Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (40) összesen
Like Tree25Likes

Téma: "Póker mentális oldala", ki meddig jutott az önfejlesztésben?

  1. #21
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Jagerman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Évekről beszélek, nem kimondottan 15 versenyről. Lehetőségekről beszélek, amik nem realizálódnak. Nagyon frusztráló, hogy ott vagy, csak éppen mindig a küszöbön elesel, vagy egy más hasonlattal élve mondjuk futóversenyen közvetlenül célbaérés előtt mondjuk kiugrik vki, aki aztán egy lapáttal jól fejbeb..sz. Sajnos úgy látszik, hogy nálam ez már tendencia. Elég rossz megélni lelkileg, hogy míg másoknak sikerül, nekem sosem és mindig csak kevésen múlik, de a végén mindig én bukom. Ez kimondottan mentálisan rossz, én legalábis nehezen viselem a szituációt.
    Egyrészt tényleg számokbeli mintáról kell beszélni valamint azt is figyelembe kell venni, hogy évek alatt annyit változik jó esetben egy ember és a teljes mezőny játéka, hogy már nem is ugyanarról a játékról beszélünk.

    Valamint ez lehet ilyen magyar válogatott szindróma is, főleg a női kéziseknél van ez, hogyha a döntőbe jutnak elbukják, mert egyszerűen nem hiszik el, hogy megnyerhetik, nem azt nyújtják amit tudnának. Lehet te is máshogy játszol akár egy kicsit is, nem látod ugyanazokat a finom telleket, nem gondolkodsz annyira hideg fejjel amikor végre elérhető távolságba kerül a cél, a felgyülemlett stressz, fáradtság és az eddigi rossz tapasztalatok miatt.
    mkbla and van Gerwen like this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

  2. #22
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Jagerman

    Sajnos tudom miről beszélsz, nekem is voltak és szerencsére már egyre kevésbé vannak ilyen gondjaim. Túl kell élni, nem szabad, hogy felkavarjanak ezek a dolgok, távol kell tartanod magad ezektől a gondolatmenetektől, hogy úgy ülj le játszani, hogy faxom megint buborék, most leülök de vmi idóta túlhúzza az AA-mat, nem kapok lapot egész este, nem tudok egy rohadt flipet nyerni egész este stbstbstb... Én (mint ahogy gondolom sokan mások) most ezek a PA open bécsi satelliteken tolom +ipad madnessek, a végeredményeimet már az előző mondatban leírtam, naés? majd a következő sikerül Mélylevegő továbblép lefexik, alszik másnap mintha mise történt volna.

    és ez teljesmértékig igaz:

    Ti hisztek abban, hogy kellő energiabefektetéssel ellehet jutni a legmagasabb szintekre vagy legalábbis azok közelébe? Itt most elsősorban pókerrel kapcsolatban, de úgy általánosságban is érdekel a véleményetek.
    egyértelműen igen, ha nem hinnék benne most azonnal abba kéne hagynom

    nemtom mennyire sikerül képet beszúrnom, bocsi ha láma vagyok

    Algorithm.png

    A mentális oldal részéhez nekem főként hozzátartozott a tiltkezelés, ami miatt elkezdtem keresgélni. Egyébiránt én is ráakadtam a music74 (tudom, hogy most is olvasod!) féle programra, online nem, csak élőben voltam az eseményeken a grandban és a cottonban. Olvastam naturalwest könyvét ami nagyon sok hasznos dolgot tartalmaz, music74 is ígérete szerint átküldte nekem a sajátját amit ezzel kapcsolatban írt (amit már mondtam neki, apróbb javítások még elkelhetnek itt-ott, de összességében elég jónak találtam, valamint ígérte de még nem küldte a hozzátartozó mellékleteket kiegészítéseket). Igazából ezek az élő beszélgetés úgymond elhúzták előttem a mézesmadzagot, én többet vártam többet szerettem volna foglalkozni a témákkal és mélyebben, amikről beszéltünk, a 2 órás foglalkozások 2 percesnek tűntek, úgy elrohantak. Mindezek mellett önfejlesztő anyagokat is hallgatok, igaz nem a poker témában ,de kis gondolkodásmód változást pozitívabb szemléletet sikerül nyernem ezek által.

    Nem tudom, hogy itt ki hogy van vele, de ahogy látom elég vegyesen, olyanra gondolok, hogy itt nem mindenki főállású pokeres, én sem vagyok az, mindamellett, hogy napi 8 órában dolgozom átlagos munkahelyen átlag alatti fizetésért, átlag feletti problémákkal és basztatásokkal, levelezőn járok egyetemre, szerencsére már a vége felé, de ettől függetlenül a készülések a beadandók a tanulás a vizsgaidősuck mindenre rányomja a bélyegét, ilyen teher és nyomás alatt még pokerezni is akarsz, ahol ráadásul nem rajtad múlik, hogy az AA KK lapjaid vagy flop nuts-od túlhúzzák a riverre, vagy buksz pár flipet 70/30 at és már agyilag a plafonon vagy, mire kapod a következő premium lapokat legyen az JJ+ AQ+ beemelsz és senki nem adja meg, vagy borzasztóan rossz flopokat kapsz, ilyenek után én is kivagyok.
    Arra jöttem rá, legalábbis magamból kiindulva, hogy csak tiszta fejjel lehet leülni az asztalhoz, még az sem jó ha vizsgák után hazafelé menet megállok valahol, akkor is kivagyok és nem fog menni sem az élő sem a netes játék. Csak kipihenve nyugodtan.
    Lehetne itt még beszélni a figyelem, a fegyelem, a koncentráció, az érdeklődés fenntartásáról, mert ha bármelyik is el kezd csökkenni akkor velük együtt fog az eredményed is zuhanni az adott sessionben.
    A mentális rész eléggé bonyolult és összetett dolog, én mindenesetre, örülök hogy a nextgenerationre ráakadtam és sikerült tanulnom pár dolgot, valamint érdeklődtem és keresek újabb és újabb dolgokat anyagokat ezzel kapcsolatban.
    Az meg hogy music74-nek mi volt a haszna, volt-e egyáltalán(marketing, fejvadász vagy bárakármi), nem tudom de nem is az én dolgom, mutatott egy új nézetet, mindezt ingyen (jó persze barátnőm az folyamatosan magyarázott "milyen ingyen? el kell menned pestre meg kmétre? az neked ingyen van? tán kifizeti neked az üzemanyagot?")

    Egyébként tud valaki valamit, lett a nextgen 2? online vagy élőben? vagy mi lett a nextgen első részével? tartja vki a kapcsolatot a csoportjával? music74-el?

    én nem nagyon kapok válaszokat, holott még rengeteg kérdésem lenne....

    Szerk:

    Itt az oldalon többen is hirdettek mental coach szolgáltatásokat, akik ezt igénybevették azoknak mik a véleményük? Kitől a legérdemesebb órát venni? Hogy zajlanak ezek? Élő? Skype?

    Mindezektől függetlenül tervebe van véve egy ilyen csomag megvásárlása 100-150 usd körül az itteni oktatók valamelyikétől, csak hol pénz hiány van hol idő, hol mind a kettő...
    Utoljára módosítva: mkbla által: 2014. 01. 06. 13:40
    kertitorp likes this.
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  3. #23
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 07. 13.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Sziasztok! Köszönöm a segítségeteket. Nekem is nyilván sok dolgot át kell gondolnom, mert a megoldás kulcsa nyilván nálam van. Tudom azt is, hogy hol rontottam el. Sajnos a végjátékban volt egy durva hibám végső soron, ezért nem jött össze a dolog. Most átnézem, azért a leosztásokat és egy picit analizálom a magam módján. Nem igazán szoktam írogatni, viszont a tegnapi verseny kapcsán 2 leosztást szívesen megosztanék veletek érdekességképpen. A közvetlen bal oldalamra egy orosz játékost Varlamovot ültették, aki idén az UO Tróiát megnyerte. Nos ő nem egészen fél óra játék után a második vakszinten esett ki az alábbi partyban:

    Vakok 15/30. A kezdőstack: 5.000 volt. A HJ-ből 90-ig emelt Bajarn - egy jónak mondható svéd játékos, a CO-ban ülő keef_50 dobott és én is dobtam D-ből a kör Q, pikk 3 lapjaimat, a SB-ben ülő Varlamov viszont megadta az emelést, a BB-ben ülő német játékos dobott. A kasszában 210 volt. Flop: pikk Q, kör K, kör 10. Varlamov előről check, Bajarn 105-ig bet, Varlamov 310-ig visszaemel, Bajarn megad.
    Turn: pikk 10. Kasszában 830. Varlamov ismét check, Bajarn 210-ig emel, Varlamov 620-ig visszakérdez, Bajarn megadja.
    River: pikk A. A kassza már mamutnyira duzzadt: 2070. Még csak a 2. vakszinten járunk...
    Varlamov 1630-ig belenyit most, mire Bajarn kis tank után all in megy 4.360-al, Varlamov instacall 2.273-al.

    Varlamov a party végén kiesett. Bajarn végül 2. lett, vagyis csomagot nyert. Kérdés, hogy ki mivel játszott?

    A második partit én játszottam és szintén nagyon tanulságos volt. Vakok 100/200, ante 15. Én CO-ban ülök és kapok egy treff K, pikk K. Előről mindenki dob egészen a HJ-ig keef_50-ig, aki viszont 550-ig emel, én visszaemelek 900-ig, a D és a vakok instafoldolnak. Keef megadja az emelésem. A kasszában 2220 van.
    A flop: kör 10 pikk 9 káró 10. Nyilván nem ez a leányálom a KK számára, de annyira nem is rossz. Keef check én belenyitok egy félkasszát 1100-ig, Keef kis gondolkodás után call. A kasszában 4.420.
    Turn: pikk 5. Keef ismét check én viszont nem akarok még egy ingyen lapot adni neki, hanem all in megyek 9.793,32-al. Keef instacall 1.977-el. Mutatás nála: pikk A pikk 10. River: pikk 4. A 8.374-es kasszát ő viszi ki nut flussel. Keef végül a 12. helyig jutott.

  4. #24
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 07. 13.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Látom senki nem akar rejtvényt fejteni, nos túl nagy meglepetést nem fog okozni a dolog. Varlamov 10-es pókerrel esett ki, Bajarn runner runner royal flushe ellen.
    Flush67 likes this.

  5. #25
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    ezt hívják cooler-nek, ha sok leosztást játszol sok hasonlóval fogsz találkozni, csak nem mindegy melyik oldalon állsz
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  6. #26
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 07. 13.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    33

    Alapbeállítás

    Mivel kábé 7 éve játszom elhiheted tisztában vagyok a cooler parti fogalmával, de azért hasonlóval még nem találkoztam, úgy, hogy az asztalomnál játszódott le, bár szerintem nem is túl gyakori eset, hogy egy 10-es pókert, runner runner royal flushhel vernek meg. Én szerencsés vagyok, mert életemben 4-szer volt royal flushom, igaz pókert, csak straight flushhel vertem, bár azt is csak Omaha high/lowban, ahol azért nagyobb az esély erősebb handek kialakulására.

  7. #27
    Fanatikus tag mkbla avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    nekem csak egyszer volt royalflush valami kis versenyen a ps-en én már azért láttam karón varjút, mondhatni h kb én is 7-8 éve játszok...

    De elcsendesedett a topik... senkinek semmi más információja, más egyéb hozzászólása a témához??
    Pénz nélkül kártyázni olyan, mintha alkoholmentes sört innál és guminőt b@sznál...

  8. #28
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Íme a mostani mantrám. Én magam fabrikáltam, innen-onnan loptam egy-két panelt, de amúgy saját. Célja pedig hogy amikor a tilt határára sodródom, akkor agykontrollal úrrá legyek a helyzeten. Őszintén szólva annyira jó, hogy pénzt kellene kérjek érte hogy olvassátok. Amíg nem fizettek 5000 forintot addig nem is olvashatjátok el!

    Mantra tilt esetén:

    Tudom hogy pánikolsz, tudom hogy nagyon szúr, de erre készültél, tudtad hogy el fog jönni az érzés, és tudtad hogy milyen lesz. És tudod hogyan kell legyőzni. Mély levegő. Ez nem egy valós pánikhelyzet. Ez a kudarcra adott érzelmi bumm, amit 24 óra alatt biztosan legyőzöl, csak közben veszítesz egy napot. Mondd hangosan: mindegy hogy ma vagy holnap harcolom meg a mostani csatát, akkor tehát ma harcolom meg és nyerek egy napot, és legyőzöm a félelmet is amivel...

    Nem folytatom tovább baszki, ez annyira személyes és nyálas hogy nem vagyok hajlandó. Különben se fizettetek érte!
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  9. #29
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Te mit szivsz?

  10. #30
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Különben se fizettetek érte!
    De csak azért, mert nem írtál nicket/skrillt...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •