Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (33) összesen
Like Tree25Likes

Téma: USA államcsőd? avagy mentsük ki pókeres dollárjainkat vagy sem?

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem mindenki azt gondolja, hoyg egyszerűen nem jelenthetnek csődöt.
    a legnagyobb hitelezőik kína + a saját lakossága. egyik se jó, ha nagyon morcos lesz
    majd kiderül mennyire lesznek "szociálisak" ilyen téren

    de sztem az államcsőd hosszútávon biztos kifizetődőbb, persze van amikor a rövidtávú érdekek mást kívánnak, szóval szerintem se lesz csőd

  2. #12
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Wildcatfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem se hagyják hogy csödbe mennyen viszont ha 100K fölöti rollom lenne tuti több féle pénznembe tartanám , $, €, svájci frank, szerintem az esetleges pár% konverzios költséget megéné a biztonság érzése
    Tetszenek a hsz-eid!!!............................................ .................................................. .................
    Te vagy a képen?
    fejes1988 likes this.

  3. #13
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Idézet forexnub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha csődöt jelent az USA az usd árfolyama tuti elszáll, szóval már csak ezért is mindenképp usd-ben éri meg maradni sztem
    Mondjuk ezt nem értem. Ha csőd van akkor pont, hogy elértéktelenedik az így is csak mesterségesen életben tartott dollár.
    naggeri and lecso10 like this.

  4. #14
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Amíg az olaj és az arany árfolyamát dollárban mérik, addig nem kell aggódni! Ha ott csőd lenne, akkor totális csőd lenne a világban, mindenhol! Na ez az, ami nem fog megtörténni!
    Válságok voltak, vannak, és lesznek is. Ez valakinek ott fent /Bilderbergek/,nagyon-nagyon megéri! Viszont az egésznek a mozgatórúgóját soha nem fogják annyira manipulálni.
    .......
    Aztán lesz egy háború...
    Utoljára módosítva: Ice-pocó által: 2013. 10. 10. 14:59

  5. #15
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    USA nem Izland vagy Görögország. A Föld legnagyobb gazdasági nagyhatalma, ha ők bedobják a törölközött, azzal mindenki rosszul jár. Vegyük csak a nagyokat. Kína, export nagy része USA-ba megy. Leegyszerűsítve úgy néz ki, hogy Kína kölcsönt ad USA-nak, USA kölcsönből veszi a kínai termékeket. Mindkét gazdaságnak előnyös. Kínai gazdasági növekedés azonnal leállna, milliók kerülnének utcára. Kína nem engedheti meg, hogy USA-val ilyen történjen. EU? Atlanti térség olyannyira összefonódott, hogy, ha New Yorkban a tőzsdén egy légy elköhögi magát, arra Londonban reagálnak. EU járna a legrosszabbul, USA után. El sem merem képzelni milyen áremelkedések, elbocsátások lennének itt is. Ha meg itt baj van, akkor az oroszok exportjának is annyi. India, Japán szintén nem engedheti meg. Utóbbi mostanában lábal kifelé a sok évi recesszióból. Tehát nem csak ők, hanem a világ többi része sem engedheti meg, hogy újabb gazdasági válság jöjjön, főleg, ha az elkerülhető. Azt, hogy a szavakkal és kamatfizetéssel milyen módon trükköznek más tészta. Egyébként már rég nem aranyalapú a valuta, hanem dolláralapú. A forint is, euró is. Szóval, ha az elszáll, akkor euro és forint is, meg minden.
    Utoljára módosítva: NovaTerra által: 2013. 10. 10. 15:12

  6. #16
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Nincs itt összeesküvés! Ami megy kicsiben, az megy nagyban is.
    Irányítás kell mindenhova. Az anarchia mint olyan, egy szép ideológia, csak megvalósíthatatlan a gyakorlatban.
    Te azt mondod Amerika, /ami nem áll messze a valóságtól/, én azt mondom Bilderbergek...

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    Jesus mennyi gazdasági lángelme szagember van itt.

  8. #18
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Idézet Janos75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem haltak még ki az összeesküvés-elmélet hívők úgy látom. Ez nem valami titkos pénzemberek csoportjának a műve. Ez a rendszer ami ma van, Amerika műve. És fogadni mernék rá hogy az összeesküvés-elméletet gyártó személyek is valamelyik amerikai titkos ügynökségnek dolgoznak.
    Így kell összeesküvés-elmélettel cáfolni az összeesküvés-elméletet.

  9. #19
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet banoster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így kell összeesküvés-elmélettel cáfolni az összeesküvés-elméletet.
    baszki a végén kiderül hogy Ici-poci egy amerikai titkos ügynök
    Ice-pocó likes this.

  10. #20
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Idézet Janos75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit én írtam nem összeesküvés-elmélet. Az összeesküvés-elmélet (legalábbis számomra) azt jelenti hogy olyan elméleteket állítanak fel valamiről ami teljesen logikátlan és biztosan nem igaz. Azok akik a Bilderberg csoportot is beveszik az összeesküvés-elméleteikbe, olyanokat állítanak amik biztosan nem igazak. Pl.: Julius Caesart is ők ölték meg, Napóleon is nekik dolgozott, több száz éve dolgoznak azon hogy átvegyék az egész világ felett a hatalmat stb. Ezek nyilván teljesen képtelen állítások. De az hogy Amerika uralja ma a világot és egy olyan pénzügyi rendszert erőltetett a világra ami csak neki hasznos és hogy minden erejével azon van hogy ez így is maradjon az nem összeesküvés-elmélet. Nyugodtan feltételezhetjük hogy az első és a második világháború is Amerika műve volt, hiszen az egyetlen ország amely nyert ezeken a háborúkon az Amerika volt. És ennek a két háborúnak a következménye volt, az akkor a fél világot uraló Brit Birodalom összeomlása is, amely szintén Amerikának volt érdeke, hiszen hiába volt erős már akkor is az amerikai gazdaság, a Briteké erősebb volt. És miért ne robbanthatott volna ki Amerika két világháborút is? Hiszen ma már nem titok, hogy a CIA nem egy kormányt buktatott már meg. Demokratikusan megválasztott kormányokat döntöttek meg és tettek a helyükre bábdiktátorokat, akiket azután szintén megdöntöttek.
    Tehát akkor szerinted a CIA akar világuralomra törni?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •