Oldal: 14 / 29 ElsőElső ... 4121314151624 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (289) összesen
Like Tree361Likes

Téma: Sajnos ennyi volt! Csak nekem nem megy már?

  1. #131
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 04.
    Hely
    Kiskunfélegyháza
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    jól beszélsz lecsó..!! de am ez a srác aki a topikot inditotta irt arról? (nem emlékszem h olvastam volna) h mekkora mintán tapasztalta ezeket a dolgokat? mekkora mintán volt nyerő ill vesztő? nem mellékes...

  2. #132
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt hallotta a srác, amikor lejött a river Q:
    PAFFFFF!

    Amúgy az alapvető különbség (nálam) a munka és a kártyázás között,h kártyázni magamtól ébredek reggel ötkor, amikor pedig dolgozni jártam fél nyolckor kínszenvedés volt felkelnem és utána lindulni, pedig nem volt rossz a meló egyáltalán, pláne mai magyar viszonylatban. Plusz így mellete lehet sportolni, gyerekkel foglalkozni, nyelvtanfolyamra járni stb.
    Van orvos ismerősöm, aki végigtanulta a fiatalságát, a rááldozott idő miatt kiesett élményeket pedig a mérhetetlen alkoholfogyasztással + felesleges dolgok megvásárlásával próbálta és próbálja bepótolni. Miután munkába állt, évekig a tapasztaltabbak kioktatását kellett elviselnie, most pedig már tiszta erőből műti olyan kissebbségi emberek kínjait, aiknek már tök mindegy,m annyira nem foglalkoznak az egészségükkel, ilyenkor szó szerint feleslegesnek érzi a munkáját...
    Van egy másik srác, még nincs negyven, világ életében maximalista volt, atyaúristen egy nagy cégnél ami mostanában sok megbízást kap . Van 100-120 misi félretett megtakarítássa, viszont az évek alatt felhalmozódot stressz, hajtás stb miatt belsőszervi problémi vannak, szív epe gyomor stb, kihullott a haja, az időhiány miatti helytelen sportolás, és a sok ülés miatt pedig,m egész nap kocsiban ül és megy mint a bolond, kinyíródott a dereka, felkelni alig tud. Azt mondta most nemrég,h bármlyik orvos vagy kuruzsló, aki meg tudná csinálni úgy a derekát,h többet ne fájjon, most odaadna neki 10 misit kp-ban. Tudja ő is,h ez neki jobb már nem lesz, ideje pedig soha nincs semmire.

    Ja és persz vannak sokan ismerősök, akik nettó 80-200 között élnek fizetéstől fizetésig, mindezt hányingerrel 5-10-15 éve.
    Mindenkinek magának kell eldöntenie...
    Az ambíciózus ember, amikor egészséges, mindent megtesz azért, hogy rengeteg pénze legyen, amikor pedig beteg lesz, minden pénzét odaadná azért, hogy egészséges legyen.

    Nem könnyű megtalálni az egyensúlyt.
    Pssy likes this.

  3. #133
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Ez már eltér a lényegtől de sokat mond rólunk, a hozzáállásról és el lehet vonatkoztatni sok mindenre, munkára, pókerre, megélhetésre,szorgalomra,kitartásra stb...

    "
    Van a Balkánon egy állam, amely önmagával határos. Ahol a legszebb nők élnek, mégis csökken a népesség. Ahol a munkanélküliek dolgoznak a legtöbbet, ahol a legtermékenyebb földön, éhező emberek élnek. Ahol a vonatok menetrend szerint késnek. Ahol mindenki focizik, mégis vízilabdában, kosárlabdában, kézilabdában és röplabdában jeleskednek. Ahol mindenki siet a munkába, de senki sem érkezik be időre. Ahol a nyolcórás munkaidő tizenkét órás. Ahol az egészségügyi ellátás ingyenes, de a gyógykezelés drága. Ahol az újságírók szabadon írhatnak bármit, amit parancsba kapnak. Ahol a világválság állampolgárságot kapott. Ahol a közbeszerzések titkosak, az államtitkok nyilvánosak. Ahol a háborúk sosem érnek véget. Ahol a történelem naponta megismétlődik. Ahol a leggazdagabbak azok, akik egy napot sem dolgoztak. Ahol a külföldi valuta felváltotta a hazait. Ahol az emberek megünneplik a családi védszent napját, de ká...
    romolják Istent. Ahol az okosakat, értetlenségből,‐bolondnak nézik, a bolondokat meg tehetségesnek. Ahol az írástudatlanok írják a történelmet. Ahol a törvények törvénytelenek, az anarchia pedig normális állapot. Ahol a hatalom megveti a polgárokat, mint nem kívánatos tanúkat. Ahol a jövőből élnek, mert a jelenhez nincs joguk. Ahol mindenki mindenkire mosolyog, de senki senkinek nem jóakarója. Ahol a bírósági eljárások tovább tartanak, mint egy élet. Ahol az árvíz a talajöntözés egyetlen módja. Ahol megidézik a diktátort, a demokráciát pedig a hülyék adójának tekintik. Ahol úgy gondolják, az ország annál jobban fejlődik, minél jobban visszafejlődik. Ahol nem vagy normális, ha nem bolondultál meg. Ahol csak azért élsz, hogy meghalj. Ahol az idő végtelen, és a butaság múlhatatlan… "
    kodoga, erikkke and Tomi432 like this.

  4. #134
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 28.
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    OFF
    Idézet extremfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez már eltér a lényegtől de sokat mond rólunk, a hozzáállásról és el lehet vonatkoztatni sok mindenre, munkára, pókerre, megélhetésre,szorgalomra,kitartásra stb...

    " sok bullshit"
    Latom ide is beteszi a labat a facebook-bolcsesseg Kezdve azzal, hogy Magyarorszag nem a Balkanon van, tele van nem rank jellemzo dolgokkal szoveg, de itt eleg jol kielemzik:
    Egy amerikai újságíró cikke Magyarországról? | Urban Legends
    you rock, woohoo

  5. #135
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Ez hiányzott még a topicból, jesszus.
    Rumjack likes this.

  6. #136
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Làtom màr koràn reggel többen is bölcsre ittàk magukat

  7. #137
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sorry valamiért azt hittem fiatalabb vagy
    én meg még most is ezt gondolom :P
    pszibu likes this.

  8. #138
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 06. 29.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Én is már sokszor voltam úgy vele, hogy az rng-t okoltam a veszteségeimért. A hiba a játékosállomány lecsökkenéséből és a mezőny erősödéséből fakad, ha ilyenkor jön 1 DS az még csak a ráadás. Manapság a pókeren csak azok akasztanak igazán nagyot akik régebben felküzdötték magukat a csúcsra és minimalizálták a leakeket. Ma már gyötrődés lenne a csúcsra jutni, ahogy nézem az asztalokat. HUSNG-n már 3$-on küzdenek 1mással a regulárok a helyért, cg asztalokon 6/4-5 regulár PL50-en, nagyobb téteken meg van, hogy csak pro regeket látok játszani (5CD). A jobb regek meg hiába szereznek edge-t a többi jobb reg fölött, azt a különbözetet amit abból szereznek nagyon lezabálhatja a rake. Reméljük még visszakerülnek a gazdagabb országok a póker vérkeringésbe, hogy enyhítsenek rajtunk.
    Utoljára módosítva: koviii által: 2013. 09. 02. 16:57

  9. #139
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 27.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Én 2 dologban látok tévedést:
    1, Fizetés. Az országos átlagkereset 150eft nettó, pesten pedig 200eft. (és erre még bőven rádobhatunk, hisz a fél ország papiron minimálbéren dolgozik)
    STADAT – 6.2.1.14. Az alkalmazásban állók havi nettó átlagkeresete
    Márpedig az ide irogató pókeresek szerintem nem átlag emberek, hanem okos kitartó küzdő "többetakaró" fiatalok. Az igaz, hogy a felső oktatásból kiesve az első meló sok szivacs, és csak 200 bruttó, de 2-3 éven belül aki nem keres bruttó 4-500at, az gyenge/lusta/ buta/béna. És ez még csak a csóró magyarország, már a szomszédban lehet 2-3al szorozni.
    Szóval ne hozzuk fel a vidéki szalagmunkás 80át hasonlatként, mert nem ide tartozik. És a "pókeresre" is úgy gondoljunk, hogy az átlag a 200-300eft rangeben van, és ez nagyon nem nő 500 fölé.
    A 30as korú ismerettségem fele nettó 3-600 rangeben mozog, én meg 3 éve ennek a dupláját keresem, amit pókerből sosem keresnék. Más pókeres sem, csak ha épp behúzott egy majortornát ;-)
    2, hosszútáv, karrier. A "céges" karriert épitheted cégen belül, léphetsz máshova ha nem tetszik/kirúgnak, csinálhatod magánba, mehetsz külföldre, válthatsz profilt, bármi. Pókerben ülsz a gép előtt egész nap. Pont. Ráadásul minden jel lefelé mutat, a játékosok kitiltása, a törvényi bizonytalanság, adóelkerülés, stb, szóval nincs jelen és jövőképe. És van egy kemény társadalmi rész is, ugye érzitek ti is magatokon mi az átlagember véleménye a pókerprofiról versus a bármely cégnél levő középsenki között. A nem adózásba meg ne is menjünk bele.
    Szóval szerintem hosszútávon, azaz az életben, tehát 10-20 év távlatában, semmilyen előnye nincs a pókernek egy beosztotti/vállalkozói léthez képest.
    5-10 éve könnyűpénz és jómóka volt a szabadélet igéretével, mára már csak sok tanulással és izzadtsággal szobában gubbasztva lehet egy átlagfizetést (200e nettó) kihozni, minden társadalmi hátrányával együttvéve.
    Gabbesz, mikki86, Maxxxika and 1 others like this.

  10. #140
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 05. 29.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    Idézet márcsakhobbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mára már csak sok tanulással és izzadtsággal szobában gubbasztva lehet egy átlagfizetést (200e nettó) kihozni
    Kezd itt a valóságosnál sokkal sötétebb kép lefestődni.
    Ez a hihetelenül erőssé változott mezőny... Ez bullshit.
    Igen, nagyon más a játék, mint amikor pl én kezdtem, de még most is van bőven abszolút fish és rengeteg bűnrossz reg. Eskü alatt merem vallani, hogy mondjuk egy csak regekkel teli PS nl100-as asztalból a szart ki lehet verni, ha az ember beleteszi a munkát, és kielemzi őket.
    danfiu and erikkke like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •