Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 5678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (75) összesen
Like Tree164Likes

Téma: Álláskeresés a pókerkarrier után - interjú a Trenkwalder ügyvezetőjével

  1. #61
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet dedica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van pár ismerős, aki azért grinder,napi 10-12 órát még vasárnap is,hogy neki ne parancsolgasson senki.
    ez sem hangzik jól...ez így önsanyargatás, nem?
    4-5 óra minőségi grind még okés, vagy olyan melót kell találni ahol nem parancsolgat senki, vagy te parancsolsz másoknak. Ennyi

  2. #62
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    topic elején írtam, hogy vissza akarok menni melózni mert nem tudok annyit behozni, mint amennyit melóval kerestem korábban. Azóta sikerült visszamenni dolgozni. Kb. 65O nettót hozok haza és le van adózva, be vagyok jelentve stb. Ez biztonságot ad de ha ugyanannyit pókerrel tudnék megtermelni, azonnal abbahagynám a melót. Hétköznap sajnos semmi energiám nincs pókerezni, 7végén se nagyon (vasárnapi grind kilőve mert hétfő reggel meló).
    Most van idő játszani. Jó lenne csak ezt csinálni viszont az is qrvára zavar, ha hazautalok pénzt azon majrézok, hogy úristen csak a NAV rá ne jöjjön. Jó lenne, ha végre megoldódna az adózási kérdés. Sokkal nyugodtabban lehetne játszani, tervezni, stb. Mivel Mo élünk erre az esély nulla százalék.Remélem tévedek.
    Utoljára módosítva: chapuisat által: 2013. 12. 26. 17:23

  3. #63
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azóta sikerült visszamenni dolgozni. Kb. 65O nettót hozok haza és le van adózva, be vagyok jelentve stb. .
    Ez nagyon szép, gratula
    chapuisat likes this.

  4. #64
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    65O?!! mármint Ó ékezet nélkül, nem 0 mármint nulla?!

    norbyka likes this.

  5. #65
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 12. 26.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    miért vagytok meglepve, hogy a pénzt nem lehet könnyen megszerezni? sok filmet néztetek? :P
    Fluxxxi likes this.

  6. #66
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Véleményem szerint, hogy ha befizetjük a 16% SZJA-t, és a 27% EHO-t, ami összesen 43%-a a bevételünknek, akkor nem piszkálnak érte. Na de 43%??? Annyiért inkább bevállalom a kockázatot. Mondjuk azt hallottam, hogy 200.000 alatti utalásokkal, pénzkivétekkel nem foglalkoznak. De erre ne alapozzon senki!
    Szerintem ha még diák vagy, vagy másodállásként pókerezel, akkor nem foglalkoznak veled. Viszont ha már több éve munkanélküli vagy, és suliba sem jársz, akkor lehet feltűnik nekik, hogy mégis miből élsz...

  7. #67
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Ha jól rémlik a bevételed 127%-ának kell a 43%-át befizetni...

  8. #68
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Még jobb! Tehát ha jól értem (az egyszerűség kedvéért számoljunk 100 Ft-al), 100Ft bevétel után 127Ft-nak megfelelő adózás előtti eredményt kell alapul vegyek, így a 127Ft 43%-a 54.61Ft. Gyakorlatilag közel 55%-ot kell adóznunk a bevételből. Ha jól számoltam, akkor ez még nagyobb vicc, ha viszont valamit benéztem, akkor szóljatok.

    PS.: Ez lenne az a bizonyos szuperbruttósítás?

  9. #69
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Tieru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól rémlik a bevételed 127%-ának kell a 43%-át befizetni...
    lol + áfa vagy mi?

    10%-ot költségelhetsz az elkülönülten adózó jövedelmekből, tehát 90% 43%-a, legalábbis legutóbb erre jutottunk.
    Arkhon likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #70
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 05. 22.
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    Idézet Arkhon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Véleményem szerint, hogy ha befizetjük a 16% SZJA-t, és a 27% EHO-t, ami összesen 43%-a a bevételünknek, akkor nem piszkálnak érte. Na de 43%??? Annyiért inkább bevállalom a kockázatot. Mondjuk azt hallottam, hogy 200.000 alatti utalásokkal, pénzkivétekkel nem foglalkoznak. De erre ne alapozzon senki!
    Szerintem ha még diák vagy, vagy másodállásként pókerezel, akkor nem foglalkoznak veled. Viszont ha már több éve munkanélküli vagy, és suliba sem jársz, akkor lehet feltűnik nekik, hogy mégis miből élsz...
    Fel még nem tűnik.
    X éve ebből élek, MB kártyáról cashoutolgatva. Ez kb bármeddig működik sztem.
    Autóm is van (nem új), TBt is fizetem. Munkanélkülire meg sose jelentkeztem, közvetlen miután otthagytam a hagyományos állásomat sem.
    Kérdés, mi lenne egy többmilliós utalásnál. Mert elvileg már legális, és a terem (főleg a PS) adózott is mindenki helyett.. Még nem próbáltam ki. Valaki már igen?
    Arkhon likes this.

Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 5678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •