Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (42) összesen
Like Tree20Likes

Téma: nl400 fr QQ K high flop

  1. #31
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meg pont hogy egy jó regnek nem dobnám... Amit írsz az nem túl helytálló szerintem...
    A raise cbet, aztán turnön chb line-t egy normálisabb reg soha nem fogja játszani lappal ilyen boardon... Max ha vmi KQ, KJ, v hasonló lapja van és pot controlozik... AK AA soha nem fogja chb-elni... Más kérdés hogy AA AK-val nem is raiselné meg sztem a flop betet...
    de betelni se fog lap nélkül riveren, az kb mindig valubet lesz, kb a fishek szokták kifizetni az ilyet, persze levelingel bele lehet magyarázni sok mindent.

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha már egyszer callozta az ellenfél mikor megraiselte a cbetjét, akkor milyen olyan lap van amit utána turnön ch foldol?
    Elég nagy butaság lenne itt bármilyen erős handdel ch backelni, már csak azért is mert fd-k is lehetnek az ellenfél rangeében és mégegyszer, nyilván nem azért callozta a flop cbet raiset hogy utána turnön betre dobjon...
    ch/f-olni nem tud mivel ip van, ha a ch-ch-re gondolsz, akkor azt pont ezekkel a random raisecbetekkel, ami nagyobb téten ritka egy regtől
    FD-vel visszatolják, pont azért mert wtf ha itt raise-t kapunk, de valóban legtöbbször beteli a turnt ha lapja va, ettől még szar a river call, kivéve ha donk

    Idézet Airhawk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Itt nem volt rossz hogy feladtad forex, bár lehet gondolni, hogy ezen a téten már nem sűrűn fognak jobb regek egy ilyen move-ra ilyen 99-QQ lapokat dobni és ha belekezdesz, akkor úgy kell belekezdeni, hogy fel kell készülni, hogy bizony folyatni kell majd...
    Turnön egy kb 115ös bettel és ha adja river shove-al talán vihetted volna, ha hisz neked, de elég húzós...

    Én inkább floppon floatoltam volna és turnön CR, vagy ha checkel akkor bet és river shove... Az szerintem jobb line lett vna, de persze ez sok mindentől függ...
    őszintén szólva nekem nem igazán tetszik itt a raise, túl kevés lapot adunk elő, ezt már írtam sokszor, +a regek nagy része pont emiatt, mer "semmit nem ad elő" beáll majd minden szarral 1-2 utca callra, de ami még szarabb, ha eq nélkül "belekezdünk", ahogy te fogalmaztál, igazi spew donkok szoktak ilyeneket csinálni
    float majd cr meg readek nélkül tényleg a nocomment kategóri, mintha az lenne a játék célja, hogy minnél több db kasszát megynyerjünk, és nem a pénz...
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2013. 10. 15. 23:28
    forexnub likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #32
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de betelni se fog lap nélkül riveren, az kb mindig valubet lesz, kb a fishek szokták kifizetni az ilyet, persze levelingel bele lehet magyarázni sok mindent.



    ch/f-olni nem tud mivel ip van, ha a ch-ch-re gondolsz, akkor azt pont ezekkel a random raisecbetekkel, ami nagyobb téten ritka egy regtől
    FD-vel visszatolják, pont azért mert wtf ha itt raise-t kapunk, de valóban legtöbbször beteli a turnt ha lapja va, ettől még szar a river call, kivéve ha donk



    őszintén szólva nekem nem igazán tetszik itt a raise, túl kevés lapot adunk elő, ezt már írtam sokszor, +a regek nagy része pont emiatt, mer "semmit nem ad elő" beáll majd minden szarral 1-2 utca callra, de ami még szarabb, ha eq nélkül "belekezdünk", ahogy te fogalmaztál, igazi spew donkok szoktak ilyeneket csinálni
    float majd ch/cr meg readek nélkül tényleg a nocomment kategóri, mintha az lenne a játék célja, hogy minnél több db kasszát megynyerjünk, és nem a pénz...
    Az elsővel nem értek egyet... Meg hol mondtam hogy mindenképp ki kell fizetni a river betet? Ennél a konkrét handnél, ellenfélnél, szitunál mondtam hogy én mindenképp check callon lennék, de igazam is volt...

    A másodiknál természetesen már villain-re gondoltam, csak lehet félreérthetően írtam... (arra akinél a már rendes hand szerint van a QQ és oop van)

    Igazad van, ha egy handre levetítve, vagy csak úgy általánosságban nézzük, de néha equity nélkül is bele lehet kezdeni, ilyen módon is balancolni kell sztem... Nyilván set-et is sokszor így játszik az ember, az ellenfélnél meg nyilván nem mindig lesz KK+ AK...
    Nem mindig kell ezt csinálni, nem erre kell "beállni", de szitutól függően néha érdemes lehet...
    Utoljára módosítva: Airhawk által: 2013. 10. 15. 23:40
    forexnub likes this.

  3. #33
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    miért lett volna igazad? ha betelt volna forexnub akkor, lehetett volna igazad, de akkor is általánosságban kell nézni, nem 1-1 kiragadott handnél, persze ez fordítva is igaz, attól h nem betelt air-el még nem bizonyítja az igazamat

    másodikhoz: igen ezt félreértettem,de ugyanez riverre is igaz, ott sem várhat ch/f-ot, max fd-től, ami alig lesz nála

    az nem balance, hogy eq nélkül is bele kell kezdeni(illetve végülis balance, csak értelmetlen, ennyi erővel balance-old a BB védekező range-ed 63o-val, kb annyi értelme van pusztán azért blöffölni totál airel, hogy az is benne legyen a range-ünkben), ha megvan a megfeleő FE akkor lehet eq nélkül persze, nem erről van szó, itt magát a fogalmat használod érdekesen egyébként
    BelaKecske and forexnub like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #34
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Ez a flop sztem elég rossz blöff raiselni, mert nincs túl sok value raise range-ünk sem rajta.
    33-66 3betet nem ad meg preflop, 45 sem sűrűn, szóval amit itt előad a raise az kb. AK/AA/KK slowplayek (KQ/KJ/KT nem fog raiselni mert csak jobb ellen megy be stack kivéve ha vmi nagy levelingelés van, amúgy KJ/KT 3betet sem nagyon adogat meg) és a FD-k ami a value/semibluff, illetve vmi bd draw blöffök. QQ nálam itt sima call flopon már csak azért is, mert ezen 99%-ban cbetelek. Turnon viszont valszeg dobnék, mert a flop cbet/call range-emben vannak jobb lapok is amikkel calldownolhatok.
    forexnub likes this.

  5. #35
    Tag Airhawk avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 07.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért lett volna igazad? ha betelt volna forexnub akkor, lehetett volna igazad, de akkor is általánosságban kell nézni, nem 1-1 kiragadott handnél, persze ez fordítva is igaz, attól h nem betelt air-el még nem bizonyítja az igazamat

    másodikhoz: igen ezt félreértettem,de ugyanez riverre is igaz, ott sem várhat ch/f-ot, max fd-től, ami alig lesz nála

    az nem balance, hogy eq nélkül is bele kell kezdeni(illetve végülis balance, csak értelmetlen, ennyi erővel balance-old a BB védekező range-ed 63o-val, kb annyi értelme van pusztán azért blöffölni totál airel, hogy az is benne legyen a range-ünkben), ha megvan a megfeleő FE akkor lehet eq nélkül persze, nem erről van szó, itt magát a fogalmat használod érdekesen egyébként
    Szerintem amúgy hasonló amit gondolunk, csak kicsit elbeszélünk egymás mellett

    A másodiknál igen, Forex nyilván riveren sem várhat ch/f-ot, ezért is írtam hogy turnt és rivert is betelni kell hogy legyen esélye hogy higgyenek neki... A korábban általad erősnek titulált cr, chb, otr bet line látod hogy nem túl helyes itt...

    Igazad van nyilván, ez amolyan(ez most jutott eszembe ) image balanszálás Csak hogy pár ember tudjon egy jót nevetni...

    Nem baj ha látnak regek ilyet csinálni, nem fognak tudni hova tenni...(vagyis pont hogy fognak tudni...)
    Ha nem jön be, akkor felnoteolom és kész, utána majd meghatároz ez is pár jövőbeli lépést és szitut, amik majd bőven visszahozzák amit a konkrét handben buktam...
    forexnub likes this.

  6. #36
    Fáradhatatlan grinder forexnub avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hozzászólások
    508

    Alapbeállítás

    tetszik hogy végre megy egy kis agymunka a forumon


    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    FD-vel visszatolják, pont azért mert wtf ha itt raise-t kapunk, de valóban legtöbbször beteli a turnt ha lapja va, ettől még szar a river call, kivéve ha donk
    nehéz sémák alapján gondolkozni és következtetéseket levonni sokszor, ma is láttam olyat amit azért másként gondoltam eddig

    $2/$4 No Limit Holdem
    9 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    hero (UTG) ($406) 102bb
    UTG+1 ($721) 180bb
    MP1 ($400) 100bb
    MP2 ($588.62) 147bb
    MP3 ($529.67) 132bb
    CO ($400) 100bb
    BTN ($496.82) 124bb
    SB ($568.64) 142bb
    BB ($550.77) 138bb

    Pre-Flop: ($6, 9 players) hero is UTG
    hero raises to $8, 2 folds, MP2 raises to $28, 5 folds, hero calls $20

    Flop: ($62, 2 players)
    hero checks, MP2 bets $36, hero raises to $84, MP2 calls $48

    Turn: ($230, 2 players)
    hero bets $124, MP2 raises to $456, hero goes all-in $170

    River: ($818, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $818
    MP2 shows a flush, Nine high

    hero shows three of a kind, Threes


    MP2 wins $977.20 (net +$409.20)

    hero lost $406

    oké hogy ip van és hogy utg keveset fogok cr-foldolni (de azért lesz bőven), de ha turn nem jön a flushe akkor mit csinál? bízik az x-ben és betolja?
    szóval az is megdőlt hogy egy reg nem fog 3betpotban raiseket callolgatni FD-vel xD

  7. #37
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Igazàn nem akarok nl400-ba beleokoskodni, de biztos hogy jò oop kis pockettel 3betet callolni?
    dr.drogba and tmbrüno like this.

  8. #38
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazàn nem akarok nl400-ba beleokoskodni, de biztos hogy jò oop kis pockettel 3betet callolni?
    Ez számomra is elég érdekes, de nyilván a közelében nem vagyok.

  9. #39
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Tök mindegy, hogy NL10 vagy NL400, semmiképp sem jó 3betet callozni itt 33al, kivéve ha az ellenfél KK+ 3betel vagy nagyon sokat, de mindig xfoldol. szal ritkán.

  10. #40
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet forexnub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de ha turn nem jön a flushe akkor mit csinál? bízik az x-ben és betolja?
    szóval az is megdőlt hogy egy reg nem fog 3betpotban raiseket callolgatni FD-vel xD
    Adtál neki egy 21%-os pot oddsot, és mellé implied odds is volt számára, mint az látható is. Aztán lehet ha nagyobbat emelsz, visszatolja, de még inkább: ha van overe is, jobb eséllyel visszatolta volna pl. Ezzel a szutyibb FD-val meg csak callolt.

    Ez a pre 3bet call OOP 33-mal viszont sztem sem valami jó, csak pislogok.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 10. 17. 10:46

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •