Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (108) összesen
Like Tree145Likes

Téma: A jelenlegi körülmények között belekezdenétek a pókerbe kezdőként?

  1. #81
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NL10-ről oktató nélkül mennyi idő szerinted eljutni midstakesre, mondjuk NL200-ra? 29000 tagja van a PA-nak,hány játékos jutott el SIMÁN midstakesre, van 1%? Tudsz 290 db PA-s midstakes játékost felsorolni? Tegyük fel igen, ez is csak 1%, ez lenne a sima út? Aki jelenleg midstakes játékos, mennyi van aki mondjuk 2 éven belül kezdte a játékot? Az omahás szekciót nem nézve a jelenlegi top handelemzők/ fórumozók/videókészítők is éppen küzdenek a midstakessel.

    Szval lehet számodra bármennyire mókás, ha most ismerném meg a szabályokat és eldönteném, hogy ebből akarok megélni, egyből oktatót fogadnék. Egyszerűen felesleges elkövetni az elején a hibákat, ha van aki pénzért elmondja neked azokat.
    Mielőtt ide regeltem nl10-en kezdtem PartyPokeren, másnap már nl25-nl50, összesen három nap alatt jutottam el nl400-ra és még oktatóm sem volt . Így utólag lehet tényleg jobb lett volna azt a pénzt egy coachra költeni
    Maxxxika and AlcoholPro like this.

  2. #82
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Slynzor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy meg azt írtam, hogy midstakes-IG nem kell coach, ez nálad azt jelenti, hogy önszorgalomból megvered a MS-t?
    Ne haragudj, profitorientáltan gondolkoztam, igazad van. Ahhoz, hogy bukójátékos legyél midstakesen tényleg nem kell coach.

  3. #83
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Oktatóként egyet kell értsek azzal, hogy a legelején nincs nagy értelme coachot fogadni.
    Azon, hogy legelején, azt értem, amikor az ember még ismerkedik bizonyos kifejezésekkel, nem használja mindet helyesen, nem tudja, milyen abc rangekkel érdemes nyitni egy microtétes SHCG asztalon (most saját műfajom példájánál maradok), vagy nincs legalább 20-30k hand mögötte.

    Elég nagy tapasztalattal rendelkezem oktatóként annak ellenére, hogy csak egy éve csinálom. Sokféle emberrel találkoztam, kezdőtől a haladóig, lustától a nagyon szorgalmasig. Azt egyértelműen kijelenthetem, hogy akik legkorábban feladták, az a néhány ember volt, akik kezdők voltak, és az út legelején tartottak. Mindegyikőjüket felvilágosítottam arról, hogy rengeteg dolgot megtalálna ingyen, amit én most meg tudok neki tanítani, és később jobban megérné oktatót fogadni, de végül így is bele akartak vágni.
    Volt, aki kb. 5 ezer CG leosztással a háta mögött fogadott fel (SNG vagy MTT tapasztalata sem volt nagyobb). Nem árt tisztán látni, ezért elmondom még egyszer: Nincs értelme oktatót fogadnia egy iylen játékosnak. Azt sem tudja, milyen az a kemény grind, milyenek a swingek, alig van handreading tapasztalata, a fogalmak nagy részét sem használja jól, tehát amit néhány óra alatt meg lehet neki tanítani, azt saját erőfeszítésből ugyanennyi idő alatt megtanulhatná, teljesen ingyen. Arról nem beszélve, hogy jó eséllyel fel fogja adni pár óra után, pont azért, amit írtam. Mert még semmi tapasztalata nincs, nem tudja milyen ez az egész, a grind, a matek, a rangek belövése stb stb. Pár óra múlva rájön, hogy ez uncsi, mégsem akarja, de erre ingyen is rájöhetett volna, magától.

    Szóval attól függően, mit értünk a "legeleje" alatt a folyamatnak, nem feltétlen érdemes oktatót fogadni. Ténylegesen a folyamat legelején kidobott pénz. NL10-20 környékével szenvedve, de lényegesebb tapasztalattal a hátad mögött már más tészta. Nyilván azt is meg lehet verni önerőből, de ott már tud annyit segíteni a coach, ami megérheti a kiadott pénzt.
    kidelpiero and BT86 like this.

  4. #84
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj, profitorientáltan gondolkoztam, igazad van. Ahhoz, hogy bukójátékos legyél midstakesen tényleg nem kell coach.
    Ha jobban érzed magad ettől a tévhittől, akkor egészségedre
    fejes1988 likes this.

  5. #85
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval attól függően, mit értünk a "legeleje" alatt a folyamatnak, nem feltétlen érdemes oktatót fogadni. Ténylegesen a folyamat legelején kidobott pénz. NL10-20 környékével szenvedve, de lényegesebb tapasztalattal a hátad mögött már más tészta. Nyilván azt is meg lehet verni önerőből, de ott már tud annyit segíteni a coach, ami megérheti a kiadott pénzt.
    Én is épp ezt írtam, hogy semmi értelme, önerőből is meg lehet verni, sőt 2020ban is meg lehet majd verni. Kicsit magasabb limiten pedig nem tagadom, hogy sokat tud segíteni egy coach, de önerőből is meg lehet verni. Aki mást mond, az magának hazudik, mert nincs kedve elemezni, kényelmesebb egy oktatót fogadni. Ha már ennyire CG-re van kihegyezve a dolog, akkor azt viszont nem állítottam 1 szóval sem, hogy NL200-at agyonveri bárki, coach nélkül. Annyit mondtam, hogy ADDIG nem kell . Persze lehet CG limitekbe belekötni, nem vagyok benne annyira jártas, úgy általában viszont tartom azt, hogy midstakesig szorgalommal el lehet jutni.
    idApRO likes this.

  6. #86
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Slynzor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jobban érzed magad ettől a tévhittől, akkor egészségedre
    Félre ne érts téged egyáltalán nem akarlak meggyőzni semmiről, csak gondoltam leírom a véleményem a topicnyitónak nehogy csak azt az álomképet lássa amit az itteni fórumozók nagy része lát. Ettől függetlenül örülök, hogy neked sikerült oktató nélkül eljutni midstakesig és kívánok a továbbiakban is sok sikert a pókerben.

  7. #87
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Félre ne érts téged egyáltalán nem akarlak meggyőzni semmiről, csak gondoltam leírom a véleményem a topicnyitónak nehogy csak azt az álomképet lássa amit az itteni fórumozók nagy része lát. Ettől függetlenül örülök, hogy neked sikerült oktató nélkül eljutni midstakesig és kívánok a továbbiakban is sok sikert a pókerben.
    Én sem ekézni akarlak, csak a véleményeddel nem értek egyet. De nincs is ezzel semmi baj sztem.
    kidelpiero likes this.

  8. #88
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    Svodín
    Hozzászólások
    642

    Alapbeállítás

    Csak akkor kezdenék bele most,ha van egy haver aki segít.Anno énis így kezdtem,először csak freerollok,haver meg msn-en mondta mit csináljak és miért.
    Ha már van egy kis tudás mindenképp lassú sng-ket játszanék,mert szerintem ott nincsenek még megélhetési játékosok.Cashel az a baj,hogy már NL10en is van egy csomó megélhetési játékos,akik nyomják 12+ asztalon rb-ért.Ők sem túl jók,de egy kezdőnek a rutin hiánya miatt nehéz ellenfelek lehetnek.
    Szerintem sng-n több sikerélmény jut és jól meg lehet tanulni a picit deepebb játékot az elején,és a shortot is.Rájön az ember,hogy mi fekszik neki jobban,aztán lehet indulni más játékok felé.

  9. #89
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    hol lehet ilyen haverokat találni? Jó lenne nekem is egy

  10. #90
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet Exec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hol lehet ilyen haverokat találni? Jó lenne nekem is egy
    Keresni kell egy jó pókeres fórumot, regisztrálni, és beszélgetni :P
    CsabiST likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •