Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 45678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (80) összesen
Like Tree37Likes

Téma: Bitcoin - Nem ott futott az igazi high stakes, ahol gondoltuk

  1. #51
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 05. 22.
    Hozzászólások
    330

    Alapbeállítás

    És valaki tudja, hogy hogy, hol, mivel (melyik bank) lehet venni, és eladni? Olvasgattam, de nem sok mindent találtam egyelőre.

    Civilfish: ez egy olyan dolog, nem egészen világos, de amiből egyre nehezebb újat előállítani, az árfolyam viszont az ide-oda kilengésekkel együtt meredeken megy felfelé. Németország és Kína csak nemrég mozdult rá, a pénznek még csak a fele van kinn, azután tetszőlegesen kicsi részekre osztják. Ha egy hónapja veszel belőle, most 5-ször, ha egy évvel ezelőtt, akkor 80-szor annyit érne. Úgyhogy szerintem van még benne potenciál.

  2. #52
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 10.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet Ambi Pur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    alacsony a piaci kapitalizáció

    Bitcoin Piaci Kapitlaizáció
    Látszik, hogy Te otthon vagy a témában, de ha írsz valamit írd le azt is mi mit jelent, mert itt szerintem ezt most nem sokan értik 1 db grafikonból.

    Kapitalizáció:A kibocsátott részvények darabszámát megszorozzuk az aktuális részvényárfolyammal. Tegyük fel van 1 millió Facebook részvény a piacon. Jelenleg egy részvény árfolyama 10 USD ( természetesen ezek nem valós adatok csak a példa kedvéért). Akkor jelenleg a Facebook részvény kapitalizációja 10 millió USD, minél nagyobb egy részvény kapitalizációja annál nehezebb manipulálni az árfolyamát és annál nehezebb hatalmas kilengéseket generálni a tőzsdén.
    Ambi Pur likes this.

  3. #53
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    úgy egyébként az nem kérdés, hogy aki kitalálta az egészet, az kib@szott nagy zseni, és nem mellesleg valószínűleg kaszált 1 kis aprót a dolgon
    Az alap ötlet arra irányul, hogy megoldást nyújtson a mai hitelpénz és közgasdaságtan megoldhatatlannak tűnő problémájára, miszerint a megtermelhető javak sokkal kisebb arányban növelhetőek, mint azt a mesterségesen generált pénzügyi infláció teszi.

    Olyan fizető eszköz létrehozása volt a cél, ahol teljesen eltűnik az infláció fogalma, nem létezik a hitelkamat és semmi egyéb, ami nyomorba taszítja egyébként most az emberiséget. Én azon csodálkozom, hogy hogyan lehetséges, hogy a feltaláló még életben van. Elég komoly érdekeket sért...

  4. #54
    Lelkes újonc petyaatya avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 03.
    Hozzászólások
    79

    Alapbeállítás

    Jól értem hogy ha vettem volna 1000 bitcoint, 2k-ért, akkor az most 1 milló dollárt érne és "cashoutolni" is tudnék? Hogy tudnám eladni?
    AlcoholPro likes this.

  5. #55
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Olyan fizető eszköz létrehozása volt a cél, ahol teljesen eltűnik az infláció fogalma, nem létezik a hitelkamat és semmi egyéb, ami nyomorba taszítja egyébként most az emberiséget. Én azon csodálkozom, hogy hogyan lehetséges, hogy a feltaláló még életben van. Elég komoly érdekeket sért...
    Hát ha kötött mennyiségű fizetőeszköz van, tökmindegy, hogy aranynak, bitcoinnak vagy bambuszrügynek hívjuk, növekedésnél defláció okoz, szóval jogos, hogy eltűnne az infláció, más kérdés, hogy sz*rabb fogalom lépne a helyébe. A hitelkamatnak ehhez sok köze nincs, ha vki kölcsönad, akkor kamatot számol fel a pénzéért, mivel lemondott róla időlegesen, ennek sok köze nincs a fizetőeszköz típusához.

  6. #56
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ha kötött mennyiségű fizetőeszköz van, tökmindegy, hogy aranynak, bitcoinnak vagy bambuszrügynek hívjuk, növekedésnél defláció okoz, szóval jogos, hogy eltűnne az infláció, más kérdés, hogy sz*rabb fogalom lépne a helyébe. A hitelkamatnak ehhez sok köze nincs, ha vki kölcsönad, akkor kamatot számol fel a pénzéért, mivel lemondott róla időlegesen, ennek sok köze nincs a fizetőeszköz típusához.
    Annyiban van köze, hogy egyik mögött sincs értékteremtés. Ebben az összefüggésben írtam. A lényeg a teljes mai közgazdaságtan megdöntése. Se infláció, se defláció, se növekedés, se semmi. Ez a lényeg. Az egyensúlyi helyzet megteremtése, a föld - mint élőhely - biológiai körforgásából fakadó erőforrások egyensúlyi felhasználása.

    Most nem ez történik.

    szerk. : amúgy igazad van, teljesen mindegy minek nevezzük!
    Utoljára módosítva: jak1 által: 2013. 11. 30. 13:09

  7. #57
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyiban van köze, hogy egyik mögött sincs értékteremtés. Ebben az összefüggésben írtam. A lényeg a teljes mai közgazdaságtan megdöntése. Se infláció, se defláció, se növekedés, se semmi. Ez a lényeg. Az egyensúlyi helyzet megteremtése, a föld - mint élőhely - biológiai körforgásából fakadó erőforrások egyensúlyi felhasználása.

    Most nem ez történik.

    szerk. : amúgy igazad van, teljesen mindegy minek nevezzük!
    Tévedsz. A kamat logikája mögött igencsak ott van az értékteremtés gondolata is. No nem a fogyasztási hitelek esetében, hanem a valódi hitelek esetében, amik beruházási célúak. Adsz X pénzt vkinek azért, hogy vmit létrehozzon, ami többet ér mint X.
    "Se infláció, se defláció, se növekedés, se semmi." Remek gondolat, az az egyetlen baj vele, hogy amióta lejöttünk a fáról, ez nem lehetséges és ha nem megyünk vissza, akkor nem is lesz lehetséges. Aki ilyeneket ír, az egészen egyszerűen nem érti a körülötte zajló világ gazdasági vonatkozósainak 1%-át se.
    Mivel a világban minden folyamatosan változik, ezért egyensúlyi állapot nem tartható fenn. De ez már egy teljesen más sztori, az egész felvetett témának semmi köze a bitcoinhoz.

  8. #58
    Fáradhatatlan grinder Greyboy avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    737

    Alapbeállítás

    Remek, hogy mindenki gazdaságilag próbál a folyamat mögé látni, de azt vki elárulná, hogy lehet vele kereskedni? Hol vehet az ember és hol tudja egyszerűen eladni? Mert ez még mindig nem derült ki, pedig én is utána olvasgattam.

  9. #59
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alap ötlet arra irányul, hogy megoldást nyújtson a mai hitelpénz és közgasdaságtan megoldhatatlannak tűnő problémájára, miszerint a megtermelhető javak sokkal kisebb arányban növelhetőek, mint azt a mesterségesen generált pénzügyi infláció teszi.

    Olyan fizető eszköz létrehozása volt a cél, ahol teljesen eltűnik az infláció fogalma, nem létezik a hitelkamat és semmi egyéb, ami nyomorba taszítja egyébként most az emberiséget. Én azon csodálkozom, hogy hogyan lehetséges, hogy a feltaláló még életben van. Elég komoly érdekeket sért...
    én nem nagyon hiszem, hogy ez lett volna a valódi alapötlet, de utólag sok midnent lehet mondani, meg valami marketinget is kell nyomni hozzá az tény

    a hitelkamat nyomorba taszít a kedvencem
    csak azt az egyet mondd meg, ha nincs kamat és infláció, és 1 mai pénz többet ér mint 1 holnapi (ha elüt a villamos, nem tudtam kiélvezni), akkor hogyan lesz nyugdíjad pl (saját célú nyugdíj megtakarítás, nem felosztó-kirovó)?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #60
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én nem nagyon hiszem, hogy ez lett volna a valódi alapötlet, de utólag sok midnent lehet mondani, meg valami marketinget is kell nyomni hozzá az tény

    a hitelkamat nyomorba taszít a kedvencem
    csak azt az egyet mondd meg, ha nincs kamat és infláció, és 1 mai pénz többet ér mint 1 holnapi (ha elüt a villamos, nem tudtam kiélvezni), akkor hogyan lesz nyugdíjad pl (saját célú nyugdíj megtakarítás, nem felosztó-kirovó)?
    Majd erre a kérdésre térjünk vissza, amikor felvetted az első állami nyugdíjadat!

Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 45678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •