Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (43) összesen
Like Tree13Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 11. 25

  1. #21
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    Mondjuk ettől szép ez a játék, hogy sokan sokféleképpen vélekedünk az adott helyzetekről.
    (Én nem is akarok senkit sem meggyőzni, távol áll tőlem..)

    Pocó, hozzád itt annyit fűznék, hogy semmi újat nem mondtál, csupán beböktél egy "Back to basics" tanácsot/kioktatást.
    Amivel nincs is semmi probléma, de akkor támaszd is alá érvekkel, hogy miért is rossz ez itt, mert tényleg kíváncsi vagyok rá.

    (Az természetesen nonszensz,ha a preflop játékot villain 3barrellje miatt tartod rossznak, illetve a board/akció valamelyik utcán stb.. szóval ami postflop történt.)

    Kicsit azt látom rajtatok, hogy stat- és read-orientáltak vagytok.
    "ismeretlen ellen" olvasom számtalanszor..
    Mi ezzel a probléma? Ismeretlen ellen nem szabad a prémium lapokon kívül mással játszani?
    Megjegyzésképpen: valószínűleg ugyanannyira vagy számára ismeretlen, mint ő számodra.

    Itt most nem is a konkrét példát kellene elővennünk szvsz, hanem magát a gondolatokat, miszerint 2013-ban/2014-ben ez már hülye játék, névszerint az oop value call, ahogy azt mikki86 említette is.
    Akkor támasszátok is alá, mert engem tényleg érdekel a véleményetek!
    (ui.: direkt megnéztem a kedvedért a hm-ben hogy mi a helyzet KQo-val oop, és nem vesztő lap, legalábbis az adatbázisom szerint)
    Guguska, Lord Secret and Mr. Shark like this.

  2. #22
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ismeretlen reg ellen ez pre fold.
    Szépen néznénk ki, ha egy CO reg steal ellen KQ-t dobálnánk a nagyvakon

    Az egy dolog, hogy általában nem csak callolok, hanem többször 3betelem, de BB-n a callt is pluszosra fogod hozni. SB-n már 100% 3betelném, BB-n néha callolom, de hogy eldobjuk, az nem valami jó ötlet.
    Lord Secret likes this.

  3. #23
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    pre flop is lehetne 3betelni, de ha mást nem akkor a flopon is lehetne információért emelni, akár donkolni v c/r-ni
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  4. #24
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet dan9304 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ettől szép ez a játék, hogy sokan sokféleképpen vélekedünk az adott helyzetekről.
    (Én nem is akarok senkit sem meggyőzni, távol áll tőlem..)

    Pocó, hozzád itt annyit fűznék, hogy semmi újat nem mondtál, csupán beböktél egy "Back to basics" tanácsot/kioktatást.
    Amivel nincs is semmi probléma, de akkor támaszd is alá érvekkel, hogy miért is rossz ez itt, mert tényleg kíváncsi vagyok rá.

    (Az természetesen nonszensz,ha a preflop játékot villain 3barrellje miatt tartod rossznak, illetve a board/akció valamelyik utcán stb.. szóval ami postflop történt.)

    Kicsit azt látom rajtatok, hogy stat- és read-orientáltak vagytok.
    "ismeretlen ellen" olvasom számtalanszor..
    Mi ezzel a probléma? Ismeretlen ellen nem szabad a prémium lapokon kívül mással játszani?
    Megjegyzésképpen: valószínűleg ugyanannyira vagy számára ismeretlen, mint ő számodra.

    Itt most nem is a konkrét példát kellene elővennünk szvsz, hanem magát a gondolatokat, miszerint 2013-ban/2014-ben ez már hülye játék, névszerint az oop value call, ahogy azt mikki86 említette is.
    Akkor támasszátok is alá, mert engem tényleg érdekel a véleményetek!
    (ui.: direkt megnéztem a kedvedért a hm-ben hogy mi a helyzet KQo-val oop, és nem vesztő lap, legalábbis az adatbázisom szerint)
    A vissza az alapokhoz nem bökés és kioktatás volt, csak egy javaslat.
    Ha Te ma egy ism. reg ellen OOP KQo-val csak megadogatsz vakból, akkor szerintem nincs az az adatbázis, ami ezt pluszosra hozza ki neked.
    De lehet én tévedek...

  5. #25
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    Én nem állítottam, hogy "megadogatok" bb-ből ism. reg ellen. (amúgy én sehol sem olvastam hogy reg lenne btw) 3bet vagy call, inkább az előbbi a gyakori
    És hiszed vagy sem, nekem pluszos a KQo oop, mert ez nem egy rossz lap. Annyira semmiképpen, hogy co nyitásra bb-ből dobni kéne, legyen az fish, reg vagy totál ismeretlen arc.
    Ha rangekben gondolkodsz, akkor a dobás sokkal rosszabb szerintem, mint a call/raise annak ellenére hogy pozin kívül leszel.

  6. #26
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet dan9304 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem állítottam, hogy "megadogatok" bb-ből ism. reg ellen. (amúgy én sehol sem olvastam hogy reg lenne btw) 3bet vagy call, inkább az előbbi a gyakori
    És hiszed vagy sem, nekem pluszos a KQo oop, mert ez nem egy rossz lap. Annyira semmiképpen, hogy co nyitásra bb-ből dobni kéne, legyen az fish, reg vagy totál ismeretlen arc.
    Ha rangekben gondolkodsz, akkor a dobás sokkal rosszabb szerintem, mint a call/raise annak ellenére hogy pozin kívül leszel.
    Nem értelek...Minősítetted a hozzászólásomat, és most valahogy mégis mást állítasz.
    Itt a konkrét szituációt nézünk, nem egy lapot, egy lopás ellen.
    Nézd végig a parti alakulását, és a line-ra adjál légyszives magyarázatot, hogy az mitől termel pluszt hosszú távon! Ha nem erre gondoltál, akkor még inkább nem értem, hogy miért szóltál hozzá, ugyanis nem releváns.
    Az én hsz-em pont arra utal, hogy elvesznek a srácok a részletekben és nem arra fókuszálnak, hogy mi lenne itt tulajdonképpen a helyes megoldás:
    Ugyanis, ha valaki csupán csak a feladványra összpontosít, és azt látja, hogy a helyes játék itt riveren a fold, akkor adott helyzetben az asztalnál,amikor játszik, mindig mínuszosan fog kijönni, és fogalma sem lesz róla, hogy miért.
    Konkrétan ez a lényeg.

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor nézd meg HM-ben, mennyit is nyertél a KQ coldcallokkal, amikor reg ellen mentél, és nem btn raise first volt.
    Ebben a helyzetben nem kell nyerni, csak -100bb/100nál jobbat hozni!

  8. #28
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    "Nem értelek...Minősítetted a hozzászólásomat, és most valahogy mégis mást állítasz."
    fejtsd ki kérlek

    "Itt a konkrét szituációt nézünk, nem egy lapot, egy lopás ellen."
    a konkrét szituban jó a call/raise, mivel a co nyitó/lopó range tartalmaz sok KQo-tól rosszabb lapot
    ha nem akarsz 3b/f-olni, akkor call

    "Nézd végig a parti alakulását, és a line-ra adjál légyszives magyarázatot, hogy az mitől termel pluszt hosszú távon! "
    a pre call miatt szélesen tartjuk az amúgy is relatíve széles co steal range-ét
    a flop call érthető, a cbet amúgy is trendi, top párunk van, great kickerrel+bd straightdraw
    a turn callal már lehet vitázni, itt mondjuk hagyok neked egy támadási pontot; én erre azt mondanám, hogy a fold és a call sem rossz játék
    a river után pedig 2 választásunk van: fold vagy raise (mivel én feltételezem, hogy ez nem lesz bluff 3barrell részéről)
    én el tudnám engedni, mivel nem weak itt a fold, sőt szerintem egész jó játék
    ha valóban abc playa-szerű villain, akkor itt egy normál sizing raise nagyon nem fog neki tetszeni, szerintem néhány lapját dobathatjuk, ami sd-ben verne minket

    Nyilván a hozzászólásodhoz szóltam hozzá, így a relevancia is okés részemről
    Szeretsz már-már költői/írói színvonalon írni, hogy mennyire globálisan kellene ezt az egész játékot látni, de nekem meg olyan érzésem van veled kapcsolatban, hogy te vagy az, aki könnyen el tudna veszni adott szitukban.

    "Ugyanis, ha valaki csupán csak a feladványra összpontosít, és azt látja, hogy a helyes játék itt riveren a fold, akkor adott helyzetben az asztalnál,amikor játszik, mindig mínuszosan fog kijönni, és fogalma sem lesz róla, hogy miért.
    Konkrétan ez a lényeg."
    Konkrétan az a lényeg, hogy river betje is újabb infóval szolgált számunkra, amiből újabb következtetéseket tudunk levonni, még jobban le tudjuk szűkíteni villain range-t és ezáltal még pontosabb/jobb döntéseket tudunk majd hozni.
    Konkrétan ez lényeg.

  9. #29
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Te mit csinálsz de most komolyan? Lehetőségeket írsz, hogy mi a helyes és mi lenne a helyes, az adott utcákon.
    Én magára a line-re utaltam, hogy az nem lesz soha pluszos, így ebben a formában, és éppen ezért nincs összefüggés abban, amit Te írtál nekem.
    A river bet-jén, azért kiváncsi lennék, hogy Te milyen range-re teszed villain-t...
    Nekem elég polár-nak tűnik, segítek.

  10. #30
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Annek ellenére, h ez biztos GTO call, a legtöbb reg ellen ez fold riveren, mivel nem blöffölnek eleget, viszont pont emiatt lesz a pre call jó
    The credit belongs to the man in the arena.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •