Oldal: 3 / 14 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (134) összesen
Like Tree149Likes

Téma: Topik érett gondolkodásúaknak a materiális világról

  1. #21
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    fel a fejjel és Isten éltessen!

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder cursor 10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 19.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Köszönöm szépen. Azért az ereimet nem vágom fel,hogy nincs ilyen telóm.
    danfiu likes this.

  3. #23
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azért ez csak a felső rétegre vonatkozik leginkább..
    ők meg pont azért teszik, mert megtehetik..
    Vagy mert a legujabb modelekkel es a hozzajuk kapcsolodo szolgaltatasokkal gyorsabban tud dolgozni es ha forintositja azt a nagyon sok 1-2 percet, akkor meglepo osszeg jon ki (pl. 1 ev alatt es tobbszorosen visszajon az ara, felteve, hogy a megtakaritott idot vissza tudja forgatni munkaba, penzkeresesbe, vagy egyszeruen pihenesre, csaladra tudja forditani).

    Kb. 2 eve nagyon sok dolgot kiszamolok ilyen modon (nem csak technikai eszkozok) es jopar olyan dologra koltottem, amire korabban nem. Utolag visszanezve nem tudom azt mondani, hogy felesleges penzt dobtam volna ki.

    Egy nagyon jo cikket olvastam errol korabban (sajnos nem talalom, de ha meglesz, akkor belinkelem), hogy a legtobb ember nem lat azon tul, hogy mennyibe kerul egy uj termek, nincs semmi vallalkozoi szemlelete (az ido nem kapcsolodik nala szorosan ossze a penzzel) ezaltal pedig soha nem fogja megerteni a fenti dolgokat.

    Persze sokan nagyzolasbol, presztizsbol veszik meg ezeket a termekeket, de rajuk is szukseg van a fogyasztoi tarsagalom fenntarthatosaga miatt.
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

  4. #24
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet SushiSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tudomásul kell venni h fogyasztói társadalom vagyunk
    A média sikeres programozásának hangzik ez a mondat :P
    Attól, hogy fogyasztói társadalom vagyunk, nem feltétlenül kell követni a birkákat sztem.

    Ha jól értem szerinted teljesen rendben van az, és bele kell törődni, hogy valakinek sokkal fontosabb az, hogy megvegye a harmadik kocsit, vagy a tizenödtödik felesleges kis kütyüt, minthogy pl. a saját anyjával töltsön 10 percet hetente (az utazgatás csak egy példa volt, az értékrendek kuszálódtak sajnos össze az emberekben). Én sajnos ismerek ilyen embereket, és ha ez szerinted tök oké, akkor ezt itt zárjuk le, mert csak sértegetni fogjuk egymást

    Amúgy nyilván van egy oké szint, hiszen ahogy yoofej is írta, van hogy megéri, van annyi haszna 1-1 cuccnak. De senki ne mondja, hogy a tizenéves kiscsajnak iPhonera van szüksége 150 ezerért (nemtom mennyi pontosan, nem is érdekel). Életem legrosszabb ajándéka az volt, amikor egy 60 ezres telefont kaptam születésnapomra. Borzasztóan éreztem magam, és jobban örültem volna egy tábla csokinak.

    Idézet cursor 10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont a születésnapomon kell megtudnom,hogy nem vagyok jó. Most szomorú lettem.
    Boldog szülinapot. Azért még nincs minden veszve, szaladj gyorsan, és vegyél pár drága, fölösleges terméket, akkor jó leszel! :P
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 11. 22. 11:37
    AlcoholPro and Bmbie like this.

  5. #25
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Márkás ruhák, órák, ékszerek mellé miért tűnik furcsának a drága telefon?
    Miért gondoljátok, hogy a "materiális világ" jelenkori sajátosság? Korábban sem csak Buddhista szerzetesekből állt az emberiség.
    Nem gondolnám, hogy éretlenebb gondolkodást, valótlan értékeket jelent mások hóbortja, ami számomra közömbös.
    chivasr911, danfiu and svajcifiu like this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #26
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet SushiSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    már vártam h vki beírja ezt.. lol. miért vesz vki 30 millás bmw-t mikor opel corsával is eljuthatna a-ból b-be, miért vesz vki 7 millás hermes táskát mikor ugyanannyit tud öreganyám táskája is, miért vesz vki ipadot mikor a fél világ meg napi 1$-ból él és blablabla.. lehetne folytatni végtelenségig

    az eredeti kérdés nagyon jó és elgondolkodtató
    a másik két tárgy nem az a kategória amire komolyan "gyűjtened" kell ha meg tudod venni és az életciklusuk is hosszabb egy kicsit és mellesleg luxuscikket hasonlítasz tömegcikkhez, pedig nem erről volt szó, csak hogy a témánál maradjunk, lol
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder cursor 10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 19.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Boldog szülinapot. Azért még nincs minden veszve, szaladj gyorsan, és vegyél pár drága, fölösleges terméket, akkor jó leszel! :P
    Köszönöm. A fogyasztói társadalom nem rám épül, ha ez így lenne nem lenne miről beszélni. Én a legtöbb termékben a funkcionalitását nézem. Semmilyen plusz örömforrással nem szolgál az,hogy milyen márkás és drága az adott termék.
    danfiu likes this.

  8. #28
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    Az egész szerintem jellemzően korosztályfüggő. Fiatalon kellettek a menő cuccok, a villantás, a komoly bulik. Ahogy az ember idősödik lenyugszik, tapasztaltabb lesz, átértékelődik benne a dolgok fontossági sorrendje/szükségessége.
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  9. #29
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Itt mindenki a pénz rabszolgája.. gondolom senki nem egy krisnás közösségből, vagy egy nomád faluból írogat az akadémiára.

    Mellesleg hányan grindelnek közületek azért, hogy 10 év múlva építhessenek egy iskolát Kongóban, vagy szimplán alapítványoknak adják az összegyűjtött rollt az emberiség megsegítése érdekében?
    bgbss likes this.
    Nincs bukó session, csak túl rövid session.

  10. #30
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A pénz egy eszköz, a kérdés csak annyi, hogy mire használjuk!? Én a magam részéről egészen biztosan nem fogok sehol iskolát építeni, viszont elgondolkodtató és jó tanulság, hogy ha szétnézek otthon, akkor az egyik fiókban vagy polcon találok egy félmilliós tükörreflexes fényképezőt, a másikon egy teljesen új telefont, meg használaton kívüli laptopokat, "csilliós" ruhákat, aztán miután van egy kis időm megállni és magammal is törődni (a valós igényeimmel) és a felszínt kizárni, akkor arra jutok, hogy ezek a hirtelen felindulásból elkövetett vásárlások csak ideig óráig keltik a boldogság látszatát, aztán újabb és újabb vágyakat alakít ki a világ bennem, ami ugyan úgy semmilyen hasznosságot vagy tényleges boldogságot nem okoz. Ezt akarom magamban helyre tenni és arra törekedni, hogy valódi értékek befolyásolják az életemet és olyan dolgokra koncentráljak, ami hosszútávon okoz örömöt, boldogságot.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •