Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 39 (39) összesen
Like Tree30Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 12. 09

  1. #31
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Ballage87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én körülbelül 2hónapja nem találok el semmit de ha emberek nl50 ten így játszanak QQ val DvB lehet elkezdek cash gamezni
    Szerintem kezdj rögtön nl100-on. Bár nem tudom, hogy ezzel a kommenttel a bet vagy check/fold mellett szavaztál, de az nyilvánvaló hogy birtokában vagy az epic tudásnak.

  2. #32
    Fáradhatatlan grinder kriispirolls avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hero range-e szintén eros, hiszen 3 emberbe oop cbetelt T magas boardon...

    ...A jobb fd-k sokszor betolják rád, (meg még sok más is, szal nehéz megadnod) jobbat dobatni nem sok sanszod van, szóval a bf nem az igazi szerintem.

    ...Az xc meg nagyon veszélyes, nem valószínu, hogy a fd-ivel majd betelni fog ahogy ment a parti, jobb neki a free card

    Tehat a jobb flushdrawk unimproved betoljak azon a kartyan ami a legtobbet segithetett nekunk ha meg nem volt kesz handunk, az erosnek tuno 3way cbet es turn barrell utan, de ha elcsekkeljuk a turnt akkor soha nem semibloffol vele? Ez nem valami logikus gondolat szerintem. Valszeg jobb neki a freecard valoban mert check jammelhetunk meg callolhatunk, de a turn checkunk nem egetvero erosseget sugaroz, ugyhogy hivhat ezekkel a turnon egy 99 vagy air (bar az nem nagyon lesz nalunk) hand ellen.

    A hand alapbol ott van elbaltazva hogy nem ismerjuk CO-t elegge, ami drasztikusan befolyasolja a BB 3bet coldcall range-et. Ha gigafish es passziv, akkor 89s,JTs,QJs-t is jobban el tudok kepzelni a BB kezeben, mert neki ez jo szitu egy multiway potot jatszani, hiszen sok flopon nem fogunk bloffbol cbetelni 3way, hanem szimplan feladjuk, es 98s-el nem is kerul nagyon nehez spotba gyakran (nem weak 2nd parra megy be nyilvan), ellenben o szelesen vbetelhet a fish ellen a checkunk utan, vagy megprobalhat egy ingyen kartyaert checkeli draw tipusu handjeivel, remelven hogy a passziv fish is checkel. AKs-el meg KK+-al meg gigafish ellen jo lehet egy clickback vagy rendes 4bet, mindenesetre nem hiszem hogy ezekkel mindig flatelne nagyvakbol.
    Nyilvan nem egy alomspot suited connectorral de 3way oszinte SB es egy fish ellen szerintem vannak akik meglepik.
    Ha gondolkodo jatekos a BB akkor valoszinuleg belekalkulalja azt is hogy lehet bloffolnie kell ha ugy alakul a board.

    Ha a CO egy csapkodos, maniac fish, akkor elkepzelhetobb hogy csapdazzon KK+-al, de akkor meg flopon gyakran betenne egy kis raiset ilyen drawheavy boardon, "fish ugyis stackelodik TP-val vagy drawvval, SB ellen meg nincs annyi value egy 99 szeru lap ellen, erosebb lapjait meg remeljuk stackelem" mentalitassal. 77-22vel elkepzelheto a coldcall pre elmeletileg de valoszinutlen, TT-vel inkabb, de sztem azzal lehet raiselne flopon, mert ki akarna hogy az ellenfel QQ/JJ-ja esetleg check/foldoljon egy turn K-n mondjuk? vagy mondjuk egy Aszon.

    Agressziv regular ettol fuggetlenul szerintem minimum az esetek egy kis %-ban 4beteli az AKs, KK+ handjeit preflop maniac ellen, tehat a coldcall ranget is lehet szukiteni kicsit.

    Ha 89s/JTs-el flatelt pre (sztem elobb ezzel fog, mint ATs-el meg KJ-sel mert azokkal gyakran lesz dominalva A meg K magas boardokon, ezekkel meg ugyis inkabb 2 part meg combodrawt szeretne flopon), azokkal is rahivhat a turnon, hiszen neki ez jobb bluff spot mint tegyuk fel egy river offsuit kettesen rahivni a checkunkre, mert ott gyakrabban callolunk szerintem.

    Az igaz hogy keves kombo bloff meg gyengebb SD kepes lap lehet nala, de valuehandbol sincs nala olyan sok sztem. KK eselye a turn K-val csokken, AKs, AA, TT ver minket az teny.

    A kriminalis valoban eros kifejezes volt, de szerintem nincs eleg informacio ahhoz hogy itt siman check/foldoljunk.
    Sok feltetlenek meg kell valosulnia itt ahhoz hogy ez dobas legyen.

    1, csapdazik preflop KK/AA-val
    2, flopon nem emel szettel, KKval, AAval, meg AKs (2 over+fd)
    3, nem stabel turnon kozepesen SD kepes lapjaival meg huzokkal

    Szerintem inkabb van nala flushdraw vagy turnre kialakult combodraw, mint szett, AA meg Kx

    Szoval en ezert nem check/foldolnek. En talan check/jammelnek, hatha commitaltnak erzi magat drawval amit meghiv, vagy check/callolnek ha egyben betolja.
    Utoljára módosítva: kriispirolls által: 2013. 12. 10. 20:57
    pourpres, Flush67 and dan9304 like this.
    ''All-in helyzetekben overpárokkal mutatás után furcsa dolgok történnek velem.''

  3. #33
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    én is betelném a rivert, ha ott visszakérdez akkor verve vagyok, ha itt checkelek, egy reg (szerintem) mindenképp emelni fog mivel gyengeséget mutatok. Gyengébb lapokat eldobja ( 88-99-JJ, QQ+ sztem 3betelne pozicióból, legalább is én, valamint ezekkel visszaemelne a flopon, vagy donkolna, eléggé draw heavy a flop is ), ha már megad vagy visszaemel akkor megválok a lapomtól.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  4. #34
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet mkbla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én is betelném a rivert, ha ott visszakérdez akkor verve vagyok, ha itt checkelek, egy reg (szerintem) mindenképp emelni fog mivel gyengeséget mutatok. Gyengébb lapokat eldobja ( 88-99-JJ, QQ+ sztem 3betelne pozicióból, legalább is én, valamint ezekkel visszaemelne a flopon, vagy donkolna, eléggé draw heavy a flop is ), ha már megad vagy visszaemel akkor megválok a lapomtól.
    1) Nem river, hanem turnön vagyunk.
    2) Nem tud 3betelni, mert mi 3beteltünk a partiban. Ő max cold4betelni tud.
    3) Nem tudott donkolni sem, mivel egyrészt poziban van ránk, másrészt cbeteltük a flopot.

    Mindent összevetve fogalmam sincs, hogy mit szerettél volna mondani a hozzászólásoddal, szerintem elkapkodtad
    kertitorp likes this.

  5. #35
    Fanatikus tag dan9304 avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 29.
    Hozzászólások
    294

    Alapbeállítás

    Idézet kriispirolls eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehat a jobb flushdrawk unimproved betoljak azon a kartyan ami a legtobbet segithetett nekunk ha meg nem volt kesz handunk, az erosnek tuno 3way cbet es turn barrell utan, de ha elcsekkeljuk a turnt akkor soha nem semibloffol vele? Ez nem valami logikus gondolat szerintem. Valszeg jobb neki a freecard valoban mert check jammelhetunk meg callolhatunk, de a turn checkunk nem egetvero erosseget sugaroz, ugyhogy hivhat ezekkel a turnon egy 99 vagy air (bar az nem nagyon lesz nalunk) hand ellen.

    A hand alapbol ott van elbaltazva hogy nem ismerjuk CO-t elegge, ami drasztikusan befolyasolja a BB 3bet coldcall range-et. Ha gigafish es passziv, akkor 89s,JTs,QJs-t is jobban el tudok kepzelni a BB kezeben, mert neki ez jo szitu egy multiway potot jatszani, hiszen sok flopon nem fogunk bloffbol cbetelni 3way, hanem szimplan feladjuk, es 98s-el nem is kerul nagyon nehez spotba gyakran (nem weak 2nd parra megy be nyilvan), ellenben o szelesen vbetelhet a fish ellen a checkunk utan, vagy megprobalhat egy ingyen kartyaert checkeli draw tipusu handjeivel, remelven hogy a passziv fish is checkel. AKs-el meg KK+-al meg gigafish ellen jo lehet egy clickback vagy rendes 4bet, mindenesetre nem hiszem hogy ezekkel mindig flatelne nagyvakbol.
    Nyilvan nem egy alomspot suited connectorral de 3way oszinte SB es egy fish ellen szerintem vannak akik meglepik.
    Ha gondolkodo jatekos a BB akkor valoszinuleg belekalkulalja azt is hogy lehet bloffolnie kell ha ugy alakul a board.

    Ha a CO egy csapkodos, maniac fish, akkor elkepzelhetobb hogy csapdazzon KK+-al, de akkor meg flopon gyakran betenne egy kis raiset ilyen drawheavy boardon, "fish ugyis stackelodik TP-val vagy drawvval, SB ellen meg nincs annyi value egy 99 szeru lap ellen, erosebb lapjait meg remeljuk stackelem" mentalitassal. 77-22vel elkepzelheto a coldcall pre elmeletileg de valoszinutlen, TT-vel inkabb, de sztem azzal lehet raiselne flopon, mert ki akarna hogy az ellenfel QQ/JJ-ja esetleg check/foldoljon egy turn K-n mondjuk? vagy mondjuk egy Aszon.

    Agressziv regular ettol fuggetlenul szerintem minimum az esetek egy kis %-ban 4beteli az AKs, KK+ handjeit preflop maniac ellen, tehat a coldcall ranget is lehet szukiteni kicsit.

    Ha 89s/JTs-el flatelt pre (sztem elobb ezzel fog, mint ATs-el meg KJ-sel mert azokkal gyakran lesz dominalva A meg K magas boardokon, ezekkel meg ugyis inkabb 2 part meg combodrawt szeretne flopon), azokkal is rahivhat a turnon, hiszen neki ez jobb bluff spot mint tegyuk fel egy river offsuit kettesen rahivni a checkunkre, mert ott gyakrabban callolunk szerintem.

    Az igaz hogy keves kombo bloff meg gyengebb SD kepes lap lehet nala, de valuehandbol sincs nala olyan sok sztem. KK eselye a turn K-val csokken, AKs, AA, TT ver minket az teny.

    A kriminalis valoban eros kifejezes volt, de szerintem nincs eleg informacio ahhoz hogy itt siman check/foldoljunk.
    Sok feltetlenek meg kell valosulnia itt ahhoz hogy ez dobas legyen.

    1, csapdazik preflop KK/AA-val
    2, flopon nem emel szettel, KKval, AAval, meg AKs (2 over+fd)
    3, nem stabel turnon kozepesen SD kepes lapjaival meg huzokkal

    Szerintem inkabb van nala flushdraw vagy turnre kialakult combodraw, mint szett, AA meg Kx

    Szoval en ezert nem check/foldolnek. En talan check/jammelnek, hatha commitaltnak erzi magat drawval amit meghiv, vagy check/callolnek ha egyben betolja.
    +1
    szinte mindennel egyetértek

  6. #36
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Úgy tűnik, nagyon sokan szinte rettegnek attól, hogy ki lesznek blöffölve. Mintha a bettel nem a lapjukat akarnák védeni, hanem az egójukat.

    Nekem itt a x/f teljesen egyértelműnek tűnt, és most is az, de nagyon hasznos és érdekes volt a másik oldal indokait olvasni.

    Szerintem miénknél gyengébb lapokkal többször fog örülni a szabadlapnak, minthogy inkább blöffböl beteljen velük. Az ellenfél is csak 56 leosztást lát rólunk, úgyhogy neki sincs sok infója, emiatt valószínűleg erős lapot tesz a mi kezünkbe is. Emiatt sima blöff itt nem lesz, max. csak félblöff, azaz backcheck helyett betelni csak egy erős húzóval fog itt. De ha tényleg erős húzó van nála, azt a mi turn betünkre is rátolja. Ez alapján a b/f-nál még a x/c-lal is jobban járunk.
    BelaKecske likes this.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  7. #37
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Úgy látom kicsit megint eltértünk a tárgytól...Nem arra kell magyarázatot találni, hogy mivel blöffölné meg a turn check-ünket. Nekünk itt betelnünk kell.
    Én a következőket gondolom a szituról, ha már tényleg nagyon kell az a laptartomány:
    Pre úgy gondolom, ha feladat egy közepesen agresszív regről beszél, akkor itt neki a call nem jó játék AA-val, sem KK-val. Úgy,hogy 3way vagyunk. Ami ezt inkább alátámasztja az a flop call. Ez nem csapda lenne, hanem egyszerűen nem nyerő játék, és még finoman fogalmaztam. Egyszer sem védi meg a lapját, értékért sem hív, hagyja hogy mi kezdeményezzünk, javuljunk etc...
    Részemről a nálamnál erősebb hand-eket pre ezzel elvetem, ha a feladat megoldására gondolok
    22,77 pre fold. Nincs meg a setmine-ra az oddsa, mert nem fog elégszer set-et flopolni, amit kifizetne neki Co és Hero, máskülönben tönkre megy. /99-ig fold/
    1010 pre cold4bet. /JJ-val is ez lenne a helyes, QQ szinte soha nincs nála/
    AKo pre cold4bet,
    AJs-AQs pre call, AKs is lehet call, de jobb a cold4bet nálam ez read függő.
    Ha a flop játékát nézzük, úgy hogy még mindig 3way vagyunk, a call nem jó játék tőle, ha set-et flopolt, tehát még inkább elvetném a megoldásban hangzottakat,az orvereket már fentebb említettem.
    A call-t itt AJs-AKs-től tudnám elképzelni.
    Ezek alapján én betelem a turn-t, és ha visszatolja,akkor mégis csak elgondolkozom a csapda lehetőségén, hisz csak 56 hand van, és stove-ot használok /settekkel is/ és számolok.
    Mivel van lehetőség egyikre-másikra mert ténylegesen nem zárható ki egyik sem, ezért szerintem a check/fold itt nem jó
    Persze ezek az én gondolataim, nem kell készpénznek venni, elfogadom mások véleményét is, csak az indoklás végett írtam.

  8. #38
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Pár embernek: a check/fold nem azt jelenti, hogy FELADTAM a partit, hanem azt, hogy nem tudok tovább értékért betelni a feltételezett range ellen, és az ellenfelem nem fog gyengébbel vbetelni, vagy elégszer blöffölni, hogy check/callt játszhassak. Itt most kb ez áll fenn.
    Az, hogy itt páran megpróbálkoznak felállítani egy pre cc ranget jó dolog, de ami igazán számít, hogy megadta a cbetünket, úgy hogy még van mögötte egy beszélő. (CO-ról mondjuk tényleg kellene némi info, nem csak BB pre játéka, de a flop döntése is más lesz/lehet miatta)
    Ami a blöff ranget illeti: nyilván olyan céllal adott meg flopon, hogy egyrészt CO dobni fog, másrészt meg mi nem fogunk barrelezni..... (esetleg még a turn Kinget is látta előre)
    Szóval blöff range szinte teljes hiányában maradtak a PP-k, amik vagy setre javultak és verve vagyunk, vagy legtöbbször checkbehind-ol a maradékkal, mert SD képes!
    Az a pár draw, ami lehet még nála, legtöbbször szintén check-elni fog és ehhez nem kell statisztikákat bogarászni -amik ráadásul nincsenek is-, egyszerűen ezen a boardon, ebben a szituációban valószínűleg ez lesz a gyakoribb.
    Ezektől függetlenül természetesen még fel lehet hozni érveket a bet mellett is, (még szép, mivel a póker nem egzakt tudomány, habár páran szeretik ezt gondolni) mondjuk JJ-val megadhat még egy utcát, ha pre éppen nem akat 4betelni vele -amire megint lehet érveket találni, és így tovább......
    Ahelyett, hogy próbáljuk eldönteni, az ellenfél részéről mi a JÓ és ROSSZ játék, majd kijelentjük hogy ez-meg-az nem lehet nála, mert az bizony ROSSZ játék (WTF?), inkább foglalkozzunk a saját helyzetünkkel és próbáljuk meghozni a lehető legjobb döntést: ez pedig SZERINTEM a check/fold lesz.
    BelaKecske, S0nnyB1ack and Arkhon like this.

  9. #39
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Corey-val értek egyet nyilván, annyit hozzátennék még, hogy kriispirolls hsz-e is oké, annyi a gond, hogy ugye fingunk nincs az ő játékáról, amit reppel az erős, lehet fog néha betelni fd-ket, de 1-2 fd-vel a range-ében még mindig nem vagyunk sehol se, szóval ez nem túl jó helyzet ahhoz szerintem, hogy bátor passz/push-t csináljunk. Szerintem a checkel is nyerhetünk párszor, s sima tag játékos ellen itt a xfold lesz a std döntés, ezért játszanám így amíg nincs infónk mást tenni, ez nyilván varianciában is a legjobb nekünk.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 12. 11. 13:55
    Tir-X likes this.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •