Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (35) összesen
Like Tree22Likes

Téma: nl10 AK tptk vs chek-raise reg ellen

  1. #11
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel a 3BB-s emelés deviáns volt az előzőekhez képest, ezért a fish elriadt /mert, ami korábban tetszett neki egy call-ra az már nem volt neki annyira szimpi/, a reg meg jött és exploitált minket...
    viszonylag kevés hatalmas fishnél van 3bb-s határ, aminél már nem jön, inkább 6-7bb körül szoktak lenni.

    a reg pedig keményen exploitált, csak nem tom mit, általában NL10 úgysem fognak tudni jól reagálni, észre sem vszik többnyire a button 3xet, főleg h NL100on is vannak 3xelő regek szal NL10 ez gondolom nem ritka. amennyiben meg észrevette, akkor azt érte el vele, hogy tudta, hogy a preflop indulóskálánk legjobb 15%-a körül vagyunk.
    Flop pedig keményen rájött, hogy erősek vagyunk, raiselte a szettjét (gondolom, hiszen ha tudta h erősek vagyunk, valszeg nem 5 magassal játszott) mi dobtunk, sokat ért vele.
    dr.drogba and Tir-X like this.

  2. #12
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel a 3BB-s emelés deviáns volt az előzőekhez képest, ezért a fish elriadt /mert, ami korábban tetszett neki egy call-ra az már nem volt neki annyira szimpi/, a reg meg jött és exploitált minket...
    mit exploitált? hogy erősebb a rangeünk, és nem lehet nálunk k7, meg k3? vagy mit? itt egy erősebb range ellen, úgy hogy kb semmit nem ad elő szted ****a dolog ch/r-elni?
    meg aki 12%-ban calloz SB-ről az egyébként is arról híres, hogy olyan nagyon ****án kihasználja az ellenfelei legapróbb hibáit és büntet

    egyébként meg magasabb téteken is full standard nagyobbat hívni ha nagy fish van a vakokon, sokkla többet nyersz vele ha másfélszer akkora kasszáról indulsz, mint amennyit buksz azzal,h néha emiatt eldobja pre, vagy néha valaki kihasználja, bár így is baromi széles a range-ünk, szóval nem tudom hogyan lehet ezt kihasználni, de mind1
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2013. 12. 03. 19:46
    dr.drogba and BelaKecske like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #13
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Satukan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez butaság.
    Igen, ez így Önmagában butaság.
    Csak arra akartam célozni, hogy 0,35-0,45$ is bőven elég lenne.

    Egyébként, ha jobban megnézzük az ellen szemével, akkor ez egy elég jó blöffline is lehetne, ha még egy TPTK-t is dobunk. 65%-ban kell, hogy bejöjjön, és ha jól értem akkor mi csak set-ekkel, 2párokkal meg mondjuk néhány FD-vel tudunk továbbmenni. Tegyük fel, hogy mondjuk 55%-os range-dzsel lopunk, aminek 70%-át Cbeteljük egy ilyen szárazabb flop-on. Az előbb említett lapok pedig csak 5%-ot tesznek ki.
    (Egyébként van olyan stat is, hogy bet after flop raise, az ilyenkor elég hasznos lehet.)
    Persze ezen csak elfilózgattam, mert nem egy 20/15-től várok ilyen move-okat.
    Satukan likes this.

  4. #14
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 09. 08.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Szerintem hiba itt rögtön nutsot adni emberunk kezébe,mivel egyértelmű hogy gondolkodo játékosrol van szó.

    Nyilván tisztába van milyen rangel csinálod ezt butonrol kb: szerintem ugyanezt a linet játszod flop cbetig 99+,AJ+ -al igy az esetek jo részében raisre dobnod kell ha nem is itt akkor egy erös turn betnél mindenféleképpen és ezzel miért ne lehetne tisztába.
    Plusz ha hozzáveszuk hogy még királyra is tett de egy 56,45 féle hand volt nála flush drawwal akkor egy visszaemelés után allinra is rakhatott volna a FE miatt.

    Nem tudom mit láttot idáig rolad de szerintem elég TAGon küldted idáig és egész egyszerüen leagrozott.
    Lesz kint sett is de nem hiszem hogy manapság már az lenne tulnyomo többségben pláne nem egy regnél

  5. #15
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    viszonylag kevés hatalmas fishnél van 3bb-s határ, aminél már nem jön, inkább 6-7bb körül szoktak lenni.

    a reg pedig keményen exploitált, csak nem tom mit, általában NL10 úgysem fognak tudni jól reagálni, észre sem vszik többnyire a button 3xet, főleg h NL100on is vannak 3xelő regek szal NL10 ez gondolom nem ritka. amennyiben meg észrevette, akkor azt érte el vele, hogy tudta, hogy a preflop indulóskálánk legjobb 15%-a körül vagyunk.
    Flop pedig keményen rájött, hogy erősek vagyunk, raiselte a szettjét (gondolom, hiszen ha tudta h erősek vagyunk, valszeg nem 5 magassal játszott) mi dobtunk, sokat ért vele.
    Ha valaki trend szerűen működik és attól eltér, akkor az szembetűnő, és olyan reakciót vállt ki, amit különben nem tett volna. Ez nem csak a pókerre igaz mellesleg. Függetlenül attól mennyivel nagyobb a bet nagysága a lépése Hero-nak deviáns volt, amit a "homo sapiens" /nem pedig hal/ érzékel és arra reagál.
    És attól,hogy raiselt nem jelenti azt, hogy ne használt volna ki minket. Ha balanszált volna, az csak úgy érte volna meg neki, hogy ha mi is balalance-t játszunk.
    A szettjét védte és ezzel nincs is szerintem semmi gond. A várható érték tekintetében ez jó megoldás volt tőle.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze ezen csak elfilózgattam, mert nem egy 20/15-től várok ilyen move-okat.
    Jól teszed, kell is, de nem ezen ellenfél ellen, hanem olyan postflop loose-abb, kreatívabb játékos ellen aki vagy:
    1, valamilyen (nem kiforrott) formában exploitálni akar minket (ha valóban overbalanszoltan túl gyakran cbetelünk itt), így érdemes (kell) ezt valahogy kezelni. Több read -> több $$!
    2, kiforrottabb formában csak szimplán az "equity-jét" (ez messze nem olyan egyszerű, mint aminek hangzik) (+ nála szvsz az expolitálás egy sokadrendű látszat..) játsza/realizálja a mi range-ünk ellen. Egy jobb játékos ellen itt nehezebb belőni a saját ideális range-ünket, de nem lehetetlen.
    Flush67 likes this.
    Let's play! No risk no fun!

  7. #17
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mit exploitált? hogy erősebb a rangeünk, és nem lehet nálunk k7, meg k3? vagy mit? itt egy erősebb range ellen, úgy hogy kb semmit nem ad elő szted ****a dolog ch/r-elni?
    meg aki 12%-ban calloz SB-ről az egyébként is arról híres, hogy olyan nagyon ****án kihasználja az ellenfelei legapróbb hibáit és büntet

    egyébként meg magasabb téteken is full standard nagyobbat hívni ha nagy fish van a vakokon, sokkla többet nyersz vele ha másfélszer akkora kasszáról indulsz, mint amennyit buksz azzal,h néha emiatt eldobja pre, vagy néha valaki kihasználja, bár így is baromi széles a range-ünk, szóval nem tudom hogyan lehet ezt kihasználni, de mind1
    az nem ch/raise volt...és itt pont nem az van, hogy vizibusz, vagy bu..i visz

  8. #18
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 18.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Szerintem a dobás mindenképp jó lesz ilyen szitukban. Hosszú távon ilyen kényes helyzetekben sosem (vagy nagyon kevésszer) tudsz jobbat mutatni ..-Ev lesz. Egy ilyen játékosnál aki nem rendelkezik elvetemült statokkal az van amire gondolunk..csak nehéz elhinni Akinél nem kell elhinni annál nem ilyen statokkal találkozunk..ismeretlen ellen meg szintén lehet dobni.
    Simán meg fogja cr-elni a setjét, lagalábbis megteheti. Az a csúnya, hogy oop meg is teszi és (picit agresszívan) építi a potot. Vagy betalicskázunk egy Bi-t a majdnem semmiért, vagy próbáljuk az ilyen szitut elkerülni. Azt tartom az egyik legnagyobb problémának, hogy sokan ilyen helyzetekben akarják lejátszani az ellenfelet és az ilyen szitukból megélni. Inkább (szerintem) a kisebb kasszákat kell tudni megnyerni és az ott megnyer rollt nem az ilyen szitukban szétszórni. Jó döntés a dobás mindenképp...ez csak az én véleményem GL
    dr.drogba likes this.

  9. #19
    Újonc zsodiadam89 avatara
    Csatlakozott
    2012. 05. 15.
    Hozzászólások
    49

    Alapbeállítás

    Exploitál mit jelent?

  10. #20
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet zsodiadam89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Exploitál mit jelent?
    izél

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •