Szavazás eredménye: Szoktal-e omahazni es, ha igen milyen gyakran es milyen szinten?

Szavazók
494. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Szoktam,megelhetesi szinten

    14 2,83%
  • Szoktam, de veszto vagyok

    33 6,68%
  • Szoktam, de BE vok

    33 6,68%
  • Neha-neha funbol,amikor unatkozom

    73 14,78%
  • Nem szoktam egyaltalan

    39 7,89%
  • Nem szoktam egyaltalan, de szeretnek elkezdeni funbol

    7 1,42%
  • Nem szoktam egyaltalan, de szeretnek elkezdeni megelhetesi szinten

    22 4,45%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 231 / 369 ElsőElső ... 131181221229230231232233241281331 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.301 - 2.310 (3683) összesen
Like Tree2662Likes

Téma: danfiu omaha szekcioja

  1. #2301
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet esoember eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Grat a hónapkezdéshez.


    2, ez de kellemes ember, 6h fd+ gutshot+b pair rr ai ( wp+note). Vagy ezen a limiten ez standard?
    obv fish
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  2. #2302
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Szuper had ballerkodjak én is kicsit dán!

    Dear ...,

    Your - Order number xxx for VIP Club Supernova T-shirt. was shipped on 2013/10/04.
    Zsipali, danfiu and dfecco23 like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  3. #2303
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet buckaroo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia, szerinted egy plo30usd limithez, ahol átlagban 80 fölött van az ellenfelek VPIPje, és nem nagyon szeretnek dobni semmit, mekkora bankroll szükséges?
    Hali

    Ugy veszem ki a mondataidbol, hogy valamiert azt gondolod, ahol sok a magas vpip-ju ember es nagyon cs-k, akkor valamilyen szinten a variancia is magasabb lesz, ami nem igaz, mert ha belegondolsz a jatekosok mint preflop, mint postflop stackoff range-e nagyon szeles lesz es a te feszes ranged-del nagyon sokszor fogod jol betenni, mig ugye magasabb limiten azert mondjak h nagyobb a szoras, mert a rangek mar sokkal feszesebbek es sokkal de sokkal tobbet kell harcolni a potokert,bloffolni.

    Vissza terve a kerdeshez, fugg h mik a celjaid igazabol.Ha 2-3 asztalon potyogsz neha hobbibol,akkor 40i-t mondanek, ha meg 4-6 asztalon jatszol(kezdoknek 4 asztalnal tobbet nem is nagyon szoktam ajanlani h jatszanak) es ebbol elsz, beleteszel sok jatekorat, akkor min 80bi-t mondanek(nyilvan fugg h mekkora a life rollod, milyen jatektudast kepviselsz, mennyire vagy mentalisan toppon,mennyire vagysz magsabb limitre jutni hamar stb). Ha meg van kerdes, nyugodtan irjal

  4. #2304
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet esoember eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Grat a hónapkezdéshez.

    1, ez egy 78-22, ami a range ellen csak akkor szívás ha nut fdje van (ami sajna meg is volt neki), de gondolom a fe-t maximalizálva így kellet megjátszani.

    2, ez de kellemes ember, 6h fd+ gutshot+b pair rr ai ( wp+note). Vagy ezen a limiten ez standard?

    3, pre itt nem jobb a 3bet? Ha legalább kettő jön alacsony spr mellett jobb betenni.
    Hali

    1: Ebben a spotban 0 a FE ilyen size-ingnal, ritkan jelentem ki ezt igy, de a 4bet range-e kizarolag AA ebben a spotban es ez egy olyan artatlan board h mindig bc ozni fog overpart es nem szabad neki bf-olnia meg ha kisebbet is cbetel.

    2:Hat, ha mar kicsi deepebb a jatek, sok fish elkezd megorulni, mondjuk ez az ember 55/34/20 at tol nagyon nagy mintan, szal extrem eset,meg azt mondom h gyenge reg ellen jobb itt a 3betje, de semmilyen hibat nem vetett a partiban, kiveve a 3betet.Flopon meg alacsony sprben,aki ezt nem teszi be az nagyon nagyon sokat dob es nuts alapu jatekot jatszik,ami 4b potban nem igazan jo

    3:Azert nem sq-eltem 3 embert, mert egyikuk sem dobott volna es vmilyen szinten faceup lett volna a rangem.Ha 2 ember ellen jatszom, foleg ha gyengek, akkor besqelem sokszor.

  5. #2305
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali
    Vissza terve a kerdeshez, fugg h mik a celjaid igazabol.Ha 2-3 asztalon potyogsz neha hobbibol,akkor 40i-t mondanek, ha meg 4-6 asztalon jatszol(kezdoknek 4 asztalnal tobbet nem is nagyon szoktam ajanlani h jatszanak) es ebbol elsz, beleteszel sok jatekorat, akkor min 80bi-t mondanek(nyilvan fugg h mekkora a life rollod, milyen jatektudast kepviselsz, mennyire vagy mentalisan toppon,mennyire vagysz magsabb limitre jutni hamar stb). Ha meg van kerdes, nyugodtan irjal
    Köszi a kimerítő válaszodat! Igen tényleg úgy gondoltam, éreztem, hogy egy ilyen mezőny jelentősen növeli a varianciát, de a 80 BI, teljesen reálisnak tűnik. Négy hónapja kezdtem el komolyabban PLO-t nyomni (többek között a Te videóid is motiváltak) általában 6 asztalon tolom, 6maxon átlagosan BE körül, HUban plusszos vagyok, de nyilván sokat kell még fejlődni és a minta sem milliós még.
    Egyébként nagyon tetszik ez a világ 5 év NLH után. Nagyon nagy mélységei vannak magának a játéknak is és az ellenfelek megismerésének is.
    danfiu likes this.

  6. #2306
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megindult a honap


    Stacks:
    UTG (€576) 96bb
    UTG+1 (€547.15) 91bb
    CO (€180) 30bb
    BTN (€622.20) 104bb
    SB (€2,048.05) 341bb
    Hero (BB) (€758) 126bb

    Pre-Flop: (€9, 6 players) Hero is BB
    UTG raises to €12, 1 fold, CO calls €12, BTN calls €12, 1 fold, Hero calls €6

    Flop: (€51, 4 players)
    Hero bets €36, UTG calls €36, CO goes all-in €168, BTN goes all-in €610.20, Hero goes all-in €746, UTG calls €528

    Turn: (€2,003.40, 4 players, 3 all-in)

    River: (€2,003.40, 4 players, 3 all-in)

    Final Pot: €2,003.40
    CO shows

    BTN shows

    Hero shows

    UTG shows


    BTN wins €1,280.40 (net +€658.20)

    Hero collects €271.60 (net -€486.40)
    UTG lost €576

    én erre az utg-re gondoltam hogy fish, aki 4.nek becallolt flopon.
    danfiu likes this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  7. #2307
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Arra lennék kíváncsi, hogy titeket PLO-sokat mi visz rá a váltásra, mint pl. most buckaroo-t. 5év NLHE után azért gondolom elértél valamit, meg ha jól tudom dánfiú és a többi itteni PLO-s is holdemmel kezdte nem rossz eredményekkel.

    Én is imádom a PLO-t, fun-ból szoktam néha tolni mert nagyon élvezem. De mi visz rá egy nyerő holdemes-t hogy az eddig befektetett munkáját, nyerő játékát feladva belekezdjen egy sztem sokkal bonyolultabb, sokkal swingesebb játék tanulásába???

  8. #2308
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A bonyolultságából és "swingességéből" adódóan, sokkal sokkal több a technikailag és mentálisan is gyenge játékos. Összefoglalva, sokkal nagyobb edge építhető.
    Utoljára módosítva: jak1 által: 2013. 10. 07. 18:13
    danfiu, TominhoPA and kriispirolls like this.

  9. #2309
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Hat igen, plo meg nincs annyira megfejtve, gondolom sok ev nlhe mar eleg uncsi, pici edgek, stb.
    De ahogy latom hallom plorol is sokan visszapattannak, a borzalmas variancia miatt, keves sikeres magyar plo vitezt ismerni...

    Azt mondjak, nagyon nehez elengedni azt, amibe sok energiat meg idot fektettunk, de aki kepes meglepni az nagyon eros, es sikeres is lehet jo esellyel.

    Mikor vegig gondolja az ember, hogy valtson, mindig ez van, hogy menni munkam van benne stb, de el kell tudni engedni, ha mar nem vagy sikeres es motivalt, es amugy is tuti jot tesz az embernek a valtas.

  10. #2310
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Arra lennék kíváncsi, hogy titeket PLO-sokat mi visz rá a váltásra, mint pl. most buckaroo-t. 5év NLHE után azért gondolom elértél valamit, meg ha jól tudom dánfiú és a többi itteni PLO-s is holdemmel kezdte nem rossz eredményekkel.

    Én is imádom a PLO-t, fun-ból szoktam néha tolni mert nagyon élvezem. De mi visz rá egy nyerő holdemes-t hogy az eddig befektetett munkáját, nyerő játékát feladva belekezdjen egy sztem sokkal bonyolultabb, sokkal swingesebb játék tanulásába???
    Ez egy igen sokoldalú kérdés, nehéz is rá egyszerűen válaszolni. Nem is csak a profit itt a lényeg, én is érzem hogy PLOban könnyebben hozzád kerülnek a pénzek ha megfelelően képzett játékos vagy, ami persze elég csalóka is, mert a másik oldalon sokkal könnyebben tolod te is át, de ez nyilván jelenthet egy plusz motivációt. Ami engem igazán rávitt az, hogy a játék újabb mélységeit ismerheted meg, sokkal összetettebb gondolkodást igényel, és ezáltal talán nagyobb örömet is ad. Ha tudod kezelni ezt az ördögi hullámvasutat, és csak a játékra koncentrálsz, sokkal nagyobb élményt ad. Nem tudom, pár hónap PLO után az NLH nagyon száraznak és statikusnak tűnik, bár nyilván ez habitustól is függ. Persze nem szabad elfeledkezni a mezei okokról sem: relatív sokkal több képzetlen játékos, akciógazdagság, gyorsan pörgő rake... stb. Szóval valahogy rá lehet kattanni.
    naggeri likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •