Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (68) összesen
Like Tree55Likes

Téma: A pénz létrehozása

  1. #21
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Bankokat szidni kb ugyanaz, mintha a regeket kritizálnánk a pókerteremben, amiért szegény fisheket megkopasztják.

  2. #22
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Ollie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindenki hibázik, minden befolyásos szektor kihasználja piaci lehetőségeit, mind a kormányzat, mind a vállalatok, sőt még a lakosság is.
    Kicsit olyan érzésem van manapság mint anno a vállalkozók esetén... aki bankár vagy köze van hozzá, az sátán és biztos tisztességtelenül csinál mindent

    És nem akarok egyáltalán senkivel semmilyen veszekedést kezdeni, mielőtt más azt hinné, én egyáltalán nem védem a bankokat, csak ezeket a cliché bankgyűlölő gondolatokat nem értem... de remélem azért ezt a 2éves fsz képzést te sem gondoltad komolyan ellenérvnek, számtalan diplomás embert feltudok sorolni ezen a területen akinek tippje sincs arról, h mi, h működik..
    Banki szakügyintézőnek meg semmi köze a bankhoz igazából
    Ó hát persze, mindig pezseg a vérem, ha fikázzák a képzésem. Gondolom egy banki szakügyintéző az szerinted a sarki kávézóban szolgálja fel a sütit nemde? Valszeg annyira nincs hozzá köze, mint egy tanárnak az iskolához, meg az eladónak a kisbolthoz... (Tényleg, hogy lehet egyébként ekkora baromságot leírni ember?) Amúgy mi közöm ahhoz, hogy a diplomás ismerőseid a józsefvárosi piacon vették a diplomájukat? Tetszik tudni, azért nem csak kívülről láttam bankot, mint sok ember, aki szeret beszélni a témáról. Esetleg te is dolgoztál már bankban, hogy osztod nekem az észt?
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  3. #23
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Ollie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    illetve imádom amikor az átlag emberek azt hiszik, h a bankok leakarják nyúlni őket
    Gondolj erre például akkor is, ha épp fizeted a néhány ezer Ft-os kártyadíjadat, aminek az előállítási költsége nem több 100Ft-nál
    hippiasz and Lola like this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #24
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolj erre például akkor is, ha épp fizeted a néhány ezer Ft-os kártyadíjadat, aminek az előállítási költsége nem több 100Ft-nál
    alapélelmiszereken kívül meg tudsz nevezni bármit ahol az előállítási költség és a végfelhasználói ár közt nincs komoly szorzó?

    elég vicces ahogy előadod hogy banki szakügyintéző az ~ makrogazdasági szakember
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  5. #25
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    És mennyibe kerül a kártyaleolvasórendszer kiépítése, az ATM-ek folyamatos újratöltése/üzemeltetése, az ügyintézés megszervezése?
    Boletus and kidelpiero like this.

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder Ollie avatara
    Csatlakozott
    2011. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    570

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ó hát persze, mindig pezseg a vérem, ha fikázzák a képzésem. Gondolom egy banki szakügyintéző az szerinted a sarki kávézóban szolgálja fel a sütit nemde? Valszeg annyira nincs hozzá köze, mint egy tanárnak az iskolához, meg az eladónak a kisbolthoz... (Tényleg, hogy lehet egyébként ekkora baromságot leírni ember?) Amúgy mi közöm ahhoz, hogy a diplomás ismerőseid a józsefvárosi piacon vették a diplomájukat? Tetszik tudni, azért nem csak kívülről láttam bankot, mint sok ember, aki szeret beszélni a témáról. Esetleg te is dolgoztál már bankban, hogy osztod nekem az észt?


    amúgy már volt egy nagyobb veszekedésem egy erste bankos fiókvezetővel(!) aki odajött okoskodni, ennek ellenére az alapfogalmakkal sem volt tisztában amikor bezáratni szerettem volna a számlámat.

    (a második hozzászólásodhoz meg még mindig azt mondom, hogy nem a bankokat védem, undorító különdíjai vannak, tudnék parábbat mondani, DE ennek ellenére tény, hogy a lakossági üzletág vastagon mínuszos)

    A példáid viszont tényleg engem igazolnak

    Egyébként tényleg felesleges itt veszekedni, ha van kedved privátban megbeszélhetjük, de ez az oldal nem erre szolgál, nem akarlak meggyőzni semmiről, csak leírtam a véleményem a tévhitekről, emiatt nem akarok mosolyszünetet tartani senkivel
    Future Ev-ben jó lesz..

  7. #27
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888
    Vaper vagyok nem bűnöző !!

  8. #28
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 07.
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    sok évig dolgoztam multi bank, ill. és biztosító központjában és nem takarító munkakörben.. nincs kedvem hosszan írni h mi miért meg hogyan van vagy volt, nem is hiszem h nekem kellene lenni a megmondóembernek, meg pontleszarom, de annyit azért leírnék csak példaként h olyan családok/emberek vettek fel 10-20-30-40 milliós hiteleket, ahol a fickó kb a nevét nem tudta helyesen leírni de persze a bank volt mindig a g*ci mikor kehe lett, a pénzügyi iq az országban kb óvodás szinten van, ami nem baj mert ugyanez van külföldön is csak ott az emberek nem akarnak 3x akkorát fingani lukas gatyával, mint amekkorát tudnak

    a másik h ha nekem van egy kocsmám és 2k-ért adom a korsó sört akkor vagy kifizeted vagy elmész a józsihoz, akinél 500ért iszod ennyi
    mindenki folyamatosan rinyál de közben 10 emberből 9-nek fingja sincs pl mennyi fizet havonta a számlája után stbstbstb lehetne sorolni, de a bankok a ****k, ezt nyomja a polibüró propaganda ez kell a népnek, akkor hajrá lehet vernyákolni, vagy ha nem teccik el lehet menni pl. takarékszövetkezetbe most úgyis az lesz az új kánaán:-DD
    mario1212, Boletus and bgbss like this.

  9. #29
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az az érdekes saját magam számára ez egész témában (és a másikban is), hogy én pont az vagyok, aki anyagilag nagyon (!!!) jól él a történetből és mégis azt veszem észre magamon, hogy nem biztos, hogy ez így rendben van! Carragher_x, neked nagyon köszönöm a hozzászólásaidat, rengeteget hozzatettél a kommunikációs hibáimhoz és ezzel együtt azt érjük el, amit szerettem volna! Nyilván nem fogom ide írni, hogy mivel foglalkozom, mit csinálok, esetlegesen egy találkozó alkalmával beszélgetünk egy jót!

  10. #30
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A hozzászólások minősége egyébként mértékadója ennek a közzösségnek! Az biztos, hogy bárki, aki akár csak passzív olvasója is, csak profitálhat az oldalból!

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •