Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (28) összesen
Like Tree7Likes

Téma: bottom set vs cold 4bet

  1. #11
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Ha szavazást vársz, akkor: fold

    (Szerintem nem jó a C/R ebben az esetben.)

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    co részéről nem jó a cr vagy mi? ha drawja volt akkor jó mert dobtam, ha setje akkor rossz
    erikkke likes this.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Bárhogyan is próbálom, nem tudom összehozni azt a 36%-os potodds-ot, ami kellene a megdáshoz, így szerintem - matematikailag - a dobás a jó. Az a gond, hogy túl kevés kombó-húzó kombinációt tudok a kezébe tenni, amivel így játszana. Ráadásul a megadás csúnyán növeli a varianciát is.

    Ha nem a matekot nézzük, akkor ez a hatalmas all in érdekes. Nekem az jut eszembe, hogy maximális FE-t szeretne elérni ezzel. Set-tel nem lett volna érdemesebb kisebbet emelni? Vagy inkább úgy mondanám: settel jó lehet a kisebb emelés és a nagy all in is (leveling miatt). Húzóval viszont a kisebb emelésnek nem sok értelme volna, ott az FE-t próbálnám maximalizálni az all in-nal. Ráadásul 77-99 szettel azt szeretném, hogy a hal is fizessen még legalább egy utcát, nem azt, hogy kiűzzem a potból.

    Írtad, hogy a BTN (hal) szerinted agro. Ettől függetlenül settel egy ilyen csúnya floppon a CO helyében nyitottam volna. CO floppon látott 2 kivárást, és abban reménykedett, hogy BTN belenyit? Ebben az esetben még top settel sem adnék szabadlapot 3 játékosnak. Ráadásul a CO nyitásával nem árulta volna el, hogy set van nála, mert lehet simán 2 párja vagy húzója is. Szóval a set ez miatt sem olyan valószínű CO-nál - szerintem.

    Összességében a "raw" matek eléggé a megadás ellen szól, a többi szerintem inkább mellette. Elég kétesélyes a dolog, de azt hiszem én itt most megadnék. +1 vote a megadásra. (persze lehet, hogy ezzel -1 beülő is
    erikkke and forexnub like this.

  4. #14
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 14.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Ha nekem itt CO helyében top szettem lenne,calloznék.A fisht mindenképpen partiban tartanám+ha aggro amint mondtad,akár 3betelhetne is flopon.
    Persze lehet hogy szettet shove-olt,de akkor rosszul játszott.

  5. #15
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Mi lett a vége?

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder petozso avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 16.
    Hely
    Fót
    Hozzászólások
    538

    Alapbeállítás

    Írta, hogy eldobta, úgyhogy gondolom nem derült ki mi volt nála.

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bárhogyan is próbálom, nem tudom összehozni azt a 36%-os potodds-ot, ami kellene a megdáshoz, így szerintem - matematikailag - a dobás a jó. Az a gond, hogy túl kevés kombó-húzó kombinációt tudok a kezébe tenni, amivel így játszana. Ráadásul a megadás csúnyán növeli a varianciát is.

    Ha nem a matekot nézzük, akkor ez a hatalmas all in érdekes. Nekem az jut eszembe, hogy maximális FE-t szeretne elérni ezzel. Set-tel nem lett volna érdemesebb kisebbet emelni? Vagy inkább úgy mondanám: settel jó lehet a kisebb emelés és a nagy all in is (leveling miatt). Húzóval viszont a kisebb emelésnek nem sok értelme volna, ott az FE-t próbálnám maximalizálni az all in-nal. Ráadásul 77-99 szettel azt szeretném, hogy a hal is fizessen még legalább egy utcát, nem azt, hogy kiűzzem a potból.

    Írtad, hogy a BTN (hal) szerinted agro. Ettől függetlenül settel egy ilyen csúnya floppon a CO helyében nyitottam volna. CO floppon látott 2 kivárást, és abban reménykedett, hogy BTN belenyit? Ebben az esetben még top settel sem adnék szabadlapot 3 játékosnak. Ráadásul a CO nyitásával nem árulta volna el, hogy set van nála, mert lehet simán 2 párja vagy húzója is. Szóval a set ez miatt sem olyan valószínű CO-nál - szerintem.

    Összességében a "raw" matek eléggé a megadás ellen szól, a többi szerintem inkább mellette. Elég kétesélyes a dolog, de azt hiszem én itt most megadnék. +1 vote a megadásra. (persze lehet, hogy ezzel -1 beülő is
    co helyében jó lappal mindenképpen cr-re törekednék hogy betudjam tenni turn a fish ellen, mert hiába betel akár potot turn még túl sok lesz előtte

    Idézet El Huron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nekem itt CO helyében top szettem lenne,calloznék.A fisht mindenképpen partiban tartanám+ha aggro amint mondtad,akár 3betelhetne is flopon.
    Persze lehet hogy szettet shove-olt,de akkor rosszul játszott.
    jó játékosról van szó, szóval tudja ha cold callol settel, akkor az az én szememben erősebb mintha rátolta volna és turn úgyis feladom, a fishnek meg ha normális drawja van úgyse fogja eldobni főleg ha arra számít hogy én is megadom

  8. #18
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    tom dwan eldobná, hellmuth megadná, majd felakasztaná magát. hát ennyi...
    OldRknight, dr.drogba and forexnub like this.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    ez jó

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet forexnub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    co helyében jó lappal mindenképpen cr-re törekednék hogy betudjam tenni turn a fish ellen, mert hiába betel akár potot turn még túl sok lesz előtte
    3 játékos ellen nem akarnék kivárni floppon, tehát nem kockáztatnám a c/raise-t, inkább simán nyitnék. Ha CO viszont ennyire bent akarja tartani halat, akkor floppon miért 4betel ahelyet, hogy megadna? Floppon te 4betelnél legjobb vagy 2. settel, ha bent akarnád tartani a halat?

    Úgy érzem, zavar van az erőben...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •