Oldal: 16 / 36 ElsőElső ... 6141516171826 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (351) összesen
Like Tree132Likes

Téma: Az ördög nem alszik .SH 100/200/???

  1. #151
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Akkor 1szerűen: Amikor dobunk BB-n kis párt akkor azért tesszük, mert úgy gondoljuk, hogy nem, vagy nem jelentősen nyereséges a call vagy a 3bet.
    Hogy általában miért nem az, le van írva az előbb linkelt cumóban, ahogy nyilván az is, hogy szerintem mikor érdemes megadnunk nagyvakon.
    erikkke likes this.

  2. #152
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor 1szerűen: Amikor dobunk BB-n kis párt akkor azért tesszük, mert úgy gondoljuk, hogy nem, vagy nem jelentősen nyereséges a call vagy a 3bet.
    Hogy általában miért nem az, le van írva az előbb linkelt cumóban, ahogy nyilván az is, hogy szerintem mikor érdemes megadnunk nagyvakon.
    Nekem az alapkoncepcióm megvan, ahogy az előbb leírtam, de az, hogy szinte mindig, kivétel nélkül dobjak SB-n v. BB-n az nem gyere be.

  3. #153
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor 1szerűen: Amikor dobunk BB-n kis párt akkor azért tesszük, mert úgy gondoljuk, hogy nem, vagy nem jelentősen nyereséges a call vagy a 3bet.
    Hogy általában miért nem az, le van írva az előbb linkelt cumóban, ahogy nyilván az is, hogy szerintem mikor érdemes megadnunk nagyvakon.
    Nem is kell amúgy nyereségesnek lennie, elég ha jobbat hoz -100bb/100-nál
    BelaKecske, Roleks and erikkke like this.

  4. #154
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Villanykörte

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy észrevétel: Ha setjeidet donkolod UTG ellen, akkor az Ak partyban nem nagyon kéne dobjál GTO szerint, mert máskülönben nem nagyon tudsz ott callolni semmivel, más szóval az összes airjével AI mehet profitábilisan abban a spotban, ami nem túl jó neked.
    Más kérdés viszont, hogy kifogja ezt kihasználni, könnyen meglehet, hogy nem tünik fel senkinek.
    nagyon jó meg látás de azt nem vetted észre h K magas az egyik board és nem DH a másik meg DH illetve alacsony képviselhetek drót is egy KJx rainbowon nagyon kevés lessz a dróm szal van különbség + nem minden szettet donkolok .

  5. #155
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    weaktight | Hand | A4o - $1/$2 No Limit Holdem nem ismerem de ez wtf? nagyon ugy nézz ki h dobatni akar de BvB (ismeretlen ) megcsinálhatja thina valeuért is AQ pl sztem

    weaktight | Hand | 45o - $1/$2 No Limit Holdem ismerem a mókust 50 et dob csek rre de úgy vettem észre engem floatol elég sokat . Látva a lapját nyilván jobba bet de a range ellen inkább csekeltem biztos voltam benne ha FDje van turnt beteli vagy a rivert SD valenélkül .

    weaktight | Hand | A5s - $1/$2 No Limit Holdem ugyan az a mókús szimplán nem gondoltam h csekkel erős flösst meg madehandet reppelt ugye ezért jónak gondolom .

    weaktight | Hand | TT - $1/$2 No Limit Holdem reg a lipreTTT fish a másik tudom weak a dobás de úgy gondolom verve voltam ha meg nem akk flippelek . 4 es a 3 betje MP vs EP ami relatív nagy .

    weaktight | Hand | QTo - $1/$2 No Limit Holdem emberünk hibázott turn size val .

    weaktight | Hand | 69s - $1/$2 No Limit Holdem

    weaktight | Hand | KK - $1/$2 No Limit Holdem itt kíváncsi vagyok mit gondoltok ?

  6. #156
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    1. ez szerintem inkább value a regtől, sztem thin value ritkán lesz, inkább 2 pár+
    2. nyilván standard a bet, de ilyen line-okkal néha jól meg lehet zavarni a regeket, de HU-ban jobban tetszene mint így, akkor tényleg nagyon szélesen floatolhatna, ha hajlamos rá
    3. passz
    4. szerintem én is dobom, mert itt sokat barrelezhet az AX-ek miatt, +ha nála van Ax van sok EQja és oop szar lesz, és T-ön már nem szívesen adnám, mégiscsak UTGvsMP 3betelt, és 3way cbetelt, + sokszor ki tud blöffölni, elég caped a rangeünk, de szerintem a flop call sem hiba ha van valami plussz infónk
    5. -
    6. sokszor elég 1utca call, szerintem ok
    7. passz, már annyit ütöttétek egymást, hogy ki tudja mit gondol, miért betel, én nem dobnám átlagos szituban, de itt simán lehet jó, nem hiszem, hogy ő itt 1 utcát csak úgy betel blöffből, lehet nála elég Ax, 2 utcát meg nem nagyon tudunk callozni, sztem nem rossz dobni, vagy barrelezni egyet, és úgy egyszerűbb szituban leszünk elvileg
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2013. 08. 21. 16:01
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #157
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | A4o - $1/$2 No Limit Holdem nem ismerem de ez wtf? nagyon ugy nézz ki h dobatni akar de BvB (ismeretlen ) megcsinálhatja thina valeuért is AQ pl sztem
    Flopon milyen cél(ok)ból tartottál? Ahogy turn-től ment nem tetszik. Mivel turn-ön checkelte az A-t, ezért vagy trükkös Ax/nuts-ra tenném, vagy gyengébb sd eq-re (Kx, QQ- pp). Előbbi range ellen a veszteséget minimálizálnám, az utóbbiak ellen meg egy utca value-t látok, amit inkább turn chb, river bet formában szednék ki.

    A turn call river call nélkül kicsit burning money szagú. Bár mivel nincsenek busted draw-k, max pár gs/wp, ezért jó a dobás, de még jobb már turn-ön. Kicsit polarizált szagú az ellenfél line-ja (erősen value irányba), érdekes kérdés, hogy van e olyan jó, hogy legalább AQ/AJ szerűséggel is megcsinálja!?


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | 45o - $1/$2 No Limit Holdem ismerem a mókust 50 et dob csek rre de úgy vettem észre engem floatol elég sokat . Látva a lapját nyilván jobba bet de a range ellen inkább csekeltem biztos voltam benne ha FDje van turnt beteli vagy a rivert SD valenélkül .
    Szép imaged lehet az asztaloknál! Unconventional lines ftw! Egyébként rivert any pár, Ah-al catch-elném, az ellenfél inkább valami busted-et reppel és szvsz kérdéses a river bet-je, mert nálad nem 77 pp lesz..


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | A5s - $1/$2 No Limit Holdem ugyan az a mókús szimplán nem gondoltam h csekkel erős flösst meg madehandet reppelt ugye ezért jónak gondolom.
    Általában két párral ezt itt sd-be chb-elem, nem fordítom bluffbe - gyakorlatilag csak 4 kombónyi set, 3 kombónyi 76s, meg a 6 kombónyi AK-ok ellen - mert ha fd-vel cr-elt véletlen, akkor meg J/T magas flush-t sose fog dobni (meg lehet semmilyet), ha random lappal, akkor vagy jobb (és nem dob), vagy rosszabb és biztosan dob. Meg a játékod is (érdekesen és feleslegesen) túlbalanszolt lesz ilyen szituációkban, ha gyakorlatilag mindennel allin vágod riveren.. Továbbá az ellenfél se feltétlen fog itt állandóan value shove-olni Qh/Jh-t.

    Ha value-ból ment, akkor egy szót sem szóltam.


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | TT - $1/$2 No Limit Holdem reg a lipreTTT fish a másik tudom weak a dobás de úgy gondolom verve voltam ha meg nem akk flippelek . 4 es a 3 betje MP vs EP ami relatív nagy.
    Nice setmine, perfect fold.


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | QTo - $1/$2 No Limit Holdem emberünk hibázott turn size val.
    Na meg az sb call-ja is érdekes. Alapból felmerülhet a flop fold is, mert gyakorlatilag 6 tiszta outod van. Ha elég nitty és van elég io-d, akkor oké lehet a call. Ha meg túl laza, akkor Q/T-n esetleg Kd/8d-n végig catchelnéd-e?


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szép dinamika lehet köztetek, nice.


    Idézet erikkke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | KK - $1/$2 No Limit Holdem itt kíváncsi vagyok mit gondoltok ?
    Ilyen dinamika mellett nehezen dobnám. Bár van pár wp mágus, aki Ax-ekkel is (meg csomó egyéb suited szutyokkal is tart ip 4b-t, hogy majd postflop megoldja(bemákolja)), így az eddigi history alapján döntenék. Kérdés mennyire képes thinen betelni - mennyire képes értelmes sd eq-vel bluffbe fordulni - mennyire balanszált - polarizált (~ jó - rossz) stb..

    Az eddigiek alapján ha nem tudom lapra tenni, akkor catch-en lennék, hogyha már amúgy is gyepáljátok egymást legyen még több read-ed.
    Let's play! No risk no fun!

  8. #158
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    Srácok köszi a hszeket nagyon hasznosak legyetek rendszeres vendégek

    A turn call river call nélkül kicsit burning money szagú. Bár mivel nincsenek busted draw-k, max pár gs/wp, ezért jó a dobás, de még jobb már turn-ön. Kicsit polarizált szagú az ellenfél line-ja (erősen value irányba), érdekes kérdés, hogy van e olyan jó, hogy legalább AQ/AJ szerűséggel is megcsinálja!?

    úgy gondolom egy BvB csatában kevés historyval sem dobok K x et ezen a ponton + amivel floatolok az itt A hi amit megint csak nem dobok viszont riveren szinte mindent dobnom kell az overbet shovejára ezért majdnem meg is adtam de végül nem bírtam . Mert mindig ott motoszkál a fejemben ok h ez egy BvB szitú de éppen ezért játszhat így a valeu handjeivel is .


    A5 s blöfföltem , de pont azért raktam be mert nem tudom ennyi értelme van elég jó SD valeuval .

    QT vel ioddscalon vagyok mert az sb range baromi erős pár % ot flatel csak és ha valeu ha nem sztem egy ilyen DH boardot mindig végig lő . Minden riveren dobok ami nem str8

    na és a KK a legérdekesebb hand igen e dinamika nyilván jelentős . De itt arra ugy vázoltam magamban a helyzetet h Turn A lövöm mindennel , viszont sok A val csek calollolnék szal neki ez nem igazán jó scarcard .

    plusz h nem raiselt leginkább A hiokkal floatol sztem .

  9. #159
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    1. ha turn úgy gondolod, hogy blöfföl akkor riveren se dobtam volna, bár én elég herocaller vagyok mostanában, amúgy ez a line tipikus value kevés reg mer így blöffölni inkább barreleznek

    2. én is próbálgatom ezt a linet, de nagyon ritkán szokott bejönni, van aki a JJopt is xbeli, szóval bet turn

    3. nem hiszem hogy sok jobbat dobna, elég felesleges a blöff sztem
    4. teljesen jó így, nagyon rossz flop jött
    5. std
    6. std
    7.nem tudom mire jó ez a kis flop bet, úgy játszod mintha monstered lenne (ennél még a chek is jobb sztem) ha floatolni vagy r-elni akar akkor a nagyobb betnél is fog, amúgy lehet betelnék turn is egy gayt, mert ha nem lenne semmid akkor is betelnél és callolhat gyengébbel, így dobnám, mert sd képes lapot reppelsz, szóval nem hiszem hogy airrel blöffölne

  10. #160
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Sandokan, forexnub légyszi indokoljátok meg miért egyenlő a turn ch/r range a river pushéval, mert én nem értem.

    Köszi!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •