Oldal: 29 / 29 ElsőElső ... 19272829
Eredmény: 281 - 289 (289) összesen
Like Tree361Likes

Téma: Sajnos ennyi volt! Csak nekem nem megy már?

  1. #281
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy a Svindlerek sorozat miatt de élőben nem mernék játszani mert feltételezném hogy az osztóval összejátszanak és egy riveren leeső 3 outos esetnél esetleg "pisztolyt rántanék". Mindenesetre az életben nem hinném el hogy fatális véletlen történt.

    Én is hallottam hasonló urban legendeket, hogy pl a tulaj is leült cashezni általában és általában mindig nyert, meg hogy a mókus leül játszani sok nyeröben van leül a tulaj, kikapja a mókus a létrákat meg a setet flopra, a másik meg riverre lejavulja... ki tudja lehet , hogy véletlen volt...
    Egyébiránt az asztalnál is el szoktam mindig mondani; Minden az osztó hibája!!! És ezzel természetesen ők is egyetértenek
    Komolyra fordítva a szót, én nem gondolnám (meg nem is tapasztaltam), hogy az osztóknak bármi közük lenn a ahhoz, hogy mi fog kijönni, persze kaszinókban már hallottam különbözö urban legendeket black jack osztókról, de az másik játék. Itt én nem gondolnám, hogy majd pl Pista az osztó meg a Jóska a ****agyerek a szomszéd városból összebeszélnek, hogy majd kitoln eki egy este 300K hufot és majd elfelezik másnap szépen...
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  2. #282
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 27.
    Hozzászólások
    77

    Alapbeállítás

    Érdekes téma ez a dolog amit felvetett az első hozzászóló. Én is nemrég vállaltam munkát 4 év "pókerből" élés után. Nem kerestem sokat, 4 év alatt körülbelül 60K$ total profitom lehet, úgy, hogy az utolsó év gyakorlatilag breakeven. Hozzáteszem, hogy nem foglalkoztam annyit a játékommal amennyit kellett volna, sosem voltam póker fanatikus, stb. Egyszerűen csak egy eszközként tekintettem rá ahhoz, hogy fedezni tudjam a tanulmányaimat, nyelvtanulásom, önállósodjak, stb.

    Talán az utolsó évem bizonytalanított el, de nem emiatt hagytam abba. Nagyon sokszor voltam meggondolatlan, tilteltem sokszor, szóval tudatában vagyok annak, hogy a "karrieremből" nem hoztam ki a maximumot, de mindig sikerült felállni, újra rollt épiteni. Biztos vagyok benne, hogy most is menne.

    Azért váltottam, mert már egyáltalán nem élvezem a játékot. Persze, tudom, lehet új motivációt szerezni , mellékállásban tolni, stb, de a póker számomra ugyanúgy póker, teljesen mindegy, hogy 2-7 TD-t vagy Omahát, vagy Hold'em-et játszom. Tudom pontosan, hogy van hova fejlődnöm, a megerősödött mezőnyben a BB/100-am közel sincs annyi mint 4 éve (lol), tanulnom kéne, elemeznem, de nem lusta vagyok hozzá, hanem egyszerüen kevesebb pénzért tanulok/dolgozok olyat ami jobban érdekel. Annak ellenére, hogy kevesebbet keresek a munkámmal, mint a pokerrel kerestem elégedettebb és jobb kedvű vagyok. Olvastam több helyen, hogy munkát/munkahelyet váltani 6-8 évente kellene. Okos gondolatnak tartom. Összességében teljesen elégedett vagyok a pokeres pályámmal, a célom elértem vele (iskolák, nyelvtanulás, családomon segíteni, stb).

    Egyébként az én meglátásom az, hogy iskola mellett kell a kártyával foglalkozni (vagy épp az iskolát, utazást, kolit, stb a pokerből fedezni). Lennie kell szerintem B tervnek...
    Biztos, hogy nem állnék profinak addig amíg:
    - téthez képest nagyon kényelmes rollal
    - stabil mintával
    - 5-6 havi life rollal
    - legalább 3-4x akkora órabérrel, mint amit - ésszerü keretek közt - tudnánk keresni (olyan munkával amihez értünk, van hozzá papirunk stb.)
    - egészséges életmóddal
    - kiegyensúlyozottsággal, szorgalommal, kitartással, kellő önkritikával
    nem rendelkezem.
    Szerintem, ha a felsorolásból hiányzik valami, akár egy dolog, akkor nem szabad elgondolkozni a profivá váláson. De ez csak az én (hosszu) véleményem...
    Utoljára módosítva: watchtheduck által: 2013. 11. 05. 18:25
    Zsipali, orbitor, danfiu and 11 others like this.

  3. #283
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 11. 05.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    köszönjük emese

    a spanyol viaszt sem te találtad fel

  4. #284
    Tag Electrocowboy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 14.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    Jó látni ,hogy a sok kutyapiszok mellett értelmes hozzászólás is érkezik.
    Sőt szerintem bőven ki lehet egészíteni a felsorolást a pénzügyi józansággal is,mert egyesek a saját kiadásaikat enyhén szólva is felelőtlenül kezelik.
    watchtheduck likes this.

  5. #285
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 11. 05.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    es neked mi kozod hozza?

  6. #286
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Az előző pár hozzászólás kapcsán az jutott eszembe, hogy miért is nincs nekem még moderálási jogom.

  7. #287
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet kacsapapfi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszönjük emese

    a spanyol viaszt sem te találtad fel
    tán te voltál?
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  8. #288
    Fanatikus tag Cream avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 30.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy igazi férfi nem rinyál. ha szereted a játékot, ne add fel. ha nem szereted, akkor meg lépj tovább
    Ha férfi lenne akkor Zoli lenne nem Zolika!

  9. #289
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 27.
    Hozzászólások
    77

    Alapbeállítás

    Idézet kacsapapfi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszönjük emese

    a spanyol viaszt sem te találtad fel
    Köszi, hogy regisztráltál/multiaccoltál csak azért, hogy ezzel a rendkívül intelligens hosszászólással, és a körülbelül négy éve nem vicces poénnal reflektáltál a személyes véleményemre. Megtisztelsz.

    Nem tudom mi volt a sértő a hsz.-emben számodra, de a félreértés elkerülése végett (és csak, hogy lásd nem én szartam a spanyol viaszt):
    - nem dicsekvésképp írtam a körülbelül keresett összeget.
    - nem sok tulajdonsággal rendelkezem a felsoroltak közül. Kb. a life-time profitom 5-10%-át eltilteltem; nem sportoltam semmit; nem elemeztem/játszottam annyit amennyit kellett volna; soha nem volt akkora life rollom, mint amit irtam; nem volt soha hatalmas mintám, mert mindenfélét játszottam össze-vissza; nem kerestem 3-4x többet, mint a mostani munkámmal - sőt...; elég sok cigit elszívtam sessionok közt/közben, és alkalomadtán rendesen be is basztam,

    de

    mindig volt bennem alázat a játékkal szemben, ami neked nincs.
    Másrészről teljesen nem érdekel, hogy egy ismeretlen mit irogat nekem, csak azért válaszoltam őszintén neked, hogy megnyugodj. Peace!

Oldal: 29 / 29 ElsőElső ... 19272829

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •