Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree2Likes

Téma: NL4 SH - szett riveren potnyi donkbetet kap

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás NL4 SH - szett riveren potnyi donkbetet kap

    fastforward asztal nincs history, ellen nem sok hand alapján 33/11/7,2
    agr% 33, riveren 38

    itt mit kellene lépni?
    $0.02/$0.04 No Limit Holdem
    PartyPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG R_IV. ($4.94) 124bb
    UTG+1 leytenki ($2.90) 73bb
    CO Kaynicht0815 ($4.44) 111bb
    BTN samseaborn ($4.94) 124bb
    SB icebird44 ($7.56) 189bb
    BB Filas110 ($5) 125bb

    Pre-Flop: ($0.06, 6 players) samseaborn is BTN
    R_IV. calls $0.04, 2 folds, samseaborn raises to $0.16, 2 folds, R_IV. calls $0.12

    Flop: ($0.38, 2 players)
    R_IV. checks, samseaborn checks

    Turn: ($0.38, 2 players)
    R_IV. checks, samseaborn bets $0.28, R_IV. calls $0.28

    River: ($0.94, 2 players)
    R_IV. bets $0.90, samseaborn raises to $1.80, R_IV. goes all-in $3.60, samseaborn goes all-in $2.70


    kösz

  2. #2
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    K10s?

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    flop huge mistake
    river raise size nagyon rossz, semmilyen dámát nem fog dobni a gyerek semmire, meg rakás 2 párja lehet amit esetleg bet/calloz és nem tol rád.

    az alap, hogy be kell a riveren tenni, a sorok száma sehol nincs a top párok meg 2 párok számához képest a range-ében.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    oops, rosszul raktam fel, először csak a river donkig akartam...

    na mindegy. ezen a száraz flopon is emelni kellett volna? azért nem tettem, mert nem nagyon tudtam olyan lapot a kezében adni, ami limp/call pre, és itt adja (legfeljebb néhány pp, de azt is eldobja a második betre, így abban bíztam, hogy hátha később felszed némi equityt... szóval ha kellett volna emelni, akkor mekkorát? és riveren mi lett volna a jó méret? gondolom valami izmosabb, mert nagyon sok rosszabbal adhatja, de meddig kellett volna emelnem?

    pocó - ezt nem találós kérdésnek szántam, hanem hogy hogyan kellene máskor játszani fishy ellenfél ellen száraz boardon top szettet, hogy tanuljak is . csak elszúrtam, és rossz helyen állítottam le a HH-t, de most már hagyom így

    a játékom szempontjából meg szerintem mindegy, hogy KT a vége vagy Q9, esetleg alacsonyabb szett , mert azt gondoltam, hogy legalább annyi két pár, esetleg top pár is lehet nála
    Utoljára módosítva: samseaborn által: 2014. 01. 16. 22:56

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Amagas, (Kmagas,) 7x, Jx, any pocket pár, 89, T9, T8 elsőre ami mondjuk tovább játszik, és persze ha KK-t játszott így pre az is, meg 120bb-t valahogy be kell pakolni, nyilván ezen a boardon túl nagyon nem betelhetsz, de ettől még kell hogy menjen be pénz, félpot, ilyesmi. Általában nem a limpcaller arcok fognak pottal blöffölni két utcát a gyengeségre, meg olyan marha sok lappal nem tud equlity-t felszedni amit itt amúgy eldobna, annyit meg a többi lapja is romolhat, amit itt még jónak érez.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet samseaborn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...ellen nem sok hand alapján 33/11/7,2

    kösz
    37/11 ---> magyarra fordítva sokszor limpel, ritkán emel, valószínűleg postflop is calling station. Mit vártál a flop check után, a range melyik részétől nyersz többet, mint a flop bet turn bet után?
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  7. #7
    Tag Englandfan avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 16.
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    flop félpot,turn 3/4pot,river ha donkol allin,ha nem akkor szíved joga eldönteni az eddigi játéka alapján h szerinted mennyit adna meg még,én olyan 60%potot emelnék... flop emelni kell tényleg,ezeket nem szabad kihagyni,nem épül a pot sem és riverig meg jöhet actionkiller lap is (pl river Tx/8x pláne ha pikk) ami azt eredményezi hogy a floppolt nuttal egy utca value-t tudtál kreálni pozícióból...

  8. #8
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amagas, (Kmagas,)
    Micsoda optimizmus ez?

    szokásos OFF tőlem:
    Amúgy ez a baj az ilyen fast asztalokkal hogy mindenki nit, aztán elég rendesen átértékelődnek a rangek. Aztán jönnek az ilyen hajmeresztő chbackek mint hero, amihez alkalmazkodni kell (tulajdonképpen erről szól az egész játék). Szóval kezdőbb szinteken nem látom értelmét nitekkel teli asztalokon gyorspókert játszani, mert nem biztos hogy tudod a megfelelő ellenstratégiát. Míg a sima asztalokon ülő bálnákat meg sima tag játékkal leszeded. Lehet, hogy 3ad annyi handet játszol de 3x-oros bb/100-al.

  9. #9
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    flop huge mistake
    river raise size nagyon rossz, semmilyen dámát nem fog dobni a gyerek semmire, meg rakás 2 párja lehet amit esetleg bet/calloz és nem tol rád.

    az alap, hogy be kell a riveren tenni, a sorok száma sehol nincs a top párok meg 2 párok számához képest a range-ében.
    kicsit másképpen gondolom.

    a flop check back szerintem is mistake, kb az egész ranged cbeteled ezen az atomdry boardon, szóval pont a seteket checkbackelni, pláne egy fish ellen nem nagy karrier.


    Mivel BB-n flatelt elég széles lehet a range, a gond pedig az,hogy pl 77-et vagy 99-t 22-t elég sokszor check\raiselne turnon vagy legalább betelne, ami a river ranget eltolja a drawk és Q9\QJ-k irányába. Ez pedig annyit tesz hogy van

    -5 darab QJ
    -9db Q9
    -16db KT
    -16db T8 (ha kivesszük T8o-t akkor 4 (bár szerintem bb-n ez bőven benne lesz a flat rangeben egy avg halnak)
    -és talán 4db 99

    a river feltételezhető bet\broke rangében.

    Ugyanakkor jó esély van,hogy ezek közül sok hand csak callolna, és nem raiselne riveren (kivéve főleg a sorok,ami szintén a raise és főleg a 'tegyünk be 120bb-t" ellen szól)

    A fenti számok alapján nem nehéz kitalálni,hogy az ellenél allin range ellen nem állunk túl jól.




    Hero 30.43% 30.43% 0.00% { JJ }
    BB 69.57% 69.57% 0.00% { 99, KTs, QJs, Q9s, T8s, KTo, Q9o, T8o, QdJh, QdJs, QhJs }


    DE, feltétlezzük,hogy ellenfelünk teljesen vakon tapogat postflop játék terén, és minden set\kétpár esetén allin megy.



    Hero 47.54% 47.54% 0.00% { JJ }
    BB 52.46% 52.46% 0.00% { 99, 77, 22, KTs, QJs, Q9s, Q7s, T8s, KTo, Q9o, Q7o, T8o, QdJh, QdJs, QhJs }

    Szóval még abban az esetben,ha nem szűrhetnénk ki a seteket és az esetleges gyengébb két párokat SEM teljesítünk jól egy nagyon széles river broke range ellen .

    A handet sajnos nagyon megvajazta a flop check back.


    Mindenesetre ezek után a számok után mindenképpen szükségünk van arra,hogy a lehető legszélesebben callolhasson, ha már raiselünk. (Bár én nem gondolom,hogy a sima call hatalmas value veszteség lenne, mivel az ellenfél river betpot range is elég polarizált lesz szerintem a random bluffok v bluffbe fordított weak handek, és az első felvázolt range között.

    De semmiképpen sem egy hip hip hurrá setünk van fish ellen zörgessünk be 120bb-t spot ez riveren annak fényében ahogy ment a hand. A flop checkünk hozzáadhatna pár random playt a rangehez, ami szintén inkább a bet\fold kategóriába pakol kombinációkat. Nyilván busted fd-vel sem fog callolni.


    Én callolnék riveren túlnyomórészt vagy ha bármilyen read\info indokolná kicsit raiselnék,hogy a lehető legtöbb Qx-et a call rangeben tartsak. NL4-en nem hiszem hogy túl sok betpot\allin bluffot fogunk itt kapni, szóval kényelmes raise\fold ez inkább, mint sima broke
    Utoljára módosítva: bravesoul által: 2014. 01. 17. 03:06
    samseaborn likes this.
    It's just a ride.

  10. #10
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet samseaborn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    oops, rosszul raktam fel, először csak a river donkig akartam...

    na mindegy. ezen a száraz flopon is emelni kellett volna? azért nem tettem, mert nem nagyon tudtam olyan lapot a kezében adni, ami limp/call pre, és itt adja (legfeljebb néhány pp, de azt is eldobja a második betre, így abban bíztam, hogy hátha később felszed némi equityt... szóval ha kellett volna emelni, akkor mekkorát? és riveren mi lett volna a jó méret? gondolom valami izmosabb, mert nagyon sok rosszabbal adhatja, de meddig kellett volna emelnem?

    pocó - ezt nem találós kérdésnek szántam, hanem hogy hogyan kellene máskor játszani fishy ellenfél ellen száraz boardon top szettet, hogy tanuljak is . csak elszúrtam, és rossz helyen állítottam le a HH-t, de most már hagyom így

    a játékom szempontjából meg szerintem mindegy, hogy KT a vége vagy Q9, esetleg alacsonyabb szett , mert azt gondoltam, hogy legalább annyi két pár, esetleg top pár is lehet nála
    A reakcióm szerint egyértelműnek tűnt, nem szoktam találgatni, de így erre a hand-re, hogy így tetted fel mit vártál?? Nem szeretem a cinizálást, de csak átment akkor...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •