Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree26Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 10. 11

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2013. 10. 11

    Lapok:
    Játék: NLHE CG 6
    max
    Játékosok: 0 fő
    Pozició: MP
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.50

    Online pókerezel egy 6 fős asztalon, amikor az UTG dobása után 1.5 dollárig emelsz AK lapjaiddal. Emelésedet a kisvakon ülő regulár és a nagyvakon ülő nagy fish adja meg. Flopra A8 :Tc: lapok érkeznek. A kisvak 3.5 dollárt donkol a 4.5 dolláros potba. A fish dob, te tartod a tétet. Turn-re a 2 lap érkezik. Ellenfeled passzol, te 7 dollárt hívsz a 12.5 dolláros potba, mire a kisvak 22 dollárig check/raise-el. 100 hand alatt 18/17/6-ot játszott, láttál már tőle flop check/raise-t flösshúzóval és 3 utcás blöfföt is. Nagy hibát még nem csinált. Mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Mondjuk ez a megjátszás felvet pár kérdést mindkét részről...
    Ha a fish miatt nem donkol lightabban (J9s-el, Q9s-el, 97s-el stb) és mi erős ranggel callozunk flopon, akkor mi milyen range ellen betelünk turnon? AJ, AQ ellen lesz 3 utca value?
    Másik oldalról nézve, ha erős a rangeünk akkor miért nem donk/bet/bet line-t játszik erős lappal villain?

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Gordon avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    713

    Alapbeállítás

    Nem jobb a Turn checkback, river call, vagy ha nem mozdul akkor vbet ?
    asdator and Sindu like this.

  4. #4
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet Gordon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem jobb a Turn checkback, river call, vagy ha nem mozdul akkor vbet ?
    De biztos jobb

  5. #5
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Lehet call . SB játszhat így egy QJ-vel, főleg hogy még a fish is benézett nagy vakból. A donkkal jobb odds-okat kínál magának, ugyanis ha a BB megad és Hero tovább folytatja a hívást, akkor még mindig ott az iodds, mert nyilván van. Dobásokat is kaphat, amitől már most bezsebelheti a kasszát. Mivel csak Hero-tól kapott call-t ezért még egy ch/raise blöff is profitábilis neki turn, pont azért amiért a megoldásban kifejtették Hero gondolatmenetét.
    De ahhoz, hogy itt mi call-t játszunk nagyon kell ismernünk Villain-t. És ismernünk kell a river játékát.

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet call .
    Nem, nem lehet call.
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SB játszhat így egy QJ-vel,
    Nem, nem játszhatja így
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    főleg hogy még a fish is benézett nagy vakból.
    Már csak ezért sem
    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És ismernünk kell a river játékát.
    Tök ismeretlenül is megmondom adott line, board, szitu után, hogy mi lesz a river játéka. 99.9% river shove.

    A regular flop donkja totál egyértelműen értékhívés lesz, nem holmi QJ, elég hasraütsészerű a handreadingje annak, aki ezt a kombót beleteszi. A fishhel mögötte ez egy értékhívás, de aztána turnön a c/r-nél meg aztán totál full egyértelműen erős hand. Easy fold. Turn checkback amúgy tetszene nekem, bár csak azt tudjuk hogy regular, de még 2 utca értéket úgysem nyerünk sztem a gyengébb lapjaitól, turnön inkább alulrepelném a handem, riveren meg kifizeti ugyanazt a pénzt a gyengébb lap, amit turnön kifizetne, csak 1-2 kombóval sztem több is esetleg, mert gyengébbnek tűnünk.

  7. #7
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem lehet call.

    Nem, nem játszhatja így

    Már csak ezért sem


    Tök ismeretlenül is megmondom adott line, board, szitu után, hogy mi lesz a river játéka. 99.9% river shove.

    A regular flop donkja totál egyértelműen értékhívés lesz, nem holmi QJ, elég hasraütsészerű a handreadingje annak, aki ezt a kombót beleteszi. A fishhel mögötte ez egy értékhívás, de aztána turnön a c/r-nél meg aztán totál full egyértelműen erős hand. Easy fold. Turn checkback amúgy tetszene nekem, bár csak azt tudjuk hogy regular, de még 2 utca értéket úgysem nyerünk sztem a gyengébb lapjaitól, turnön inkább alulrepelném a handem, riveren meg kifizeti ugyanazt a pénzt a gyengébb lap, amit turnön kifizetne, csak 1-2 kombóval sztem több is esetleg, mert gyengébbnek tűnünk.
    Gondolkoztam a feladványon, és kicsit bizonytalan voltam, de most már kb. 90 %-ban biztos vagyok benne, hogy ez a feladvány nem jó, hibás, rossz a megoldás magyarázat stb...
    A gutshot-ot igenis játszhatja így. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy SB-ből egy suited lappal csak megad. Nem lenne értelme a 3bet-nek, szerintem ebben egyetértünk.
    A flop-on, mi lehet ilyenkor a játék. ch/fold, ch/call? Egyik sem opció nálam, az elsőhöz nem is fűzök magyarázatot, a második meg csak annyi, hogy teljesen rossz odds-okat kapunk. Float-olni OOP még lehet, csak Hero ellen szerintem ez nem nyerő. A donk jó így tőle. /Ezt a gondolatmenetet már fentebb kifejtettem/
    Viszont, amit Béla írt megoldást abban nincs összefüggés. Flopon Hero jó egy call-ra, de egy blank turn-nél már nem. Minek beteltünk ott? Ha eddig is hátul voltunk, ahogyan magyarázza a megoldás, akkor mit vártunk, hogy villain dobni fog? Ilyenkor szokott az jönni válaszként, hogy tudni akartam biztosan hol állok a partiban, ugye?
    SD képesek vagyunk, jó lett volna a checkback.
    A reg/fish arány ebben a partiban pedig nem a mi javunkra dőlt volna el,ha passzívak maradunk.
    Ha villain gutshot-tal játszott akkor a max. értéket hozta ki a lapjából, és ezért kijár neki a dicséret!

  8. #8
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gutshot-ot igenis játszhatja így. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy SB-ből egy suited lappal csak megad.
    Pocó: regulár az életben nem játszik így gutshotot, fishel és egy reggel a háta mögött. Max 1000-ből 1-szer ha részeg.

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flop-on, mi lehet ilyenkor a játék. ch/fold, ch/call? Egyik sem opció nálam, az elsőhöz nem is fűzök magyarázatot, a második meg csak annyi, hogy teljesen rossz odds-okat kapunk. Float-olni OOP még lehet, csak Hero ellen szerintem ez nem nyerő. A donk jó így tőle. /Ezt a gondolatmenetet már fentebb kifejtettem/
    Akármekkorát fog itt betelni hero, villainnak GS-el nem lesz oddsa callolni, így ha itt GS-e lenne akkor check/fold-ot kellene játszania. A donk semmiképpen sem jó tőle GS-sel, mert a fish egy csomó minden jobbal fog callolni, hero pedig csak az erős lapjaival, míg ő négy outra húzva épít OOP nagy potot.

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    G
    Viszont, amit Béla írt megoldást abban nincs összefüggés. Flopon Hero jó egy call-ra, de egy blank turn-nél már nem.
    Hero flopon TPTK-val jó egy callra, de a turn x/r b.szott nagy erőt mutat villaintól, és ahogy Tir-X írta riveren úgyis shove-ol, így itt most az egész stackünkről kell dönteni. TPTK-val multiway reg ellen stackelődni ez a line után tutira mínuszos lesz.

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Minek beteltünk ott? Ha eddig is hátul voltunk, ahogyan magyarázza a megoldás, akkor mit vártunk, hogy villain dobni fog?
    Nem dobást semmiképp nem vártunk, hero értékért betelt ott és megadást várt gyengébb Ax-ektől, (valszeg hibásan, hogy miért ezt gondolatot meg asdator pedzegette az első kommentben)

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyenkor szokott az jönni válaszként, hogy tudni akartam biztosan hol állok a partiban, ugye?
    Ilyen választ jó játékos sosem ad indoklásként arra hogy miért betel.

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A reg/fish arány ebben a partiban pedig nem a mi javunkra dőlt volna el,ha passzívak maradunk.
    Ez mit jelent? Ha passzívak vagyunk két fish játszik és egy reg, de ha agrók akkor két reg és egy fish?

  9. #9
    Fanatikus tag zvar19 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    305

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolkoztam a feladványon, és kicsit bizonytalan voltam, de most már kb. 90 %-ban biztos vagyok benne, hogy ez a feladvány nem jó, hibás, rossz a megoldás magyarázat stb...
    A gutshot-ot igenis játszhatja így. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy SB-ből egy suited lappal csak megad. Nem lenne értelme a 3bet-nek, szerintem ebben egyetértünk.
    A flop-on, mi lehet ilyenkor a játék. ch/fold, ch/call? Egyik sem opció nálam, az elsőhöz nem is fűzök magyarázatot, a második meg csak annyi, hogy teljesen rossz odds-okat kapunk. Float-olni OOP még lehet, csak Hero ellen szerintem ez nem nyerő. A donk jó így tőle. /Ezt a gondolatmenetet már fentebb kifejtettem/
    Viszont, amit Béla írt megoldást abban nincs összefüggés. Flopon Hero jó egy call-ra, de egy blank turn-nél már nem. Minek beteltünk ott? Ha eddig is hátul voltunk, ahogyan magyarázza a megoldás, akkor mit vártunk, hogy villain dobni fog? Ilyenkor szokott az jönni válaszként, hogy tudni akartam biztosan hol állok a partiban, ugye?
    SD képesek vagyunk, jó lett volna a checkback.
    A reg/fish arány ebben a partiban pedig nem a mi javunkra dőlt volna el,ha passzívak maradunk.
    Ha villain gutshot-tal játszott akkor a max. értéket hozta ki a lapjából, és ezért kijár neki a dicséret!
    akkor játssz csak így gutshottal és dícsérd meg magad
    Bmbie likes this.

  10. #10
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Ha ezt ti tényleg komolyan gondoljátok és itt ennek hangot is adtok, a későbbiekre nézve,simán lejátszanak majd titeket egy 72o-val is.
    Ebből is látszik, hogy a regek nagy része egyszerűen gondolkodik, nem mernek kockázatot vállalni, aminek következménye az, hogy vannak olyan évek, amikor mínuszosak lesznek jobb esetben breakeven, és ezt a hatalmas varianciával magyarázzák, meg hogy kevesebb már a fish. Én nem akarok ilyen reg lenni, és igenis, ha villain vagyok és GS-sel megyek be, akkor keresem a lehetőséget, hogy azt a line-t pluszossá tegyem. De, ha én ettől fish vagyok, ám úgy legyek fish! ...

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •