Oldal: 6 / 11 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (107) összesen
Like Tree132Likes

Téma: Új póker botot készített egy norvég tudós

  1. #51
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A vitába nem folyok bele, csak annyi kiegészítésképpen, hogy ezt kutatták jópár évvel ezelőtt és rájöttek, hogy nem végtelen adatbázis van a fejükben, hanem sémák amiből összerakják a partit, ugyanúgy mint a pókerjátékosok fejében.

    Mondjuk ez tényleg jó dolog lenne, sokkal többet megtudhatnánk a varianciáról, mekkora mintán milyen helyzetekben stb.
    a sakkot brute force oldalról tolják a gépek

    a szóráson pedig nem sokat segít ha 2 folyamatosan változó játékoson próbálod mérni, de amúgy is nehezen értelmezhető hogy miyen még többet kéne tudni róla
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  2. #52
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet bubo_rake eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én meg azt hittem, hogy már fáradt vagyok, de úgy látom nem én.
    az sng csak arra volt példa, hogy változik a játék. cg-ben nem tudom mi megy, gondolom ott se 2,5 emelés megy már.
    bocs, nem nagyon akarok veled többet beszélni, mert megfájdul a derekam, ha túl mélyre hajolok.
    részemről lezárva.
    Ha te tudsz alkalmazkodni, tud a bot is, mivel te írod (és itt semmiféle mesterséges intelligenciáról nincs szó, ellentétben a norvég csávóval)

    De látom még ezt sem sikerült megértened. Mondjuk aki 20 éve van a szakmában, az iffel menőzik, és képtelen elképzelni egy olyan vasat 2013-ban, ami nem timeoutol egy kis számolástól...

  3. #53
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 05. 06.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Gyakorlatilag az összes betiltott segédprogram hasonlót csinál,lehet ebben kicsit több a kakaó.... a végeredmény ugyanaz megmondja mi az optimális döntés....
    Vagy tévedek?

  4. #54
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet bubo_rake eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    apukám akkor annyi if vagy case lenne benne, hogy minden körben timeout lenne.
    Mégha tegyük fel ifekből és casekből álna akkor sem igaz amit irsz. A mai procik elég sok ifet bedarálnak 1s alatt. Soha nem lenne time-out. Mellesleg a neurális hálok rohadt gyorsak, gyakorlatilag insta fog mindig dönteni bármilyen szituban. Ott a trainingelés vesz igénybe időt, viszont az meg kit érdekel.

    Ja és a sakk: Valóban használnak a progik adatbázist, de közel sem emiatt tudnak nyerni. Minden sakkprogram 'lelke' az a függvény ami kiértékel egy adott állást. Azt nehéz kitalálni. A többi már csak brute-force és minimax. Ezzel szemben az ember kognitiv mintákát használ fel a döntéshozás során, ilyenre példa : a dupla gyalog nem előnyös, a bástyát nyitott vonalra érdemes tenni stb.
    lumpi likes this.
    The credit belongs to the man in the arena.

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Sztem aki online pókerből akar megélni, vagy a jövőjét megalapozni, most dobja ki az asszonyt, mondja a haveroknak és családnak, hogy elutazik, blokkoljon minden weblapot, függessze fel minden megkezdett sorozatát, az ágyat húzza szorosan a gép mellé a széket vágja ki és tegyen alá egy edényt az ürüléknek, aztán kezdjen el napi 16 órában játszani.

    Sztem lassan elkészül az a bizonyos koporsó, már nem sok szög kell hozzá. :/
    TiffanyMills5925 likes this.

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder Gordon avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    713

    Alapbeállítás

    Idézet differentborder eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Haha, a botnak is lehet downswingje. 100 fő na persze.
    HA hatalmas edge van feletted, főleg több asztalon, akkor down sem akkora, vagy még úgyis nyer egy kicsit

  7. #57
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás


  8. #58
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Én nem értek a programozáshoz, meg if-ekkel sem tudok dobálózni...sőt, sakkozni is csak nagyon alap szinten tudok, de én látom mi a megoldás a vita lezárására.

    bubo_rake vs superbot HU4rollz NL2-n!
    kidelpiero and ferkocse like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #59
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 02. 05.
    Hely
    Aba
    Hozzászólások
    146

    Alapbeállítás

    Beültethetné az agyamba!

  10. #60
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    A személyeskedő, egymást sértegető, ironizáló hozzászólásokat a fórumszabályzatnak megfelelve töröltük.

Oldal: 6 / 11 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •