Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen
Like Tree8Likes

Téma: NL16 QQ 3betelt kassza gyengébb játékos ellen

  1. #11
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mire adtad meg pre? Hogy jön a dáma? Itt nyilván nem akarsz dobni, nem ez a kérdés ugye?
    Pre simán 4betelned kellett volna, profitábilisabb UTG, UTG+1 ellen, mint a sima call.
    De így, flop call, aztán majd a turn meglátjuk
    Mi fogja callolni/rátolni a cold4betjét szerinted, ami ellen olyan profitábilis a QQ? Gondolom nem dobatni akarsz...

  2. #12
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mire adtad meg pre? Hogy jön a dáma? Itt nyilván nem akarsz dobni, nem ez a kérdés ugye?
    Pre simán 4betelned kellett volna, profitábilisabb UTG, UTG+1 ellen, mint a sima call.
    De így, flop call, aztán majd a turn meglátjuk
    Jó a call sztem is. Nem setminera callozott, azért lesznek ott még handek az ellenfélnél nyilván AA-KK-n kívül is, de az a lényeg, hogy ha ezt a linet cold4beteli, az annyira erős, hogy pont ezeket eldobatja. Szeretnénk tehát szélesebben tartani ellenfelünk ranget, poziban is vagyunk, szóval nincs gond a callal.
    Nyilván ha fishy, akkor szóba jöhet a 4bet mindezek ellenére is, attól függően eddig miket láttunk tőle pre/post.

    Flopon én sem dobnám természetesen, és turnt lőheti még jópár gyengébb kombóval szerintem ő, ha ilyen fishy az eddigiek alapján.

  3. #13
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó a call sztem is. Nem setminera callozott, azért lesznek ott még handek az ellenfélnél nyilván AA-KK-n kívül is, de az a lényeg, hogy ha ezt a linet cold4beteli, az annyira erős, hogy pont ezeket eldobatja. Szeretnénk tehát szélesebben tartani ellenfelünk ranget, poziban is vagyunk, szóval nincs gond a callal.
    Nyilván ha fishy, akkor szóba jöhet a 4bet mindezek ellenére is, attól függően eddig miket láttunk tőle pre/post.

    Flopon én sem dobnám természetesen, és turnt lőheti még jópár gyengébb kombóval szerintem ő, ha ilyen fishy az eddigiek alapján.
    Ha ellenfeleink, min. 33 %százalékban dobnak 4 betre, akkor már breakeven lehet, vagy annál jobb. A call is lehet jó, nem mondtam, hogy nem az, csak azt gondolom, hogy többet tudunk vele nyerni, átlagos playák ellen.

  4. #14
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ellenfeleink, min. 33 %százalékban dobnak 4 betre, akkor már breakeven lehet, vagy annál jobb. A call is lehet jó, nem mondtam, hogy nem az, csak azt gondolom, hogy többet tudunk vele nyerni, átlagos playák ellen.
    Neked megfelel, ha QQ-val breakeven-t játszol?

  5. #15
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Neked megfelel, ha QQ-val breakeven-t játszol?
    nem, de így nem lehet minusz. A call meg igen.

  6. #16
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ellenfeleink, min. 33 %százalékban dobnak 4 betre, akkor már breakeven lehet, vagy annál jobb. A call is lehet jó, nem mondtam, hogy nem az, csak azt gondolom, hogy többet tudunk vele nyerni, átlagos playák ellen.
    Szóval amikor dobnak, akkor hoztad a moveot BE-re, amikor meg kapod a pusht és callolsz, akkor meg hátul vagy, és masszív minusz lesz hosszútávon.

    Vagy dobsz a pushra? Szóval akkor meg a QQ az itt Neked blöff cold 4bet lap? Mert az meg azért butaság.

    Az meg, hogy a call minuszos lesz, a 4bet meg nem, annak semmi értelme. Nem lesz minuszos a call.

  7. #17
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem, de így nem lehet minusz. A call meg igen.
    Ejj pocó-pocó...nem gondolod végig

  8. #18
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ejj pocó-pocó...nem gondolod végig
    A példában az szerepel, hogy gyengébb játékos ellen vagyunk. Nyilván nem éri meg 4bet-elni, ha ellenfelünk csak AA és KK-val megy 5bet allin. Tarthatjuk szélesen a skálát is egy call esetén, de a 4bet/broke-kal is profitot tudunk termelni. Mivel az esetek 40%-ban fölé lap érkezik, és a skálájuk bőven tartalmaz A-kat, és K-kat, ezért gondolom profitábilisabbnak a 4bet-et. Sokat számít a history is persze.

  9. #19
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval amikor dobnak, akkor hoztad a moveot BE-re, amikor meg kapod a pusht és callolsz, akkor meg hátul vagy, és masszív minusz lesz hosszútávon.

    Vagy dobsz a pushra? Szóval akkor meg a QQ az itt Neked blöff cold 4bet lap? Mert az meg azért butaság.

    Az meg, hogy a call minuszos lesz, a 4bet meg nem, annak semmi értelme. Nem lesz minuszos a call.
    Nem. 4bet/broke vagyok. Értékért hívok, megvédem a lapom flop előtti erejét, nyomást gyakorolok ellenfelemre,további preflop akciót indukálhatok a gyengébbek kezektől...Ha ellenfelem csak AA, KK-val megy 5bet all in, akkor nyilván nem 4bet-elek.

  10. #20
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem. 4bet/broke vagyok. Értékért hívok, megvédem a lapom flop előtti erejét, nyomást gyakorolok ellenfelemre,további preflop akciót indukálhatok a gyengébbek kezektől...Ha ellenfelem csak AA, KK-val megy 5bet all in, akkor nyilván nem 4bet-elek.
    50 hand alatt ezt érdekes lenne kiszűrni
    balu999 and Rendes1 like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •