Oldal: 13 / 15 ElsőElső ... 31112131415 UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (143) összesen
Like Tree235Likes

Téma: Fórum moderáció - Kik legyenek a fórumközösségünk moderátorai?

  1. #121
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Tisztelt Moderátorok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy a tegnapi Zolee költözése topicba írt hozzászólásom a Hivatalos fórumszabályzat (lásd: Hivatalos fórumszabályzat) melyik tiltó rendelkezésének felelt meg, amiért törlésre kerül?

    Én itt úgy olvasom hogy: "A felhasználónak joga van információt, szöveget, üzeneteket, képeket és egyéb adatokat feltölteni a fórumra." továbbá "Amennyiben a felhasználó személyes információt oszt meg a nyilvános felületeken, nem kívánt üzeneteket kaphat egy harmadik féltől"

    Úgy gondolom, hogy hozzászólásom ezen kitételeknek megfelelt. Telefonszámom megadásával vállaltam, hogy nem kívánt üzeneteket kapjak, de ez nem tartozik az akadémiára, hiszen nem is vállal felelősséget miatta.

    Előre is köszönöm minden igényt kielégítő válaszukat!

    Asdator
    Faréj, kry, redoubtable and 2 others like this.

  2. #122
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Mit trollkodsz, vszinu komoly szandekbol ajanlottad fel a segitseged, egy olyan dologhoz, ami 6 eve mar lezajlott..hagyjuk mar

  3. #123
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit trollkodsz, vszinu komoly szandekbol ajanlottad fel a segitseged, egy olyan dologhoz, ami 6 eve mar lezajlott..hagyjuk mar
    Ha írhatok egy 2007es handelemzéses topicba, akkor miért nem írhatok egy másik régebbi topicba? Amúgy se néztem, hogy mikori a hozzászólás, ezenkívül a segítségnyújtás nincs időhöz kötve, bármikor segítek ha kell!

    Ez a "trollkodás" nagyon divatos fogalom lett, valaki igazán definiálhatná, mert nem nagyon tudom, hogy pontosan mit jelent. (szabályzatban se találtam semmi erre utaló megjegyzést)

  4. #124
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    A trollkodás az, amit a moderátor annak tart és nem kívánja elmagyarázni, így egy jolly, amit bármikor fel lehet használni.
    Faréj, dfecco23, asdator and 3 others like this.

  5. #125
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A trollkodás az, amit a moderátor annak tart és nem kívánja elmagyarázni, így egy jolly, amit bármikor fel lehet használni.
    Akkor rakják be ezt a pontot a fórumszabályzatba, hogy ilyen esetekben legyen mire hivatkozni...Mert enélkül önkényes törölgetésnek tűnik.

  6. #126
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Moderátorok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy a tegnapi Zolee költözése topicba írt hozzászólásom a Hivatalos fórumszabályzat (lásd: Hivatalos fórumszabályzat) melyik tiltó rendelkezésének felelt meg, amiért törlésre kerül?

    Én itt úgy olvasom hogy: "A felhasználónak joga van információt, szöveget, üzeneteket, képeket és egyéb adatokat feltölteni a fórumra." továbbá "Amennyiben a felhasználó személyes információt oszt meg a nyilvános felületeken, nem kívánt üzeneteket kaphat egy harmadik féltől"

    Úgy gondolom, hogy hozzászólásom ezen kitételeknek megfelelt. Telefonszámom megadásával vállaltam, hogy nem kívánt üzeneteket kapjak, de ez nem tartozik az akadémiára, hiszen nem is vállal felelősséget miatta.

    Előre is köszönöm minden igényt kielégítő válaszukat!

    Asdator
    Trollkodásnak minősül például az is, hogy 22:52-kor előásol egy 7 éves topicot, aminek zéró aktualitása van, beírsz valamit, csupán azért, hogy meglegyen a pólóra való pont, ami még pont hiányzik, majd 22:59-kor megrendelet a polót.
    idApRO, kriispirolls and iKeksz like this.

  7. #127
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    ha tilos trollkodni, én többet nem írok...


    Az intelligens ember majdnem mindent nevetségesnek talál, az érzékeny ember szinte semmit.

    J.W.Goethe

    asszem túlságosan sensitive a moderátorbrigád....

  8. #128
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet Admin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Trollkodásnak minősül például az is, hogy 22:52-kor előásol egy 7 éves topicot, aminek zéró aktualitása van, beírsz valamit, csupán azért, hogy meglegyen a pólóra való pont, ami még pont hiányzik, majd 22:59-kor megrendelet a polót.
    Még mindig nem kaptam rá választ, hogy melyik aktuális fórumszabályzat ellen vétettem. Ismétlem mégegyszer, "trollkodás" említve sincs ott...

    A hozzászólásaim 90%-a handelemző topicokban született, egyértelműen látható, hogy nem azok közé tartozok, akik valamilyen akadémiás termék megszerzése miatt kommentelnek agyba főbe. Ha a póló megszerzése vezérelt volna a kommentem megírásakor és nem a segítőkészség, akkor simán beírok valami 2 soros oltári poént a Vicc topicba, ahogy sokan mások is teszik...

    Ha az bűnnek számít, hogy nem figyelem, hogy mikor keletkezett egy topic, akkor igen vétettem, de ezen kívül biztos vagyok benne, hogy semmi olyat nem követtem el, ami a Szabályzatba ütközik.
    Egy szót nem szóltam volna akkor, ha reggel egy üzenet fogad, hogy a topic már nem aktuális és emiatt zárolásra került, nem lehet több hozzászólást írni bele (megtartva az eddigi hsz-eket). De az elég kiábrándító tud lenni amikor az ember este 11kor ahelyett, hogy az igazak álmát aludná, időt és energiát nem spórolva próbál segíteni egy fórumtársának, és ennek ellenére reggel a telefoncsörgés helyett egy törölt hozzászólás és törölt topic fogadja...

    Mivel látom, hogy a széllel szemben pisálok, ezért végszóként csak annyit, hogy ez az eset példaként szolgáljon mindannak, aki a jövőben segíteni próbál, legyen szó akár handelemzésről, akár bármi másról!

    Köszönöm ha elolvastad!

  9. #129
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Szerintem elfogadható, ha egy moderátor kitörli azokat a hsz-eket is, amik önmagukban ugyan nem sértik a szabályzatot, de szabálysértés kiváltói lehetnek. Nem olvastam a hsz-ed, de nem hinném, hogy azért lett kitörölve, mert gázt írtál és ez moderálás a ellened irányult, hanem mert a topiknak nem volt aktualitása, ergo a hsz-ednek nem sok értelme van ott, az viszont nem hiányzik, hogy telespameljék az emberek hülyeségekkel és szitkozódással, amit utána úgyis törölni kéne, így teljesen érthető, ha ezt egy moderátor igyekszik megelőzni.
    Vagy nem?

  10. #130
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem elfogadható, ha egy moderátor kitörli azokat a hsz-eket is, amik önmagukban ugyan nem sértik a szabályzatot, de szabálysértés kiváltói lehetnek. Nem olvastam a hsz-ed, de nem hinném, hogy azért lett kitörölve, mert gázt írtál és ez moderálás a ellened irányult, hanem mert a topiknak nem volt aktualitása, ergo a hsz-ednek nem sok értelme van ott, az viszont nem hiányzik, hogy telespameljék az emberek hülyeségekkel és szitkozódással, amit utána úgyis törölni kéne, így teljesen érthető, ha ezt egy moderátor igyekszik megelőzni.
    Vagy nem?
    Senki nem lát a jövőbe, nem tudhatod, hogy egy hozzászólás kiből mit fog kiváltani. Ezért addig amíg nincs rá 1-2-3 szabálysértő megjegyzés, addig nem tartom elfogadhatónak bármilyen nem szabálysértő hozzászólás törlését.
    Ha megtörténik a fent említett esemény, és mint jelent helyzetben - mint kiderült - a topic már aktuális, a helyes megoldás szerintem a szabálysértő hozzászólásokat törlése, de az eredeti komment megtartása és a topic zárolása.

    A továbbiakban nem kívánok ezzel foglalkozni, mert lehet az összes eddigi hozzászólásom is törlésre kerül, és feleslegesen nem szeretek gépelgetni, gyakoroltam azt már eleget...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •