Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (84) összesen
Like Tree57Likes

Téma: A PokerSnowie 23 bb/100-zal veri az ellenfeleket

  1. #41
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Arra gondolok, hogy exploitatív stratégia ellen olyat kell játszani, ami azt exploitálja. Szóval ha Pistike ellen GTO-t játszom, akkor kevesebbet nyerek, mint ha a GTO helyett pl a korábbi stratégiámat alkalmaznám.

    Egyébként simán lehet több Nash-állapot is, azaz lehet 1000 különböző stratégia, ami GTO-nak tekinthető.
    Ha jól tudom a Nash és a GTO nem ugyanaz.
    Nash-t ismert range-ek ellen kell játszani(?), a GTO pedig a tökéletes stratégia teljesen ismeretlen ellenfél ellen, így abból csak egy van.
    Nem hiszem hogy tényleg annyi köze van ennek a botnak a GTO-hoz, mint az állítják, csak így jobb a marketingje.
    Egyetértek, de bőven elég ha megközelíti valahogy.
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2013. 12. 21. 00:08

  2. #42
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 05.
    Hozzászólások
    341

    Alapbeállítás

    Annak idején dogishead hu GTO stratégiája ellenfelekre volt optimalizálva. Legalábbis ő is GTO-nak hívta.

  3. #43
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Nem zulu...legalábbis a HU nash push/fold vagy call/fold táblázatok readless is használhatóak.

    Szimplán annyi a lényege, hogy bb-n nem tudsz elég lazán, vagy feszesen callolni, hogy kihasználhasd (ha lazábban callolsz az optimálisnál, akkor rosszul fogsz SD-ben teljesíteni, ha feszesebben, akkor meg túl gyakran dobsz). SB-n ugyanez...ha túl gyakran pusholsz nash callrange ellen, akkor SD-ben buksz, ha túl feszesen, akkor nonSD-ben.

    Tehát elvileg nincs megfelelő ellenstratégia rá (kivéve ha a másik is nash-sel), viszont gyakran nem ez lesz a legoptimálisabb stratégia.
    Pl ha tudod, hogy az ellenfeled 8bb-n AT+, 88+ callol csak, akkor leak CSAK a nash rangel pusholni, mert túl ritkán fog callolni.

    A GTO-nál az EV-d biztos emelkedik hosszútávon, de lehet, hogy ha GTO-t használsz, csak 2% lesz a roid, míg ha exploitive stratégiát, és mindig jól döntesz abban, hogy mikor ne legyenek balanceáltak a betsize-aid és range-eid, akkor 4%-ot hoznál.

    Ha jól értelmezem.
    De amúgy tuti nagyon messze van a GTO-tól még ez a robot. Még a legjobb játékosok sem játszanak abszolút GTO-t
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  4. #44
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    hát én egyáltalán nem ájultam el tőle, nl400 HU 8 BI-nt nyertem úgy hogy szerintem tök béna volt, mondjuk én meg nem dobtam kb 1 overbetjére sem és mindig blöffölt szóval nemtudom mennyire van itt kiegyensúlyozva és borzasztó calljai is vannak tök egyértelmű szitukban nem dob 1-2 párt, 100-200on valamivel jobban játszik de sztem egy HU regnek simán verhető mert nem alkalmazkodik és bizonyos sémákat követ amik szerintem kihasználhatók
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  5. #45
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet gorcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát én egyáltalán nem ájultam el tőle, nl400 HU 8 BI-nt nyertem úgy hogy szerintem tök béna volt, mondjuk én meg nem dobtam kb 1 overbetjére sem és mindig blöffölt szóval nemtudom mennyire van itt kiegyensúlyozva és borzasztó calljai is vannak tök egyértelmű szitukban nem dob 1-2 párt, 100-200on valamivel jobban játszik de sztem egy HU regnek simán verhető mert nem alkalmazkodik és bizonyos sémákat követ amik szerintem kihasználhatók
    Nálam is az volt a tapasztalat, hogy indokolatlanul sokat bluffcatchel akkor is, ha egyébként alig bluffolok. Ez persze kissebb potokban még nem olyan gáz de sokszor riveren nagy kasszákban TPTK stackoff.

    Az elején nem vettem komolyan azt hittem ilyen overbet bluffökkel szét lehet verni, aztán most az utolsó 2k handben totál TAG HU játékkal nyertem tőle +7 buyint. Nem tudom mennyire volt ebben upswing, nincs kedvem lemókázni vele 50k handet hogy kiderüljön.

    Az meg, hogy az összes eddigi ellenfelét 28 bb/100-al veri az vicc, nyílván van egy csomó olyan játékos benne mint én aki az elején funolgat csak össze-vissza.

  6. #46
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem zulu...legalábbis a HU nash push/fold vagy call/fold táblázatok readless is használhatóak.

    Szimplán annyi a lényege, hogy bb-n nem tudsz elég lazán, vagy feszesen callolni, hogy kihasználhasd (ha lazábban callolsz az optimálisnál, akkor rosszul fogsz SD-ben teljesíteni, ha feszesebben, akkor meg túl gyakran dobsz). SB-n ugyanez...ha túl gyakran pusholsz nash callrange ellen, akkor SD-ben buksz, ha túl feszesen, akkor nonSD-ben.
    Akkor tulképp a Nash az valamiféle egyutcás GTO.
    Szerk:
    Illetve nem, gondolom Nash-ben nincs x/r range, stb, csak push/call/fold.
    Jó lenne egy átfogó cikk Nash/GTO/balanszálás témában, úgyis mindig megy a hőbörgés hogy semmi érdekes nem jelenik meg mostanában, ennek mindenki örülne sztem.
    Utoljára módosítva: zulusierra által: 2013. 12. 21. 12:05
    Holdenper likes this.

  7. #47
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és mindig jól döntesz abban, hogy mikor ne legyenek balanceáltak a betsize-aid és range-eid
    Ez a legfontosabb. GTO igazából arra jó, hogy ha csak azt játszod akkor meg tudod "védeni" magad egy erős játékossal szemben. De ha egy nálad gyengébbel játszol akkor kissmillió spot van ahol GTO szerint kéne x%-ban bluffölnöd és valójában meg semmi értelme nincs, mert ellenfeled ezt nem tudja / fogja felfogni, és akkor is nagyon sok hibás callt csinál ha bizonyos spotokban 100%-ban csak valuebetelsz.
    Arsen, BelaKecske and sabe83 like this.

  8. #48
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Szerintem a nash féle push/fold nem lehet gto, csak nagyon kevés bb-vel (8bb alatt kb?).
    Ha tudom, hogy ellenfelem ezt játssza, olyan spotokba kell kényszeríteni, amire az nem ad választ. Limp, minraise, 10-20bb-nél is.
    Nem értek hozzá sajnos, de ha megnézed milyen játék megy CAP asztalokon, belátható, hogy a nash féle push/fold játékkal csak minimalizálni tudod a veszteséget, ha ezeket a spotokat el akarod kerülni egy jó játékos ellen.
    Rossz ellen meg sokféle játék pluszos lehet.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 12. 21. 12:57
    zulusierra likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  9. #49
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    6bb alatt a nash a legjobb választás, felette nem, de ettől még szerintem GTO, mivel egy olyan helyzetet kreál, amiben nem tud az ellenfeled nyerni (persze sb-n csak akkor ideális, ha push, vagy fold a kérdés, szóval nem jöhet szóba valamiért a limp, meg a raise sem... Mondjuk az ellenfelünk 60%-ban 3bs-el, és 70%-ban ISOS-ol, és postflop is aggro, 9bb 57s, itt pl nem lesz jó a limp, meg az mr sem, viszont be lehet tolni, mert nem tud olyan rangel callolni, ami ki tudja használni, hogy mi 57s-sel pusholtunk).

    Kérdés, hogy pontosan mit jelent a GTO, de szerintem nem a maxEV játékot, hanem egy olyan stratégiát, amire az ellenfél nem tud olyan ellenstratégiát találni, amivel ki tudja használni a játékunk.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  10. #50
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Hát de csalik az rng! XD Elcoinflipelte a worldclassom! XD Egész jó a program. Én 6max casht, és fullring freezeoutot toltam. Gombról és CO-ról nagyon lehet lopni. Vakharcban mint ha paranoiás lenne, elég lazán 4betelt. Flopon inkább csak callolni szeret, támadásra elég jól reagál nem egy dobáló gép, de a sacry flopon a donkbetet nagyon nyeli. Végén kipróbáltam mit csinál ha minden emelésére ai megyek. Nem lazult be, folyamatosan dobta. Megnéztem azt is milyen a HU játéka, az elég jó volt, csak mindig leriverelt. Szerintem ezt a 26bb/100-at azért hozza mert a többség nem veszi komolyan és mint én is, kísérletezik vele. Biztos vagyok benne hogy 5 ember ellen egy 6max asztalon nem hozna 26-ot, sztem még 20-at se. De nagyon jó a progi, kilehet próbálni vele új stratégiákat tanulópénz megfizetése nélkül. Egy kezdőnek ez a progi egy kincs! Mielőtt realmoney asztalokra ülne, ezzel kitűnően edzheti magát. Sztem az a havi 15$ dolcsi simasika. Megéri!

Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •