Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (49) összesen
Like Tree60Likes

Téma: Még mindig jó megélhetést tud biztosítani a póker?

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 01. 14.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás Még mindig jó megélhetést tud biztosítani a póker?

    Érdemes belekezdeni komolyabban, ha van rá időm vagy keressek más területet?
    Jelenleg 20 éves vagyok és nem igazán van tervem a jövőre nézve. Szeptemberben kezdtem el egy OKJ képzést, de otthagytam, februárban kezdek egy újat (ezt sem fogom befejezni csak a szüleim nem engedik, hogy otthon "üljek"). Jelenleg angolt tanulok (most kezdtem el).

    Az online pókerrel kb. 1,5 éve ismerkedtem meg, de komolyabban nem foglalkoztam vele. Többször beleakartam kezdeni, de mindig bizonytalan voltam. Most viszont lenne olyan 100-150 $ kezdőtőkém. Suli mellett (februártól) napi 5-8 órát tudnék a pókerre fordítani (hétköznap, hétvégén végül is az egész nap).

    Lényegében tapasztalt játékosok véleményére lennék kíváncsi. Azért kérem ki a véleményeteket, mert jóformán egyetlen egy játékost sem találtam akik az elmúlt években kezdtek volna játszani (2012-2013). Azonban rengetegen vannak akik 1-2 bejegyzés erejéig (blog, napló) írnak valamit utána pedig inaktívvá válnak. Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez azért van, mert lusták vagy azért, mert rájöttek, hogy nem éri meg.?

    Abban az esetben, ha nekikezdek, akkor a PS-en vagy az FTP-n szeretnék NL SH CG-t játszani.
    Milyenek lennének az én helyzetemben a reális célkitűzések (tudom, hogy személyfüggő) ? Pl. nyár végéig nl 25-50 irreális (nl2-ről)?

    Tényleg kíváncsi lennék a véleményetekre. Előre is köszönöm a válaszokat!

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    egy kérdés ami közelebb visz a megoldáshoz: miért okj képzésekkel tökölsz?
    Heskey and mkbla like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #3
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Ahhoz, hogy nyerő legyél, olyan személyiséggel kell, hogy rendelkezzél, hogy - kis túlzással - bármi másba kezdenél, akkor is kiemelkedő teljesítményt tudnál nyújtani! Nagyon egyszerű az összehasonlítás és talán jól érzékeltethető a nehézsége, ha belegondolsz, hogy több millió játékos ugyan azt akarja, amit Te.
    Csak akkor van értelme, ha tényleg azt gondolod és ismered magad annyira, hogy olyan jellemmel rendelkezel, ami kiemelkedő egy több milliós tömegben!

    Gondold végig, hogy mondjuk ha kellene minden nap futnod, súlyzóznod, tanulnod és közben folyamatosan valaki szándékosan idegesítene és nyomná bele az arcodba hangosan 24 órában, hogy "te gyenge vagy!", akkor vajon kiemelkedőt tudnál e nyújtani?

    Megnyernél egy ilyen versenyt, ha mondjuk fél millióan indulnak? Ha a válaszod "igen", akkor megéri!
    Macko1, Faréj, dlotomi and 5 others like this.

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 09. 12.
    Hozzászólások
    35

    Alapbeállítás

    Szerintem csak akkor ha oltári nagy türelmed, szabadidőd van.
    Nem mellesleg fogékony vagy új dolgok megtanulására.
    Persze tehetséged is van hozzá.
    Én kiégtem hamar. én már nem fognék bele újra.
    Anno ilyen nl2 nem is volt nl10 en kezdtem mindig onnan ment az építkezés
    Végül is előttem leírta jak

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Rengetegen vágnak bele, és kevesek lesznek nyerők,még kevesebben élnek meg belőle.
    Nem így volt ez 6 éve, de most már így van.
    Azt az energiát, ami egy ilyen kockázatos dologba beleölsz, inkább célszerűbb lenne valami értelmesebb dologra fordítani, de az OKJ sem éppen a legjobb választás. A nyelv viszont mindenképp.
    zulusierra and van Gerwen like this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 04. 28.
    Hozzászólások
    289

    Alapbeállítás

    "nyár végéig nl 25-50 irreális (nl2-ről)? "
    Ehhez vagy kva jó bb/100-at kell hoznod vagy kva sokat játszani, vagy bankroll management-et teljesen elfelejteni. Szerintem irreális. Nem vagyok született tehetség, és nem is akarok most nagyon észt osztani de nekem 10 hónap kellett ahhoz hogy 20$-ról (NL2) feltornázzam magam NL10-re, amit reményeim szerint február végére sikerül összehozni. A legnehezebb számomra a a magasabb Bet-ek, pot-ok veszteségek stb. megszokása.,
    Utoljára módosítva: Exec által: 2014. 01. 15. 19:33
    van Gerwen likes this.

  7. #7
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    Nem vettem észre nálad a poker iránti eltaszíthatatlan szerelmet . Így nehéz lesz. Mást nem tudok tanácsolni kezdj bele és majd meglátod szereted-e az egészét és minden velejáróját.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz, hogy nyerő legyél, olyan személyiséggel kell, hogy rendelkezzél, hogy - kis túlzással - bármi másba kezdenél, akkor is kiemelkedő teljesítményt tudnál nyújtani! Nagyon egyszerű az összehasonlítás és talán jól érzékeltethető a nehézsége, ha belegondolsz, hogy több millió játékos ugyan azt akarja, amit Te.
    Csak akkor van értelme, ha tényleg azt gondolod és ismered magad annyira, hogy olyan jellemmel rendelkezel, ami kiemelkedő egy több milliós tömegben!

    Gondold végig, hogy mondjuk ha kellene minden nap futnod, súlyzóznod, tanulnod és közben folyamatosan valaki szándékosan idegesítene és nyomná bele az arcodba hangosan 24 órában, hogy "te gyenge vagy!", akkor vajon kiemelkedőt tudnál e nyújtani?

    Megnyernél egy ilyen versenyt, ha mondjuk fél millióan indulnak? Ha a válaszod "igen", akkor megéri!
    A nyerő játékosoknak megmelengetted a lelkét
    fejes1988, Cshősz, Pat and 2 others like this.

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 05. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Van, akinek jó. A termeknek például nagyon jó.
    van Gerwen likes this.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    több milliós tömegben!
    Most én nem látok tisztán vagy túlzol? Milyen több millió? Pokerscout >> 88427 players majdenm minden hálózatot lefedve...

    Amúgy a többivel absz. egyetértek.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •