Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (43) összesen
Like Tree34Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 12. 01

  1. #11
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    Ami a call mellett szól:
    Nem csak set fog itt donkolni. FD, CD is alkothatja itt a range-t szerintem(ami ellen elől vagyunk).
    Ami a fold mellett:
    Az valószínű viszont, hogy a turn után is folytatja majd, ja meg ugye multiway is vagyunk. És a fish is megőrülhet alkalomadtán, vagy csak simán jöhet tovább, egyik sem a legjobb forgatókönyv.
    +a legtöbb turn nagyon nem fog tetszeni nekünk, szóval szerintem azért több érv szól a dobás mellett, annak ellenére, hogy most még akár elől is lehetünk
    let it go, bro

  2. #12
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Gaabeesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez az információs raise látom még néhány embernek benne van a repertoárban
    benn, vagy talán el kellene felejteni? behúzva fülem farkam menekülni minden partiból amiben elémdonkolnak?


    Tir-x

    Pont hogy ilyenkor c/r-elném az az adott reg helyében lennék,mondjuk egy reg (mármint ha ö is annak lát minket)ellent aki nagyrészt fog sok floppon sok lappal cbetelni, amit a fish valószínűleg lecalloz, amire jó nagyot visszaemelhetek, teccikérteni?
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  3. #13
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    benn, vagy talán el kellene felejteni? behúzva fülem farkam menekülni minden partiból amiben elémdonkolnak?


    Tir-x

    Pont hogy ilyenkor c/r-elném az az adott reg helyében lennék,mondjuk egy reg (mármint ha ö is annak lát minket)ellent aki nagyrészt fog sok floppon sok lappal cbetelni, amit a fish valószínűleg lecalloz, amire jó nagyot visszaemelhetek, teccikérteni?
    Pont ez a felfogàs miatt szoktam regek elè donkolni settel, mert raiselgetnek overpàrral, aztàn a nagy pot miatt sokszor kèptelenek elengedni. Pont azèrt donkolnèk itt is monsterrel mert egy overpàrtòl jòval többet nyerünk akkor ha raise/foldol, mintha check/raiselnènk ès bet/foldolna. Aztàn meg ezekben a partikban leginkàbb a fish a fő cèlpont, aki sok trash-el lesz hajlandó callolni ès ellene nem akarnèk egy utca valuet sem veszìteni.
    Koszka9999, Nero23 and Dinalt like this.

  4. #14
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    benn, vagy talán el kellene felejteni? behúzva fülem farkam menekülni minden partiból amiben elémdonkolnak?


    Tir-x

    Pont hogy ilyenkor c/r-elném az az adott reg helyében lennék,mondjuk egy reg (mármint ha ö is annak lát minket)ellent aki nagyrészt fog sok floppon sok lappal cbetelni, amit a fish valószínűleg lecalloz, amire jó nagyot visszaemelhetek, teccikérteni?
    Én értem amit mondasz, de hibásnak tartom a partival kapcsolatos gondolatmeneted. Egyrészt igen, az inforaiset el kell felejteni, mert kizárólag infoért emelni hibás. Másrészt pont ez az a szitu, melyet a pre emelő reg nem fog gyakran cbetelni, ezért kell donkolnia értékért az SB-n ülő regularnak.

    De konkretizálhatjuk, ha érdekel részletesebben, hogy miért nem tartom jónak, ezekre a kérdésekre adott válaszaid után talán ki tudjuk ezt vesézni
    Milyen range lehet nála szerinted, miután itt donkolt?
    Mi fog ebből dobni az emelésedre?
    Mi fog callolni?
    Mi fog allin menni?
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 12. 02. 20:26

  5. #15
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te c/r-re terveznél a seteddel itt? Mert akkor az sztem hiba.

    Lehet valami szűkebb c/r range olykor, amiben nyilván akkor set is lehet, de szerintem adott szituban egy regnek nem lesz nagyon c/r range, szimplán mert jobb megoldások vannak, mint pl a donk. Mi csak erős lapokat cbetelünk, a fishről meg alapvetően nem kéne azt feltételezni, hogy na ő majd jól belebetel, úgyhogy check/raise Nyilván az lesz a gyakoribb, hogy nem betel, viszont callolna amúgy.

    Természetesen egyetértek, hogy lehetnek nála húzók is (és tetszik is amit megadtál, max annyi, hogy jónéhány kicsi súllyal lesz csak azért, tehát nem vehetjük ezt mind bele a rangebe), de gondolj bele, hány turnön/riveren lesztek kénytelenek dobni ez esetben. Ezt takarja végülis az, hogy nehéz lesz realizálni azt az EQ-t, amivel rendelkezünk a húzók, esetleg 9x vagy TT ellen.
    Valamire való ellenfelek ellen én itt c/r-elnék.
    Nyilván szeretnék ilyen boardokon c/r-t hogy tudjak blöffből is, settel, flop sorral, kombódrawal is c/r-elni anélkül, hogy túlságosan faceup legyek.

  6. #16
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Info-call.
    Lesz infónk mi a turn, és mekkorát betel...

  7. #17
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én értem amit mondasz, de hibásnak tartom a partival kapcsolatos gondolatmeneted. Egyrészt igen, az inforaiset el kell felejteni, mert kizárólag infoért emelni hibás. Másrészt pont ez az a szitu, melyet a pre emelő reg nem fog gyakran cbetelni, ezért kell donkolnia értékért az SB-n ülő regularnak.

    De konkretizálhatjuk, ha érdekel részletesebben, hogy miért nem tartom jónak, ezekre a kérdésekre adott válaszaid után talán ki tudjuk ezt vesézni
    Milyen range lehet nála szerinted, miután itt donkolt?
    Mi fog ebből dobni az emelésedre?
    Mi fog callolni?
    Mi fog allin menni?
    Nos, nézzük mi lehet a range-ben?

    Szerintem, eléggé széles lehet kisvakról, pozicion kivül van, meg még úgy gondolom , hogy akár az is bejátszhat, hogy a fisht is benn akarja tartani. De ettől függetlenül sztem JJ+al AQ+al 3 betelne
    tehát marad a közepes párok, suited connectorok, suited gapperek. Ezen a flopon nem csak setje, hanem akár combo draw-ja is lehet, preflop 21%-os ranget fel tudok neki állítani kb amivel callozhatott, a flopon hangyaf@asznyit elöl vagyunk egy ilyen random hand ellen és ellene, lehet nála set, combo draw, kicsi eséllyel overpar.

    Ezekből mit fog doni?

    Nagy valószínűséggel semmit.

    Hacsak nem totál blöfföt, meg mondjuk ha találna top pár vmi kickerrel? hááát azért csak nem donkol, h valami toppár vmi gyenge kickerrel védjen...? De amúgy meg minek is blöffölne egy fish meg egy preflop aggresszor ellen?

    Mi fog Callolni?
    combo draw biztos, esetleg, ha mégis slow playelt magas párja van akkor az is és utána lassítja.

    Mi fog allin menni?
    setek, sorok, még azt mondanám hogy nagy valószínűséggel két párok.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  8. #18
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez itt egyértelmű inforaise
    ...majd amikor megérkezik az információ, akkor elmotyogjuk félig suttogva a monitor előtt, "csak kérdeztem!".
    Macko1, TooBigJoe and AlcoholPro like this.

  9. #19
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Adott helyzetben nem szörnyű annyira a cr sem sb helyében szettel, mivel reg és fish is sb után jön, szóval cbet esetén 2 tét is bent lehet, ha meg reg nem cbetel, fish még mindig betelhet. Viszont nyilván addig amíg a regulárok nem látnak tovább a lapjuknál cool a donk is, mert siman callolja kb minden ami cbetel és legalább nem kockáztat freecardot. (+ csomó reg indokolatlanul sokat cbetel, ezt is meg kő nézni)

    Három okból nem jó annyira amúgy a call itt hero helyében, az első nyilván h sb range-e sosem lesz gyenge, még pár húzóval és T9el együtt is cirka 30%-koz hozunk ellene a JJvel, ha szettekkel meg 2 párral is donkol és ebbe még bele se számoltam azt, ha sort alkotó kombóval is benézett.
    A második, hogy hero szinte sosem fog megadni szettel ezen az ótvarundorító boardon, hiszen a fish általában tovább fog kacsulni a húzóival a raise után is, s minek adna hero olcsó turn-t 2 embernek, így aztán hero range-e sb szemében overpár meg draw lesz, ami ellen minden blank v 1lapossort alkotó turn-on egy bszott nagy bettel általában nyerni tud ha esetleg húzója van, ha pedig lejön a flöss akkor meg odaért ugye mindennel amit itt még megverünk.
    A harmadig pedig, hogy ahogy ment a parti pre, sb sokkal gyakrabban fog 22-88 szerű pocketpárokkal callozni pre, mint AQs AJs ATs KQs szerű kombókkal, mivel ezeket kellemesebben tudja squeezelni, mint a párokat, így aztán a draw-k közül esélyes, hogy jópárral nem így játszik pre, ami még inkább valószínűvé teszi, hogy szénné aláz minket a laptartománya.

    Köszönöm a figyelmet. Amúgy inforaise.

  10. #20
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    ez itt egyértelmű infofold
    termin and jak1 like this.
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •