Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (43) összesen
Like Tree34Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 12. 01

  1. #21
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Adott helyzetben nem szörnyű annyira a cr sem sb helyében szettel, mivel reg és fish is sb után jön, szóval cbet esetén 2 tét is bent lehet, ha meg reg nem cbetel, fish még mindig betelhet. Viszont nyilván addig amíg a regulárok nem látnak tovább a lapjuknál cool a donk is, mert siman callolja kb minden ami cbetel és legalább nem kockáztat freecardot. (+ csomó reg indokolatlanul sokat cbetel, ezt is meg kő nézni)



    Köszönöm a figyelmet. Amúgy inforaise.
    Én is ugyanezt mondtam
    A call szerintem sem jó.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  2. #22
    Fanatikus tag termin avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    309

    Alapbeállítás

    szép feladvány. simán leinfocalloztam.

  3. #23
    Fanatikus tag benczy avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    467

    Alapbeállítás

    egy q89 flop tud változtatni a döntésünkön?

  4. #24
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is ugyanezt mondtam
    A call szerintem sem jó.
    De BelaKecske meg a többiek csak hülyülnek az inforaissel,.
    Ne vedd komolyan, csak trollkodnak

    Ti meg ne trollkodjatok :P Amúgy BelaKecske jókat írt.

    Idézet benczy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy q89 flop tud változtatni a döntésünkön?
    Nem tűnik annyira veszélyesnek, de nem sokat változtat szerintem. Kis EQ-nk van, de simán lehet hogy csak splitre. Sor és két párok nagyon valószínűek nála, nyolcas set is, kilences párral már azért várnék vmennyi sq-t. Lehet olykor 9T-szerű lap, meg draw, de leginkább azok lesznek ugye, amelyek monsterdrawk, tehát túl nagy előnyt nem jelent számunkra EQ-ben az egész rangere nézve.

    Ennél a textúránál nyilván kevesebb set lehet nála mondjuk, de ugyanúgy sok két pár, és hiába szűkebb 1-2 kombóval az erős range, ha a gyenge range szinte nem is létezik ( Szinte! ).

    Szóval ugyanúgy döntenék.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 12. 03. 10:44
    termin likes this.

  5. #25
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De BelaKecske meg a többiek csak hülyülnek az inforaissel,.
    Ne vedd komolyan, csak trollkodnak

    Ti meg ne trollkodjatok :P Amúgy BelaKecske jókat írt.


    Nem tűnik annyira veszélyesnek, de nem sokat változtat szerintem. Kis EQ-nk van, de simán lehet hogy csak splitre. Sor és két párok nagyon valószínűek nála, nyolcas set is, kilences párral már azért várnék vmennyi sq-t. Lehet olykor 9T-szerű lap, meg draw, de leginkább azok lesznek ugye, amelyek monsterdrawk, tehát túl nagy előnyt nem jelent számunkra EQ-ben az egész rangere nézve.

    Ennél a textúránál nyilván kevesebb set lehet nála mondjuk, de ugyanúgy sok két pár, és hiába szűkebb 1-2 kombóval az erős range, ha a gyenge range szinte nem is létezik ( Szinte! ).

    Szóval ugyanúgy döntenék.
    Ezt a bejegyzést felolvastam az asszonynak , és megkérdeztem mi a véleménye.
    A vàlasz:" mit dumálsz? Már a textilnél ( textúra) elvesztettem a fonalat!"
    Én is a raisere nyomtam , de lassan meggyőztök hogy jó a fold, de az AA is eldobnátok?
    nyikhmur and jak1 like this.
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  6. #26
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Palesz76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a bejegyzést felolvastam az asszonynak , és megkérdeztem mi a véleménye.
    A vàlasz:" mit dumálsz? Már a textilnél ( textúra) elvesztettem a fonalat!"
    Én is a raisere nyomtam , de lassan meggyőztök hogy jó a fold, de az AA is eldobnátok?
    Ha hosszú kapcsolatot akarsz, szerintem ne olvass fel neki ilyesmit túl sűrűn.
    misirulez and termin like this.

  7. #27
    Lelkes újonc tmbrüno avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    AA és JJ között ebben a spotban nincs különbség. (Illetve az AA rosszabb eq-t kap...)
    Ha feltételezzük, hogy reg az ellenfél desőtpláne igen feszes lesz a range sb megadásra és nem hiszem hogy felmerülne benne chechraise, hiszen nem akar értéket veszteni egy check backkel.
    Ezt valuebetnek értékelhető legjobban tőle, amik ellen elfáradt a lapunk. Foldolok.
    Tir-X likes this.

  8. #28
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De BelaKecske meg a többiek csak hülyülnek az inforaissel,.
    Ne vedd komolyan, csak trollkodnak

    Ti meg ne trollkodjatok :P Amúgy BelaKecske jókat írt.
    -.-' Kapjátok be, kell itt szívatni a jónépet...
    Visszatérve a feladványhoz, a hozzászólásom többi részéhez mit szólsz? h amiket kérdeztél azokat kb jól láttam szerinted vagy azok is totál hülyeség?

    Végül is átlátom én azt is, hogy miért mondjátok,hogy fold, viszont magamból kiindulva, egy overagressziv playa ellen aki sokat cbetel flopon simán jó egy c/r. De jó legyen fold.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  9. #29
    Lelkes újonc tmbrüno avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -.-' Kapjátok be, kell itt szívatni a jónépet...
    Visszatérve a feladványhoz, a hozzászólásom többi részéhez mit szólsz? h amiket kérdeztél azokat kb jól láttam szerinted vagy azok is totál hülyeség?

    Végül is átlátom én azt is, hogy miért mondjátok,hogy fold, viszont magamból kiindulva, egy overagressziv playa ellen aki sokat cbetel flopon simán jó egy c/r. De jó legyen fold.
    Ez a leak nekem is sokáig ott volt, és még a jelenben is vannak rá példák. Ha az "aktuális trendet" nézzük a stratégiád az kell legyen, hogy értéket, és +EV döntéseket hozz.
    Ebben a szituban felesleges aggressziójával törődni, mert szerintem ezzel nem te vesztesz értéket, hanem ő. Mindent egybevetve (laptartományok), nincs az a hand nála, amire ne lenne +EV-sebb akció mint a fold.
    Az már neked rosszabb hosszú távon ha ilyen helyzetekben akár 5-10%-ban is visszamodulsz rá. (Mert az eset jó részében a raise összeged itt kidobott pénz lesz.)

  10. #30
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    preflop 21%-os ranget fel tudok neki állítani kb amivel callozhatott
    21%-os call range az borzasztó széles, teljesen kizárt, hogy ilyen sok lappal callozzon pre. Nézd, így mutatna kb.:
    range1.jpg

    Ehhez képest ilyesmi lehet neki (és ez egy széles range, szóval van 1-2, ami egyáltalán nem biztos, hogy callol, nyilván lehet variálni, csak azt akarom megmutatni, hogy mennyivel kevesebb kéz). A kékkel jelöltekkel tuti sq-elne értékért.
    range2.jpg

    Ezekből a következők foglak kb. donkolni:
    FD+SD vagy FD + PÁR: suited heart a következőkből: QJ, QT, JT, 75, 65, 54, A5, A6, A7
    SOR: 67 suited
    SET és KÉT PÁR: 55, 88, 99, valamint 98 suited
    TOP PÁR: Tegyünk bele ilyet is, legyen Q9 suited és J9 suited (megjegyzés: Ezzel a pre calling rangeből lehetésges top párok 66%-át beletettük, ami elegendő súlyozás lesz)

    Ez ellen a range ellen a lapunk equityje 35.8%. Így már nem is mutat olyan jól Ennek az oka az, hogy sokkal, de sokkal több húzóval kéne ezt csinálnia, hogy legyen egy oké equitynk. Szemléltetésképp tegyünk bele minden lehetséges FD kombót, amivel pre callolt a fenti kép alapján. Így az equitynk csupán 39%-ra nőtt. Ez nagyon jól szemlélteti, hogy milyen sok drawnak kéne lennie nála ahhoz, hogy pluszosak legyünk. És ahogy ondtad, nem nagyon fogja dobni ezeket, viszont callolni sem fog húzókkal OOP, mivel regként nyilván nem adunk rá oddsot, így valszeg bevarrja őket, tehát nagyon szűk bet/fold ranget látok, ez kb az a néhány TP kombó lesz, bet/call ranget pedig még kevésbé tudok elképzelni. Tehát majdnem midnig bet/raise range lesz ez nála.
    Így pedig bepakoltunk még némi pénzt úgy, hogy eléggé hátul vagyunk EQ-ben, dead money nem nagyon volt bent a pre pénzből, tehát nem fogja megérni.

    Remélem érthető, nyugodtan jöhet kérdés, felvetés, különböző vélemény indoklással, stb
    tmbrüno likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •