Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (68) összesen
Like Tree55Likes

Téma: A pénz létrehozása

  1. #31
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az van, hogy egész héten 120 százalékot kell nyújtanom és sajnos hétvégén bizony iszom. Visszaolvastam magamat és tele van hibával és értelmetlen ellenkezéssel (pláne szakmailag) és ezért elnézést kérek! Csak azt remélem, hogy az összes téma amit indítottam, a saját hülyeségeimmel és a Ti segíteségetekkel eléri a célját!

    (Titcarnak is köszi!)
    Utoljára módosítva: jak1 által: 2013. 11. 30. 23:03

  2. #32
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Ollie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    amúgy már volt egy nagyobb veszekedésem egy erste bankos fiókvezetővel(!) aki odajött okoskodni, ennek ellenére az alapfogalmakkal sem volt tisztában amikor bezáratni szerettem volna a számlámat.

    (a második hozzászólásodhoz meg még mindig azt mondom, hogy nem a bankokat védem, undorító különdíjai vannak, tudnék parábbat mondani, DE ennek ellenére tény, hogy a lakossági üzletág vastagon mínuszos)

    A példáid viszont tényleg engem igazolnak

    Egyébként tényleg felesleges itt veszekedni, ha van kedved privátban megbeszélhetjük, de ez az oldal nem erre szolgál, nem akarlak meggyőzni semmiről, csak leírtam a véleményem a tévhitekről, emiatt nem akarok mosolyszünetet tartani senkivel
    Hogy most mi mit igazol nem tudom. Ahol én végeztem a szakmai gyakorlatom szintén a fiókvezető értett legkevésbé a dolgok szakmai részéhez, egyszerűen csak protekciója volt, hogy odakerült, nem minden a tudás egy pozíció betöltéséhez, ezzel csak egyetértünk. Nem, nincs kedvem erről vitatkozni egyébként, és nem tartom magam többre, mint ami vagyok, csak nagyon nem szeretem, ha valaki lenézi amit tanultam. Attól függetlenül, hogy nem érdekelt túlzottan maga a szak. Úgyhogy inkább kártyázom.
    Ollie likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  3. #33
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    alapélelmiszereken kívül meg tudsz nevezni bármit ahol az előállítási költség és a végfelhasználói ár közt nincs komoly szorzó?

    elég vicces ahogy előadod hogy banki szakügyintéző az ~ makrogazdasági szakember
    Nem, nem lettem szakember, de azért kikérem magamnak, hogy segghülye lennék a témában.

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mennyibe kerül a kártyaleolvasórendszer kiépítése, az ATM-ek folyamatos újratöltése/üzemeltetése, az ügyintézés megszervezése?
    fogalmam sincs, ennyire nem merültem bele a témába. Ha tudnám, hogy melyik költség mennyi és mit fedez stb. valszeg egy magasabb banki pozíciót is betöltenék valahol
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  4. #34
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az van, hogy egész héten 120 százalékot kell nyújtanom és sajnos hétvégén bizony iszom. Visszaolvastam magamat és tele van hibával és értelmetlen ellenkezéssel (pláne szakmailag) és ezért elnézést kérek! Csak azt remélem, hogy az összes téma amit indítottam, a saját hülyeségeimmel és a Ti segíteségetekkel eléri a célját!

    (Titcarnak is köszi!)
    LOL
    Akkor eddig minden topicod így született?

  5. #35
    hwd
    hwd nem elérhető
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 10. 18.
    Hozzászólások
    105

    Alapbeállítás

    Szerintem a legtöbb embernek a deviza alapú lakáshitelekkel van gondja, ugye van az a nézőpont, hogy az embereket kvázi "belekényszerítették" abba, hisz engedélyezték a devizaalapú lakáshiteleket így az embereknek lehetőségük volt rengeteg olcsó lakáshitel felvételére, ami hatalmas kockázattal járt és meg is szívták.
    Persze erre lehet azt mondani, hogy aki hülye haljon meg, ha nincs tisztában a nagy kockázattal, akkor ne vegye fel - ami igaz is, de itt jön képbe az állam feladata, hogyha olyan elavult oktatási rendszere van, hogy a legokosabb diákjai tanulmányaik alatt nem találkoznak még csak a pénz fogalmával sem felnőtt korukig, hisz gimnáziumban nincs 1 ilyen tantárgy sem, akkor illene valamennyire megvédeni őket, mint ahogy teszik sok esetben. Ha teljesen egyértelmű, hogy az emberek nagyon kis százaléka képes felfogni a valós kockázatokat, akkor miért engedélyezni a devizaalapú lakáshiteleket, amit máshol sem szokás? Pláne egy csóró országban, ahol az emberek többségének nagyon sokat számít az az x% különbség.


    Nem hiszem, hogy lenne ember aki sajnálná a fogyasztási hitelei miatt megcsúszó embereket, aki hitelből utazott, vásárolta a plazma TV-t, meg a verdát.


    Mi a véleményetek erről a magyar devizaalapú lakáshiteles témakörröl? Sok olyan duma volt, hogy ez nem létezett előtte máshol, Magyarországon vezették be először, amit nekem egy kicsit nehéz elhinnem... Külföldön a lakáshitelek mekkora aránya deviza alapú?

  6. #36
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    LOL
    Akkor eddig minden topicod így született?
    Úgy nézem "kicsit" buzyra vettem a figurát már a vége felé.

  7. #37
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valszeg annyira nincs hozzá köze, mint egy tanárnak az iskolához, meg az eladónak a kisbolthoz... (Tényleg, hogy lehet egyébként ekkora baromságot leírni ember?)
    nagyon jó példa. pont annyi közöd van hozzá. most itt kb bolti eladóként próbálod kioktatni az élelmiszermérnököket, hogy miért annyi nálatok a tej, amennyi.

    teszed ezt ráadásul meglehetősen személyeskedően,
    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy mi közöm ahhoz, hogy a diplomás ismerőseid a józsefvárosi piacon vették a diplomájukat?

    és fellengzősen, méghozzá úgy, hogy nyilvánvalóan még a hab összetételét sem ismered a tortán. így csak magadat járatod le.
    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolj erre például akkor is, ha épp fizeted a néhány ezer Ft-os kártyadíjadat, aminek az előállítási költsége nem több 100Ft-nál
    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mennyibe kerül a kártyaleolvasórendszer kiépítése, az ATM-ek folyamatos újratöltése/üzemeltetése, az ügyintézés megszervezése?
    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    fogalmam sincs, ennyire nem merültem bele a témába. Ha tudnám, hogy melyik költség mennyi és mit fedez stb. valszeg egy magasabb banki pozíciót is betöltenék valahol
    szóval lényeg a lényeg, azzal, hogy elvégeztél egy 2 éves fsz képzést és egy táblázatból ki tudod keresni az ügyfélnek, hogy mennyi a bankközi utalás díja, még egyáltalán nem lesz fogalmad a pénzrendszerről vagy a közgazdaságtanról. és ha most úgy érzed, hogy "fikázom a képzésedet", akkor nagyon közel állsz a valósághoz. ha nem tetszik, akkor ne büfészakon alibizz, vagy fogadd el, hogy nem ér sokat.

    persze ettől függetlenül szükség van banki ügyintézőkre is, csak nem ebben a topicban.
    Boletus, kidelpiero and Ollie like this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #38
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szóval lényeg a lényeg, azzal, hogy elvégeztél egy 2 éves fsz képzést és egy táblázatból ki tudod keresni az ügyfélnek, hogy mennyi a bankközi utalás díja,
    Válaszra sem méltó, komolyan. Igen ennyit tanultam 2 év alatt, egyébként napi 4-5 órát melegedtem benn az egyetemen, mert jobban fűtöttek mint otthon. Persze ezt is csak télen, tavasszal jobban esett lepkét kergetni a szép parkokban a napon, mint bejárni gazdasági elemzésre, az úgyis uncsi órácska.

    Egyébként a témához fűzött videómhoz egy válasz nem érkezett, hogy kinek mi a véleménye róla, de azzal mindenki tisztában van, hogy én mikor mit tanultam 2 év alatt. Congrats.
    Utoljára módosítva: rockett által: 2013. 12. 01. 19:55
    tankcs74 likes this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  9. #39
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Belenéztem a kisfilmbe. Ha tényleg relevánsnak tartod a témában, akkor valóban látszik, mennyit is ért az a 2 éves képzésed.

    Felakasztják a 10. századi bankárt, mert nincs 100% aranyfedezet a papírpénz mögött, és a tanulság a narrátor szerint az, hogy régen mennyivel jobb volt, mert el lehetett bánni könnyebben a bankárokkal?

    A sok hülye meg megnézi, bólint egyet, és úgy érzi hogy na most már érti mire is megy ki a rendszer, ****** bankok, dögöljenek meg.
    Utoljára módosítva: mikki86 által: 2013. 12. 01. 20:15
    crazy3317 likes this.

  10. #40
    Lelkes újonc chickenchireal avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 12.
    Hozzászólások
    87

    Alapbeállítás

    https://www.youtube.com/watch?v=tLZWs9z3lKw

    Magyarország mai helyzete:
    +GDP növekedés
    +Lakosság megtakarítása 0
    +Eladósodott minden és mindenki

    Jelenkép 2012, kicsit hosszabb, de sokkal jobb.
    Jelenkép (eko filmje) 2012 [Full HD 1080p] - YouTube

    Akinek nincs gondja a mai bankrendszerrel, annak vagy kamatoznak a milliói és lexar minden mást, vagy valami nincs rendben a fejével.

    Ha valaki évekig ül és hallgatja hogyan kell pörögnie a gazdaságnak, hogy ne halljunk meg ( és még el is hiszi) akkor nem kell csodálkozni, hogy foggal és néha még körömmel is védi az igaznak vélt mondandóját. ( NEKEM VAN IGAZAM MINDIG ! )

    Minden bizonnyal Jézus legjobb barátja egy pénzváltó volt, tehát a bankokról vagy jót vagy semmit...

    Az az 500.000 magyar aki szenved a devizahiteltől, azokra lehet azt mondani, hogy buták voltak és letudni ezzel mindent, viszont olyan nincs, hogy ennyi ember rossz döntést hozzon egy országban !!!!
    Persze miután kiderül, hogy miket csináltak a bankok A TE ORSZÁGODBAN, utána is védjük őket, csak mert !

    A fenti mondanivalóm xy senkinek szólt, nem várok személyes választ, aki sértve érzi magát, attól se.


    Jak1 : Jók ezek a topikok
    zoltanh, rockett, jak1 and 1 others like this.

Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •