Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (68) összesen
Like Tree55Likes

Téma: A pénz létrehozása

  1. #11
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban felesleges róla vitatkozni, mert őrült csúsztatások (hazugságok) vannak a videóban, az egész egy értékelhetetlen bullshitáradat, amit a gazdasági képzettség nélküli laikusok torkán le lehet erőltetni, de attól még ugyanúgy hazugság lesz.

    Egy rövid írás pont erről a videóról:

    A bankok maguk teremtik a pénzt | Kiszámoló - egy blog a pénzügyekről
    Ismerem a "kiszámoló" blogot, szépen és tényszerűen leírja amit tanítanak, valóban érdemes elolvasni. Az mondjuk már más kérdés, hogy az író a külön-külön bejegyzéseiben sok ellentmondásba kerül saját magával, de ezt nyugodtan félretehetjük. Nagyon lelkesen megvédi a bankokat, és hogy mekkora szükség van rájuk. Ez mind igaz, de nem erről van szó!!! Ne magyarázza már meg az embereknek, akik az utcára kerültek és elvesztették mindenüket, hogy "ne okold a bankokat, hiszen ők csak a saját érdeküket képviselik, csak profitot akarnak termelni és ennyi! A bankok nem gonoszak, ez tévhit!"

    Jaaaaaaa kedves barátom, akkor a "gonosz" fogalma nem is létezik ebben az értelmezésben, hiszen mindenki akit valaha gonosznak nevezünk az a saját érdekében cselekedett! Borzasztó beszűkűlt az egész! Nevetséges érvelés!

    A videóban valóban vannak hülyeségek, amire próbáltam felhívni a figyelmet, de számomra a lényege az amit itt "kiszámoló" is ír:

    Milyen lenne a világ hitel nélkül? | Kiszámoló - egy blog a pénzügyekről


    Engedd meg, hogy a kommunikációddal kapcsoladban megjegyezzem, hogy - a képességeidet nem ismervén - vagy szándékosan nem érted amit mondani akarok, vagy képtelen vagy felfogni. Közgazdászként értem, hogy hogyan működik a világ és a bankrendszer, feleslegesen próbálod elmagyarázni. Pont az a bajom ahogyan működik és erre próbálom felhívni a figyelmet, vagy elgondolkodtatni legalább. Ha a világtörténelemben olyan hozzáállású emberek éltek volna, mint amit Te közvetítesz, akkor még mindig - ahogyan Te is írtad - a fán lennénk, hiszen tényszerű, hogy ott élünk nem?! ehh...
    zoltanh likes this.

  2. #12
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Tényleg nem akarlak megbántani és folytatni az általad indított személyeskedést, de aki a fenti videót képes reklámozni és komolyan venni, holott szemenszedett hazugság és bődületes hülyeségek vannak benne, azt nem tudom komolyan venni gazdasági kérdésekben. Így kicsit nehezen hiszem el, hogy te közgazdász vagy, mindenesetre ha tényleg az vagy, az nagyon sok mindent elárul a képzés minőségéről, s el kell keserítselek, nem a te "szaktudásod" jelenti a minőséget.

    Amit linkeltél a blogból az a fogyasztási hitelek problémájáról szól, s valóban egy remek írás, ugyanakkor a demagóg, hazugságokkal, szándékos ferdítésekkel és gigantikus marhaságokkal tűzdelt topik indító videóhoz nincs sok köze, szóval ha megkérhetlek, akkor ne kezdj el úgy érvelni, mint a politikusok, hogy olyan dolgok közé teszel egyenlőségjelet amik között nincs és olyan dolgokat állítasz, amik el sem hangzanak vagy épp teljesen másról kezdesz beszélni, mint ami az eredeti téma volt, mert ezzel minden értelmes kommunikációt ellehetetlenítesz, nem mellesleg pedig csak magadat járatod le vele.

    A blog nem "védi" a bankokat, legalábbis nem úgy, ahogy te ezt tálalod. Az egész blog gyakorlatilag arról szól, hogy az emberek döntéseiért nem a bankok, befalapok, 50% hozamot ígérő netes oldalak a felelősek, hanem maguk az emberek. S igen, aki utcára kerül, mert nem tudja fizetni azt a hitelt, aminek a közjegyzői díjára is személyi hitelt kellett felvennie, az az ember, aki nem hajlandó képzeni magát a hétköznapi pénzügyek terén, aki erején felül költekezik és még el is adósítja magát, az az ember, aki baj esetén homokba dugja a fejét s nem hajlandó azután se változtatni, az az ember k*rvára ne a bankokat okolja a saját nyomoráért, hanem saját magát, mert sorozatosan rossz döntéseket hozott.
    mario1212 and dempat15 like this.

  3. #13
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Mi a véleményed erről a filmről? Amúgy egy átlagos közgazdász végzettség nem jelent semmit, pénzügy-számvitelen konkrétan van egy 3 kredites, tipszmikszes-szétpuskázható Banktan meg egy szintén elég lájtos Pénz és tőkepiacok...

    Bennfentesek – Inside Job [2010] on Vimeo

  4. #14
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tényleg nem akarlak megbántani és folytatni az általad indított személyeskedést, de aki a fenti videót képes reklámozni és komolyan venni, holott szemenszedett hazugság és bődületes hülyeségek vannak benne, azt nem tudom komolyan venni gazdasági kérdésekben. Így kicsit nehezen hiszem el, hogy te közgazdász vagy, mindenesetre ha tényleg az vagy, az nagyon sok mindent elárul a képzés minőségéről, s el kell keserítselek, nem a te "szaktudásod" jelenti a minőséget.

    Amit linkeltél a blogból az a fogyasztási hitelek problémájáról szól, s valóban egy remek írás, ugyanakkor a demagóg, hazugságokkal, szándékos ferdítésekkel és gigantikus marhaságokkal tűzdelt topik indító videóhoz nincs sok köze, szóval ha megkérhetlek, akkor ne kezdj el úgy érvelni, mint a politikusok, hogy olyan dolgok közé teszel egyenlőségjelet amik között nincs és olyan dolgokat állítasz, amik el sem hangzanak vagy épp teljesen másról kezdesz beszélni, mint ami az eredeti téma volt, mert ezzel minden értelmes kommunikációt ellehetetlenítesz, nem mellesleg pedig csak magadat járatod le vele.

    A blog nem "védi" a bankokat, legalábbis nem úgy, ahogy te ezt tálalod. Az egész blog gyakorlatilag arról szól, hogy az emberek döntéseiért nem a bankok, befalapok, 50% hozamot ígérő netes oldalak a felelősek, hanem maguk az emberek. S igen, aki utcára kerül, mert nem tudja fizetni azt a hitelt, aminek a közjegyzői díjára is személyi hitelt kellett felvennie, az az ember, aki nem hajlandó képzeni magát a hétköznapi pénzügyek terén, aki erején felül költekezik és még el is adósítja magát, az az ember, aki baj esetén homokba dugja a fejét s nem hajlandó azután se változtatni, az az ember k*rvára ne a bankokat okolja a saját nyomoráért, hanem saját magát, mert sorozatosan rossz döntéseket hozott.
    A személyeskedésért elnézést kérek, ez teljesen korrekt válasz, és nagyon köszönöm! Az a tartalom, amit most írtál, rejti a valós filozófiai alapját annak, amit szerettem volna átadni, és talán igaz, hogy nem a megfelelő módon. Tényként kezelhetjük azt az emberi butaságot és a tudás iránti igénytelenséget, ami okozója a jelenlegi pénzügyi-családi "tragédiáknak" és nyomornak! Az egyetlen kérdés, amit ez bennem felvet, hogy vajon ez kinek a felelőssége?! Vajon van e jogunk okolni a buta embert a saját butaságában elkövetett hibákért, miközben ezt teljes mértékben tudatosan kihasználva tesszük a saját gyarapodásunk érdekében?! Kinek a felelőssége ez?!

    Azért "filózom" ezen, mert azt érzem, hogy nem jó ez így!

    A videót éppen azért raktam be, hogy így vagy úgy, de generáljak egy kis igényt a tudásra.
    Lola likes this.

  5. #15
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet hwd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a véleményed erről a filmről? Amúgy egy átlagos közgazdász végzettség nem jelent semmit, pénzügy-számvitelen konkrétan van egy 3 kredites, tipszmikszes-szétpuskázható Banktan meg egy szintén elég lájtos Pénz és tőkepiacok...

    Bennfentesek – Inside Job [2010] on Vimeo
    Én ezt vmikor régebben láttam, sok nem maradt meg belőle. Az rémlik, hogy tök jó színészek vannak benne, meg egész jó kis dráma, aminek a mondanivalója a brókervilág túlfizetettségének kritikájából, az egyén és közösség érdekeinek sokszori ellentmondásából és a szakszerűtlenség felelősségéből áll. Szórakoztató film, asszem 7-est adtam rá, de érdemi szakmai mondanivalója és kritikája - lévén tömegfilm - nincs, ami pedig általános kritikája, az szájbarágós s néhol túlzó, mint a legtöbb ilyen film esetében.

  6. #16
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A személyeskedésért elnézést kérek, ez teljesen korrekt válasz, és nagyon köszönöm! Az a tartalom, amit most írtál, rejti a valós filozófiai alapját annak, amit szerettem volna átadni, és talán igaz, hogy nem a megfelelő módon. Tényként kezelhetjük azt az emberi butaságot és a tudás iránti igénytelenséget, ami okozója a jelenlegi pénzügyi-családi "tragédiáknak" és nyomornak! Az egyetlen kérdés, amit ez bennem felvet, hogy vajon ez kinek a felelőssége?! Vajon van e jogunk okolni a buta embert a saját butaságában elkövetett hibákért, miközben ezt teljes mértékben tudatosan kihasználva tesszük a saját gyarapodásunk érdekében?! Kinek a felelőssége ez?!

    Azért "filózom" ezen, mert azt érzem, hogy nem jó ez így!

    A videót éppen azért raktam be, hogy így vagy úgy, de generáljak egy kis igényt a tudásra.

  7. #17
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az egyetlen kérdés, amit ez bennem felvet, hogy vajon ez kinek a felelőssége?! Vajon van e jogunk okolni a buta embert a saját butaságában elkövetett hibákért, miközben ezt teljes mértékben tudatosan kihasználva tesszük a saját gyarapodásunk érdekében?! Kinek a felelőssége ez?!
    Sztem közös és nem mindegy, hogy honnan nézzük.
    Ha egyéni életek szintjén, akkor sztem mindenki csak magát okolhatja.
    Ha társadalmi szinten, akkor bekerül az oktatás színvonala is, de ezen felnőttként igenis lehet változtatni, ha vki hajlandó erőfeszítést tenni. Az emberek többsége nem hajlandó, sőt az egész társadalom (magyar), erősíti azt az ideát, hogy ne kelljen semmit se csinálni. Ha egy idős ember új dologgal találkozik, a társadalom automatikusan mentesíti őt a tanulás alól. Pedig egy idős nem hülye, ugyanúgy meg tud tanulni egy 70 éves is számítógépet kezelni, online utalást indítani, mint bárki más, de nem hajlandó és ezt a nemhajlandóságot a társadalom legitimálja is. Az oktatás hasonló. Ha vki előállna egy széleskörű felnőttoktatási programmal, a parlamentbe se jutna be, mert mégis ki szavazna olyanra, aki azt ígéri, hogy ezentúl neked hetente több óra erőfeszítést kell tenned pluszban? Senki.
    Társadalmi szinten persze bekerül az "eladó" felelőssége is, hisz - a hitelpéldánál maradva - ha olyanoknak ad hitelt, akik nem hitelképesek, azzal rontja a hitelportfóliót, ami a jó adósok költségeit is emeli. Illetve abban igazat adok, hogy felelőssége van abban is, hogy egy általa tökéletesen ismert árut jobbnak éreztet, mint amilyen. Csakhogy, ez megint kölcsönös felelősség, mert a szerződés ami kötelez, az viszont tényeket sorol fel (kivétel ahol nem, lásd mostani perek tárgya, nem tisztázott kamatemelési metódus), amit ha vki nem ért, akkor kizárólag a saját felelőssége, ha mégis aláírja.

    Szóval nyilván mindenkinek van a dologban felelőssége, de mégiscsak az egyéné a legnagyobb, mégis arról hallgat mindenki. Fel lehet vetni a bankok felelősségét abban, hogy a fogyasztó számára előnytelen konstrukciókat kínáltak és ezt előnyösebbnek mutatták be, csakhogy amikor Kovács Béla - nagyanyám ősi szavaival élve - "csupasz picsára" akart lakást venni, tartaléka sosem volt, s a teljes fizetését felélte már az induló törlesztővel is, majd amikor törvényszerűen megcsúszott (akkor is megcsúszott volna, ha 3 hónapra elveszti az állását, akkor a mocskos vállalkozókat szidná), akkor megoldáskeresés helyett homokba dugta a fejét, akkor sokkal inkább az ő saját hülyesége a problémái okozója.

    Egyébként én betiltanám a fogyasztási hiteleket, és csak a lakáscélúakat, esetleg az autólízinget hagynám meg, ezeket is bizonyos bemutatott és a futamidő végéig lekötött pénzfedezet meglétéhez kötném törvényileg. De persze ez a mostani helyzeten nem segít.
    Utoljára módosítva: Carragher_x által: 2013. 11. 30. 19:12
    jak1 likes this.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A személyeskedésért elnézést kérek, ez teljesen korrekt válasz, és nagyon köszönöm! Az a tartalom, amit most írtál, rejti a valós filozófiai alapját annak, amit szerettem volna átadni, és talán igaz, hogy nem a megfelelő módon. Tényként kezelhetjük azt az emberi butaságot és a tudás iránti igénytelenséget, ami okozója a jelenlegi pénzügyi-családi "tragédiáknak" és nyomornak! Az egyetlen kérdés, amit ez bennem felvet, hogy vajon ez kinek a felelőssége?! Vajon van e jogunk okolni a buta embert a saját butaságában elkövetett hibákért, miközben ezt teljes mértékben tudatosan kihasználva tesszük a saját gyarapodásunk érdekében?! Kinek a felelőssége ez?!

    Azért "filózom" ezen, mert azt érzem, hogy nem jó ez így!

    A videót éppen azért raktam be, hogy így vagy úgy, de generáljak egy kis igényt a tudásra.
    Fáradt vagyok ezt kifejteni, ezért röviden:
    a bankok nélkül teljesen leállna minden fejlődés
    a csúnya gonosz bankok csak közvetítő szerepet játszanak két fél között,
    illetve imádom amikor az átlag emberek azt hiszik, h a bankok leakarják nyúlni őket

    Ha közgazdász diplomád van akkor sejtheted, hogy nem a lakosság a bevételi forrása a bankoknak.

    Nem kell védeni a bankokat, de ez az állandó bankgyűlölet egy főiskolát/egyetemet végzett embereknél elszomorító
    mario1212 likes this.
    Future Ev-ben jó lesz..

  9. #19
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Ollie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fáradt vagyok ezt kifejteni, ezért röviden:
    a bankok nélkül teljesen leállna minden fejlődés
    a csúnya gonosz bankok csak közvetítő szerepet játszanak két fél között,
    illetve imádom amikor az átlag emberek azt hiszik, h a bankok leakarják nyúlni őket

    Ha közgazdász diplomád van akkor sejtheted, hogy nem a lakosság a bevételi forrása a bankoknak.

    Nem kell védeni a bankokat, de ez az állandó bankgyűlölet egy főiskolát/egyetemet végzett embereknél elszomorító
    Banki szakügyintézőként végeztem. Úgy gondolom, ez a bankgyűlölet azért nem feltétlenül alaptalan dolog. Meglehetősen nagy a bankok felelőssége, ezt szerintem kár lenne tagadni. Fel tudnék hozni pár negatív dolgot az oldalukon, az biztos. Csak nincs kedvem túlzottan elmerülni a témában... elég volt az a pár szemeszter ami ezzel foglalkozott.
    jak1 likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Banki szakügyintézőként végeztem. Úgy gondolom, ez a bankgyűlölet azért nem feltétlenül alaptalan dolog. Meglehetősen nagy a bankok felelőssége, ezt szerintem kár lenne tagadni. Fel tudnék hozni pár negatív dolgot az oldalukon, az biztos. Csak nincs kedvem túlzottan elmerülni a témában... elég volt az a pár szemeszter ami ezzel foglalkozott.
    Mindenki hibázik, minden befolyásos szektor kihasználja piaci lehetőségeit, mind a kormányzat, mind a vállalatok, sőt még a lakosság is.
    Kicsit olyan érzésem van manapság mint anno a vállalkozók esetén... aki bankár vagy köze van hozzá, az sátán és biztos tisztességtelenül csinál mindent

    És nem akarok egyáltalán senkivel semmilyen veszekedést kezdeni, mielőtt más azt hinné, én egyáltalán nem védem a bankokat, csak ezeket a cliché bankgyűlölő gondolatokat nem értem... de remélem azért ezt a 2éves fsz képzést te sem gondoltad komolyan ellenérvnek, számtalan diplomás embert feltudok sorolni ezen a területen akinek tippje sincs arról, h mi, h működik..
    Banki szakügyintézőnek meg semmi köze a bankhoz igazából
    Future Ev-ben jó lesz..

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •