Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (30) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Az IRS a WSOP Main Event legnagyobb nyertese

  1. #11
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Ja és, hogy nagyon nagyon pontosak legyünk, hivatalosan hazai kaszinóban szervezett nyeremény után, Magyarországon adózó, magyar állampolgárnak SZJA mentes a nyeremény! Legyen itt a WSOP!
    burinho likes this.

  2. #12
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Magyar adózásról?
    A NAV mégis honnan tudná, hogy mennyi volt a bevételed és a kiadásod a pókerben?
    Csak nem a sharkscope-ról?
    Csakis a kiutalt összeg lehet jelen állás szernit az adózás alapja.
    Maxi, az ugye megvan, hogy élő poker nyereményről beszélünk?

  3. #13
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Most már természetesen meg.
    jak1 likes this.

  4. #14
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát ha kerestem idén 100 millió Forintot, de mindet elköltöttem, akkor nem kell SZJA-t fizetnem, jól értem?! Azért ennek fuss neki még egyszer szerintem...
    nem futok neki, te olvasd el amit írtam. Na de Tir-X sejti a lényeget.

    Idézek, egy apeh-os levélből, ami nemrég volt itt posztolva az akadémián:

    A személyi jövedelemadó szempontjából adóévnek a naptári évet kell tekinteni. Ez

    azt jelenti, hogy az egyes adóévekben megszerzett bevétel és az ugyanazon években
    felmerült költség különbözete lesz az adott évben megszerzett jövedelem. Az Szja tv.
    4. § (1) bekezdése szerint: „Jövedelem a magánszemély által más személytől
    megszerzett bevétel egésze, vagy a bevételnek e törvény szerint elismert költséggel,
    igazolás nélkül elismert költséggel, vagy átalányban meghatározott költséggel
    csökkentett része, . . . ..”

    Mert ugye egy vállalkozás sem úgy működik, hogy köt egy 10 millió forintos üzletet, ahhoz neki társul egy 8 millió forintos anyag- és egyébköltsége, de nem a különbözetet adózza le, hanem a teljes 10 milliót. De ha így működik, meggyőzhető vagyok és lehet nekem túl jó a könyvelőm

    Szerk.: vicces, hogy az adott topicban te voltál az első kommentelő.
    Utoljára módosítva: trixilw által: 2013. 11. 07. 15:08
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  5. #15
    Lelkes újonc Maverick404 avatara
    Csatlakozott
    2012. 05. 24.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Kory-t kéne megkérdezni, hogy tavaly vajon mennyit jattolt az FT után

  6. #16
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Magyarországon kaszinós bevétel után elvileg nem kell adózni, tehát lehet h Korinak sem kellett, viszont ha a nyereménye külföldről származó bevételnek minősül, akkor más a helyzet.

  7. #17
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    nem futok neki, te olvasd el amit írtam. Na de Tir-X sejti a lényeget.

    Idézek, egy apeh-os levélből, ami nemrég volt itt posztolva az akadémián:

    A személyi jövedelemadó szempontjából adóévnek a naptári évet kell tekinteni. Ez

    azt jelenti, hogy az egyes adóévekben megszerzett bevétel és az ugyanazon években
    felmerült költség különbözete lesz az adott évben megszerzett jövedelem. Az Szja tv.
    4. § (1) bekezdése szerint: „Jövedelem a magánszemély által más személytől
    megszerzett bevétel egésze, vagy a bevételnek e törvény szerint elismert költséggel,
    igazolás nélkül elismert költséggel, vagy átalányban meghatározott költséggel
    csökkentett része, . . . ..”

    Mert ugye egy vállalkozás sem úgy működik, hogy köt egy 10 millió forintos üzletet, ahhoz neki társul egy 8 millió forintos anyag- és egyébköltsége, de nem a különbözetet adózza le, hanem a teljes 10 milliót. De ha így működik, meggyőzhető vagyok és lehet nekem túl jó a könyvelőm

    Szerk.: vicces, hogy az adott topicban te voltál az első kommentelő.
    A vállalkozás adózását fogalmam nincs hogyan kötötted össze a magánszemélyek jövedelem adójával, de nehogy félreérts, nem akarok vitatkozni, sem pedig meggyőzni nem akarlak. A témához szóltam hozzá, nem ellened. Ha valakit érdekel úgyis utánanéz, nyilván nem hiteles amit mondok.
    Utoljára módosítva: jak1 által: 2013. 11. 07. 16:13

  8. #18
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    ez de szánalmas...

  9. #19
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    nem futok neki, te olvasd el amit írtam. Na de Tir-X sejti a lényeget.

    Idézek, egy apeh-os levélből, ami nemrég volt itt posztolva az akadémián:

    A személyi jövedelemadó szempontjából adóévnek a naptári évet kell tekinteni. Ez

    azt jelenti, hogy az egyes adóévekben megszerzett bevétel és az ugyanazon években
    felmerült költség különbözete lesz az adott évben megszerzett jövedelem. Az Szja tv.
    4. § (1) bekezdése szerint: „Jövedelem a magánszemély által más személytől
    megszerzett bevétel egésze, vagy a bevételnek e törvény szerint elismert költséggel,
    igazolás nélkül elismert költséggel, vagy átalányban meghatározott költséggel
    csökkentett része, . . . ..”

    Mert ugye egy vállalkozás sem úgy működik, hogy köt egy 10 millió forintos üzletet, ahhoz neki társul egy 8 millió forintos anyag- és egyébköltsége, de nem a különbözetet adózza le, hanem a teljes 10 milliót. De ha így működik, meggyőzhető vagyok és lehet nekem túl jó a könyvelőm

    Szerk.: vicces, hogy az adott topicban te voltál az első kommentelő.
    Az idézetet egyébként értelmetlen önmagában értelmezni. Tudni kéne, hogy mi a bevétel és jövedelem definíciója, továbbá az ide vonatkozó adózási törvény többi része is szervez részét képezi az egésznek. Annyit segítek, hogy a részlet legtöbbször a magánszemély által értékesítésből származó (például ingatlan) bevételeiről szól. Ide vonatkozóan tudja az adóalapot csökkenteni az igazolt és elfogadott költségeivel. Abszolút semmilyen szinten nem hasonlítható össze a pókerrel. Na befejeztem, így is csak lendületből írtam ezt le, bőven a teljesség igénye nélkül.

  10. #20
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Nagyon durva.
    Érdekes lehet az elszámolás, ugyanis egy profi játékosnak szerintem (és az adótörvények szerint is, bár USA messze van) költségnek számít a nevezésen felül pl. a szállás és utazás is. Hiszen profi, ebből él. Kaja szintén, sőt, még munkaruhát is le lehetne írni. Bár a legtöbb zsugás szörnyen igénytelenül tud megjelenni, 10k-s versenyen úgy néznek ki, mint Pista bá', aki a József körúton lakik a metrólejárónál.
    fejes1988 and AlcoholPro like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •