Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree14Likes

Téma: Rush, ZOOM, Speed póker és társai bankroll management

  1. #1
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Felkiáltójel Rush, ZOOM, Speed póker és társai bankroll management

    Elsősorban a mostanság egyre népszerűbb gyorspókerhez tartozó bankroll managementre lennék kíváncsi. Mennyi tőkével állnátok neki NL20, négy aszalnak? Szintén érdekelne, hogy változnak-e a FT, PS, iPoker, stb... termekhez kívánt rollmennyiségek.

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    Bár nem vagyok teljesen kompetens a témában(normal asztalokon grindolok), azt gondolom,hogy nincs különbség.Ha még kezdő vagy egy 50+os br-t,mindenképp tartanék.Cgben nem hiszem,hogy nagy különbséget jelentene ez a sebesség különbség.Ha SNG-t nézed persze,hogy nem mindegy,h normal vagy hyper turbo,de cgben csak több leosztás tolsz.GL
    d-_-b likes this.

  3. #3
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 14.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    a ps-en mindenképpen több roll kell a csalafinta rng miatt
    csabadeak, Ice-pocó and d-_-b like this.

  4. #4
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet d-_-b eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elsősorban a mostanság egyre népszerűbb gyorspókerhez tartozó bankroll managementre lennék kíváncsi. Mennyi tőkével állnátok neki NL20, négy aszalnak? Szintén érdekelne, hogy változnak-e a FT, PS, iPoker, stb... termekhez kívánt rollmennyiségek.
    NL20-ra 1k-s roll sztem kényelmes. Annyi, hogy Zoom/Rush-t nem fogsz tudni nl20-on játszani mivel csak nl25 van (egyből nem 50BI csak 40) és ha jól emlékszem Speeden is. Az hogy kinek mi a jó br management az nagyon egyénfüggő. Sztem függ attól mennyire stabil a tudásod a limiten, mennyire zavarnak a swingek, mennyire stresszel egy szűkebb roll.

    Mivel nl20 nincs, így nl25-re én legalább 1k$ rollt ajánlanék. Ha elmegy a fele, vissza nl10, ha meglesz 2k-2,2k lehet kóstolgatni nl50-et, bár én elég bankroll nit vagyok. Vannak akik ettől jóval agróbb brm-el tolják, és asszem qwertibie blogjában olvastam anno, hogy ~240$-al már nl25-ön játszott
    ouchi and mrtmarko like this.

  5. #5
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NL20-ra 1k-s roll sztem kényelmes. Annyi, hogy Zoom/Rush-t nem fogsz tudni nl20-on játszani mivel csak nl25 van (egyből nem 50BI csak 40) és ha jól emlékszem Speeden is. Az hogy kinek mi a jó br management az nagyon egyénfüggő. Sztem függ attól mennyire stabil a tudásod a limiten, mennyire zavarnak a swingek, mennyire stresszel egy szűkebb roll.

    Mivel nl20 nincs, így nl25-re én legalább 1k$ rollt ajánlanék. Ha elmegy a fele, vissza nl10, ha meglesz 2k-2,2k lehet kóstolgatni nl50-et, bár én elég bankroll nit vagyok. Vannak akik ettől jóval agróbb brm-el tolják, és asszem qwertibie blogjában olvastam anno, hogy ~240$-al már nl25-ön játszott
    iPokin van NL20, nemreg gameltam ott, egyenlőre csak NL 10 lesz. Nem szeretem a feszült jatekot a pénz miatt. Inkabb egy kenyelmes NL10.

  6. #6
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NL20-ra 1k-s roll sztem kényelmes. Annyi, hogy Zoom/Rush-t nem fogsz tudni nl20-on játszani mivel csak nl25 van (egyből nem 50BI csak 40) és ha jól emlékszem Speeden is. Az hogy kinek mi a jó br management az nagyon egyénfüggő. Sztem függ attól mennyire stabil a tudásod a limiten, mennyire zavarnak a swingek, mennyire stresszel egy szűkebb roll.

    Mivel nl20 nincs, így nl25-re én legalább 1k$ rollt ajánlanék. Ha elmegy a fele, vissza nl10, ha meglesz 2k-2,2k lehet kóstolgatni nl50-et, bár én elég bankroll nit vagyok. Vannak akik ettől jóval agróbb brm-el tolják, és asszem qwertibie blogjában olvastam anno, hogy ~240$-al már nl25-ön játszott
    9< Bi-al tolta?
    Bár elég hamar eljutott 1K-ra...
    d-_-b likes this.

  7. #7
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    9< Bi-al tolta?
    Bár elég hamar eljutott 1K-ra...
    Póker blogok / qwertibie / 1st | Online poker, Rakeback, Póker bónusz

    "elkezdtem Rush pokerezni (arra volt vmi bonuszom) és pár nap alatt (kb 10 nap) elértem az 1k$-os roll-t (mondjuk ennek fele bónuszból) , elején NL10-en játszottam, 227$-nál már NL25-n játszottam(brm rulz)."
    d-_-b likes this.

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Szvsz a mai mezőnyben, főleg feljebb 50BI lenne a minimum, aki ebből él annak még több.

    Viszont mindig lehet agresszív brm -el tolni, csak tudni kell visszalépni ha kell, mert általában itt szoktak a gondok jelentkezni.

    Annak aki tudja tartani elég lehet mondjuk 600$ is nl25re (persze nem 10 asztalos játékra) csak akkor mondjuk 250-300$ -os rollnál tudni kell visszalépni nl10-re és onnan megint vissza 500-600 körül nl25-re. És persze 1K körül fel NL50-re, NL100 -ra 2K körül, onnan vissza NL50-re 1-1,2K körül és így tovább. Az előbbi az, ami az ego miatt (is) nem szokott működni, és emiatt legtöbbször busto a vége. Pedig elméletben egy jól használt agresszív BRM- el egyszerűen nem lehet tönkremenni.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2013. 11. 18. 14:49
    d-_-b likes this.

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Gyorsjátékokban a fisek pre passzívabbak ezért lényegesen kevesebb bb/100-al a winratejük. Mivel minden regular a fisekből profitál így ők is kevesebbett profitálnak. Pl sima asztalon játszik a fish 50/10-et veszít 30bb/10-al. Gyorsjátékokban pre "összeszedi" magát lesz belőle valami 20/10-es playa aki már csak 10bb/100-al veszít.

    Tehát ha kissebb a megeszezhető winrate, akkor egyúttal a variancia is nő. Kissebb UP-ok nagyobb downok. Ami nem fgeltétlenül jó hogy egy down után, nincs "esélyed" arra hogy megvárd az upswinget, mert le kell lépned egy limitet ahol dupla annyi bb-t kell összeszedj.

    Szumma, szerintem ha sima asztalokon 50Bi-t használsz akkor itt érdemesebb 100-at. (szerintem sima asztalokon sem elég az 50, de mindegy.)
    d-_-b likes this.

  10. #10
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pedig elméletben egy jól használt agresszív BRM- el egyszerűen nem lehet tönkremenni.
    Ezzel az a baj, hogy soha az életben nem fogsz optimális döntést hozni 130bb deep amikor összesen 14 beülőd van. Túlságosan eredmény orientált leszel, nem pedig arra fókuszálsz hogy hosszútávon mi a jó. Ennek simán lehet fele vagy inkább harmad olyan várható értéke mintha normál BR-el tolnád. És mivel normál BR-nél több a bb/100-ad ezért nem nehéz rájönni hogy hamarabb fogsz feljutni és -megragadni- nagyobb téten. Kevesebb stressz mellett természetesen.
    naggeri, screwtape and d-_-b like this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •