Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree6Likes
  • 1 Post By S0nnyB1ack
  • 2 Post By Tir-X
  • 1 Post By AlcoholPro
  • 2 Post By tmbrüno

Téma: NL4 AKo sb vs bb

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás NL4 AKo sb vs bb

    kiválogattam a hétvégéről néhány problémás handet - ezek részben imo rosszul lettek megjátszva (persze meg tudom magyarázni), de kiváncsi vagyok, ki mit tett volna.

    1) ellen 17/14-es, viszonlag értelmesnek tűnő játékos. bb-ről 10%-ban 3betel, nem akartam 4betelni (részben mert nem akartam pre betenni egy flipre, részben mert azt gondoltam, hogy minden rosszabbat eldob)

    $0.02/$0.04 No Limit Holdem
    PartyPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG geniyne ($7) 175bb
    UTG+1 Igemon106 ($5) 125bb
    CO bonnyEC ($6.47) 162bb
    BTN stachuTG ($4.59) 115bb
    SB samseaborn ($6.83) 171bb
    BB tizuba ($5.25) 131bb

    Pre-Flop: ($0.06, 6 players) samseaborn is SB
    4 folds, samseaborn raises to $0.12, tizuba raises to $0.36, samseaborn calls $0.24

    Flop: ($0.72, 2 players)
    samseaborn checks, tizuba bets $0.69, samseaborn calls $0.69

    Turn: ($2.10, 2 players)
    samseaborn checks, tizuba bets $2, $2 to samseaborn ($5.78)?



    kérdések:
    - pre érdemes lett volna 4betelni? pushra call?
    - és a többi utcán ki mit csinál? flopon c/r-elni kellett volna vagy ott még jó a call is...

    előre is köszönöm

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Lehet fold, normal player nem hiszem h blöfföl itt, hiszen a te range-ed nagyon erős.
    Pre meg 4bet nálam ha szoktál amúgy 4betelni blöffből néha, sok Ax meg pár megadhatja pre, meg rád is tolja sb vs bb elégszer valszeg ahhoz, hogy tudj stackelődni.

  3. #3
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Egy észrevétel: nagyon nem mindegy hogy az általad megadott statok 70 vagy 4000 hand alapján jöttek össze, így azt javaslom mindig írd hozzá a handszámot is.

    Ha a pozis 3betje 10%, akkor feltételezem BB v SB szituban ennél magasabb lesz. Így egy elég széles range ellen sztem pre 4bet jobb lenne, mivel OOP nehéz lesz jól/pluszosan játszani, fit or foldolni AK-val. Az hogy 4bet/fold vagy 4bet/call a jó azt ennyi stat alapján nem hiszem hogy eldönthető, dinamika, history függő is de bvb sztem a 4bet/call nem lesz rossz.

    Ha értelmesebbnek tartod akkor dobható, mert a te OOP 3bet/call ranged elég face-up lehet számára, az ő value range ellen meg gyakorlatilag legjobban is split-re állsz.
    blaskon1002 likes this.

  4. #4
    Lelkes újonc tmbrüno avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Én pre biztos 4betelném, és úgy 40/60 %-ban menne a 4betcall/4betfold. Turn-ön már feladható ebben a szituban.

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet tmbrüno eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    40/60 %-ban menne a 4betcall/4betfold
    4bet/fold? Szerintem az nagyon rossz döntés volna. 4bet után oddsunk van megadni egy elég erős range ellen is (QQ+, AK), ha 4betelem, csak 4bet/call rangem volna, 4bet/fold soha.

    Ha nagyon nitty ellenfélről van szó, aki nem tolja be mondjuk QQ-val, meg AK-val, akkor értem, de pontosabban akkor sem, hiszen akkor meg nem jó ellene a 4bet, hiszen callolni sem fogja sok mindennel, inkább szélesebben tartanám a ranget.

    Szóval nem értem ez hogy jött, 4b/c oké, IP saját imagetől függne nálam, hogy 4b vagy call, tehát én mindig 4betelném kb, ha feszesebb vagy, akkor lehet callolni, viszont OOP inkább 4betelném a helyedben. Turnön viszont nincs értelme folytatnod, erősebb a range sokkal sztem.
    blaskon1002 and tmbrüno like this.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 08. 05.
    Hozzászólások
    272

    Alapbeállítás

    Én már preflop behelyezném a burgonyát.
    Ice-pocó likes this.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy észrevétel: nagyon nem mindegy hogy az általad megadott statok 70 vagy 4000 hand alapján jöttek össze, így azt javaslom mindig írd hozzá a handszámot is.

    Ha a pozis 3betje 10%, akkor feltételezem BB v SB szituban ennél magasabb lesz. Így egy elég széles range ellen sztem pre 4bet jobb lenne, mivel OOP nehéz lesz jól/pluszosan játszani, fit or foldolni AK-val. Az hogy 4bet/fold vagy 4bet/call a jó azt ennyi stat alapján nem hiszem hogy eldönthető, dinamika, history függő is de bvb sztem a 4bet/call nem lesz rossz.

    Ha értelmesebbnek tartod akkor dobható, mert a te OOP 3bet/call ranged elég face-up lehet számára, az ő value range ellen meg gyakorlatilag legjobban is split-re állsz.
    ok, kösz.
    kb. 800 handem volt róla, bb-n nem volt calling range, vagy 3betelt, vagy dobott (~ 90%ban), ezért azt gondoltam, hogy erős lesz az ő 3bet range pre, és mint máshol is látható, kicsit (nem kicsit) passzívan játszok sokszor, ami mint itt is látszik nem a legjobb

    végül turnön dobtam, szerintem verve voltam (de amilyen passzív voltam, ezt csinálhatta volna egy 72o-val is

  8. #8
    Lelkes újonc tmbrüno avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    4bet/fold? Szerintem az nagyon rossz döntés volna. 4bet után oddsunk van megadni egy elég erős range ellen is (QQ+, AK), ha 4betelem, csak 4bet/call rangem volna, 4bet/fold soha.
    Utána számoltam, és teljesen igazad van. Butaság volt, kösz hogy rávilágítottál! Ez esetben arra javítok, hogy 4bet/callon vagyok. (Amennyiben a 4betre egy 5bet allint kapunk.)
    BelaKecske and Tir-X like this.

  9. #9
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Nekem azt tanították, hogy QQ és AK lapok Hu-ban túl erős lapok a 4bet/foldhoz...persze, ha van valami totál biztos read, akkor esetleg...Nem akarok séma szerint játszani, de azért annyira nem vészes, ha valamiben röghöz kötött vagyok..aztán később ki tudja

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •