobja az ellen, mint megad mert akkor döntés elé állíttatja magát.


    Utoljára módosítva: Exec által: 2013. 08. 07. 12:11

  7. #317
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    az fd-t meg kell fizettetni az ellenféllel, és nem eldobatni vele...
    BelaKecske and Exec like this.

  8. #318
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt a gondolkodás módot nehéz elsajátítani. Alapjában a legtöbb ember konfliktus kerülő ezért szereti jobban a kezdő ha inkább eldobja az ellen, mint megad mert akkor döntés elé állíttatja magát.
    Ettől még ez butaság Ez nem egy gondolkodásmód, amit el kell sajátítani, ez józan paraszti ész. Ha feltehetsz 100 dollárt úgy, hogy 80%-od van, hogy nyerj még hozzá 100-at, tehát 200-at kapj vissza, nem a konfliktust meg a kockázatot kéne kerülni, hanem meglépni a +EV-s moveot

    De szerencsére sokan nem rendelkeznek azzal a bizonyos józan paraszti ésszel, főleg élő póker közben szoktam tépni a hajam, hogy milyen dumákat és okfejtéseket levágnak erről a témáról, hogy márpedig inkább dobja el a gyengébb lapját az ellenfél

  9. #319
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Tir-x asszem megváltoztattad az életemet. :-D

    Az egyik videód kapcsán írtam le ezt a mantrát:

    "A kéz erőssége a preflop lapok ÉS a board összességéből adódik, ezek együttese adja a kezünk erejét, tehát soha ne szeress bele egy preflop osztásba. Dinamikusan értékeld a kezed erejét minden utcán."

    Ez ugye nagyfokú evidencia. Minden pókeres tisztában van vele. Mégis egy turn visszaemelésnél mi zajlik a kezünk higgadt értékelése helyett? Görcsös ragaszkodás, hogy ász párt kaptam, ász párt kaptam, az nem lehet hogy pont most javultak le az nem lehet az nem. AKKOR IS MEGADOM, PLUSSZOS ÖSSZESSÉGÉBEN!
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #320
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    Akinek van kedve véleményezné a handet? ill. végén mi volna helyes szerintetek?

    $0.01/$0.02 No Limit Holdem
    888
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Exec ($2) 100bb
    UTG+1 aufstieg08 ($1.32) 66bb
    CO zzxcvbb ($2.55) 128bb
    BTN SuperScot89 ($2) 100bb
    SB yterrab ($2.71) 136bb
    BB joejoe2174 ($0.64) 32bb

    Pre-Flop: ($0.03, 6 players) Exec is UTG
    Exec raises to $0.06, 4 folds, joejoe2174 calls $0.04

    Flop: ($0.13, 2 players)
    joejoe2174 checks, Exec bets $0.06, joejoe2174 calls $0.06

    Turn: ($0.25, 2 players)
    joejoe2174 checks, Exec bets $0.12, joejoe2174 calls $0.12

    River: ($0.49, 2 players)
    joejoe2174 goes all-in $0.40

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •