Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
Like Tree6Likes

Téma: plo400 8gameben

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás plo400 8gameben

    Hogyan lehetett volna ezt a handet másként játszani?
    Nem vagyok járatos plo-ban de épp ez jött 8gameben
    Ezt megelőzően csak egy komolyabb partink volt plo-ban: QdTd8c flopot cr-eltem majd 7c-n potra dobott.
    Utána 5handen keresztül csak dobáltam neki pf, majd jött ez a hand.
    Egyáltalán érdemes ezzel emelni? Turnon jó ötlet a bf? Ilyen Kxxx szerűségeket akartam dobatni, mert nincs sd valuem. Riveren van benne thin value? Vagy ami rosszabb riveren callolna az már nincs a rangeben mert sokszor cr-el turnon? Riveren egyértelmű a fold, vagy fog itt esetleg elégszer blöffbe fordítani vagy busted drawkkal így játszani???

    Stacks:
    Hero (SB) (374) 93bb
    BB (412) 103bb

    Blinds: 2/4

    Pre-Flop: (6, 2 players) Hero is SB
    Hero raises to 12, BB calls 8

    Flop: (24, 2 players)
    BB checks, Hero bets 16, BB calls 16

    Turn: (56, 2 players)
    BB checks, Hero bets 56, BB calls 56

    River: (168, 2 players)
    BB checks, Hero bets 64, BB goes all-in 328, Hero folds

    Final Pot: 296

    BB wins 560 (net +148)

    Hero lost 148

  2. #2
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Turn bet 44,eldobja erre is az 1p tipusu handjeit,river bc, nagyon sol 9Tx kombo Chr eli a flopot es nem callozza a turnt

  3. #3
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Bár szinte minden lappal lehet profitot építeni HU IP, de ha nem vagy jártas az omahában, akkor szerintem ezt el lehet engedni pre, jó nehéz szituációkat hozhat a fejedre

    Flopon a check se rossz ötlet, pont ilyen 8 nut-outos húzókkal szoktam ezt meglépni HHL flopokon, mert ez egyébként is jó eséllyel eltalálta őt is és a check-back range-be sem árt pár jó húzólap, c/r-re dobni meg nagyon utálnám.

    Turn-ön elég a kisebb emelés, ez a 8 ritkán jó neki, 1párokat tudod dobatni kevesebbel is.

    Riveren én a visszafogott checket választanám, az infó sose jön rosszul, hogy mivel játszik c/c c/c-t. A visszaemelése "furcsa", KT9x vagy QT9x végülis lehet nála (esetleg felszedett fd-val)... Dobnám, de nem biztos, hogy helyesen Nagyon ellenfélfüggő.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 10. 30.
    Hozzászólások
    123

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn bet 44,eldobja erre is az 1p tipusu handjeit,river bc, nagyon sol 9Tx kombo Chr eli a flopot es nem callozza a turnt
    +T blokkerünk is van, turn felszedhetett FD-t, kicsit beteltünk, turn potunk után mindenképp top2-re vagy setre fog tenni, ergo a river blöfftendenciája qrva magas lesz, easy call.
    OwnControl likes this.

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 11. 17.
    Hozzászólások
    63

    Alapbeállítás

    erősen ellenfélfüggő hogy játszanám
    random ellen valszeg check flop, bet v call turn
    ahogy te játszottad callolnám, villain számára jó bluffszitu
    pre: nem jó a hand de huban lehet menni kb bármivel ip
    OwnControl likes this.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Örülök, hogy nincs egyetértés szóval nem volt egyértelmű a hand.

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn bet 44,eldobja erre is az 1p tipusu handjeit,river bc, nagyon sol 9Tx kombo Chr eli a flopot es nem callozza a turnt

    Turnon azért beteltem potot, hogy maximalizáljam a fe-t. Riveren már nem barrelleztem volna, ha nem jön le a lapom. Ha riveren nem javulsz, lövöd ezt tovább? (Ha 44-et emeltél turnon, akkor riverre 144es potba mennyit betelsz?)

    Miért gondolod úgy, hogy sok 9Tx kombó cr-eli a flopot? Hogy néz ki itt egy cr range sokat/keveset cbetelő ellen?

    Mondjuk tényleg kevés T9x van nála, szal talán ilyen szűk range ellen érdemes callolni (+ van egy blockerünk). Akkor viszont indukálási céllal érdemes underbetelni a rivert?
    Utoljára módosítva: OwnControl által: 2013. 10. 23. 06:55

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár szinte minden lappal lehet profitot építeni HU IP, de ha nem vagy jártas az omahában, akkor szerintem ezt el lehet engedni pre, jó nehéz szituációkat hozhat a fejedre
    Jah hát alapvetően omahában csak annyi a célom, hogy túléljem, és jöjjön a köv kör… Csak az eddigi 8leosztásból kb 5x dobtam neki pf (minizett sb-ről). Szóval gondoltam bűvészkedem valamit. Legalább lett egy érdekes handem

    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flopon a check se rossz ötlet, pont ilyen 8 nut-outos húzókkal szoktam ezt meglépni HHL flopokon, mert ez egyébként is jó eséllyel eltalálta őt is és a check-back range-be sem árt pár jó húzólap, c/r-re dobni meg nagyon utálnám.
    Miután postoltam a handet, nekem is ez jutott eszembe. Érdemes lenne flopon pot controllozni, és nem nehéz szitukat generálni. (Normál méretű cr-re dobtam volna)
    Milyen típusú handekkel játszanál még check-backet? Gyenge Kxxx, Qxxx? Totál trash lapokkal feladnád ezt flopot?


    Idézet Sai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Riveren én a visszafogott checket választanám, az infó sose jön rosszul, hogy mivel játszik c/c c/c-t. A visszaemelése "furcsa", KT9x vagy QT9x végülis lehet nála (esetleg felszedett fd-val)... Dobnám, de nem biztos, hogy helyesen Nagyon ellenfélfüggő.
    River cr engem is meglepett, hasonló rangere tettem, mint te.
    Hát eddig 20handet játszottunk, és az alapján kicsit cs-nek tűnt. Mondjuk azok LHE-es handek, nem feltétlen releváns

  8. #8
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet Nlzkm9 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +T blokkerünk is van, turn felszedhetett FD-t, kicsit beteltünk, turn potunk után mindenképp top2-re vagy setre fog tenni, ergo a river blöfftendenciája qrva magas lesz, easy call.
    Ezt a rivert nem valueznám top2-vel, settel nem tudom.
    Utoljára módosítva: OwnControl által: 2013. 10. 23. 10:47

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 23.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Idézet fatass eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    erősen ellenfélfüggő hogy játszanám
    random ellen valszeg check flop, bet v call turn
    ahogy te játszottad callolnám, villain számára jó bluffszitu
    pre: nem jó a hand de huban lehet menni kb bármivel ip
    Miss cbet után nem callolnám turnt ha normálisat hív. Ezen a turnon volt 12outom és abból csak 6tiszta out.

  10. #10
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet OwnControl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen típusú handekkel játszanál még check-backet? Gyenge Kxxx, Qxxx? Totál trash lapokkal feladnád ezt flopot?
    Inkább erős Kxxx (ezt nem feltétlen kell dobnom agresszióra) és közepes húzók (mint a JT is) néha KKxx, QQxx, hogy ne emelhessen mindig, ha checkelek Totál trash lapokkal sokszor cbetelnék, de ezen még dolgoznom kellene, hogy hogyan lehet elérni, hogy se a cbet se a checkback range-em ne legyen túl gyenge.

    Gyenge Kxxx és Qxxx azért emelnék inkább, hogy (hibásan) eldobassam a harmadik pár + semmi típusú lapjait, amiknek jó equity-je van ellenem.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •