Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (39) összesen
Like Tree30Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 12. 09

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sima check fold
    Jó, hogy ilyen simának látod, lennék a helyedben.

    Én nem látom simának (könnyűnek) ezt a döntést. A lehetőségek végiggondolása során először arra jutottam, hogy az emelés nem jó lépés. Emelni akkor szeretnék ebben a helyzetben, ha
    - rosszabb lapokkal megadja vagy
    - jobb lapokat dobatom vagy
    - húzókra megad odds-on kívül

    Fentiekből legfeljebb az utolsó játszik - gondolhatnánk - de még az sem. Ez a 18-as emelés pont arra jó, hogy odds-on belül megadhasson bármilyen kombó húzóval.

    A megoldások közül az emelést így elvetettem. Marad a c/call vagy c/fold.

    Ezek közötti választásnál tényleg azon múlik, hogy fog-e ellenfél eleget emelni törnön rosszabb lappal, vagy blöffből, ahhoz hogy megadjuk. Lássuk: ha rosszabb lappal emel, akkor blöffbe fordít, azaz teljesen korrekt gondolkodás ez:

    "Amennyiben checkelsz, nem fog elégszer blöffölni ahhoz, hogy profitábilisan megadj,"

    Már persze, ha igaz az, hogy nem fog elégszer blöffölni. Abban nem vagyok biztos, hogy ki lehet-e mondani a fenti macskakörömbe tett megállapítást.

    Check/Call melletti érvek:
    (1) A törn K ideális arra, hogy floatoljon a kivárásunk után bármivel, amivel idáig eljutott. Ha van nála húzó, ha nincs, ha jobb nálunk (ekkor persze value bet), ha rosszabb. A float mellett szól az is, hogy a törn kivárással elég faceup lettünk, azaz kivárásunk pont azt jelenti, amire a legtöbben gondolnak: haha, megijedt a K-tól.

    (2) Azzal sem értek egyet, hogy az AA és KK lapokat sokan beleteszik az ellenfél tartományába. Sok esetben AA-val, KK-val emelne flop előtt 2 ellenfél ellen. Ha nagyvaknál AA, KK van, akkor helyében nem szeretnék szendvicsbe kerülni és két ellenfél ellen játszani, főleg úgy, hogy mindkettőnek 100BB-nél jóval nagyobb a zsetonhalma. A CO így gyengébb lapokkal is megadhat (kapcsolódók, egyszínűek, kis pp-k). Ha nagyvak tényleg egy jó regulár, sokszor emelni (4bet) fog KK-val, AA-val flopp előtt, ezért postflop laptartománya szerintem jóval ritkábban tartalmaz majd AA-t vagy KK-t, mint többen írták.

    A leírtak miatt egy kicsit weak-nek érzem itt a c/fold-ot. Persze a c/call-ra sem mondanám, hogy sima ügy. Én magam küzdőszellem vagyok, így a c/call-ra nyomtam, de lehet, hogy holnap - egy pohár kakaó mellett - a c/fold-ot választanám.

  2. #22
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bet/fold (bár máshogy méretezném az egész partit)

    Ahhoz, hogy a check/fold egyértelműen jó megoldás legyen, kellene valami olyan stat ami arra utal, hogy csapdázik ellenünk (pl. coldcall adatok, és 3bet call-ok) vagy mondjuk a "bet after missed (turn) cbet" közepes-alacsony értéke. (4bet, utcánkénti aggresszió, játék 3bet potokban) Így, hogy kvázi ismeretlen szerintem jobb megoldás a bet/fold (csak más méretezéssel).
    Lehet nála gyengébb kombináció: T9s, TJs, ATs, JJ, Axs (-->AQs,AKs). Nem hinném, hogy egy jónak tűnő reg (bár ha belegondoltok, 56 leosztásból mondjuk 30-40-szer kerülhetet 3bet lehetőségbe, így eddig 3-4szer látthatuk preflop visszaemelni, ami nem kifejezetten sok vagy éppen aggro) itt 22, 77-tel még bent lenne passzívan (azt feltételezem, hogy akkor nagyobb lenne a gap a vpip és a pfr között). Tehát ami ver minket, azok a TT, KK, AA. Ismeretlenül kisebb a valószínűsége annak, hogy KK,AA-val csapdázzon kicsit deep-en, ráadásul úgy, hogy satuban lesz postflop.
    A CO 3X-sze és a mi 11X-szünk mellé pedig már nem is nagyon kell csapdázni. Ha akár csak clickback-el egyet...
    56 handünk van. utcánkénti agresszió,bet after missed turn cbet?! ugyan.
    BB helyében ebben a szituban te cc-oznál pre T9s,JTs,ATs handekkel?
    Boletus likes this.
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  3. #23
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    60% betelne. Milyen range ellen? Milyen tervvel?
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  4. #24
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet Macko1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    56 handünk van. utcánkénti agresszió,bet after missed turn cbet?! ugyan.
    BB helyében ebben a szituban te cc-oznál pre T9s,JTs,ATs handekkel?
    56 hand nem minta. Annyi leszűrhető, hogy valószínűleg reg. Jó vagy rossz? Passz Csak felvetettem, hogy miket mérlegelhetnénk.

    Én nem calloznék, de nem indulhatok ki kizárólag magamból. Abban sem vagyok biztos, hogy itt egyáltalán van-e cc range-dzsem.

  5. #25
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek közötti választásnál tényleg azon múlik, hogy fog-e ellenfél eleget emelni törnön rosszabb lappal, vagy blöffből, ahhoz hogy megadjuk.
    Ez így nem teljesen igaz, pontosabban nagyon sokan elfelejtenek egy fontos kérdéssorozatot.

    1)Mely lapok azok, melyek eljutnak így turnig, és rosszabbak nálunk?
    2)Ha találtok ilyeneket, melyek ezek közül azok a lapok, melyekkel villainnek nincs elég SD értéke, ezért blöffbe fordítható.
    3)Ha még ilyenek is vannak, mennyiszer fog úgy dönteni, hogy meg is lépi velük a blöfföt, és nem pedig ch behindol a tűrhető EQ-jével (hiszen akkor valszeg húzókat soroltok ide (Egyáltalán van ilyen?!) ).

    Amíg ezt a három kérdést szépen sorban nem gondolja át valaki töviről hegyire, addig sztem el kéne felejteni a feladat 1 mondatos fikázását (nyilván nem Rád gondoltam thomyca)
    Coix and S0nnyB1ack like this.

  6. #26
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Macko1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    60% betelne. Milyen range ellen? Milyen tervvel?
    Azt senki se tudja, azt viszont mindenki tudja, hogy az xfold nagyon gáz.
    Macko1, S0nnyB1ack and AlcoholPro like this.

  7. #27
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Nincs lefikázva a feladat, csak nem ez az első eset, amikor olyan megoldást kapunk, ami kesze-kusza...
    56 hand...Agresszívnak "tűnő" reg, ami koránt sem jelenti, hogy az..."Lehet" csapdázott nálunknál erősebbel /történetesen KK, AA jöhet itt szóba/, ami részéről nem egy optimális játék úgy, hogy még 3 way vagyunk..."Lehet" set-et flopolt...milyen set-et?, mert nincs meg rá az iodds....nem blöffölne elégszer....Kevesebbszer lesz nála float az igaz, de az nem azt jelenti, hogy gyengébbek ne lennének nála. AJs, AQs, Van érv amellett, hogy erősebb nálunk benne van ez is, bár mondjuk, akkor random játékosnak mondanám nem egy gondolkodónak, és a statok nem állják meg a helyüket, de lehet nála azért gyengébb is a mieinknél. Azt gondolom,amikor olyan szituba kerülök, hogy nem tudok kizárni tényezőket, akkor a legjobb megoldás /a ma pókerében/, ha nem a weak játék felé borítom a mérleget.
    /Dr. Csernus: "Bevállalja?!"/

  8. #28
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kesze-kusza...
    milyen set-et?, mert nincs meg rá az iodds
    AJs, AQs
    Szóval szerinted nem callol preflop TT, mert nincs oddsa setminera, viszont callol AJs meg AQs. Hát ha TT, nem callol, akkor ezek sem. Aztán ha callol is, hány kombó lesz ez turnre? Pont ezért írtam ezt a kérdéssort, hogy ne kusza, ellentmondó magyarázatok jöjjenek, hanem sorban ezeket kéne végigzongorázni, ezzel eljutva egy rangeig, ami szerintetek hív a turnön.

    Ilyen rangeket még nem nagyon láttam a hsz-ek között, csak hogy "fújj, gáz, kriminális, ugyanmár kérem, miazhogyfold?"

    És abszolút nem bántás, de a válaszod szerintem sokkal kesze-kuszább, mint a feladvány, vagy a magyarázat. Meg aztán előfordulnak ilyen handek, nem, hogy csak ennyi infónk van villainről. Nem lehet mindig többezer leosztásunk valakiről
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 12. 10. 13:58

  9. #29
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval szerinted nem callol preflop TT, mert nincs oddsa setminera, viszont callol AJs meg AQs. Hát ha TT, nem callol, akkor ezek sem. Aztán ha callol is, hány kombó lesz ez turnre? Pont ezért írtam ezt a kérdéssort, hogy ne kusza, ellentmondó magyarázatok jöjjenek, hanem sorban ezeket kéne végigzongorázni, ezzel eljutva egy rangeig, ami szerintetek hív a turnön.

    Ilyen rangeket még nem nagyon láttam a hsz-ek között, csak hogy "fújj, gáz, kriminális, ugyanmár kérem, miazhogyfold?"

    És abszolút nem bántás, de a válaszod szerintem sokkal kesze-kuszább, mint a feladvány, vagy a magyarázat. Meg aztán előfordulnak ilyen handek, nem, hogy csak ennyi infónk van villainről. Nem lehet mindig többezer leosztásunk valakiről
    Ha itt most mi check/fold-ot játszunk, akkor villain, mégis hogyan akarja realizálni azt az iodds-ot? Erre válaszolj kérlek! /Költői/
    AJs, AQs, 3 way jobban teljesít egy ilyen spotban, mint egy 22, 77 vagy TT. Gondolom azzal tisztában vagyunk hogy elég reverses board-ok jöhetnek ezen pp-kre, és ismétlem önmagam, még ha jön is neki valami jó, akkor sem nem fogják elégszer kifizetni.
    És nem kell több ezer leosztás ezzel egyetértek, csak ne legyen már 56 hand alapján konklúzió valami és az alapján legyen a megoldás is kifejtve...
    És nem veszem bántásnak,mert:
    " Mindenki zseni. Ha egy halat az alapján ítélünk meg, hogy mennyire tud fára mászni, akkor szegény egész életében azt fogja hinni, hogy hülye."- Albert Einstein

  10. #30
    Lelkes újonc Ballage87 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    én körülbelül 2hónapja nem találok el semmit de ha emberek nl50 ten így játszanak QQ val DvB lehet elkezdek cash gamezni
    minden alkalommal, mikor eldobsz flop előtt egy 9es párt, Isten megöl egy kiscicát

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •