Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (89) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Adózás

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás Adózás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem szoktam hazudni, állásinterjún szerintem meg pláne nem éri meg. Ez a párbeszéd a végefelé volt, beszélgetős szakaszban. Időnként hasznos elmenni egy két meghallgatásra ha van rá lehetőség, tanulságos tud lenni, régebben halálra izgultam magam előtte, most meg már szinte tudom,h mi lesz a következő kérdés. Lényeg a lényeg, nem nagyon javul az online poker megitélése sajnos.
    De mi értelme azt mondani, hogy adócsaló vagy, aki még a sz@ros TB-t is az önkormányzattal fizettetné meg? Ha ezeket mondod, pláne, hogy nem lesz jó a megítélése...

  2. #2
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet bubucmester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De mi értelme azt mondani, hogy adócsaló vagy, aki még a sz@ros TB-t is az önkormányzattal fizettetné meg? Ha ezeket mondod, pláne, hogy nem lesz jó a megítélése...
    Már volt erről szó itt a fórumon, ez elvi kérdés. Ha van rá lehetőség,h 1000.- Ft-t ne fizessek ENNEK az államnak (nem AZ államnak), akkor nem fizetek. Legyen szó traffipaxról, az utcán talált kétezresről, eltitkolt jövedelem utáni adóról vagy a 6660.- Ft tb-ről. Mivel ez mind egy feneketlen kútba menne, vagy ha úgy tetszik kidobnám az ablakon, mivel az államtól semmi nem jön vissza, viszont én még így is rengeteget fizetek európai viszonylatban. Áfa, jövedéki adók stb. Egészégügyi dolgokért már nagyon rég magánrendelésekre járok pl, nyugdíja itt senkinek nem lesz sorolhatnám...

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egészégügyi dolgokért már nagyon rég magánrendelésekre járok...
    De ha ne adj isten elgázol egy autó a mentő azért jöjjön érted, vagy felhívod a maszek orvosodat?
    Ha betörnek hozzád vagy ellopják a kocsidat (ha van) azért a rendőr jöjjön segíteni.
    De gondolom azt is elvárod az utcán ne legyen szemét, télen az utakon takarítsák el a havat. stb stb stb.
    Elég érdekesen látod a világot.

  4. #4
    Újonc n33dmor3luck avatara
    Csatlakozott
    2013. 09. 12.
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Amúgy kíváncsi vagyok, tényleg, hogy aki profi pókeres X éve, milyen járulékokat fizet? TB pl?

  5. #5
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ha ne adj isten elgázol egy autó a mentő azért jöjjön érted, vagy felhívod a maszek orvosodat?
    Ha betörnek hozzád vagy ellopják a kocsidat (ha van) azért a rendőr jöjjön segíteni.
    De gondolom azt is elvárod az utcán ne legyen szemét, télen az utakon takarítsák el a havat. stb stb stb.
    Elég érdekesen látod a világot.
    Van kocsim, már a harmadik, mindegyik után fizettem mindíg a súlyadót, az átírásnál a vagyonszerzési illetéket, a több mint 200000km megtételéhez a benzinárban a rengeteg áfát és jövedéki adót. Az utóbbi 15 évben végig bejelentve dolgoztam, szép bruttóért, amibl az állam minden hónapban levette a sápot. Ebből bőven ki kell jönnie a mentőnek ha majd valamikor szükségem lesz rá. A rendőr is kiment amikor betörtek egy rokonomhoz, de gyakorlatilag haszna értelme nem volt. Az utcán szemét van, az utak sz.arok és nem is tkarítják, egészségügy nincs stb stb.
    És rengetegen vannak (milliós a szám) akik SOHA nem fizettek semmit az állam felé, de még a családjukban sem, viszont az átlag 8-10 gyerek után kis trükközéssel minden támogatásra igényt tartanak. Én ezért nem fizetek egy forintot sem ha nem muszáj.
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2013. 10. 16. 06:10

  6. #6
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Teljesen általánosságban kérdeztem, de köszi a választ. (bár mivel rád nem vonatkozik, így mégse kaptam választ)

    Összességében egyébként érthető az "indulatod" az állam felé, de kicsit talán inkább a vagányság jellemzi a hozzászólásodat, mintsem a józan ész. (javíts ki, ha rosszul gondolom)

    Mivel a vásárolt termékekre rakodó adókon kívül nem fizetsz mást, akkor ezek alapján semmiféle elvárásod nincs a közbiztonsággal kapcsolatban, egyáltalán nem kell rendőr, tűzoltó, semmilyen államigazgatás, nem kellenek utak, nem kell katonaság, nem sorolom mert hosszú lenne a lista. (biztosan úgy is lesz olyan okoskodó, aki beírja erre a kommentre, hogy ezek amúgy sincsenek)

    Bizony el vagy tartva, ezen nincs mit szépíteni!

  7. #7
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet n33dmor3luck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy kíváncsi vagyok, tényleg, hogy aki profi pókeres X éve, milyen járulékokat fizet? TB pl?
    A tb-t fizetni kell,mert az orvosnál villog a képernyő ha nincs rendezve a jogviszonyod, és értesítik a navot, ők meg küldik csekket. Sokan akik nem járnak orvoshoz évekig elvannak így, de utána visszamenőleg egyben kell kifizetni, kamatokkal. Trmészetesen ha valakinek nincs jövedelme sem vagyona, neki sima ügy.
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2013. 10. 15. 17:56

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Idézet lecso10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van kocsim, már a harmadik, mindegyik után fizettem mindíg a súlyadót, az átírásnál a vagyonszerzési illetéket, a több mint 200000km megtételéhez a benzinárban a rengeteg áfát és jövedéki adót. Az utóbbi 15 évben végig bejelentve dolgoztam, szép bruttóért, amibl az állam minden hónapban levette a sápot. Ebből bőven ki kell jönnie a mentőnek ha majd valamikor szükségem lesz rá. A rendőr is kiment amikor betörtek egy rokonomhoz, de gyakorlatilag haszna értelme nem volt. Az utcán szemét van, az utak sz.arok és nem is tkarítják, egészségügy nincs stb stb.
    És rengetegen vannak (milliós a szám) akik SOHA nem fizettek semmit az állam felé, de még a családjukban sem, viszont az átlag 8-10 gyerek után kis trükközéssel minden támogatásra igényt tartanak. Én ezért nem fizetek egy forintot sem ha nem muszály.
    Hidd el ha nem takarítanák az utakat nem ilyen állapotok lennének.
    Az pedig, hogy mások nem fizetnek téged nem ment fel a fizetési kötelezettség alól.
    A bérből élők biztosan imádnának mivel az általad be nem fizetett adókat velük fizettetik meg. De ez meg gondolom nem nagyon érdekel, hiszen "az állam úgyis ellopja". Persze az nem zavar hogy te meg a többi embert lopod meg.

  9. #9
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hidd el ha nem takarítanák az utakat nem ilyen állapotok lennének.
    Az pedig, hogy mások nem fizetnek téged nem ment fel a fizetési kötelezettség alól.
    A bérből élők biztosan imádnának mivel az általad be nem fizetett adókat velük fizettetik meg. De ez meg gondolom nem nagyon érdekel, hiszen "az állam úgyis ellopja". Persze az nem zavar hogy te meg a többi embert lopod meg.
    Miért feltételezed azt,h ha többen több adót fizetnének, akkor csökkentenék az adóterheket? 20 éve nől az államadósságunk, ráadásul úgy,h folyamatosan törleszti a részleteket és a kamatokat az állam. Ez ezer milliárdos tétel évente.
    És hangsújozom, ENNEK az államnak nem fizetek ha nem muszáj, márpedig azért nem, mert sem most és a jövőben pedig mégennyire sem, szinte semmi nem jön vissza.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 07. 13.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    az államadósság csak akkor nő amikor a szocik vannak kormányon...

Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •