Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (54) összesen
Like Tree23Likes

Téma: Stakelés/Backelés

  1. #41
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az A verzió maga mennyország egy olyannak, akinek nincs munkája, és albérletre pénze, és mégis van egy lehetőség, ami megváltoztathatja az életét...
    Mondjuk ez így elég erős túlzás. Akár backelnek akár nem, liferoll mindenképpen kell, mert ha backelnek automatikusan nem leszel nyerő játékos. pl. MTT -nél vagy SNG -nél benne van, hogy mondjuk 2 hónapig nincsen cashout, mert BE vagy éppen a mínuszt termeled, és ez idő alatta backer nem fog etetni, meg nem fogja a rezsidet kifizetni. A másik hátrány, hogy a legtöbb helyen mínuszban nem lehet kiszállni, és ha nem tudsz nyerni valamiért akkor még azon túl, hogy nincs pénzed, felhalmozhatsz egy adósságot is. Kölcsön kéregetni a megélhetésre, főleg a backelés vagy a staking elején meg ugye elég gáz.

    A backelés az A verzióban azoknak az embereknek éri meg, akiknek van liferolljuk, van elég idejük, elhatározásukl stb. viszont nincs elég pókertőkéjük arra, hogy magasabb limiten játszhassanak, amit egyébként meg tudnának verni. Ehhez társul az, hogy ha jó backert választasz, akkor olyan embertől tudod a játékot tanulni, akinek egyébként nem tudnád kifizetni az oktatói órabérét, mert mondjuk 150 vagy 200$ -ért coachol óránként.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #42
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez így elég erős túlzás. Akár backelnek akár nem, liferoll mindenképpen kell, mert ha backelnek automatikusan nem leszel nyerő játékos. pl. MTT -nél vagy SNG -nél benne van, hogy mondjuk 2 hónapig nincsen cashout, mert BE vagy éppen a mínuszt termeled, és ez idő alatta backer nem fog etetni, meg nem fogja a rezsidet kifizetni. A másik hátrány, hogy a legtöbb helyen mínuszban nem lehet kiszállni, és ha nem tudsz nyerni valamiért akkor még azon túl, hogy nincs pénzed, felhalmozhatsz egy adósságot is. Kölcsön kéregetni a megélhetésre, főleg a backelés vagy a staking elején meg ugye elég gáz.

    A backelés az A verzióban azoknak az embereknek éri meg, akiknek van liferolljuk, van elég idejük, elhatározásukl stb. viszont nincs elég pókertőkéjük arra, hogy magasabb limiten játszhassanak, amit egyébként meg tudnának verni. Ehhez társul az, hogy ha jó backert választasz, akkor olyan embertől tudod a játékot tanulni, akinek egyébként nem tudnád kifizetni az oktatói órabérét, mert mondjuk 150 vagy 200$ -ért coachol óránként.
    Mi ebben a túlzás? Itt a játékosról beszélünk, akinek se kutyája, se macskája, és éppen csak ki tudja fizetni az albit. Mutass nekem egy olyan embert, aki ne menne bele egy stacke-elésbe, ha megkeresnék, hogy "Te figyu, tudom sz...r helyzetben vagy, de azt is tudom, hogy nem vagy elveszve a póker terén, ezért szívesen fektetnék beléd időt/energiát munkakapcsolat céljából, hogy keressünk jó sok manit.."
    Erre nincs olyan ember, aki nemet mondana.
    AlcoholPro likes this.

  3. #43
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Igaz-igaz, pont írni is akartam, hogy persze, ha nincs állásom pénzem stb akkor akár jó lehetőség nekem, másrészt a staker oldaláról nézve van időm rengeteget játszani profitot+raket termelni+tanulni, fejlődni. Viszont anno egyik haverom is coacholt egy ilyen stakelt csoportot jópár éve ahova én úgymond nézőként bekerülhettem, ami annyit jelentett, hogy részt vettem a skype megbeszéléseken, elemzéseken, oktatásokon, csak nem pofázhattam bele, de nekem ez is nagyon jó volt mert éreztem magamon , hogy nagy mértékben fejlődik a játéktudásom, mindemellett megmondta azt is, hogy ha heti legalább kb 20-25 órát nem tudok a pokerrel foglalkozni (játék+elemzés,tanulás) akkor inkább ne is kezdjek bele , mert nincs értelme velem foglalkoznia. Nem tudom mit gondoltok erről,de én azóta ehhez tartom magam amennyire sikerül, sajnos nem mindig tudom hozni a heti 20 órát, de ha sikerül lerakni a diplomámat akkor mindjárt több időm felszabadul, és a heti 20-25 órát simán képes leszek hozni, esetleg többet is.
    De mondjuk ez egy stakernek kevés nem? Így csak saját magam stakelem, és próbálok fejlődni, igaz nem az nl 600-as asztalokat célzom meg (legalább is első körben), ha nem csak pár 100usd-t feltolva elpötyögök nl10-20-on és várom a csodát, hogy szintet lépjek a nagyobb asztalok felé. Gondolkoztam coach-on is de mire megveszek egy csomagot is pár 100 usd-be belekerül (Tir-X, vagy bárakárki más innen az akadémiáról) aztán megint spórolhatok össze pénzt játszani meghát az a kurv@ pénz is mindig mindenre kell

    Ice-pocó:
    Igazából ismerek ilyen embert, de aki már így le van süllyedve annak a mentális oldallal is vannak gondjai, nem véletlenül tart ott ahol (legalább is ennél az ismerősömnél)
    Amúgy én nem igazán merem otthagyni az állásomat és mindent a poker miatt(lehet, hogy rosszul csinálom), de azért szeretném látni így magamon, hogy mellékállásban is stabil nyerő vagyok (élő játékokat írom mikor hol mennyit nyerek vesztek,ott nyerő vagyok, de pl het 1-2 élőzéssel nem lehet megélni)
    Mindenesetre, ha kírúgnának/megszűnne a munkahelyem (ami egyelőre nem tűnikvalószínűnek) biztos első körben addig hajtanék amig nem találnék valaki backert (btw igy is beszéltem/leveleztem backerrel, küldtem hh-t mondta h keresni fog, de valahogy nem jött el neki az ideje h keressen mindenesetre gondolom azért nyilt lapokkal kell játszani az ilyen témákban mint a backelés )

    Másik hozzászólás többi részével kapcsolatban? Valaki tud vmit, nagyjából hogy s mint mennek a dolgok?
    Ice-pocó likes this.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  4. #44
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez így elég erős túlzás. Akár backelnek akár nem, liferoll mindenképpen kell, mert ha backelnek automatikusan nem leszel nyerő játékos. pl. MTT -nél vagy SNG -nél benne van, hogy mondjuk 2 hónapig nincsen cashout, mert BE vagy éppen a mínuszt termeled, és ez idő alatta backer nem fog etetni, meg nem fogja a rezsidet kifizetni. A másik hátrány, hogy a legtöbb helyen mínuszban nem lehet kiszállni, és ha nem tudsz nyerni valamiért akkor még azon túl, hogy nincs pénzed, felhalmozhatsz egy adósságot is. Kölcsön kéregetni a megélhetésre, főleg a backelés vagy a staking elején meg ugye elég gáz.

    A backelés az A verzióban azoknak az embereknek éri meg, akiknek van liferolljuk, van elég idejük, elhatározásukl stb. viszont nincs elég pókertőkéjük arra, hogy magasabb limiten játszhassanak, amit egyébként meg tudnának verni. Ehhez társul az, hogy ha jó backert választasz, akkor olyan embertől tudod a játékot tanulni, akinek egyébként nem tudnád kifizetni az oktatói órabérét, mert mondjuk 150 vagy 200$ -ért coachol óránként.

    Na, ezek itt sztem pont lényeges dolgok, mert ha valaki úgy megy backert keresni, hogy tényleg nem tudja fizetni az albit mert épp annyira összecsaptak a feje felett a hullámok, 2 hónapig nem vehet ki pénzt, de a harmadik hónapban is csak BE mert mondjuk eléggé downswingben van, akkor se mehet oda a backeréhez h "bocsi figyu, kéne 60K(80K,100K) az albira mert ha nem akkor kidobnak és mehetek a híd alá, se gépem, se lakásom se semmi? Vagy épp az ilyen emberke nem BE hanem termel pár 100usd minuszt? Mondjuk tényleg a swing miatt? Vagy azért elég erősen szűrik az ilyet? Mi kell , hogy én teljesen ismeretlenként bekerüljek ilyen körbe? Mert az tényleg jó dolog, hogy ha sikerül olyat találnod aki 100-200usd/h helyett ingyen oktat... Sőt olyat is ismerek akinek pár éve anno nagyon jól ment az élő poker, több százezreket is keresett, de könnyen jött pénz könnyen is ment, elkopott... Mostanra szerencsére sikerült azért stakert találnia aki tolja alá pénzt csak nem backeli, de nem is kell mert elvileg nyerő játékos.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  5. #45
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na, ezek itt sztem pont lényeges dolgok, mert ha valaki úgy megy backert keresni, hogy tényleg nem tudja fizetni az albit mert épp annyira összecsaptak a feje felett a hullámok, 2 hónapig nem vehet ki pénzt, de a harmadik hónapban is csak BE mert mondjuk eléggé downswingben van, akkor se mehet oda a backeréhez h "bocsi figyu, kéne 60K(80K,100K) az albira mert ha nem akkor kidobnak és mehetek a híd alá, se gépem, se lakásom se semmi? Vagy épp az ilyen emberke nem BE hanem termel pár 100usd minuszt? Mondjuk tényleg a swing miatt? Vagy azért elég erősen szűrik az ilyet? Mi kell , hogy én teljesen ismeretlenként bekerüljek ilyen körbe? Mert az tényleg jó dolog, hogy ha sikerül olyat találnod aki 100-200usd/h helyett ingyen oktat... Sőt olyat is ismerek akinek pár éve anno nagyon jól ment az élő poker, több százezreket is keresett, de könnyen jött pénz könnyen is ment, elkopott... Mostanra szerencsére sikerült azért stakert találnia aki tolja alá pénzt csak nem backeli, de nem is kell mert elvileg nyerő játékos.
    Nem ingyen oktat, mert elkéri a profitod % -át megegyezés szerint, szóval kifizeted az órabérét, csak közvetve, plusz biztosítja a rollt, de azzal meg a staking végén szintén megegyezés szerint el kell számolnod.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #46
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem ingyen oktat, mert elkéri a profitod % -át megegyezés szerint, szóval kifizeted az órabérét, csak közvetve, plusz biztosítja a rollt, de azzal meg a staking végén szintén megegyezés szerint el kell számolnod.
    Ja, igen, bocs, az ingyent nem szó szerint értettem Én is úgy gondoltam, ahogy írtad.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  7. #47
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 05.
    Hozzászólások
    272

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik hátrány, hogy a legtöbb helyen mínuszban nem lehet kiszállni, és ha nem tudsz nyerni valamiért akkor még azon túl, hogy nincs pénzed, felhalmozhatsz egy adósságot is. Kölcsön kéregetni a megélhetésre, főleg a backelés vagy a staking elején meg ugye elég gáz.
    Mondjuk ez elég érdekes, általában az ember azért keres sztékert, mert nincs pénze játszani. Ha a sztéker látja benne a potenciált, megbízik benne és tudja, hogy nyerő játékos, akkor elkezdni sztékelni, biztosítja a rollt, és ez mindkét félnek jó. A sztékernek profitot termel, úgy hogy közben neki semmit se kell csinálnia, a sztékeltnek meg lesz money-ja. Viszont az is előfordulhat (bár gondolom elég ritka), hogy beleszalad az illető egy ordas nagy downsvingbe és sokáig képtelen nyerni, belefásul stb, akkor nehogy az legyen már, hogy teszem azt az 1-2-3 ezer dolláros rollt, amit elbukott a szponzorált játékos, az utána átmenjen tartozásba is. Ilyen feltételekkel én nem is sztékeltetném magam, mert bár nem túl esélyes, de azért nem zárható ez a forgatókönyv sem. Nem beszélve arról, hogy ha addig se volt pénze saját tőkéből játszani, akkor ugyan miből lenne neki utána kifizetni az adósságot? Szerintem ez a része a sztéker kockázata, ugyanúgy ahogy az is benne van, hogy 1-2 tag esetleg már az elején lelép a pénzzel, de nyilván aki ezzel foglalkozik és sok-sok embert szponzorál, hosszútávon óriás +EV-s befektetés neki.

  8. #48
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Backingbe szerintem nagyon gyakran azért megy az ember, hogy megtanuljon egy valamilyen szinten új játékot rendesen.

    Legalábbis én azért mentem 30maxra, mert bia89 mondta, hogy ott jobb órabért össze tudnék hozni, mint fifty50-en, tudtam, hogy nekik playmoneyn már adja, szóval esélyes, hogy meg tudnak tanítani rá, ergo +EV-s lépésnek tűnt Ők meg tudták, hogy Fifty50 playmoney jól ment nekem, korábban is sngztem, tisztában vagyok nagyon sok pókeres, és sngs dologgal, szóval az, hogy váltok, nem azt fogja jelenteni, hogy mindent el kell magyarázni (ICM hatást, rangekben gondolkodást, stb), hanem csak át kell szoktatni az adott formátumra. Illetve csináltam egy játékvideót is nekik.

    Utána HT-ra azért léptem, mert eléggé behalt a 30max, szerettem volna HU-ra váltani, mert izgalmasabbnak tartottam, meg hallottam, hogy elég profitábilis lehet...viszont nagyok a swingek, és alapvető ismereteim voltak csak róla, sawweee pedig elég jó embernek tűnt, hogy bevezessenek ezeknek a világába.

    Szóval szerintem a tanulás, és a tanulás a megfelelő oktatótól, illetve a magas variancia is ok lehet, amiért valaki ilyenbe fog
    BelaKecske, Tir-X, Iniesta and 1 others like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #49
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Igen, valójában ezért kerestem/keresnék én is backert, hogy valaki mélyebb szinten belevezessen a pokerbe, nagyobb tudást szedjek fel, igaz nekem az élő játék sokkal jobban tetszik, jobban is szeretem, de ettől függetlenül ugyanugy tudok órákat grindelni a gép előtt is.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Sziasztok,

    nagyon röviden bemutatkozom. Ha valakit hosszabban érdekel, a blogomban van némi támpont. Illetve érdeklődés esetén szívesen adok aktuális info-t.
    Szóval:
    - short handed cash game-et játszom, általában "speed"-et 4 asztalon
    - NL5-tól NL 50-ig játszom. Jellemzően NL10-20 környékén. A magasabb téteken inkább csak kíváncsiskodom.
    - havonta 40 órát pókerezem, kb. 28.000 handet
    - enyhén nyerő játékos vagyok.

    Szóval, érlelődik bennem a gondolat, hogy időszerű lenne megtanulnom pókerezni. Az elmúlt 4 hónapban ismét ráfeküdtem a tanulás témára: hand elemzéseket nézek, könyveket olvasok, jegyzetelek, HM2-őt/PT4-et nézegetek...
    Erőteljesen gondolkozom azon, hogy belemennék egy backing ajánlatba. Egyszerűen ezt gondolom a fejlődés leggyorsabb módjának.
    Tudom, a 40 óra/28k hand iszonyatosan kevés. Lehet ezzel backing ajánlatot találni?
    Ha nagyon jól alakulnak a dolgok, tehát mondjuk 20$/óra felett tudnék keresni, akkor tudnék növelni az óraszámon.

    Kinek mi a véleménye? Megéri a backing? Vagy inkább coach-nak toljam a profitot?

    Köszi mindenkinek! GL/HF

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •