Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567
Eredmény: 61 - 68 (68) összesen
Like Tree55Likes

Téma: A pénz létrehozása

  1. #61
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így elég nehéz lenne otthon tartanom a pénzem...
    Ahogy írtad, kérd kpban, ha nem megoldható, akkor vedd ki. KP felvét jószerével ingyen volt, a banki terhek miatt ez most pár helyen eltűnőben, de a törvényi előírások miatt februártól újra ingyen lesz. Szóval csak a számlavezetési díj terhel, ami havi szinten párszáz Ft. Ennél többet fizetsz ki papír alapú csekkek postázási és postai utalási ktgére, szóval ha csak annyit hagysz benn, amit rezsire átutalgatsz, már nem buktál a kényszerű bankszámlával. Szóval akkor miért is nem veszi ki aki akarja a fizetését? Mert lusta és mert nem érdekli.

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik válaszod teljesen irreleváns azt tekintve, hogy én miről beszéltem. Arra akartam kilyukadni, hogy a JELENLEGI tények alapján "csak" a 100 ezer euro feletti bankbetétekre igaz a történet elismerem. Viszont rengeteg hírforrás szerint tárgyalásokat kezdeményeztek, hogy a kisbetétesekre is kiterjesszék a lehetőségét. Mondjuk ilyen nem lehetséges, ugye?!
    Ha Cipruson 5-10%-os kulccsal mindenki számláját megterhelték volna, az ugyanúgy megoldotta volna a helyzetet mint a nagybetétesek számlabefagyasztása és 60%-os sarca. Én egyébként előbbit igazságosabbnak tartottam volna, szóval nekem nem lenne bajom az egységes felelősségvállalással.

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te mered azt állítani, hogy itt nincs szándékosság, nincs befolyás, korrekt üzleti és pénzügyi tevékenység folyik! Az átlag buta ember szerinted persze kussoljon, mert nem ért hozzá, ugye!? Hát segítek, ahhoz, hogy valamiről megállapítsam, hogy "szr", nem feltétlenül kell érteni hozzá!
    Ha egy kofa átver a piacon a visszajáróval, akkor minden piaci árus bűnöző? S az egész piaci árusítás rossz metodika szerint történik? Meg kell szüntetni a piacokat, s le kell számolni a tolvaj kofákkal? Ugye, hogy nevetséges, pedig ugyanezt mondod, csak bankokra. Ha valahol csalók vannak, akkor a csalókat szankcionálni kell, de ezt ne mossuk már össze azzal, hogy felelőtlen emberek felelőtlen kölcsönökbe verték magukat.

  2. #62
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Szép a kiszamolo.hu bejegyzés, kár, hogy sajnos nem lehetünk biztosak benne, hogy amit leír, az úgy van. Sajnos elég sok embernek más a véleménye erről, és nem feltétlenül olyan emberekről beszélek, akik banki dolgozók voltak, és egy random magyar pénzügyi tanácsadó blogot vezetnek és 25.000 Ft-ért kínálnak oktatást. Ő is, és Carragher_x is a tankönyvek által teremtett szabályokon belül gondolkodnak - azon belül persze nagyon jól, nem vitatom -, csak hát kik írták azokat a könyveket?
    Itt egy rövid kis gyűjtemény mások véleményéről, akik kifejezetten nem a pénz multiplikátor-hatásról beszélnek:
    The Proof That Banks Create Money
    A végtelenségig lehet vitatkozni azon, hogy melyik álláspont igaz.


    Néhány érdekesség a bankokkal kapcsolatban:
    Bernanke Milton Friedmanhoz intézett levelének végszava:
    "Let me end my talk by abusing slightly my status as an official representative of the Federal Reserve. I would like to say to Milton and Anna: Regarding the Great Depression. You're right, we did it. We're very sorry. But thanks to you, we won't do it again." - Végül is csak egy szaros világválságról van szó. Persze lehet mondani, hogy "hát nem láthatták előre, mit kell tenni", meg "hopsz, hát ez sült ki belőle". A FED amúgy is egy elég érdekes jelenség, létrejöttét, működését tekintve.

    Pár idézet néhány szar embertől, akik nyilvánvalóan még olyan rálátással sem rendelkeztek a bankokkal kapcsolatban, mint rockett, csak ezért hordhattak össze ilyen sületlenségeket (ez tényleg csak néhány, ezrével találhattok ilyen idézeteket híres emberektől, sok hülye ):

    I believe that banking institutions are more dangerous to our liberties than standing armies.” – Thomas Jefferson

    "I am a most unhappy man. I have unwittingly ruined my country. A great industrial nation is controlled by its system of credit. Our system of credit is concentrated. The growth of the nation, therefore, and all our activities are in the hands of a few men. We have come to be one of the worst ruled, one of the most completely controlled and dominated Governments in the civilized world no longer a Government by free opinion, no longer a Government by conviction and the vote of the majority, but a Government by the opinion and duress of a small group of dominant men." -Woodrow Wilson

    “It is well enough that people of the nation do not understand our banking and money system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning.” Henry Ford, founder of the Ford Motor Company

    “I am afraid the ordinary citizen will not like to be told that the banks can and do create money. And they who control the credit of the nation direct the policy of Governments and hold in the hollow of their hand the destiny of the people.” Reginald McKenna, as Chairman of the Midland Bank, addressing stockholders in 1924

  3. #63
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Leírod egy cetlire, hogy ötezer forintot ér neked.
    Ha a közeli ismerőseid és családtagjaid között forogna ez a cetli (akik elfogadják), amíg nem váltják be nálad a beígért 5ezer forintra, addig a semmiből létrehozott pénz. Nincs szükséged arra, hogy legyen nálad 5ezer fedezet gyanánt, amíg nem kérik rajtad számon (mondjuk egy időintervallumon belül). A pénz fedezete a bizalom, hogy betartod a rá leírtakat. Ha ez megvan, tartja az értékét.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 12. 02. 19:31
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  4. #64
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Végre megérkezett a háttérhatalmi összeesküvés! Már vártam, általában amikor az érvek elfogynak, akkor megérkezik a "csodafegyver", meg az ezt alátámasztandó, teljesen egyértelmű, félreértelmezhetetlen, kiragadott félmondatok egyes, többnyire minimum 50 éve lehunyt emberektől Most vált komolytalanná a topik.
    mario1212 likes this.

  5. #65
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végre megérkezett a háttérhatalmi összeesküvés! Már vártam, általában amikor az érvek elfogynak, akkor megérkezik a "csodafegyver", meg az ezt alátámasztandó, teljesen egyértelmű, félreértelmezhetetlen, kiragadott félmondatok egyes, többnyire minimum 50 éve lehunyt emberektől Most vált komolytalanná a topik.
    Nem tudom, mi abban az összeesküvés-elmélet, hogy a FED elnöke levélben elismeri, hogy tevékenységük jelentősen hozzájárult az 1929-es válsághoz. Világosíts fel!
    Érdekes szemlélet az is, hogy ha valaki 50 éve elhunyt, az akkor csak hülyeséget beszélhetett. Elég érdekes nézeteid lehetnek a világról. Erről is világosíts fel!
    A másik, hogy a linken rohadtul nem 50 éve elhunyt emberektől van idézve, hanem többek között jelenleg is élő közgazdász professzoroktól, Nobel-díjasoktól, IMF dolgozóktól, szóval ne legyél ennyire szemellenzős.
    Szóval ez nem csodafegyver. Mi a véleményed, miért mondhatták ezek az emberek azt, amit? Csak úgy? Azon felül, hogy megpróbálod hülyeségnek degradálni azt, amit mondjuk egy Jefferson, vagy egy Ford mondott - de lehetne itt még említeni sok embert -, mivel az elvakult tankönyvi szemléleted alapján nem tudod megválaszolni ezt a kérdést, így nem akarod összeegyeztetni a te kis valóságoddal. Az az igazság, hogy hacsak nem vagy valamelyik banknak az elnöke, vagy nem mozogsz hasonló körökben mint a fentebb említett emberek (akik el kell hogy keserítselek, de ilyen körökben mozogtak és mozognak), akkor te csak azt tudod, amit tanultál az egyetemen, vagy amit a kiszamolo.hu-n olvastál, és valójában fogalmad sincs, hogy mi lehet a valóság. Nem mondom, hogy én tudom mi az, csak azt, hogy te sem.

  6. #66
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 08.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, mi abban az összeesküvés-elmélet, hogy a FED elnöke levélben elismeri, hogy tevékenységük jelentősen hozzájárult az 1929-es válsághoz. Világosíts fel!
    Érdekes szemlélet az is, hogy ha valaki 50 éve elhunyt, az akkor csak hülyeséget beszélhetett. Elég érdekes nézeteid lehetnek a világról. Erről is világosíts fel!
    Add1: általánosítottam, mivel ezek az idézetek, amiket hoztál jellemzően két tyúklépésnyire vannak a "tudjuk kik és hogyan irányítják a világot" monológtól.
    Add2: Nem azért hoztam fel, hogy 50 éve elhunyt, hanem azért, mert akinek már a gyereke se nagyon él, annak sokkal könnyebb egy félmondatába azt magyarázni, amit akarunk.


    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azon felül, hogy megpróbálod hülyeségnek degradálni azt, amit mondjuk egy Jefferson, vagy egy Ford mondott - de lehetne itt még említeni sok embert -, mivel az elvakult tankönyvi szemléleted alapján nem tudod megválaszolni ezt a kérdést, így nem akarod összeegyeztetni a te kis valóságoddal. Az az igazság, hogy hacsak nem vagy valamelyik banknak az elnöke, vagy nem mozogsz hasonló körökben mint a fentebb említett emberek (akik el kell hogy keserítselek, de ilyen körökben mozogtak és mozognak), akkor te csak azt tudod, amit tanultál az egyetemen, vagy amit a kiszamolo.hu-n olvastál, és valójában fogalmad sincs, hogy mi lehet a valóság. Nem mondom, hogy én tudom mi az, csak azt, hogy te sem.
    Össze tudod nekem foglalni, hogy TÉNYSZERŰEN mit is bizonyítanak az általad linkelt és említett idézetek?
    (Mellesleg el kell keserítselek, a közgazdaságtanról egy másodikos közgázos is többet tud, mint Jefferson valaha tudott. Ez nem Jefferson degradálása, hanem a világ fejlődésének elismerése)

  7. #67
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Add1: általánosítottam, mivel ezek az idézetek, amiket hoztál jellemzően két tyúklépésnyire vannak a "tudjuk kik és hogyan irányítják a világot" monológtól.
    Add2: Nem azért hoztam fel, hogy 50 éve elhunyt, hanem azért, mert akinek már a gyereke se nagyon él, annak sokkal könnyebb egy félmondatába azt magyarázni, amit akarunk.

    Össze tudod nekem foglalni, hogy TÉNYSZERŰEN mit is bizonyítanak az általad linkelt és említett idézetek?
    (Mellesleg el kell keserítselek, a közgazdaságtanról egy másodikos közgázos is többet tud, mint Jefferson valaha tudott. Ez nem Jefferson degradálása, hanem a világ fejlődésének elismerése)
    Örülök, hogy kiemelted a tényszerűen szót, mivel pont ezt próbálom veled megértetni, hogy amit te írsz, és amit a kiszamolo.hu cikkben lehet olvasni, pontosan ugyanannyira tényszerű, mint amit a másik oldal állít ebben a topicban és szerte a világban. Nem igazán értem, mit kellene ezen összefoglalni, mikor az egész topic erről szól, vagyis hogy a bankok teremtenek pénzt, vagy sem. Az idézetek félreérthetetlenül azt állítják, hogy igen és nem a multiplikátor-hatásról beszélnek.

    Itt van egy újabb link, ha érdekel nézd meg a videókat, az FSA volt elnöke beszél ugyanerről (felhívom a figyelmed a tényre, hogy nem halt meg 50 éve . Ami viszont viccesebb, hogy a kommentekben az emberek pontosan ugyanígy vitatkoznak arról, hogy ez igaz vagy sem, miközben azzal érvelnek, hogy ki hány banknál dolgozott, milyen pénzügyi végzettsége van stb. mindkét oldalon.

    Nyilvánvaló a Jeffersonnal kapcsolatos észrevételed, az csak az hivatott érzékeltetni, hogy nem csak a jelenkor átlagemberének vannak fenntartásai a bankokkal kapcsolatban.

    A FED kérdést viszont ügyesen kikerülted.

  8. #68
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet Carragher_x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha egy kofa átver a piacon a visszajáróval, akkor minden piaci árus bűnöző? S az egész piaci árusítás rossz metodika szerint történik? Meg kell szüntetni a piacokat, s le kell számolni a tolvaj kofákkal? Ugye, hogy nevetséges, pedig ugyanezt mondod, csak bankokra. Ha valahol csalók vannak, akkor a csalókat szankcionálni kell, de ezt ne mossuk már össze azzal, hogy felelőtlen emberek felelőtlen kölcsönökbe verték magukat.
    Engedd meg, hogy ezt lefordítsam a saját értelmi szintemre! A csaló kofát a piacon párhuzamba állítjuk a világ vezető pénzügyi érdekcsoportjaival. Jól értem?

    Amennyiben jól értem, akkor szeretném, ha a szakmai tudásoddal megtippelnéd, hogy ha egy ilyen információ napvilágot látna és bebizonyosodna (szankciókról még nem is beszélünk), akkor az milyen hatással lenne a világgazdaságra?!

    Már nagyon mozgatja a fantáziámat ezért megkérdezem konkrétan. Te teljesen elzárkózol és elveted bármiféle összeesküvés elmélet alapját? (én sem állítok semmit, csak ez tényleg érdekel)

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •