Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (40) összesen
Like Tree25Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 12. 13

  1. #11
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Push:
    Megadás esetén nyert összeg: 105,5
    Dobás esetén nyert összeg : 10,5
    Megadás esetén vesztett : 50
    A move várható értéke, tehát: (105,5+10,5)-50=66

    Amennyiben Villain all in megy, a range ellen kb. 65% van, ami azt jelenti hogy hosszú távon a pot 65%-a a miénk lesz, vagyis: 68,75.
    Nem tudom, de én itt nem sokat gondolkodnék, hisz nincs az megírva sehol, hogy flop után be fog kerülni minden zseton...
    Miért közölsz tényként egy ilyen számítást, ha fogalmad sincs, hogyan kell elvégezni? Teljesen rossz az egész.
    Nem bántás, csak hát érted. Semmi nincs benne kb., ami jó.

  2. #12
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A call mellett lehetnek indokok, ez fish kérdése, ha nagyon agró de amúgy nem annyira hülye akkor az jobb lehet, amúgy 4betelek én is, mert sokan nem dobnak itt semmi a 50/30ak közül.

    Aki betolja az miért tolja be inkább, mint 4betel?
    Én betoltam. Az indokaim:
    -postflop elég tanácstalan lennék A,K,Q high boardokon
    -ha floppon bármilyen boardon előlről betolja (itt gondolom valamennyire számít a kis spr) összetöröm az egeret kínomban
    -ha megtetszett neki az a 89s, hátha megad vele ( volt már hogy jött a sor alapon...)

    Ez nem túl képzett gondolkodásra vall belátom, de fejlődni járunk ide, nem igaz?

    Most inkább callolnám a betet
    Utoljára módosítva: Macko1 által: 2013. 12. 13. 13:44
    pourpres and playerxxx like this.
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  3. #13
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    én pusholnám a JJ-et inkább minthogy 4bet kasszában QKx, Axx stb.. boardon calloljam be a maradékot rosszabb szájízzel. Sőt sok flopon még foldolhat is, minthogy gamblerkedjen egy T9-el preflop 100BB-ért
    plusz ha eldobja, akkor is nyertünk vele sok BB-t szal nem fogom siratni a JJ-et
    pourpres, EKO and Fiatal like this.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  4. #14
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A call mellett lehetnek indokok, ez fish kérdése, ha nagyon agró de amúgy nem annyira hülye akkor az jobb lehet, amúgy 4betelek én is, mert sokan nem dobnak itt semmi a 50/30ak közül.

    Aki betolja az miért tolja be inkább, mint 4betel?
    Pusholnám azért amit jak1, macko1 és naggeri írt.

    A callunk után könnyen tehet minket jóval gyengébb range-re (már ha egyáltalán gondolkodik rajta), plusz nem érezném jól magam overcardos boardokon. Egy csomó trash lehet nála amivel itt callolhat pp-k, Axs, prémium lapok, esetleg sc-k amit akár el is engedhet flopon ha nem talál hozzá semmit. Szerintem egy ilyen játékos range ellen legjobb pre berakni, mert itt lesz legjobb az eq-nk.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2013. 12. 13. 13:53
    pourpres likes this.

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Alapvetően nagy gondunk nem lesz 4bet után olyan spr-nél , max 2 overes floppokon dobunk, bizonyos boardokon meg ha agró akkor cr, vagy pici bet/call lesz a játékunk.
    Mivel totál szemetek vannak a range-ében nekem a push akkor tetszik csak, ha teljesen hülye és nem nagyon dob semmit, amúgy a 4betre sokkal kevesebbet fog dobni nyilván. Ha nagyon gondolkódó hülye, max akkor lehet igaz az, hogy majd a push-t kisebb erőnek veszi, általában azt fogja nézni, hogy 75o van nálam és most én ezt 30 dollárig adom, de annál többért már dobom.

    de nyilván abban is van valami amit ti mondtok
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 12. 13. 13:55
    pourpres and Dinalt like this.

  6. #16
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    És mostantól minden hand után fogok ilyen nagy kérdéseket feltenni, már több indoklós hsz-t született ez alatt, mint a hónapban eddig, legalábbis nem számolva azokat, amiket én írtam.
    Macko1 and termin like this.

  7. #17
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Az indoklós hsz-eknek én is örülök, jobb ez, mint az 1 mondatosak.

    Viszont maga az indoklás, hogy rossz szájíz, meg nem érzem jól magam. Srácok, miért érezném rosszul magam egy oylan flopon, ahol van overcard, ha egyszer brutál széles range van a fishnek? Igen, ahogy BelaKecske írta, lehet hogy h 2 over is van, dobunk majd, de legtöbbször vígan pakolom be a pénzem akármilyen flopon ilyen SPR mellett, és amennyi szar lehet nála

    Szerintem agromonkey fish ranget jobb lenne minél szélesebben tartani, call vagy 4bet tetszik leginkább ( 4betre szavaztam, szóval valszeg játék közben is ezt léptem volna, elég sok mindennel megadja azt már, kb minden suited lappal, de az a minimum ). De a pushhal túl sok mindent dobatunk, engem nem nagyon tudtok meggyőzni, hogy ne az lenne a legrosszabb lehetőség
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2013. 12. 13. 14:04
    d-_-b likes this.

  8. #18
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért közölsz tényként egy ilyen számítást, ha fogalmad sincs, hogyan kell elvégezni? Teljesen rossz az egész.
    Nem bántás, csak hát érted. Semmi nincs benne kb., ami jó.
    Tudtam, hogy ráugrasz ...Amúgy nem veszem már támadásnak tőled ezeket, mert szimpi a hozzáállásod az egészhez, és bevallom neked köszönhető a fejlődés.
    Így már jobb?

    50%-os FE-vel, 65%-os equity-vel /BB-ben számolva/

    1. Megadás esetén: 0,5*0,65*111BB=36,075
    2. Megadás esetén vesztett összeg:0,5*0,35*96BB=16,8
    3. Dobatással nyert összeg : 21 BB

    Tehát a move várható értéke: (36,075+16,8)-21=21,875 BB
    .....
    Mivel nem tudni mit csinál flop, és mi is kerülhetünk nehéz helyzetbe, ezért a 21 BB-s profit szerintem nagyon is meg fogja állni a helyét!
    Utoljára módosítva: Ice-pocó által: 2013. 12. 13. 14:16

  9. #19
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Örülök hogy nem veszed annak, mert én sem bántó szándékkal írom. Ez a számítás már egy fokkal jobb, de sajna még mindig hibás, ha nem tévedek. Más értékekkel, de leírom én hogy tartom jónak:

    48-at pusholunk, a végső pot $102.25 lesz, ha megad.
    Ebből a potból részesülünk equitynknek megfelelően. 66%-hoz elég szélesen kell megadnia hozzá, egy 22%-os skálával, ami J9s meg hasonló lapokat is tartalmaz. Elég optimista becslés, megeshet, de ilyen kevés info alapján még nem feltételeznék ennyire széleset.


    Na de most a példa kedvéért legyen mondjuk egy 57%-os EQ (77+,ATs+,KQs,QJs,AJo+,KQo).
    Azt is meg kell becsülnünk, hogy hány százalékban dob. Ez itt elég hasraütésszerű, de megint csak a számítás levezetésének kedvéért monjuk legyen 70%-ban dobás az akciója. Soknak tűnik, de ha a fenti 9%-os rangel ad meg, akkor ha a squeeze range mondjuk 30% volt, ez 30%-ban callt jelent tőle.


    A végső számítás tehát:


    0.3 * (0.57*$102.25 - 0.43*$48) + 0.7 * $13 = $20.4 (átlagos leosztásonkénti proftja a movenak - nem a handnek, a pushnak)


    (Ha valahol elszámoltam, elírtam, szóljatok nyugodtan, megeshet)

  10. #20
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nem fogom átszámolni, de szerintem ennél többet nyerünk call-lal meg 4bettel is.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •