Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (63) összesen
Like Tree23Likes

Téma: NL10 KK preflop OOP 350bb effektív

  1. #41
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Lehetne számolgatni, hogy mi a legjobb, de pre 4bet/fold szerintem böszmeség, ezzel a betmérettel foleg. Ha nem tudsz deepen játszani, akkor inkább ilyen esetekben ülj ki és zoomon ha jól tudom vissza tudsz ülni rögtön 100BB -vel, annyival meg ilyen szitukban gyakorlatilag nem tudsz nagy hülyeséget csinálni.
    Flush67 and Ice-pocó like this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #42
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    De mièrt böszmesèg ha rosszabb lapok callolnak, ès szinte csak jobb tolja vissza?

  3. #43
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    4betelem $3.5-ig, MP1 5betel minimum $7-ig, callolok. Pot: $15 (ha CO dob!!!, ha borít megint necc van). x/callolok egy min fél pot betet ami $7.5 . Turn pot: $30 a stackem $17 körül. Aggesszióra fold?!
    Miért a fishnek jelölt MP-től félsz amúgy? Szvsz ez lenne a legjobb forgatókönyv neked, ha 320bb deepen berakhatnád kizárólag a fish ellen KK-val.

  4. #44
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De mièrt böszmesèg ha rosszabb lapok callolnak, ès szinte csak jobb tolja vissza?
    Mert sokkal szélesebben tartod a rangeüket ha nem kezdesz el preflop 4 betelgetni, pláne ha nem tudod, hogy mi lenne a legjobb ha kapsz egy 5 betet. 3 way nem rossz a KK még oop sem, bőven lesz tér postflop játszani és ott jobban ki fog jönni az edged (ha van), mintha preflop elkezdesz vagdalkozni. De tényleg sztem ilyenkor ha mondjuk 150BB van előtted akkor inkább sitout és vissza 100BB -vel, elkerülöd az ilyen szitukat.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  5. #45
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet bubucmester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért a fishnek jelölt MP-től félsz amúgy? Szvsz ez lenne a legjobb forgatókönyv neked, ha 320bb deepen berakhatnád kizárólag a fish ellen KK-val.
    Fishy-nek jelöltem, amire nem emlékszem hogy miért. Ez kb 10 hand alatt annyit jelenthet, hogy pl. láttam tőle rosszul callolni, egy nyilvánvaló erős valuebetet, vagy láttam OOP callolgatni 78s-el mert színre húzott, OOP setmine HU, vagy ilyesmi. Ennyi info alapján nem lenne túl happy betenni 320bb-t pre. A fishek között is csak az igazi ritka fehér bálna lenne az aki ekkora ollé-t callolna JJ-QQ esetleg AKs-el.

  6. #46
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert sokkal szélesebben tartod a rangeüket ha nem kezdesz el preflop 4 betelgetni, pláne ha nem tudod, hogy mi lenne a legjobb ha kapsz egy 5 betet. 3 way nem rossz a KK még oop sem, bőven lesz tér postflop játszani és ott jobban ki fog jönni az edged (ha van), mintha preflop elkezdesz vagdalkozni. De tényleg sztem ilyenkor ha mondjuk 150BB van előtted akkor inkább sitout és vissza 100BB -vel, elkerülöd az ilyen szitukat.
    Tudtam mi lenne a legjobb 5bet-re, sima fold . Garantáltan 100-ból 99-szer AA-lesz.

    Azért nem akartam pre callolni, mert akkor átengedtem az irányítást és gyakorlatilag meg bajban leszek minden olyan boardon ahol van A,Q,J mivel mind MP 3bet range, ugyanúgy ahogy CO 3betcall range tele van AK,QQ,JJ-vel. Az elég ritka lesz, hogy ezek a lapok nélkül megússzak egy boardot, nem beszélve ez egyéb kellemetlen monoton vagy erősen draw-heavy összefüggő boardokról.

    Igazából, igazat is adok nektek, hogy inkább pre call, mert hogy most ugyanott vagyok egy nagyobb potban, annyi hogy MP range nagyon valószínűen QQ+, esetleg AKs.

  7. #47
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    BTN: $11.04 (110.4 bb)
    SB: $11.06 (110.6 bb)
    BB: $15.3 (153 bb)
    UTG+1: $10 (100 bb)
    Hero (UTG+2): $32.17 (321.7 bb) 16/12/4 TAG reg
    MP1: $46.52 (465.2 bb) 10 hand ismeretlen, valamiért fishy-nek jelöltem korábban
    MP2: $7.7 (77 bb)
    MP3: $15.3 (153 bb)
    CO: $10.95 (109.5 bb) 14/12/3 reg postflop aggresszív






    Preflop: Hero is UTG+2 with
    UTG+1 folds, Hero raises to $0.30, MP1 raises to $1, 2 folds, CO calls $1, 3 folds, Hero raises to $4, MP1 calls $3, CO folds




    Flop: ($9.15) (2players)
    Hero bets $5, MP1 calls $5


    Turn: ($19.15) (2players)
    Hero checks, MP1 bets $8, Hero folds




    Így alakult, úgy gondoltam nem nagyon lehetek elől.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2013. 10. 27. 19:31

  8. #48
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fishy-nek jelöltem, amire nem emlékszem hogy miért. Ez kb 10 hand alatt annyit jelenthet, hogy pl. láttam tőle rosszul callolni, egy nyilvánvaló erős valuebetet, vagy láttam OOP callolgatni 78s-el mert színre húzott, OOP setmine HU, vagy ilyesmi. Ennyi info alapján nem lenne túl happy betenni 320bb-t pre. A fishek között is csak az igazi ritka fehér bálna lenne az aki ekkora ollé-t callolna JJ-QQ esetleg AKs-el.
    Ha 10 hand alatt 55/45/60-at játszott a forma és valami olyasmit csinált, ami miatt fishynek jelölted ráadásul zoomon ilyen deepen ül, akkor én boldogan tenném be a 320bb-met KK-val, mert nagyon komoly valószínűséggel egy (aggro)fish, aki nem csak AA-val fogja betenni. Ezeknek meg fogalmuk sincs arról, hogy mi hogyan változik különböző stackméreteknél, ha "jó a lapjuk mert PP/broadway/suited", akkor egészen elképesztő dolgokra képesek teljesen hulladék lapokkal 3/4bet potokban is

    Ennek tükrében nem is tudnám elképzelni, hogy többször legyél hátul, mint elöl turnön, pláne, hogy csak fél pottal lőtted floppot, majd elcsekkelted a turnt.
    AlcoholPro likes this.

  9. #49
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Hidd el FR Zoomon pre berakni ekkora stacket fishek közül is nagyon kevesen fognak KK alatt.
    100bb-vel vannak elvètve elkèpesztő pre ollèk, bàr sima asztalokhoz kèpest sokkal kevesebb, de ahogy deepebb lesz a jàtèk ùgy mèg a halak range is szűkül.

    4bet potban pont elèg fèlpotolni egy ilyen szàraz boardot, ez a cbet egy fèl buy-in!
    Flopon mi villain range (anèlkül hogy feltèteznènk hogy ő a site legnagyobb hala) kb: QQ+, AK nagy ritkàn JJ. Ezt egy bizonytalan readre tàmaszkodva elèg necces lenne nagyon bővìtgetni mindenfèle offsuit A-val meg egyèb trashekkel. Flop callja utàn asszem nyugodtan ki lehet venni a range-ből AK-t, esetleges trash-el se fogja foltatni. Mèg egy gyengèbb villain szemében is bazi erős a rangem. Turnon a Q-val màr gyakorlatilag nem sok mindent verek abbòl ami betel, a gyengèbb SD kèpes handjeit simán xbackelhetnè, ahelyett hogy majd egy BI nagysàgù, mègis a pothoz kèpest apròcska bettel manőverezzen. Ezzel a sizeal kb az èletbe nem blöfföl senki, inkàbb pròbàl vele kommittálni.

    Mèg ha fish is, a szàmokat ő is làtja, èrzèkeli hogy ez nem a standard 5bb-s cbet, a tètek nagysàgàt valszeg èrzèkeli.

    Az összes körülmènyt figyelembe vève sztem nagyon ritkàn lennèk itt elől.

    Milyen gyengèbb lapokat tennèl a kezèbe amivel pre UTG-t 3beteli, callolja UTG 4betet, callol 50bb-s cbetet (amiről ordìt a KK+), majd nem hasznàlja ki a potcontroll lehetősègèt ès olyat betel amivel gyakorlatilag mindketten elkötelezzük magunkat s kassza mellett?
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2013. 10. 28. 02:21

  10. #50
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 05.
    Hozzászólások
    272

    Alapbeállítás

    Hát én ezt az életben nem dobnám, főleg fish ellen. Turnön zúgatnám a csekk/réz ólint, majd megköszönném a pénzt.

Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •