Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 6789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (84) összesen
Like Tree57Likes

Téma: A PokerSnowie 23 bb/100-zal veri az ellenfeleket

  1. #71
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet EKO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ja a két magas lapos boardon a cr ellenem totál kamunak bizonyult, azért kezdtem el ott visszajátszogatni rá. Ugyanezt meg lehet csinálni vele két azonos kártyás flopon pl.: J77 ő bet én cal any2, turn x ő bet én AI, ezt is ette nagyon.
    Ha ez a cucc az aminek mondják, akkor mindenféle board-on xr-el blöffből, az hogy te most épp két magas kártyás flopon kaptad rajta, nem jelent semmit.
    A visszajátszogatással sem mész hosszútávon semmire (sőt), mert mindig a megfelelő %-ot dobja el a range-éből, nem fog túl sokat dobni.
    Lehet hogy pár alkalommal sikerül kiblöffölnöd, ami sikerélményt ad, de ez nem azt jelenti hogy hosszútávon így meg tudod verni. Ha túl sokat blöffölsz akkor pont azzal fogsz sokat bukni ellene.
    De mondom, csak akkor ha ez az aminek mondják...
    misirulez likes this.

  2. #72
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mikki86 : Nyilván nem debilek ellen kell használni hanem Hero-nál erősebb ellenfelek ellen. És akkor tök jó hogyha 0-át hozok.
    Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy a GTO gyenge játékosok ellen is jóval többet hozna, mint ha megpróbálnánk exploitolni őket. Méghozzá azért, mert nem tudunk tökéletesen exploitolni. Persze ha megvan a tökéletes ellenstratégia a fish játékára, akkor az már verni fogja a GTO-val elért eredményt.
    Tehát ha ismerném a GTO-t, akkor szerintem mindenki ellen alkalmaznom kellene, nem csak olyanok ellen akik nálam jobban exploitolnak. Persze ha már ismerem a GTO-t, akkor miért ne tudnék tökéletesen exploitolni...
    Arsen and BelaKecske like this.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  3. #73
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy a GTO gyenge játékosok ellen is jóval többet hozna, mint ha megpróbálnánk exploitolni őket. Méghozzá azért, mert nem tudunk tökéletesen exploitolni. Persze ha megvan a tökéletes ellenstratégia a fish játékára, akkor az már verni fogja a GTO-val elért eredményt.
    Tehát ha ismerném a GTO-t, akkor szerintem mindenki ellen alkalmaznom kellene, nem csak olyanok ellen akik nálam jobban exploitolnak. Persze ha már ismerem a GTO-t, akkor miért ne tudnék tökéletesen exploitolni...
    Szélsőséges esetekben biztos hogy jobban megéri exploitálni.
    PL. ha adott helyzetben egy emelésre GTO szerint 20%-ot kell dobnunk, de villain-t sokezer hand alatt nem láttuk blöffölni, akkor biztos hogy jobban megéri többet dobni 20%-nál.
    Gondolom mindenkinél van egy határ a tudásához mérten, ahonnan már jobban megéri GTO-t játszani (mondjuk azt úgysem tudunk, inkább azt mondanám hogy jobban megéri balanszáltan játszani).

  4. #74
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet Aptok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az még mindíg jobb, mintha buknál az ellenfél ellen 5bb/100-al és ahhoz jön a még a 10bb/100 bukó.
    Mégegyszer ismétlem GTO-t szerintem csak Heronál jobb ellenfelek ellen kell játszani.
    Érthetőség kedvért egy példa: 6 fős asztalon vagy 4db Demján Sándorral meg egy Phil Ivey-val. Demján ellen sose játszanák GTO-t, de ha meglenne a tudásom, hogy GTO-t tudok játszani minden bordon minden utcán akkor nem haboznék, és Phil ellen azt játszanék. Így ellene bukok -10bb/100-al ha nem GTO-t játszok kb -30bb/100-at hozok. Tehát Ivey ellen GTO-val csökentem a mínuszt és remélhetőleg a Sándorok ezt kompenzálják.
    Nem tudod csak Phil Ivey ellen játszani, mert már a preflop rangeidet befolyásolja az a 4 Demján, de a multiway kasszák is egész másképp alakulnak. Ivey ellen bvb esetleg még elmegy.

  5. #75
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy a GTO gyenge játékosok ellen is jóval többet hozna, mint ha megpróbálnánk exploitolni őket. Méghozzá azért, mert nem tudunk tökéletesen exploitolni. Persze ha megvan a tökéletes ellenstratégia a fish játékára, akkor az már verni fogja a GTO-val elért eredményt.
    Tehát ha ismerném a GTO-t, akkor szerintem mindenki ellen alkalmaznom kellene, nem csak olyanok ellen akik nálam jobban exploitolnak. Persze ha már ismerem a GTO-t, akkor miért ne tudnék tökéletesen exploitolni...
    Ez nem megalapozott. Ugyanezzel az erővel a kő-papír-ollós GTO-t is kéne alkalmazni az ellen is, aki csak követ meg papírt mutat mindig, de nem tudod milyen arányban (azaz a tökéletes ellenstratégia nincs meg.)

  6. #76
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    Játszottam ellene 3k handet, world class közepének mért, de halvány fogalmam sincs, hogy lehet ennél jobbat elérni. Sztem sose lesz meg nekem a legfelső szint (extra terrestrial), kb ha ezer évig pókerezek sem, mert hiába agyalok rajta, nem igazán értem a hibákat, amiket találni vélt . Bár nem túl lényeges, de pár buyin pluszban vagyok vele szemben, jóleső érzés
    Utoljára módosítva: Wasp által: 2013. 12. 23. 02:57

  7. #77
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy a GTO gyenge játékosok ellen is jóval többet hozna, mint ha megpróbálnánk exploitolni őket.
    Biztosan tévedsz! Az exploitiv játék és a GTO egymásnak tökéletes ellentéte, exploitálható ellenfelekkel szemben (amilyen az ellenfelek legalább 99.9%-a) a GTO sokkal kevesebbet hoz, mint a helyes ellenjáték. Mi sem szemlélteti ezt jobban, mint hogy jól játszó tanítványaink nagy mintán sokkal jobban megverik a mezőnyt, mint snowie, pedig snowie csak CG-t játszott, és shortban kisebb az edge.
    misirulez likes this.

  8. #78
    Fanatikus tag Aptok avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 21.
    Hozzászólások
    320

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudod csak Phil Ivey ellen játszani, mert már a preflop rangeidet befolyásolja az a 4 Demján, de a multiway kasszák is egész másképp alakulnak. Ivey ellen bvb esetleg még elmegy.
    Ha a kb -30 bb/100 helyett -10bb/per száz az nálad esetleg még elmegy akkor nem túl jó a hozzáállásod. Én inkább azt mondanám sokkal jobb ebben a szituban a GTO. Amúgy ugye a -10bb/100 az a legrosszabb esett, mert GTO-val 0 vagy jobb lesz az eredményünk.
    Nemcsak SB VS BB szitu van. Elképzelhetőek még olyan szituk amikor HU vagyok Ivey-val. Szerintem ezekben az esetekben ha ismerném a GTO-t bizos nem kezdeném el megpróbálni exploitálgatni. Lehet, hogy Demjénék miatt valamelyest más rangem lenne mint a pre GTO. Ekkor ezt a ranget balanszálnám teljesen. Ami ugyan kicsit elfog térni a GTO-tól. Viszont ahoz, hogy ezt teljesen balanszálni tudjam biztos, hogy nélkülözhetetlen a GTO ismerete.
    641stone likes this.

  9. #79
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Wasp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Biztosan tévedsz! Az exploitiv játék és a GTO egymásnak tökéletes ellentéte, exploitálható ellenfelekkel szemben (amilyen az ellenfelek legalább 99.9%-a) a GTO sokkal kevesebbet hoz, mint a helyes ellenjáték. Mi sem szemlélteti ezt jobban, mint hogy jól játszó tanítványaink nagy mintán sokkal jobban megverik a mezőnyt, mint snowie, pedig snowie csak CG-t játszott, és shortban kisebb az edge.
    Igen, de ahogy a GTO-t nem ismerjük, úgy tökéletesen exploitálni se tudunk. Arra gondoltam, hogy legtöbb esetben a GTO jobb, mint ha megpróbálnánk tökéletlenül exploitálni.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  10. #80
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Ezért egy GTO bot szerintem nagyobb winrate-et hozna a legtöbb játékos ellen, mint az adott tét legnagyobb nyerői.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 6789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •