Oldal: 4 / 17 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (168) összesen
Like Tree189Likes

Téma: Be kellene tiltani a HUD-ot? - szavazás

  1. #31
    Fu
    Fu nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 02.
    Hozzászólások
    231

    Alapbeállítás

    mondtam én h anonym legyen mindenki? nem
    mindenki neve látható lehetne továbbra is, és láss csodát már nem anonym a dolog

  2. #32
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lényeg hogy nincs ellentmondás a gondolataidban...
    A fishnek fogalma nem lesz mi az a sharkscope. Akkor ő hátrányban van, és nem egyenlőek a feltételek, nem igaz?


    Lol, persze hogy ez a problem Irigylem azt, aki csak a játék kedvéért megteheti, hogy rendszeresen leül játszani, szerinted a regek nagy része miért ül ott?
    Kb. az jön le az írásodból, hogy szégyellni kéne, hogy a pénz miatt csináljuk. Ez meg nevetséges
    Az, hogy lehet tudni valakiről, hogy nagy nyerő mert 2x megnyerte a Sunday Rebuy-t meg scoop bajnok az egy dolog (ezzel nem lenne bajom ha meg lehetne nézni mindenkiről), de hogy hány százalékkal donkbetel meg, hányszor megy el showdown-ig és így hozza meg a döntéseket egy olyan playa ellen, aki ezeket nem tudja, ott nyílván nem egyenlőek a feltételek. Egyben viszont egyetértünk, partalan a vita és, ahogy írtad vicces is.
    Utoljára módosítva: chapuisat által: 2013. 08. 16. 18:51

  3. #33
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet Fu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mint mondtam, én a pókert mint játékot szeretem és az h pénzt is tudok néha vele keresni, sok aprót az nekem mellékes.nekem nincs bajom h vkik ezzel pénzt nyernek, de eléggé átlátszó h mért vannak ennyire a HUD mellett. csak én ezt mindennek nevezném csa nem objektív véleménynek
    Nah, mivel ez egy játék, akkor menj és játszon a magadfajta játékpénzben. Ilyen egyszerű...

  4. #34
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet NovaTerra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy se fogják betiltani. A termeknek igenis jót tesz a sok asztalozó hud bámuló reg, mert termeli a rake-t.
    A hobbi játékos, aki tényleg nem csak leül egyszer-kétszer egy évben, meg ugyanúgy használhat hudot. Van 30 napos próba, ha tetszik meg lehet venni. Vannak hud profilok, még azzal se kell babrálni.

    Arra láttunk újabban elég sok példát, hogy mennyire szarnak a regekre termek. Már lassan tűzzel-vassal űzik őket.
    S0nnyB1ack likes this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  5. #35
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet Fu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a cikkben is ez a döntő kérdés
    Rosszat tesz a HUD a pókernek?
    a pókernek mint játéknak, nem annak h te pénzt keresel vele, nem személyesen hozzád címezték a kérdést hanem a pókernek mint játéknak rosszat tesz e. és ha a póker abból áll eredetileg h leülnek az asztal köré és kapnak kártyákat és mindenféle eszközök nélkül játszanak, akkor elég egyértelmű h igen, ez a játék+HUD így távolabb áll a valóságtól

    A fociban eredetileg nem volt csere, nem volt les, és lehetett hazaadni. Ez volt "eredetileg". A világ fejlődik, a foci is fejlődött, és szerintem senki sem sírja vissza a csere nélküli/hazaadásos-időhúzós időket. Pedig akkoribban gondolom ment a sírás, hogy milyen focista az, aki 90 perc helyett csak 60-at játszik, stb.

    Igen, a póker az, hogy leülsz az asztalhoz, kapod a kártyát és csapatod. De mi online pókerről beszélünk barátocskám, a kettő pedig nem ugyanaz #dealwithit
    aliascrit likes this.

  6. #36
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Amikor élőben játszol, 6-9 embert kell csupán figyelned, minden leosztás előtted zajlik, amikor már dobtál, akkor sincs más dolgod, ezért 100%os figyelmet tudsz fordítani minden leosztásra ha akarsz. Óránként lemegy kb 30 hand, így ha koncentrálsz kb pontosan tudod, hogy mi történt az asztalnál. Egy élő pókerjátékos a játéka mellett abban is előnyben van egy hobbi pókeres ellen, hogy jobban tud figyelni és megfelelő következtetéseket von le a látottakból.

    Online minimum 4-6 asztalon játszol, több száz leosztás megy le egy óra alatt, legalább 50 emberrel játszol ezalatt és egyszerre több asztalra kell figyelned így nem tudsz minden leosztásra koncentrálni. Mivel arcok helyett nickneveket látsz, kifejezetten jó memória és koncentráció képesség nélkül esélyed sincs annyi információt tárolni mint élőben lenne. Ha nincs hud-od, akkor a körülmények miatt lehetetlen, hogy adott asztalon a tudásodat megfelelően kihasználd, így igazából messzebb kerülsz a valóságtól, pedig semmit sem csinálsz másként online, csak gyorsabban, több asztalon játszol. A hud igazából semmi más, mint az egyébként is meglévő képességed szükséges fejlesztése azért, hogy a valósághoz közelebb legyél.

    Gondolom a betiltás mellett érvelők se gondolják, hogy a fish-ek nagy része tudna bármit is kezdeni a hud statisztikákkal.

    Hosszútávon nyilván ez új lehetőségeket ad a regulároknak (mint a saját, mint a ellenfelek leosztásainak elemzését), de ez mindegyiküknek adott, a hobbyplayernek illetve fishnek pedig erre nincs szüksége.


    Az pedig, hogy a hobbi játékosoknak ez jót tenne, teljesen lényegtelen. Ha én benevezek egy pingpong versenyre a kétezer forintos ütőmmel, akkor tisztában vagyok azzal, hogy a tudásbeli hátrányom mellett az ütőm is gyengébb lesz, mint a profi játékosoké.
    Ugyan úgy, ha kesztyű meg védőfelszerelés nélkül leállok bunyózni egy boxolóval, akkor sem a boxoló a hülye.

    A hobbi játékos tisztában van azzal, hogy valószínűleg bukni fog, de legalábbis hátrányban van a profikkal szemben. Mivel neki nem kell pénzt keresnie, megteheti, hogy kevesebb asztalon játszik, így jobban tud figyelni, de elég irreális elvárás lenne a részéről, ha azt akarja, hogy a profik se használják ki minden lehetséges előnyüket vele szemben.
    Gordon, danfiu, zulusierra and 9 others like this.

  7. #37
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    hosszútávon biztos rosszat tesz az online pokernek a hud, hiszen 5-6 éve szarrá lehetett nyerni magad medstakesen egy szolid játékkal, most meg minden jött-ment regfish ki tudja számolni a rangeket ha nem lusta és így sokkal kisebb edget lehet kialakítani sztem, a tényleges fisheket hud-al könyebb elkapni, de azokat valószínű hud nélkül is hamar lehúzná mindenki, szóval az órabérre is rossz hatással van hogy mindenki tud mindent a másik játékosról

    de az tény hogy a tracker programok teljesen megváltoztatták az online poker dinamikáját
    Gowriel likes this.

  8. #38
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Legyen a HUD beépítve minden terem szoftverébe, ingyen és bérmentve, mindenki számára, és kész.

    (Béla)Kecske is jóllakik, káposzta is megmarad.

  9. #39
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    nyerők ugyanúgy nyerőek lennének, a vesztők meg vesztők. Csak csökkenne a bb/100 ami a termeknek lenne jó mert nőne a rake.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  10. #40
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Nem a HUD miatt lett erősebb a mezőny, hanem mert a minimax.hu-n is már ott a kezdőtáblázat, stratégia leírás, setmine, hogyan játszd meg a húzókat, stb. Meg persze minden országban napi 5 pókeres műsor volt, ahol a prok elmondták mit hogyan kell csinálni. Persze ettől még nem fogja elengedni az AA-t egyszínű 5678 boardon sem, de nem is fogod lestackelni minden 5. találkozáskor 2nd párnál erősebb lapokkal...
    kiscash, Relax* and ilane like this.

Oldal: 4 / 17 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •