Oldal: 4 / 9 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (84) összesen
Like Tree57Likes

Téma: A PokerSnowie 23 bb/100-zal veri az ellenfeleket

  1. #31
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont az lenne a lényege az egésznek, hogy a GTO szerinti tökéletes move-ot lépjük meg, szóval marhára nem számít, hogy ki milyen statokkal játszik.
    Viszont akkor a program pont ugyanúgy játszana a 90/60-as fish ellen, mint a 24/22-es reg ellen, meg a 8/6-os nit ellen. Sok értelme nem lenne így.

  2. #32
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Kicsit más szemszögből: lehet hogy a GTO nem exploitálható, azaz semmilyen stratégiával nem tudunk nyerni ellene, a legjobb, ha mi is GTO-t játszunk ellene, úgy legalább egál lesz.

    Na ezzel 2 baj van: 1. matematikailag valószínűtlennek tartom, hogy egy ennyire komplex játéknak létezne egyetlen darab globális optimum stratégiája.
    2. A rake miatt GTO vs GTO vesztő játékot eredményez, viszont lehet, hogy a GTO olyan kevéssel veri az exploitálható stratégiát játszó játékosokat, hogy még ellenük sem termel nyereséget. Míg egy exploitálható ellenstratégia eredményes lenne.

  3. #33
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont akkor a program pont ugyanúgy játszana a 90/60-as fish ellen, mint a 24/22-es reg ellen, meg a 8/6-os nit ellen. Sok értelme nem lenne így.
    Hogy ne lenne értelme? Ugyanúgy verni fogja a 90/60as fisht, mint a 8/6os nitet ha matematikailag folyamatosan a legjobb döntést hozza meg. Minden játéktípus ellen egyértelműen +EV lesz (akkor ha az ellenfél nem GTO-t játszik), persze ez a winrate, nem lesz minden esetben az elérhető legnagyobb winrate, hiszen egy fishen jóval nagyobb edge-et tudunk kialakítani exploitatív stratégiával mint a GTO-val.

  4. #34
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    viszont lehet, hogy a GTO olyan kevéssel veri az exploitálható stratégiát játszó játékosokat, hogy még ellenük sem termel nyereséget. Míg egy exploitálható ellenstratégia eredményes lenne.
    Egyelőre olyan kevéssel veri, hogy 200k hand alatt 23 bb/100-at hoz összességében.

  5. #35
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kicsit más szemszögből: lehet hogy a GTO nem exploitálható, azaz semmilyen stratégiával nem tudunk nyerni ellene, a legjobb, ha mi is GTO-t játszunk ellene, úgy legalább egál lesz.

    Na ezzel 2 baj van: 1. matematikailag valószínűtlennek tartom, hogy egy ennyire komplex játéknak létezne egyetlen darab globális optimum stratégiája.
    2. A rake miatt GTO vs GTO vesztő játékot eredményez, viszont lehet, hogy a GTO olyan kevéssel veri az exploitálható stratégiát játszó játékosokat, hogy még ellenük sem termel nyereséget. Míg egy exploitálható ellenstratégia eredményes lenne.
    1. Amiért esetleg nem létezik GTO azok a folytonos betsize méretek, de ha diszkretizáljuk, vagyis véges számú akció áll rendelkezésre( action1 = fold action2 = check, action3 = bet 1bb, action4 = bet2bb... ), akkor már biztos fog létezni GTO. Anno Nasht ezért megdobták egy nobellel.


    2. Pontosan melyik exploitiv stratégiára gondolsz? merthát abból rengeteg van, sőt mivel senki nemjátszik GTOt ( mivel nem ismeri senki ) ezért mindenki exploitativ stratégiat játszik. Nyilván a különböző expl. stratégiák eltérően teljesitenének a gtoval szemben.
    The credit belongs to the man in the arena.

  6. #36
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Amiért esetleg nem létezik GTO azok a folytonos betsize méretek, de ha diszkretizáljuk, vagyis véges számú akció áll rendelkezésre( action1 = fold action2 = check, action3 = bet 1bb, action4 = bet2bb... ), akkor már biztos fog létezni GTO. Anno Nasht ezért megdobták egy nobellel.


    2. Pontosan melyik exploitiv stratégiára gondolsz? merthát abból rengeteg van, sőt mivel senki nemjátszik GTOt ( mivel nem ismeri senki ) ezért mindenki exploitativ stratégiat játszik. Nyilván a különböző expl. stratégiák eltérően teljesitenének a gtoval szemben.
    A bet size-zal kapcsolatban ezért írtam előbb, hogy érdekes a program, és amire jutottak:
    How does PokerSnowie handle bet sizes? | PokerSnowie Blog

    Érdemes elolvasni.

  7. #37
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én 6max SH-t próbáltam. Mivel elsőre én is úgy láttam, hogy 0,1 ponttal maradtam le a world classtól, a hsz-ed miatt gyanút fogtam. Aztán rájöttem, hogy ezek azok a handek, amik alapból benne vannak. Az import fülnél tudod kiválasztani a saját handjeidet. 36 hand sikerült extraterrestrial szinten, de még gyűjtöm a mintát. 2k hand után meglátjuk, kíváncsi vagyok. Máris volt egy érdekes hibám egyébként, bár már nem SH-t játszok, de UTG nyitás ellen CO-ból calloltam 66-tal, közben dobni (!!) kellene. :O
    Érdekes nekem meg aszondta, hogy sb-ről 55 el callozni kellett volna utg nyitását. (NL100-on 2.25ig nyitott)

  8. #38
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet hippiasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes nekem meg aszondta, hogy sb-ről 55 el callozni kellett volna utg nyitását. (NL100-on 2.25ig nyitott)
    Azóta volt SB-ből és BB-ből nekem is néhány ilyen. Úgy néz ki, hogy fél a squeeze-től.

  9. #39
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2. Pontosan melyik exploitiv stratégiára gondolsz? merthát abból rengeteg van, sőt mivel senki nemjátszik GTOt ( mivel nem ismeri senki ) ezért mindenki exploitativ stratégiat játszik. Nyilván a különböző expl. stratégiák eltérően teljesitenének a gtoval szemben.
    Arra gondolok, hogy exploitatív stratégia ellen olyat kell játszani, ami azt exploitálja. Szóval ha Pistike ellen GTO-t játszom, akkor kevesebbet nyerek, mint ha a GTO helyett pl a korábbi stratégiámat alkalmaznám.

    Egyébként simán lehet több Nash-állapot is, azaz lehet 1000 különböző stratégia, ami GTO-nak tekinthető.
    kiscash likes this.

  10. #40
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre olyan kevéssel veri, hogy 200k hand alatt 23 bb/100-at hoz összességében.
    Nem hiszem hogy tényleg annyi köze van ennek a botnak a GTO-hoz, mint az állítják, csak így jobb a marketingje.
    Macko1 and Englandfan like this.

Oldal: 4 / 9 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •