Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 28 (28) összesen
Like Tree10Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 11. 13

  1. #21
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 09. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Ilyen preflop és flop játék után AK, KK, JJ lehet nála... draw kis eséllyel, tekintettel, hogy As nálunk van.
    Turn sima check (potkontroll... miért akarnék mindent berakni egyetlen párral), river call természtesen (AK hívhat a turn checkünk után), ill. bet, ha SB checkeli... viszaemelésre dobás.

  2. #22
    Fanatikus tag imTheDoctor avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 14.
    Hozzászólások
    372

    Alapbeállítás

    Idézet anspro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen preflop és flop játék után AK, KK, JJ lehet nála... draw kis eséllyel, tekintettel, hogy As nálunk van.
    Turn sima check (potkontroll... miért akarnék mindent berakni egyetlen párral), river call természtesen (AK hívhat a turn checkünk után), ill. bet, ha SB checkeli... viszaemelésre dobás.
    vki magyarázzon már el nekem vmit..
    mi értelme van annak, h turnön látszólag feladom a kasszát, blank riveren ha checkel akkor betelek és visszaemelésre fold?..minek emelek a riveren, ha visszaemelésre dobás a terv? ez nem pénzégetés?
    én inkább lőnék egy 2nd barrelt a turnön és mögéchekelnék a riveren, mivel 3utcán nem hiszem, h ch/c-t kapnánk gyengébb laptól, így viszont 2utcán is kapnék értéket a gyengébbektől (draw,1pár+draw) +láthatnám, mivel játszott így pre.
    viszont ha kimarad a turn, akkor a riveren ch-ch és nyerek = benne maradt value, ch/b/f = -value
    vélemény?
    Utoljára módosítva: imTheDoctor által: 2013. 11. 14. 16:08
    mkbla likes this.

  3. #23
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    teljesen egyetértek veled dokikám
    ha meg úgy gondoljuk h a flopon is verve vagyunk akkor inkább dobjuk el és kész, vagy kár preflop... Ha megcsapdázott és csakis set lehet nála akkor így jártunk, erre nem tudok mint mondani, teljesen mindegy ezt dobta a gép
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  4. #24
    Tag BozsoHUN avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás

    Idézet imTheDoctor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vki magyarázzon már el nekem vmit..
    mi értelme van annak, h turnön látszólag feladom a kasszát, blank riveren ha checkel akkor betelek és visszaemelésre fold?..minek emelek a riveren, ha visszaemelésre dobás a terv? ez nem pénzégetés?
    Véleményem szerint azért jobb ha a river checkjére (blank rivernél) az esetek nagy részében vékony értékért hívunk, mert kezünk azért elég erős ahhoz, hogy sd-ben nyerjünk. Mivel a flop elég draw heavy volt, ellenfelünk range-nek nagy része drawkból fog állni, amely tartalmazhat egy gyengébb vagy közepes párt is, amivel 3 utcán nem jönne velünk, de 2 utca valuet nyerhetünk. Ezért kár lenne, mi több nagyon weak play lenne AA-val flop cbet után 2x checkelni. Eléggé exploitálhatóak leszünk, ha mindig így játsszuk. Turn potkontroll itt szerintem helyén való, bár aggróbb kollégák nyilván 3barellezik. Ezt követően azonban ha ellenfelünk 3 utcán át checkel, el lehet ereszteni egy vékony értékhívást. Ha egy komolyat visszaemel, nyugodt szívvel dobhatunk, az esetek nagy részében egy passzív 19/11-es nem fog totál airrel riveren ch/r AI-t játszani. Hosszú távon sok értéket hagyunk ezekben a handekben, amikor nem hívunk vékony értékért riveren.

  5. #25
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Ha riveren checkel, az erős handek nagyrésze kiesik a rangéből, ezért lehet vbetelni.

  6. #26
    Fanatikus tag imTheDoctor avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 14.
    Hozzászólások
    372

    Alapbeállítás

    Idézet BozsoHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel a flop elég draw heavy volt, ellenfelünk range-nek nagy része drawkból fog állni
    sztem épp ezért fog a turnön is 30-40$ között ch/callolni a drawval, de ha ezt kihagyjuk és várjuk a "blank" rivert, h megint hívhassunk, övé lehet az utolsó szó egy ch/r ai-nel, amire mindent dobnunk kell, ami nem flopsor (Q10), ez meg nem sok kombó, ráadásul erre nem sok esély van a pre akciónkból. attól h 19/11 épp a stat, még lehet képzett játékos, aki észreveszi a hibánkat és ki is használja
    am elfogadom amit írsz, csak nem értek vele egyet
    BozsoHUN likes this.

  7. #27
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 22.
    Hozzászólások
    330

    Alapbeállítás

    Rosszul tippeltem, de egyetértek a megoldással. Szerintem a flop callja eldönti a további játékunkat, én végigcheckelném, és a legkisebb hívásra dobnék. Tudja, hogy legalább AK lehet nálunk, úgyhogy legalább ez, de inkább jobb lehet nála. KK, JJ, KJ, magas (pár) fd. Valszeg várja a hívásunkat.

  8. #28
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 09. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    "Mivel a flop elég draw heavy volt, ellenfelünk range-nek nagy része drawkból fog állni"

    En nem nagyon tennek a range-ebe draw lapokat, hiszen K es A nem lehet nala, ennel kisebb legjobb draw a JQs, ezzel normalisan nem adunk meg UTG emelest sem, nemhogy arra egy ssqeeze-t...
    BelaKecske likes this.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •