Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 09. 05

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 09. 18.
    Hozzászólások
    811

    Alapbeállítás

    28% az esély hogy nyerek ugyhogy fold...

  2. #12
    Fanatikus tag ilane avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 19.
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Ha ismerem az ellenfelet, akkor jó lehet a call, de pusztán a matekot nézve nem éri meg. Nincs 50%-om se implied odds, ha riveren lejön a szín kétlem, hogy ki tudunk húzni belőle még pénzt...

  3. #13
    Újonc Mastodon avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 21.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Az ellenfél a lehetséges kezek 42 százalékával nyit kisvakról. A QQ és egyéb pocket-ek ennek elég elenyésző részét képezik. Nem kell feltétlenül javulnunk, hogy elől legyünk. Ha kompetens játékos villain, akkor tudja, hogy a turn K neki nagyon jó barrel-ezni, ezért olyanokkal is ütni fogja a turn-t, mint pl. Q9, 76 stb. Szóval kb. amit flopon cbet-elt, azt valószínűleg turn-ön is fogja.

    Egy emeléssel viszont csak leszűkítjük a skáláját az erősebb kezekre (magyarul minden blöfföt eldob, csak az izmosabb kezek maradnak bent: két párok, szetek). Ez is szűk, de érdemesebb inkább egy megadással tágabban tartani a kézskáláját.

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Turn call range-ünkben van/lehet király meg jobb is, nem kihasználhatóan gyenge a tartományunk, ritka lesz az olyan ellenfél, aki úgy barrelezik riveren, h turn callunk ne legyen plusszos, ha sokat hív ugye akkor rakás riveren tudunk cathelni v rr-elni, s nyilván nem fog minden blanken is hívni, x esetén meg sd képesek vagyunk ugye, v lehet betelni is ha úgy van nyilván.

  5. #15
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Idézet Mastodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ellenfél a lehetséges kezek 42 százalékával nyit kisvakról. A QQ és egyéb pocket-ek ennek elég elenyésző részét képezik. Nem kell feltétlenül javulnunk, hogy elől legyünk. Ha kompetens játékos villain, akkor tudja, hogy a turn K neki nagyon jó barrel-ezni, ezért olyanokkal is ütni fogja a turn-t, mint pl. Q9, 76 stb. Szóval kb. amit flopon cbet-elt, azt valószínűleg turn-ön is fogja.

    Egy emeléssel viszont csak leszűkítjük a skáláját az erősebb kezekre (magyarul minden blöfföt eldob, csak az izmosabb kezek maradnak bent: két párok, szetek). Ez is szűk, de érdemesebb inkább egy megadással tágabban tartani a kézskáláját.
    Én sem vagyok valami erős. Szeretném ha dobna a turn RR-re? Igen. Ha leesik a river és folytatja én dobok. Ha leesik a színem simán játszik egy gyengébb kézzel c-f-ot.
    Szerintem sokkal gyengébb a sima call, mert egy gyengébb river játékot eredményez, ahol akár a QJ blöffje le is javulhat minket, ha outja esik le, de az mindegy is, hiszen ha riverre nincs egy erős kezem, akkor nem igazán tudom callozni a betjét. Ha meg checkback-et játszok még mindig nyerhet egy AT-el, amit egyébként dobatni tudtam volna a turn rr-el, így én jobb játéknak tartom a reraise-t.

  6. #16
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Azok akik raiselnék a turnt, raise/foldot vagy raise/call-t játszanának?
    The credit belongs to the man in the arena.

  7. #17
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Természetesen ha callolja a turn rr, akkor river bet-re fold. Vagy arra gondolsz hogy a turn reraise-emre érkezik még egy reraise? Az elég kellemetlen, de ahhoz neki tényleg egy erős kezet kell hogy elkapjon. Ott már két párra sett-re tenném. Viszont sajnos a példa még mindig hézagos, nem tudom a flop turn cbetjét valamit azt sem hogy mekkora a stackje. Igazából ebben a példában, ezen infok hiányában nem is lehet pontos döntést hozni. Alap hogy már preflop rálesnék a statjaira mit fog játszani postflop, és úgy alakítanám ki ellene az én játékom, de így ezt nehéz. Egy flop 75%cbet turn 50% cbet emberkére tuti hogy visszaemelnék vagy rátolnám.

  8. #18
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Most néztem pont 75% a cbet, de ez milyen cbet? Globál? Vagy flop cbet? Ha globálban kell érteni akkor még jobban reraise. Emberünk 40%ban lopja a vakot, majd ha callozzák 75%ban emel = szinte mindennel lopom a vakot, és szinte mindig cbetelek, az ilyen embert nem tudok egy erős rangre tenni. Érdekesnek tartottam a példát és agyaltam egy kicsit: mit adok én elő a RR-el (eltekintve attól hogy pl.: egy TT-vel miért nem 3beteltem pre) szóval az előadásom turnben: TT 88 33 KT K8 T8 és flush húzók. Mit dobatok? AK AQ AJ AT A8 KT KQ KJ QT JT (J9-QJ-val tartana) TJ T9 22 44 55 66 77 99 JJ QQ, és mik azok amik ellen nem nyernék ha riverben checkback-et tudnék játszani? AT KT QT JT T9 99 JJ QQ. Mik azok a lapok amikre dobnom kell riverben, nos minden nem szív, minden nem 8 és nem A, kivéve 2-4-5-6-7, de itt a hetes már veszélyes lehetne. Szóval ha A jön jó vagyok, ha K dobom és így Q J T. Hmmmmm így végig gondolva a call sem rossz játék, de én ezt szeretem pókerben, itt nem minden fekete és fehér. Azt hiszem logikusan végig gondolva hogy a call sem rossz játék (bár nem is mondtam hogy rossz lenne) igazából azt hiszem ez egy ízlések és pofonok szituáció. Vannak érvek a call mellett is, és vannak érvek a RR mellett is. Én még így is RR-elnék, mert én mindig az erősebb line-t próbálom választani.

  9. #19
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Bélakecske Úr! Egyezzünk ki egy döntetlenben!

  10. #20
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás


Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •