Oldal: 503 / 594 ElsőElső ... 3403453493501502503504505513553 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 5.021 - 5.030 (5934) összesen
Like Tree431Likes

Téma: Mit csináltatok volna? - MTT

  1. #5021
    PA addict iKeksz avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.273

    Alapbeállítás

    estleg még lehetne egy donk és ha arra raisel AL menni?
    pourpres likes this.

  2. #5022
    Lelkes újonc pourpres avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet Szecska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En nagyobbat 3beteltem volna pozicion kivul, kb 195-200 korul, ha mar igy alakult, szerintem bet/fold kb 250 ezerrel.
    Ha itt betelek 250k-t, akkor lesz a potban 720k, amire, ha visszatolja a ~710k-s maradék stackjét, akkor nekem 460k-t kell még megadnom egy 1430k-s potra, ami egy luksor+flushdraw-val már kötelező lesz, nem?

  3. #5023
    Lelkes újonc pourpres avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet heavenwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kicsit nagyobb 3bet és utána (illetve most is) crai.
    BB passzív feszesnek leírható, nem hiszem, hogy light-an rámemel, ha check-elek; így a c/rai kb egy flip lesz a kb 45% -s esélyemmel (luksor + FD), ami nagyjából minden méretű emelése mellett jó lesz.

    hát ja.
    +1
    van Gerwen likes this.

  4. #5024
    Lelkes újonc pourpres avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy 1.1$os versenyen ezt nem 3betelném OOP. Ha már így alakult, akkor heavenwalker+1.
    Értelemszerűen nem leírható minden aspektusa a helyzetnek, de a dinamika, a kialakult asztali statok, image-ek alapján ott és akkor sztem elfogadható move volt. Az aktuális MP2 és a CO is nagyon rájárt a vakjaimra, ideje volt tenni valamit, és mivel addigra feszessé vált az image-m, joggal várhattam dobást.
    Ismeretlen környezetben persze fold.

  5. #5025
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    A pf 3bet tetszett. Itt a CRai ellen az szól, hogy nagyon könnyen kaphatsz check behind-ot. (ha egy feszes játékos ezen a floppon checkel az legalább is gyanús). Itt egy fölé párral vagy TPTK gondolom két játékos ellen 3/4 potot emelnél. Mit szólnál az triviális emeléshez? Konzisztens story, simán bedobnak rá két magas lapot vagy egy közepes párt. Ha meg rádemelnek, marad a std terv a call. Ha csak megadják az gáz, akkor b) terv a színsor.

  6. #5026
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Az egyik óriási hiba, amit elkövethetsz egy alacsony nevezésű versenyen(meg obv feljebb is), hogy túllevellingeled a spotokat, és azt gondolod, hogy magasabb szinten gondolkodik enemy, mint valójában. Egy 1.1$-os versenyen egy átlag playát, de -kis(?) túlzással - még a "regek" nagy %át sem fogja érdekelni, hogy:

    a:" Vacak lapjárás és szituáció hiányában nekem 12/8 -ra lement a statom az asztalon" -> valószínűleg nincs HM/PT-je, talán azt sem tudja mit jelent ez a 2 szám.
    b: "BB is feszes" -> ezzel azt feltételezed, hogy tisztában van olyan ismeretekkel, minthogy BB flat/3b range feszes, ezért sokkal lazábban emelhet, mint valójában. Nem hiszem, hogy ezt az egyszerű összefüggést ismerné. Ettől még természetesen emelhet nagyon lazán, de ilyenkor arra számíts, hogy nem fog gyakran dobni.

    Tegyük fel, hogy okkal aggro, tehát tisztában van a 'b' ponttal, azonban ettől még nem feltételezhetjük, hogy dob 3betre, pláne nem ilyen kicsi size ellen. Ha pedig nem dob elégszer(ami eléggé valószínű),akkor ott leszünk egy olyan spotban, ahol ha nem talál telibe(de totálisan) a flop, akkor cbetelünk, és ha csak nem szedtünk fel valami EQ-t, akkor turnön dobnunk kell. Ez eléggé megnöveli a varianciát, nem hiszem, hogy ezen a versenyen, ilyen mezőnyben ezt megérné bevállalni. Nem arról híresek, hogy dobálgatnak cbetre 3rd párokat, meg 2 overeket.

    Természetesen gondolkodó reg ellen mehetnek ilyen 3betek, de nagyobb sizezal. Lesznek sokkal jobb spotok, szinte minden handben hibáznak egy ilyen versenyen az ellenfelek, lesz mit kihasználni.

    Ebben a konkrét helyzetben maximum flatelnék.
    Utoljára módosítva: Krono által: 2014. 01. 19. 15:37

  7. #5027
    Lelkes újonc pourpres avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    @Krono: Alapvetően igazad van általában az 1$-s versenyekkel kapcsolatban, de nem feltétlen az utsó 2 asztalon egy 4000+ os versenyen. Ott azért -sztem- a pár bemákolton kívül jellemzően érezhetően odafigyelő, és szituációkat, embereket megjátszó jó playák is vannak nem kevesen. Úgyismint "gondolkodó reg."
    Másrészről pont a konkrét helyzet (amit igazából nem lehet elég részletesen kifejteni) változtatott az alap, standard játékon az adott szituációban, és amit ha nem is igazol, de legalábbis elfogadtat a tény, h az eredeti emelő valóban dobott, pedig pont a BB flatcallja miatt adhatott volna meg poziból, jó oddsal.
    (Azaz igaz, hogy nem fognak _általában_ dobni elégszer 3betre, de _ez_ az ellenfél a history és a metagame alapján fog elégszer...).

    No offense, csak próbálom megértetni, h miért így.

  8. #5028
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Szerintem csak bele akarod magyarázni, hogy egy 4k-s 1.1$os mtt-n, utolsó 16 főnél az általad említett "jó" playák vannak. Javaslom nézz nyerő regeknek utolsó 1-2 asztalait, és hasonlítsd össze azokkal a játékosokkal, akikkel pl ezen a versenyen találkoztál. Fogalmam sincs kik voltak még ezen a versenyen bent, de bármennyiben mernék fogadni, hogy legtöbbjük buta, vesztő játékos volt.

    Ezeken a versenyeken pont az exploitív stratégia a legnagyobb EV-jű játék, és ha belemagyarázod, hogy értelmes emberek ellen játszol, akkor rengeteg hibát fogsz elkövetni, próbálsz balanszálni, levellingelni stb.
    kertitorp likes this.

  9. #5029
    Lelkes újonc pourpres avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A pf 3bet tetszett. Itt a CRai ellen az szól, hogy nagyon könnyen kaphatsz check behind-ot. (ha egy feszes játékos ezen a floppon checkel az legalább is gyanús). Itt egy fölé párral vagy TPTK gondolom két játékos ellen 3/4 potot emelnél. Mit szólnál az triviális emeléshez? Konzisztens story, simán bedobnak rá két magas lapot vagy egy közepes párt. Ha meg rádemelnek, marad a std terv a call. Ha csak megadják az gáz, akkor b) terv a színsor.
    +1, annyival kiegészítve, hogy csak a gyanúsan bennmaradt BB ellen megyek, mert az eredeti emelő terv szerint dobott . és ikeksznek is +1
    A C/Rai azért nem tetszett, mert értelmes méretű emelésre kb 0% fold-equitym van az adott playa és a stackje ellen, tehát flippelni fogunk.
    Akkor már inkább meghívom rendesen a reppelt overpáromat/TPTK-mat, ezzel némi FE-vel is megtámogatva a lapom. Viszont a stackje miatt mindenképp olyat akartam emelni, hogy ne callolhasson, döntenie kelljen a teljes stackjéről, ezért lett így:

    No Limit Holdem Tournament
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com
    $1.00+$0.10

    Stacks:
    UTG (813k) 20bb
    UTG+1 (555k) 14bb
    MP1 (558k) 14bb
    MP2 (1,868k) 47bb
    CO (1,728k) 43bb
    BTN (740k) 18bb
    pourpres (SB) (1,334k) 33bb
    BB (890k) 22bb

    Blinds: 20k/40k Ante 4k

    Pre-Flop: (92k, 8 players) pourpres is SB
    3 folds, MP2 raises to 82k, 2 folds, pourpres raises to 178k, BB calls 138k, MP2 folds

    Flop: (470k, 2 players)
    pourpres bets 320k, BB goes all-in 708k, pourpres calls 388k
    Utoljára módosítva: pourpres által: 2014. 01. 19. 16:53

  10. #5030
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem csak bele akarod magyarázni, hogy egy 4k-s 1.1$os mtt-n, utolsó 16 főnél az általad említett "jó" playák vannak. Javaslom nézz nyerő regeknek utolsó 1-2 asztalait, és hasonlítsd össze azokkal a játékosokkal, akikkel pl ezen a versenyen találkoztál. Fogalmam sincs kik voltak még ezen a versenyen bent, de bármennyiben mernék fogadni, hogy legtöbbjük buta, vesztő játékos volt.

    Ezeken a versenyeken pont az exploitív stratégia a legnagyobb EV-jű játék, és ha belemagyarázod, hogy értelmes emberek ellen játszol, akkor rengeteg hibát fogsz elkövetni, próbálsz balanszálni, levellingelni stb.
    100 %-ban igazad van. 3-5 $-os versenyek FT-n is több buta vesztő játékos fordul meg. Az igaz viszont, hogy óvatosabbak mint verseny elején, közepén, de legtöbbször a saját lapjukon túl itt sem látnak.
    Visszatérve az eredeti hand-re én 33 bb deep-en nem 3 bet-elnék oop 6-os magassal, de lehet hogy én vagyok túl nit.
    Utoljára módosítva: kertitorp által: 2014. 01. 19. 16:44

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •