Oldal: 20 / 29 ElsőElső ... 101819202122 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (289) összesen
Like Tree361Likes

Téma: Sajnos ennyi volt! Csak nekem nem megy már?

  1. #191
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Neked meg fogalmad sincs, mit lehet elvárni egy államilag finanszírozott egészségügytől.

  2. #192
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Neked meg fogalmad sincs, mit lehet elvárni egy államilag finanszírozott egészségügytől.
    Ennél biztos többet. Nem is tisztán államilag finanszírozású, hálapénz nélkül összeomlana az egész a picsába.
    lecso10 and S0nnyB1ack like this.

  3. #193
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most ki nem szarja le az átlagbéreket komolyan. Keress egy területet ami tetszik és amiben van pénz, és számítsd ki hogy ott a te képességeiddel mennyit lehet keresni hosszútávon. Aki huszonévesen NL100 nyerő reg, az akármilyen multinál el tudna jutni egy középvezetői szintig minimum, főleg ha valami végzettsége is van. El lehet dönteni, hogy 35 évesen a gép előtti grindolás-e a vonzóbb egy ki tudja milyen pókeres világban, vagy egy megbecsült és normális munka, egyre szélesedő lehetőségekkel. Lehet hogy a póker nyer, de a viszonyítási alap ez legyen.
    Megbecsült normális munka ? ez amiről te beszélsz egy társadalmi elfogadottsághoz kellő dolog , nem mindenki úgy éli az életét ahogy azt a nagy világ jónak látja .

    Mivel nem a presztízsért élek hanem ! MAGAMÉRT !

    Az átlag bérezés meg nagyon is fontos mert ami itt megy az nyílt törvényes rabszolgatartás !

    A viszonyítási alap szülte bennem ezeket a gondolatokat .

  4. #194
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet mojojojo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennél biztos többet. Nem is tisztán államilag finanszírozású, hálapénz nélkül összeomlana az egész a picsába.
    Nekem még soha nem orvosolták úgy egyetlen bajom sem,h ne kellett volna fizetnem valamiért. Egy sima fogtömés egy tizes. Szülés egy kiló. Ha meg egyszer ne adj isten műteni kell majd valamiért, ha nem lesz rá párszáz ezrem, akkor bele sem vágnék!

  5. #195
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    És szerinted mennyi lenne ezeknek a szolgáltatásoknak a valós piaci ára?

  6. #196
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    államilag finanszírozott egészségügytől.
    Ingyenes... Te hol élsz?

    Kérjél meg egy felnőttet hogy mutassa meg neked a havi fizetésének a részletezőjét.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 09. 01. 17:29
    zeoos77 likes this.

  7. #197
    Tag sabe83 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 28.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    8,5% jelen pillanatban a TB, én havi 20k körül fizettem amíg 'rendes' bejelentett jövedelmem volt, úgyhogy elég meredek dolog ingyenes, államilag finanszírozott egészségügyről beszélni. Mo-on jelen pillanatban állami kézben van a TB, nincsenek magán biztosítók, tehát az államnak fizeted a járulékot (ugyanúgy mint ahogy a nyugdíj államosítása is történt), innentől kezdve az állam feladata hogy megfelelő ellátásban részesülj, ettől függetlenül természetesen nem ingyen kapod az ellátást.

  8. #198
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És szerinted mennyi lenne ezeknek a szolgáltatásoknak a valós piaci ára?
    Az EU-ban a másodikak vagyunk azon a listán,amibőlkiderül,h mennyit von el az állam a bérből és jövedelemből élőktől adók stb formájában. Úgyhogy jogosan vártam el,h fullos ellátást kapjak tök ingyen, amíg bejelntve dolgoztam! De ez sosem volt így.
    Most már nem várom el egy idelje, hanem magánrendelésre megyek bármiről is legyen szó, de nem is fizetek az államnak ha nem muszáj!

  9. #199
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 03. 27.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Idézet klagyi1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ....Annyit még hozzátennék hogy egy közepes (20-50$sng ,50-100$ cashgame) téten játszó jó reg 5k $-t simán zsebre vág/hó és ettől van még följebb is azért...
    Én itt érzek némi mesét... 3 évig elég komolyan foglalkoztam pókerrel, de nem egész nap toltam a játékot, hanem sokat foglalkoztam a mögöttes számokkal statisztikákkal, és persze a fizukkal. Valahogy nem sikerült pár/sok olyan emberrel találkozni, beszélni, aki pár éves átlagban hoztak volna havi 1M ftot pókerből. Sok mesét hallottam, sok motiváló sztorit, sok hirtelen upból származó szép pénzeket, de aztán ha megkérdezted 1-2 év múlva, akkor "jött a down", vagy "már nem érdekli a póker, már mással foglalkozik", és társai. Pár éve még volt PTR, OPR, sharkscope, elég jól körbe lehetett nézni illetve LEELLENŐRIZNI egy sztorit, de persze addigra "a nicknévét nem tudom". Itt az akadémián is egy időben cikk volt a top magyar MTT profit lista nicknévvel, pár kivételtől eltekintve 2 évente cserélődtek a nevek, annó ki is számolták a 3-5 éves kereseti átlagokat, a top 3at kivéve nem volt milla feletti. Szóval szerintem erősen túlzóak ezek a "milliót keresek pókeren" sztorik. De az eredeti felvetésre visszatérve szerintem 5 éve egy okosabb egyetemista is tudott 500at összehozni ha egész nap tolta, ma már ugyanez az ember 200at tud hozni, erősödött a mezőny...

  10. #200
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ingyenes... Te hol élsz?

    Kérjél meg egy felnőttet hogy mutassa meg neked a havi fizetésének a részletezőjét.
    Mielőtt elkezdtem a PhD-mat, dolgoztam multinál 1 évet, szóval majd előkeresem az egyik kimutatásomat.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •