Oldal: 10 / 11 ElsőElső ... 891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (107) összesen
Like Tree51Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 08. 07

  1. #91
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is a dobásra nyomtam, mert BU keveset dob 3betre, de most jobban utánaszámoltam, hogy mi a valódi helyzet. Előre szólok, hogy leegyszerűsítettem a számolást. És lehet, hogy rosszul számoltam.
    Asszem 8-ból 1-szer floppolunk settet.
    Tegyük fel, hogy 10 setfloppolásból egyszer tudjuk lestackelni az ellenfelet . BU range-e gyenge, de ha 50%-os BU range-nek az 10%-át veszem, azok erős lapok. Ez csak egy feltételezés.

    Szóval 100 000 handes mintán

    ha dobunk SB-n, akkor -50 bb/100 az eredmény
    ha megadunk, akkor

    100 000-ből 87 500-szor dobunk a flopon = 87 500 x -2 bb (csak -2 bb, mert 0,5 már bent van)
    100 000-ből 12 500-szor floppolunk settet
    12 500 setből csak minden tizediket fizetik ki, szóval
    11 250 x 10 bb-t nyerünk a flop x/r-zel (leegyszerűsített szkenárió, simán nyerhetünk többet, ha csak később emelünk rá, de veszíthetünk is set-vs-set szituban vagy ha lejavulnak stb.)
    1250 x 100 bb-t nyerünk
    --------------------------

    -175 000 + 112 500 + 125 000 = 62 500 bb nyereség -> 62,5 bb/100

    Ezalapján elvileg pluszos a sima megadás SB-n setminera. Nem is gondoltam volna. Javítsatok ki. A számolásban nincs benne az, amikor a BB squeeze-zel.
    Hát...
    Megpróbálom én is, ez se lesz pontos, de érezni fogod, hogy a Tiéd miért nem tetszik

    88.2%, hogy nem kapsz set-et, ekkor oop nem sokat tudsz tenni, vesztesz 2.5bb-t (ez persze lehet jobbb is, néha blöffölhetsz, de nem fog sokat változtatni, ha pl 2.2bb-nek vesszük).

    11.8%, hogy set-et floppolsz:

    Az ellenfél nem fog minden boardon további pénzt bepakolni, mondjuk az esetek 15%-ában "csak" 3.5bb-t nyersz (ez 85%-os flop cbetnek felel meg)

    Az ellenfél sokszor csak egy utcát fizet neked (air-rel nem lövi a turn-t is, vagy dob c/r-re), legyen ez az esetek 30%-a, ekkor kb 7.5bb-t nyersz (ha 4bb-t cbetel) (ekkor már igen magas a turn cbet mutatója)

    Sokszor lövi a turn-t is, de többet ugyan ki nem fizet (2 utcányi value akár air ellen, akár valami közepes lap ellen), mondjuk legyen erős becsléssel ez az esetek 40%-a (nyersz kb. 18bb-t)

    A maradék 15%-ban bekerülhet minden. Ekkor viszont van egy kis gond: a top52%-os range 8%-ban megveri a floppolt 4-es setet (cooler), azaz:
    8%, hogy buksz 100bb-t (ezt például nagyon kihagytad)
    7%, hogy nyersz 101bb-t.

    Összesítve: 0.15 * 3.5 + 0.3 * 7.5 + 0.4 * 18 + 0.08 * (-100) + 0.07 * 101 = 9.045bb, ha set-et floppolsz

    Totál EV a megadásra: 0.882 * (-2.5) + 0.118 * 9.045 = -1.13769bb (-0.87309, ha -2.2bb-t számolunk ha nem jön a set)
    A dobásé meg -0.5bb lenne

    ----
    board: 4**
    Hand Equity Wins Ties
    44 91.55% 547,466 3,637
    52% 8.45% 48,897 3,637
    ----

    A százalékok persze eléggé tipp-szerűek (bár nem irreálisok), mégis igen magasra kellene venni azon esetek számát, amikor 2 utcánál többet fizet gyengébb lappal ahhoz, hogy megérje a setmine 1 ellenfél ellen (oop). Ráadásul nincsen beleszámolva, de ha megveri a 4-es setted, akkor többnyire tényleg minden bekerül (nem fogsz oop potcontorollozni), viszont ha erős lapja van, de megvered, akkor talán lezárja egy river call-lal a játszmát és megússza kisebb veszteséggel.

    Ezen segíthet, ha bb is megad, de ekkor a cooler esetek száma is megnő (pl.: top52% és top25% ellen a floppolt 4-es set csak 84%-ban fog kitartani).

  2. #92
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet zvar19 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    oks, de azért hozzáteszem, hogy én cg reg vagyok, nem pedig hyper hu reg, szal azért tőlem se várjatok csodás és pontos játékot.
    mindegy mit játszunk. Tőlem akár sakkozhatunk is, vagy mit bánom én.
    Minden, ami játék jöhet! És persze van benne dodó...
    Nálam ez már nem a pénzről szól, ez már személyes ügy kettőnk között.
    Vagy TE, vagy Én!
    Már most tilten vagyok, úgyhogy siess haza a nyaralásból,talán lesz esélyed...
    Jó pihenést!
    erikkke likes this.

  3. #93
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sima Go and Go!....Pre. 3 bet... Flop push!....Hagy eméssze őt a fene!
    Ez az ellenféltől függően nem feltétlen rossz játék, viszont nem ezzel a lappal, inkább olyan lappal próbálj blöffölni, aminek van equity-je akkor is, ha véletlenül megad top/overpárral vagy akár settel flopon, a 44 esetében ugye általában 2 outod lesz (maximum), ennél kétszer jobb volna egy lyuksor is És persze stack-méret függvényében inkább egy potbet/fold lehet ekkor is jobb a push helyett.

  4. #94
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Nem tudom mit számolgattok mikor meg van oldva. Preflop bekacsulunk floppon meg akár mi van benyomjuk aztán majd kimatekolja a másik h mi a szitu...

  5. #95
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez az ellenféltől függően nem feltétlen rossz játék, viszont nem ezzel a lappal, inkább olyan lappal próbálj blöffölni, aminek van equity-je akkor is, ha véletlenül megad top/overpárral vagy akár settel flopon, a 44 esetében ugye általában 2 outod lesz (maximum), ennél kétszer jobb volna egy lyuksor is És persze stack-méret függvényében inkább egy potbet/fold lehet ekkor is jobb a push helyett.
    Ha TE vagy Button , akkor milyen lapokkal call-olod a 3bet-et?

  6. #96
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Roleks eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mit számolgattok mikor meg van oldva. Preflop bekacsulunk floppon meg akár mi van benyomjuk aztán majd kimatekolja a másik h mi a szitu...
    na ez cini volt, de megnevettetett
    Roleks likes this.

  7. #97
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha TE vagy Button , akkor milyen lapokkal call-olod a 3bet-et?
    Mivel omahát játszok, 0%-ban dobnék IP egy 3betre
    Holdemben gondolom attól függ, hogy neked milyen 3bet%-od van BU ellen SB-ről, és mennyire vagy fit-or-fold típusú arc.

  8. #98
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    semi bluff-nek hívják, amikor van equityd is

  9. #99
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát...
    Megpróbálom én is, ez se lesz pontos, de érezni fogod, hogy a Tiéd miért nem tetszik

    88.2%, hogy nem kapsz set-et, ekkor oop nem sokat tudsz tenni, vesztesz 2.5bb-t (ez persze lehet jobbb is, néha blöffölhetsz, de nem fog sokat változtatni, ha pl 2.2bb-nek vesszük).
    [...]
    konkrétan 2 bb-ről hozunk döntést pre, úgyhogy 2 bb-vel kell számolni. az is le van írva, hogy 78%-ban kapunk cbetet flopon, és 64%-ban törnön. (legalábbis ha valamire akarjuk használni a statokat, akkor erre szerintem pont jó) úgyhogy az a kérdés, hogy a 88%-ban bukott 2bb-t *mekkora* aggresszív postflop cbet fogja ellensúlyozni. sajnos elég nagy, kb. 3/4 pot körül kell betelnie rosszabbal, amikor betel, hogy kijöjjünk nullára. legalábbis a pesszimista verzió szerint, mert lehet, hogy tud akár sztekkelődni is rosszabbal, viszont erről nem volt infó.

  10. #100
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Roleks eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mit számolgattok mikor meg van oldva. Preflop bekacsulunk floppon meg akár mi van benyomjuk aztán majd kimatekolja a másik h mi a szitu...
    te egy elég jó játékos lehetsz, tök igazad van, nem kell túl bonyolítani.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •