Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
Like Tree3Likes

Téma: A9o FT-n

  1. #1
    Handelemző Beckham087 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 28.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    293

    Alapbeállítás A9o FT-n

    $4k/$8k Ante $800 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($151k) 19bb
    Beckham087 (UTG+1) ($145k) 18bb
    CO ($268k) 34bb
    BTN ($512k) 64bb
    SB ($262k) 33bb
    BB ($1,024k) 128bb

    Pre-Flop: ($17k, 6 players) Beckham087 is UTG+1
    1 fold, Beckham087 raises to $16k, 3 folds, BB raises to $150k, $128819 to Beckham087 ($128819)?

    Körülmények: FT-n vagyunk 6ik hely kb 1K; első hely 4,2K. CL nagyon aggró volt nem sokkal előtte akasztotta a nagy kasszát amivel ennyire elhúzott. Az asztalon ülő többi playa is kb kompetens játékos 1-2 közülük inkább nitty.
    ICMezer szerint ha 25%-al tolja vissza akkor ez még dobó... Tényleg ekkora icm hatás van hogy itt dobni kell? Az nem baj hogy 16bb marad és ránk is kerül a vak hamarosan?

    Szal mi a jó? raise/fold, raise/call vagy alapban egy sima push?

  2. #2
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    A push nem lesz jó, a raise/call sem, a raise/fold jöhet szóba, ha a mögötted ülők nem őrült 3 bet-elők. Speciális esetben a raise/call is szóba jöhet ( dinamika, history ). Jó lenne tudni mekkora buyin, és igen hatalmas az ICM hatás.

  3. #3
    Tag BozsoHUN avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    101

    Alapbeállítás

    Nagyon nagy az ICM hatás! Itt 6-handed meg lehet próbálni egy stealt, ha nem mániákus 3betelők vannak az asztalon, de ha tudod hogy CL nagyon aggro, akkor részemről openfold. A9o 6-handed szerintem nem elég ide. Mi volt amúgy, rátoltad?
    kertitorp likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag scigabacsi avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Manchester
    Hozzászólások
    204

    Alapbeállítás

    16BB-ből még bármit lehet alakítani, szerintem még fölösleges ezzel kockáztatni.

  5. #5
    Handelemző Beckham087 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 28.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    293

    Alapbeállítás

    Idézet kertitorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A push nem lesz jó, a raise/call sem, a raise/fold jöhet szóba, ha a mögötted ülők nem őrült 3 bet-elők. Speciális esetben a raise/call is szóba jöhet ( dinamika, history ). Jó lenne tudni mekkora buyin, és igen hatalmas az ICM hatás.
    33 rebuy volt a torna kb 250 indulóval. A history annyi amit írtam a CL nagyon tolta, utsó 2 asztaltól vele voltam végig aggró volt nagyon, de úgy hogy ilyen 40/33 körüli statot hozott, nagy 3bettel.

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 01. 16.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    15

    Alapbeállítás

    A pontos kifizetést nem tudom, ezért számolni se tudok, de a másik short miatt rajtad nagy ICM hatás van, ezért sztem itt mindenképpen pusholnék (és mivel ICM calculator is azt dobta ki h r/f-olnod kell, amit kevésbé tennék szívesen, ezért is a pusht választanám.) Talán ha úgy érzed, hogy nem nagyon volt edged a másik 5 playán, és a BB télleg ***** agro, akk mehet r/c.
    kiscash likes this.

  7. #7
    Őstag daPEPEhu avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Hozzászólások
    1.611

    Alapbeállítás

    Hali

    Nem tudom, hogy a starsos 30r ez, de én annak a payoutjával néztem.
    Push rangeünk itt nincs, túl nagy stackünk van hozzá, mögöttünk sok embi van még+ következő körben a másik short lesz a BB( rossz a risk/reward ebben a szituban a pushnál)
    Minraise rangeünk alapból ez kb.:

    19.3%, 88+ A9s+ A7s-A6s A5o+ KTs+ KTo+ QJs QTo+

    Ahogy írtad a BB agró volt, de mivel előtte pont nyert egy nagy kasszát nem hiszem, hogy nagyon lightan visszatolná, másrészt ő a mi openünkre ezzel a range-dzsel visszanyomhatja:

    32.1%, 22+ A2s+ ATo+ K2s+ K9o+ Q3s+ QTo+ J7s+ JTo T7s+ T9o 96s+ 85s+ 75s+ 64s+ 53s+ 43s

    Sok itt a nullás vagy nagyon kicsi + a range-ében, ha azokat kivesszük, meg egy kicsit alakítgattam még:

    21.6%, 22+ A2s+ A9o+ K8s+ KTo+ Q9s+ QJo J9s+ T8s+ 98s

    Akkor ezzel adhatnánk meg:

    5.4%, 99+ AJs+ AQo+

    (amúgy a 32%os range-e ellen ezzel adhatnánk meg: 7.4%, 88+ ATs+ AJo+ KQs )

    Persze nézhetjük a Future Ev-t is, hogy ezután nagy stackünk lehet és nagyobb edget érezünk akkora stackből, de nálam A9o még így sem lenne benne, szóval r/f.
    Utoljára módosítva: daPEPEhu által: 2013. 12. 27. 11:18
    fejes1988 likes this.

  8. #8
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet daPEPEhu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Akkor ezzel adhatnánk meg:

    5.4%, 99+ AJs+ AQo+
    Kb nálam is, viszont én nem is nyitnék rá mással (ha ő ül a vakon), tehát ez lenne a r/c.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 12. 29.
    Hozzászólások
    515

    Alapbeállítás

    ha jók az ellenfelek akkor ato val calloznám, ha gyengébb asztal még lehet aj-t is dobnám, mivel elég szarul állunk Icm persze vonatkozink ránk is de közel sem annyira mintha mi lennénk az egyik 30-35bbs stack. szóval raise fold de ami tanulság, hogy ne csak sz icm- et nézzük ft-ken

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Std b/f. Pepe+1

    Ilyen Axo-kkal nagy hibákat lehet elkövetni ft-ken. Ha rosszul állítjuk fel a resteal rangeket, már óriási mínuszokat lehet termelgetni.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •